Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Arey reče pred 2 minutama:

Zakaj the fuck je najbolj nevtralen procesor intel LOL. Ker tomazek tako pravi?

 

Mogoče zaradi tega, ker ni od nobenega od proizvajalcev grafičnih kartic? Kaj je bolj korektno, da je AMD-jev procesor? Nvidia pa nima svojega.

 

Jebo vas hehehe... potegnite malo glave iz riti in bodite objektivni.

 

Pa zate je objektiven gimmick, ki ga ne more uporabljati 99% uporabnikov PC-jev :D In ni fer, da ga ni vključil v test.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 1 minuto:

Ker ni noben feature vezan na to, da imaš eksplicitno Intel? Ne vem kaj se ti tok veselo kuriš, lahko pa predstaviš po kerih kriterijih ti preverjaš in rangiraš zabavno elektroniko.

To je bilo meni namenjeno? Seveda so featureji ki jih imajo intel procesorji, recimo thunderbolt na laptopih je bil do pred kratkim intelova ekskluziva. Ja, tle to ni pomembno ampak rect da je intel objektiven izkljucno zato ker nima nekega featureja ki, lej no lej, doda dodaten performance kartici, je glih tok neumno kot maksi in njegove “nihce ne bo igral z rt” trditve. 

Povezava do prispevka

Maš precej namenske teste, ki testirajo cpu bottleneck, in ne pogovarjamo se o njih. Niti niso nikoli del gpu testov. So se pa praviloma vedno uporabljale flagship nvidia kartice, z razlogom. Ne vem, kr neki bredeš.

 

Trenutno se režimo argumentom, kako nek nišn in večini populacije nedosegljiv use case mora(!) biti del objektivnega testa, medtem ko RT in DSLL sta brezvezna, komaj kje uporabna in gnila argumenta v prid Nvidije, ki nimata kaj za iskat v testih (pa AMD itak razvija isti tech in bo top, Intlov BAR pa sploh še ni pa zih bo bedn).

Povezava do prispevka

To ni bil moj argument. Pravim da bi moral jayz oboje testirat ker ni irrelevantno. Ne gledam veliko reviewov kartic ampak mislim da sem povsod vidu nvidiine teste tudi z dlss, kot se spodobi. Sicer vseeno mislim da je dlss goljufanje in ni ravno isto ker morajo developerji to rocno scodat v game, ampak je vseeno zelo kul feature ki je vreden da se ga v testih izpostavi.

Povezava do prispevka
Dono reče pred 7 minutami:

Pa ray tracing bom pognal na max!  Pa užival vse bonbončke. Jutre delam lepo od doma, tko da bom polovico šihta ziher to drkal.

 

Daj ne seri s tem bednim gimmickom, ker ni fer... saj ga vsi nimajo.

 

P.S.: Si updejtal driverje? Prav za Cyberpunk je zdaj dodano. Meni samo ni javlo, ko sem šel ročno pa je blo.

Povezava do prispevka
Dono reče pred 7 urami:

Evo, sm probal cyberpunk. 

3900x @4.1Ghz
16gigz ram
nvda 3080

2k pa vse nastavitve na max (tudi raytracing). Dlss na auto. 

cca 70fps-ju.

 

torej gre - sicer boljše bi ti bilo brez ray tracing in na AMD kartici, ampak ajde, tudi to ni slabo. :D

 

Koliko fps, če daš DLSS quality?

To je z day 1 patchem al brez? 

 

Jaz bom komaj za vikend lahko kaj probal...

 

Povezava do prispevka
Janša reče pred 19 minutami:

hecno je, kako z ray tracing res zgleda izjemno, ampak hkrati lažje vidiš, kako vse zgleda umetno in nekako kartonasto

 

ista fora kot hobit in ne vem kolk fps snemanje, kjer je bila slika tako ostra in dobra, da si tudi zelo jasno videl fejkness efektov ipd :ninja:

 

jaaa, če bi bla zadeva brez premikajočih ljudi bi blo res "fak kako hudo" pol pa ob tej izjemni sliki vidiš premikanje npcjev pa si rečeš... nope, still samo špil in nič več.

Povezava do prispevka
Janša reče pred 57 minutami:

hecno je, kako z ray tracing res zgleda izjemno, ampak hkrati lažje vidiš, kako vse zgleda umetno in nekako kartonasto

 

ista fora kot hobit in ne vem kolk fps snemanje, kjer je bila slika tako ostra in dobra, da si tudi zelo jasno videl fejkness efektov ipd :ninja:

 

Super Km3t reče pred 36 minutami:

 

jaaa, če bi bla zadeva brez premikajočih ljudi bi blo res "fak kako hudo" pol pa ob tej izjemni sliki vidiš premikanje npcjev pa si rečeš... nope, still samo špil in nič več.

 

Ja, to je pač ker CDPR vseeno ni Rockstar, da bi znali dodat še tisto nekaj neotipljivega, kar je recimo naredilo RDR2 tako organskega, čeprav na zastarelem hardveru...ampak vseeno, mislim da je to najboljši približek, ki je kdaj obstajal

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka
Super Km3t reče pred 19 minutami:

nisem še ščekiral rdr2, ampak na pamet bi reku da pri tej ogranskosti nekaj naredi že sam setting wilderness/wild west vs metropolis. Night City medtem, če na hitro pogledaš zgleda skoraj mal cartooni zaradi vseh tistih lučk. Zahteva malo več fokusa, da vidiš, da ni cartoon.

 

Night City meni zgleda čisto ok, tako kot mora bit (puščava mogoče malo razočara, nekako mi ni toliko prepričljiva) - npcji so tisti, ki mi malo pokvarijo iluzijo...

pa tudi še vedno sem mnenja, da bi v ta setting boljše pasal 3rd person pogled

uredilo bitje Stipe2
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...