Skoči na vsebino

Nacistično obarvana tema o so-igralcih v večigralskih video igricah


Priporočeni prispevki

Kaksne so kaj vase izkusnje z random so-igralci razlicnih narodnosti v vecigralskih video igricah? Pod so-igralce se razumejo tako igralci ki so v vasi ekipi kot nasprotniki. EU igralci smo v vecini igric matchani z vsem od rusije do juztne afrike in kot velikega rasista, sovraznika vsega manj nemskega od mene in nasploh ultratoksicnega igralca video igric, me ne preseneca ugotovitev, da bolj juzni kot so moji so-igralci vecji smetarji so. In pa tudi obratno, bolj so severni bolj so normalni.

Ce bi mogu samo en narod izbrat bi za najvecje smetarje oznacil Turke,  za najbolj prijetne so-igralce pa kake skandinavce, recimo fince.

 

Kaksne so vase izkusnje s so-igralci razlicnih narodnosti? Ce se nabere dovolj nominacij lahko potem naredimo eno ankico, izberemo narod najvecjih smetarjev v videoigricah in na zagovor povabimo njihovega ambasadorja v Sloveniji.

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Švedi in Rusi so kar spastiki, ostalo pa odvisno od posameznika. Sej sem imel tud v redu Švede na discordu, samo tud njim, ko jim trga, jim trga pune. Največ rasističnih izjav, največ namernega podjebavanja v igri, največ kričanja. 

 

Kitajci znajo bit med boljšimi soigralci, če je dejansko nekdo, ki igra od doma in ne iz nekega net cafeja 

 

V csju imam najboljše izkušnje s Slovenci, Hrvati, Nemci in Nizozemci, v Pubgju so Nemci grozni (zgleda igra več otrok)

Povezava do prispevka

Dobra tema.

 

V lolu so mi šli turki ekstremno na kurac. Še najbolj zato, ker so imeli svoj tr server in kljub temu prihajali igrat na euw in se med sabo pogovarjali v turščini, da jih noben ni razumel. Mislim ko nekdo igra slabo in vleče celo ekipo nazaj itak samo rabiš en razlog, da se zneseš nad njim, pol če vidiš da ima turško ime samo udri po sirotinji. Jebiga, oni so nas pa rl invejdali pred stoletji, treba danes vračat njihovim potomcem v igricah. 

 

Sej ne vem, zakaj prihajajo na naš server, a je nivo igre višji al kaj, ampak my toxic self si je predstavljal da so vsi govna, ki nočejo bit med govni in pol leakajo v civilizacijo, ki se mora ubadat s temi posamičnimi govni.

 

Je bla pa neka "modrost"v lolu, da so španci in francozi slabi igralci. Varianta je nekdo igral slabo, si mu jebal mater, ti je prekolnu neki nazaj v francoščini in si samo napisal "ah, that explains it". 

Povezava do prispevka
MartinPocrezze reče pred 47 minutami:

Igram vsak dan  MP večinoma streljačine in so Američani najbolj salty tudi do te mere da ti začnejo pošiljati sporočila po PSN.:rofl: 

Za njimi pa nemci .

 

 

Meni sta vsaj dva nemca poslala ZS v tistih parih dneh, ko sem v MP igral Tekken 7... Zelo, ahem, pozitivna, naravnost bratska sporočila sem dobil ter tudi že kar takoj vabila na RL srečanje in turnir, kljub temu da sem komaj znal kakšen 2 hit combo...

 

Nekaj mi vzbuja slutnjo, da sem bil mogoče kontaktiran zaradi tega, ker imam nickname "Galko23cm" :D:D 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Jaz sem v higher end WoW guildih v kerih sem bil recruitment officer ali imel kakršnokoli besedo pri recruitanju gladko dal na ban/shitlisto ali vložil veto na vse iz:

 

Najprej disclaimer, moja mnenja tle bazirajo ne (tolk) na rasizmu, seksizmu in ostalih izmih, temveč na preteklih izkušnjah, lahko da sem do koga krivičen ampak fuck em. Naš cilj so bili world firsti, torej rabmo avtiste, ki bojo 2-3 tedna raidali po 16h na dan večkrat letno, torej lahk si predstavljate arhetip degenerikov kere smo rabli.

 

Balkan južneje od Hrvaške: nema recruitmenta, slackerji, nezanesljivi, konfliktni in predvsem godawful igralci mehanično. 

 

Italija, Španija, Portugalska, Grčija: tko kot na predavanju ekonomije, niso bili prisotni na predavanju "nauči se pritiskat ene iste tipke in ne umret". Grozoviti igralci vsi po vrsti, whinajo nonstop, skuz je kriv shitty računalnik, to da majo 0 skillsov v angleščini in iq bolj zabitega prebivalca subsaharske afrike pa ni faktor kao.

 

Vzhodna Evropa: ufff, Poljska še gre pogojno ker smo imeli enga kul Poljaka enkrat, ampak če si bil za železno zaveso si tudi za recruitment shitlist zaveso. Še hujši od balkancev kar se tiče mehaničnih skillov ampak tudi bolj zabiti.

 

Turčija, Severna Afrika: dej nehi no lol. Tudi če bi imeli internet iz 20tega stoletja, I just can't... res. 

 

Rusija, najnižje od najnižjega, raje si zarjavel žebelj zarinem v uretro, kot da še kdaj igram z Rusom. Muslički rusi ja, Dagestan recmo, sm net je kot iz 1912.

 

 

Države z zvezdico, raje ne ampak ajd k bomo res sam trije raidali če še njih skenslamo:

 

Slovenija: je Slovencev masa dobrih, sam nikol nismo nobenga recruitali. Osebno nisem vetojal Slovenije, in tisti kere sem hotel v guildih so se raje odločili proti, ker "življenje", "družina", "nism peder lol" in posobni izgovori.

 

Hrvaška: meli maso dobrih Hrvatov, pa jih zato nikol nismo dali na banlisto. Polarno nasprotje preostanka Balkana, razen tu pa tam emo izpadov top notch igralci.

 

Britanija: raj ne bi ampak mormo. Mehansko navadno nič posebnega, ampak komunikativno dobri. Navadno dobri za razvoj boss stratov, cocky in annoying as fuck. 

 

Avstrija: "Če bi jih vetojali, bi sam rekli da so nemci, pa nihče ne bi vedu.

 

Švica: sliši se da bi bili ok, pa niso. Sam računaš da mogoče niso VSI totalni debili(so)

 

Američani: preveč dobrih igralcev so imeli da bi jih vetojali, razlogov bi blo še preveč

 

Torej YES PLZ države so Skandiji, Nemci, Francozi  in Beneluks. So majhne razlike med recimo Danci in Švedi, ampak oboje navadno rezultira v dobrem zanesljivem igralcu ki ima zaradi socialne politike teh držav poln kurac časa, znajo angleško in majo šolski sistem ki jih naredi ne čiste retarde. Osebno sem partial do Fincev, malo besed, dober performance, prenesejo abuse kot Kunta Kinte.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 2 urama:

Ce bi mogu samo en narod izbrat bi za najvecje smetarje oznacil Turke,  za najbolj prijetne so-igralce pa kake skandinavce, recimo fince.

bolj severneje greš, bolj so ljudje morali sodelovati, da so preživeli zimsko obdobje, temu primerno je obnašanje

 

to še ne pomeni, da ne mislijo, da niso boljši od ostalih, to je tak prikrit rasizem, ki npr. udari sedaj proti Rusom, ker je sedaj družbeno sprejemljivo, drugače pa ga skrivajo

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
maksi reče pred 7 minutami:

bolj severneje greš, bolj so ljudje morali sodelovati, da so preživeli zimsko obdobje, temu primerno je obnašanje

A ni internet poln memov o fincih kako so introvertirani in nedruzabni in na avtobus raje cakajo na snegu in dezju po 3 metre narazen kot da se podruzijo pod streho avtobusne postaje?

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 10 minutami:

A ni internet poln memov o fincih kako so introvertirani in nedruzabni in na avtobus raje cakajo na snegu in dezju po 3 metre narazen kot da se podruzijo pod streho avtobusne postaje?

mogoče, samo bodo prijazni, ko bodo morali komunicirati :D

 

Minnesota ima dosti priseljencev iz Skandinavije, imajo podobne manire

 

 

 

v toplejših podnebjih si se lahko obnašal kot kreten in si preživel :D

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 9 minutami:

A ni internet poln memov o fincih kako so introvertirani in nedruzabni in na avtobus raje cakajo na snegu in dezju po 3 metre narazen kot da se podruzijo pod streho avtobusne postaje?

 

Finci s kerimi sem igral skozi leta so ali anime watching inceli ali pa mega alkoholični psihopati. Ne veš kaj je bolj primerno za wow raiderja.

 

So pa tisti švedi iz brutal cold severa skor tako hudi. Ena legenda je prišla na rl meet s flašami homemade vodke in par packov roofijev. Roofiji so bli za njega, kakor tudi vsa vodka. "Casual night out". 

 

So pa introverti ja. 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 uro:

Jaz sem v higher end WoW guildih v kerih sem bil recruitment officer ali imel kakršnokoli besedo pri recruitanju gladko dal na ban/shitlisto ali vložil veto na vse iz:

 

Najprej disclaimer, moja mnenja tle bazirajo ne (tolk) na rasizmu, seksizmu in ostalih izmih, temveč na preteklih izkušnjah, lahko da sem do koga krivičen ampak fuck em. Naš cilj so bili world firsti, torej rabmo avtiste, ki bojo 2-3 tedna raidali po 16h na dan večkrat letno, torej lahk si predstavljate arhetip degenerikov kere smo rabli.

 

Balkan južneje od Hrvaške: nema recruitmenta, slackerji, nezanesljivi, konfliktni in predvsem godawful igralci mehanično. 

 

Italija, Španija, Portugalska, Grčija: tko kot na predavanju ekonomije, niso bili prisotni na predavanju "nauči se pritiskat ene iste tipke in ne umret". Grozoviti igralci vsi po vrsti, whinajo nonstop, skuz je kriv shitty računalnik, to da majo 0 skillsov v angleščini in iq bolj zabitega prebivalca subsaharske afrike pa ni faktor kao.

 

Vzhodna Evropa: ufff, Poljska še gre pogojno ker smo imeli enga kul Poljaka enkrat, ampak če si bil za železno zaveso si tudi za recruitment shitlist zaveso. Še hujši od balkancev kar se tiče mehaničnih skillov ampak tudi bolj zabiti.

 

Turčija, Severna Afrika: dej nehi no lol. Tudi če bi imeli internet iz 20tega stoletja, I just can't... res. 

 

Rusija, najnižje od najnižjega, raje si zarjavel žebelj zarinem v uretro, kot da še kdaj igram z Rusom. Muslički rusi ja, Dagestan recmo, sm net je kot iz 1912.

 

 

Države z zvezdico, raje ne ampak ajd k bomo res sam trije raidali če še njih skenslamo:

 

Slovenija: je Slovencev masa dobrih, sam nikol nismo nobenga recruitali. Osebno nisem vetojal Slovenije, in tisti kere sem hotel v guildih so se raje odločili proti, ker "življenje", "družina", "nism peder lol" in posobni izgovori.

 

Hrvaška: meli maso dobrih Hrvatov, pa jih zato nikol nismo dali na banlisto. Polarno nasprotje preostanka Balkana, razen tu pa tam emo izpadov top notch igralci.

 

Britanija: raj ne bi ampak mormo. Mehansko navadno nič posebnega, ampak komunikativno dobri. Navadno dobri za razvoj boss stratov, cocky in annoying as fuck. 

 

Avstrija: "Če bi jih vetojali, bi sam rekli da so nemci, pa nihče ne bi vedu.

 

Švica: sliši se da bi bili ok, pa niso. Sam računaš da mogoče niso VSI totalni debili(so)

 

Američani: preveč dobrih igralcev so imeli da bi jih vetojali, razlogov bi blo še preveč

 

Torej YES PLZ države so Skandiji, Nemci, Francozi  in Beneluks. So majhne razlike med recimo Danci in Švedi, ampak oboje navadno rezultira v dobrem zanesljivem igralcu ki ima zaradi socialne politike teh držav poln kurac časa, znajo angleško in majo šolski sistem ki jih naredi ne čiste retarde. Osebno sem partial do Fincev, malo besed, dober performance, prenesejo abuse kot Kunta Kinte.

Carski zapis. Če bi se ti kdaj dalo razpisat, bi me zanimalo več backgrounda od nekoga iz top guilda na svetu od najbolj popularnega mmoja. V smislu kakšen odnos ste imeli z blizzardom, kaj ste bli vi za njih (vem da vsaj gametesterji), kako ste imeli urejene odnose in hierarhijo med vami, a ste služili denar s tem, a so vam najstnice pošiljale mokre gate po pošti, a ste imeli klasične probleme z ženskami v guildu (@pumpkin ima zanimive zgodbe okol tega), s kakšnimi prerekami ste se soočali in kako ste jih reševali ... taka posebna "panoga" je in me je vedno zanimalo kaj je v ozadju. Sem te hotu že takrat, pred desetimi leti kej vprašat, ampak v unih časih si prišu na forum napisat en stavek vsako tretjo polno luno. 

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

@Vse_je_najslabse:

 

S Kaplanom in ostalimi top devi smo bili tight, ker smo bili kot si zaključil live testerji na veliki večini encounterjev. Z middle managementom in admini pa ne. Situacija je bila kar kompleksna in bi rabu celo serijo za detajlno opisat ampak v kratko, mi smo kolektivno ful srali o njih in Blizzardu, kar jim je šlo v nos. V eni fazi več nismo bili klicani na live evente v EU, ker naj bi mega užalili cel nemški dev team, pa 3 dnevni lich king ban smo fasali zaradi disgruntled peder admina ker nas ni mogel videt. 

 

 

Notranje delovanje guilda je bilo bolj meritokratsko kot ne, imeli smo legacy članov, ki so bili oficirji kljub temu da niso znali igrat, ampak načeloma če si bil dober si dobil vse, če nisi si letu. Ni blo DKPja in podobnih zadev, loot priority je navadno je tank -> core dps -> pomembni alti -> healerji.
 

Imeli smo sponzorje, ampak ni bilo kolektivnih pogodb, stara garda je imela svoje deale s sponzorji in lastniki. Največ denarja smo zanimivo zaslužili s prodajo Zul Aman medvedov in raznih titlov skozi expansione. Folk je dajal po 400€ na medota in naslov v eni fazi. 3 ekipe z mainom plus alti na tedenski reset, stokrat večji kačing od sponzorstev.

 

Najstnice zanimivo se niso palile na epic gear, ne morš verjet. 


Ženske v guildih:
V Nihi in Ensidiji smo imeli vse skup bom reku ene 7-8 žensk več ali manj. Dve sta bili sick dobri healerki(Juneau in Tjani), ostale pa totalen garbage. Uno, mislim da ni blo WotLK raida ko ne bi kup officerjev hotelo fuknt eno od njih iz guilda takoj tist trenutek, ampak je bilo NEMOGOČE dobit dobrega healerja za endgame tist čas.
 

Jaz sem bil proti recruitmentu pičk, ker smo zarad njih izgubili maso dobrih raiderjev, ker so absolutno slabše igralke overall(razen zgornjih dveh), ker se geekom obrne ko slišijo žensko na commsih in zato ker velika večina njih ne zdrži abuse ki pride z igranjem v toksičnem okolju kot je WoW endgame raiding fagfest.

 

It's not you, it's us kao.(It's you though, pičke)

 

@Me3do ja ta link je nekaj teh blodenj. Mam na disku ostalo, enkrat bom uredil in objavil spet za foro.

uredilo bitje Buzzkill
  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

@Buzzkill carski info, vse mi je blazno zanimivo, iz več vidikov, tudi recimo antropološkega. Sem prebral un link, če boš še kej objavu bom vesel. 

 

Predvsem so mi zanimiva ta gibanja sil moči, ki izvira bodisi iz gaming skillsov, karizme, položaja v guildu, priljubljenosti ali dejstva, da ima oseba vlažno luknjo med nogami in kaj folk počne enkrat ko ima neko oblast v nekem takem okolju. To mi je skor tko kot da bi bral dnevnik nekega gusarja :D

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka

V bistvu imaš prav, nisem o tem nikoli razmišljal. Status nekoga v guildu je bil vedno funkcija skillsov, karizme in najbolj tega če je "one of the boys".

 

Imeli smo sick skilled igralce - tisto najboljši na svetu level megaavtizmusa - ki niso meldali in so quitali ali bili vrženi ven ker niso nikol postali en fantov. Neznosni za igrat, ne gre fant.

 

Imeli smo pa tudi manj skilled folk ampak so pasali v ekipo popolnoma ter vedno dobili raiding spot.

 

Ko raidaš po 12h ur skupaj v šusu mora bit prisoten en občutek bratstva al kako naj temu rečem. Avtistični roboti s perfect rotacijami in občutkom za prostor in timing so kul za met v ekipi, ampak če ga folk ne mara in on ne mara folka, ne bo šlo. 

 

Endgame guildi v MMOjih kere sem igral so direktne, če ne prav toksične skupnosti, ki privlačijo direktne toksične igralce. Ampak tudi taki najdejo folk, s kerimi se 100% razumejo. Tista ekipa, ki izbere večji core takih, bo uspešna. 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Zanimivo je tudi to, da WOW zgodovinsko nima priznanja skupnosti, da gre za eno najboljših iger vseh časov. Pomoje imamo dosti predsodkov, ker je MMO (tisti, ki nismo igrali), in MMO-ji so dandanes trashy. Ampak preveč ljudi, ki jim zaupam glede okusa, mi je že zatrdilo, da je WOW v prvih letih obratovanja as good as it can gets, ko pride do gameplaya, raziskovanja, zgodbe, dizajna okolja ...

Povezava do prispevka

WoW ima nenadjebljivo atmosfero. Quest chaini v WotLK so bolji kot v marsikaterem RPGju. 

 

En detajl v katerem je bil vedno nad ostalimi, tudi tehnično superiornimi MMOji je hoja. Tist občutek pri animaciji hoje, ko lik ne floata in drsi, ampak ima težo. Mala in dost neopazna stvar, ampak zelo pomembna imo. 

Povezava do prispevka

Ma wow je do wotlk masterpiece 

 

Ja, maš ogromno balasta, ampak je meni osebno miljonkrat bolj prebavljiv od trenutnega ac(ubi) bloata, tudi če je bil quest pobij N živalic da dobiš X zob

Enostavno vse klapa, od sveta/atmosfere/animacij, impact opreme na startu lika, progress, pač noro kaj so naredili 

 

Itak malo naredi nostalgija pa tudi čas v katerem si igral ta spil, sam vseeno, dvomim da bo ker spil naredil še tak preboj kot je wow bil za mmo

Sicer nikoli ne veš sam imo je že obdobje kot tako drugačno, tudi igre so se v 20 letih spremenile in tisto kar je sedaj in verjetno pri večini publike od "classic" wow-a odpade 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 2 urama:

WoW ima nenadjebljivo atmosfero. Quest chaini v WotLK so bolji kot v marsikaterem RPGju. 

 

En detajl v katerem je bil vedno nad ostalimi, tudi tehnično superiornimi MMOji je hoja. Tist občutek pri animaciji hoje, ko lik ne floata in drsi, ampak ima težo. Mala in dost neopazna stvar, ampak zelo pomembna imo. 

Zame je bil wow bolj divji od najbolj divjih sanj. Kar mi je res nudil ta ogromen svet so bile pustolovščine, vse je bilo tako lepo, polno živih ljudi in pošasti, mest, puščav, gozdov ... povsod kamor si šel, te je čakala pustolovščina. Jaz sem se drogiral s tem, igral sem ga eno leto in sem takrat odjebal vse frende in vse kar nudi rl, samo jedu, sral in spal sem. Lahko bi kot un hobit napisal knjigo pustolovščin iz wowa, ki se jih po osemnajstih letih še živo spomnim, kot da so se zgodile včeraj, že zdaj se moram zadrževat da ne pisarim kaj vse je blo :D

 

Drugače mn3njalničar @Medeninček(takrat stepan) je bil baje en boljših, če ne najboljši tank na našem serverju (Aarathor če se prav spomnim), mogoče bi ga lahko celo rekrutali, sicer si dejansko ne predstavljam, kaj pomeni en najboljših tankov na random serverju za Nihilum. Pa @Pumpkin tudi izjemna healerka ampak spet, lahko pomeni biti izjemno dober v random guildu biti trash za no.1 guild na svetu.

 

Ko smo že kle, meni je tudi nenavadno, da se LoL-a ne omenja kot dobre igre (verjetno iz podobnega razloga, kot je chenier omenil, je moba in mobe so trashy). Nisem igral igre, ki bi imela tako visok skill ceiling, dobesedno ni meje, od koder se ne bi mogu več izboljšat. Od mehaničnih skillsov preko strateške zmožnosti, do kontroliranja emocij, branja mentalitete nasprotnih igralcev, predvidevanja .... edina igra ki sem vidu, da moraš res dat vsega sebe not, vse kar te je lajf do zdej nauču, z vsem kar imaš in kar si zmoreš domislit, če hočeš zmagat. Ful je blo zanimivo, ko je en izmed najboljših igralcev na svetu, (soloq climber) Dopa, imel redke eseje o in depth vpogledu v igro in je celemu communityju blowalo mind, na kirem nivoju operirajo njegovi možgani.  Poleg tega je noro fun, jaz ga ne igram samo zaradi tega, ker če ga začnem, ne morem nehat, instant ratam odvisen in samo še to bi počel v lajfu. Dobesedno digitalni heroin. Me je pa na žalost trajno zjebal, živci so mi šli v kurac, sem tolko igral v napačnem obdobju življenja, kjer sem padu v depresijo in kompenziral neuspeh v lajfu s climbanjem v ranked in pol se zataknu ravno zaradi tega, ker nisem kontroliral emocij in imel nore napade jeze. Zdej ga ne igram že kaki dve leti in opažam da nimam več tolko živcev, kot sem jih nekoč imel, zlo hitro popizdim irl, jebiga. Mi je pa bedno, da community ne pripozna, da je ta igra toksična sama po sebi, narejena je tako, da povzroča depresijo, stres in jezo (če je ne igraš casually), skoraj vsi pro igralci imajo mentalne težave, velik del communityja je v pizdi, obstaja ogromen ebay business za nove accounte ki so levelani za drobiž (ker se tolko folka bena), skos se iščejo mehanike za reševanje toksičnosti .... noben noče pri(po)znat da it's not us, it's the game.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
  • Račka +1 2
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

Ma to je problem teh iger, ker je imo design tak

 

Sej arena shooterji so (bli) podobno, visok skill ceiling, ki je odbijal novince stran + vsaka smrt je bla jovo na novo, kar pomeni da že tako nimaš za burek pol se pa še spawnas z eno bedno pistolco, profiji so pa tacajt že pobrali cel armor/weapone 

 

Sej z ranki se da neki rešit ampak ne pa vsega 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...