Skoči na vsebino

Trenutno igram [08/2023]


Priporočeni prispevki

Niti slučajno ti ne bo dosadno. Meni je ena najboljših zadev v zadnjih letih. V bistvu sem pregiral že večkrat (ravno pred par dnevi spet). Moraš pa bit pozoren, ker tu je precej teksta za prebrat, pa vamo tamo neke odločitve in nasploh dokaj unikatna zadeva.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

 

Bomo videli... upam, da mi nisi nekaj podvalil, da spet ne bom 5 let tikal avantur, če mi bo dosadno :D

Pentiment je nadcarska izkušnja, če ti srednji vek dogaja. Zadeva je zelo podobna zgodbi iz knjige Ime rože.

Praktično spregledan lanski biser, ki je izšel v novembrskem masakru.

 

Poskusi igrati z različnimi pisavami, ker res dodajo vzdušju. Od kmeta, ki komaj piše do plemičev in duhovnikov, ki ti lepo "na črto" pišejo.:lol:

uredilo bitje fric
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

Uuu... kar dolga torej. Bom poročal.


image.png.09a52020e382fce25a30a1e8685814fa.png

Ti rezultati so mi dokaj blizu glede na mojo izkušnjo (ca. 30 ur). V zakup moraš vzet, da sem res prebral čisto vsako besedilo, preiskal vsak kotiček itd. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

dejansko sta edini XboX ekskluzivi, ki bi jih ful špilal na Playstationu, neka napol indy kisla jajca - Pentiment in Hi-Fi Rush. Za Starfield ali bilokake druge Bethesdine FRP-je mi visi da mi bolj ne bi moglo. Sem zelo prepričan, da ne bo zadeva niti blizu lige, v kateri so Elder Ring, nove Zelde ali Baldurs Gate 3. Ni šans, nimajo talenta niti ne razumejo dobrega gaminga.

  • Račka +1 5
Povezava do prispevka

Meni pa je po svoje nenavadno, kako radikalen spin se je zgodil glede percepcije Bethesdinega dela, zlasti Skyrima. Ko je igrica izšla, so zapokale 94 na metacriticu, praktično univerzalno hvaljena igrica, bojda med najboljšimi open world igrami dotlej, ena najboljše prodajanih SP iger v zgodovini, ni da ni. Potem pa je polagoma Skyrim postal skoraj nek joke. Po debatah imaš filing, kot da gre za res povprečno ali pa celo smeti igrico :D

 

Me prav mika, da bi šel igrat ta Skyrim, da vidim, če so res smeti, ali je pač igrici prestiž zbil ta univerzalni hate. Ker ko sem gledal kake youtube videe, mi nikoli ni zgledalo tako slabo, kot je trenutno vzdušje okrog te igračke, pa še Morrowind je res one-of-the-greats 

Povezava do prispevka

Skyrim je RPG-lite, ki je doživel neverjeten mainstream appeal, ker je bil prebavljiv, lahek, omogočal veliko svobode, imel noro dobro produkcijo za čas in mega marketing push. Niti tolk janky ni bil, kot smo pričakovali od Bethesde.
 

HC rpg fanom nam je bil aight, daleč od kvalitete in reverenca Morrowinda, ni pa nihče od ljubiteljev žanra zdej porabil 1200 ur not. Tistih kup sidequest chainov si naredil, postal mega OP v nekaj urah ne glede na pot, potem pa steamroll po underwhelming main storyu in to je to.
 

Igra je bila moddable as fuck, releasana na vsakem kosu hardwara zadnjih 15 let in nekim čudom je še danes folk igra.
 

Kar se tiče TES serije, meni je nekak tko:
Morrowind >>>>>> Oblivion > Skyrim > Daggerfall > Arena.
 

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Meni je bil Skyrim dolgočasen in sem se stalno kregal s folkom, ker mi je bil Witcher 2 bolj uživantski, čeprou je jasno, da imaš v Skyrimu veliko več svobode, samo ni pa zares igranje vlog. Questi so tud večinoma bolj fetch questi kot karkoli drugega, dialogi dolgočasni razen tistih parih meme questov, nič razen raziskovanja ne izstopa pa še to imaš kar počasen lik :D 

 

Enkrat sem obrnil Skyrim pa tudi če ga ne bi, nekaterim je pa to best game ever.

 

Sploh pa ko enkrat igraš BOTW ti je bolj jasno, da je imel Skyrim ogromen potencial, samo je pa vseeno preveč stvari off da bi to bla proper igra

Povezava do prispevka

Sicer sem zagonil kakšnih 120 ur v Skyrimu ampak po enem času ko se nabildaš je samo skozihod, niti enega močnega sovraga in resnica je tudi, da sama zgodba ni baš nešto.

 

V glavnem igra je dobivala takrat ocene tam do 90 ampak realno je bila bolj igra 75.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka

Največja žalost je ta, da so leto pred Skyrimom izdali F:NV, ki je meni v absolutno vsaki obliki superiorna igra Skyrimu, edino res Morrowind lahko omenjamo v isti kategoriji kvalitete. 

 

In ne samo da so jo praktično zignorirali, pofukali so deve na suho. 

 

Tko nismo nikoli dobili NV2(fala bogu za neverjetne dlcje), Skyrim je pa šel med legende, kljub temu da je v primerjavi z masterpiecom, ki je NV tako bland govno. Vsaj boljši je od karkoli sta že F3 in F4.

 

Meni je bil Skyrim tam nekje 80 ob izzidu. Ni slab, ni pa nekaj kar bi igral 2x.

 

uredilo bitje Buzzkill
  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

Meni pa je po svoje nenavadno, kako radikalen spin se je zgodil glede percepcije Bethesdinega dela, zlasti Skyrima. Ko je igrica izšla, so zapokale 94 na metacriticu, praktično univerzalno hvaljena igrica, bojda med najboljšimi open world igrami dotlej, ena najboljše prodajanih SP iger v zgodovini, ni da ni. Potem pa je polagoma Skyrim postal skoraj nek joke. Po debatah imaš filing, kot da gre za res povprečno ali pa celo smeti igrico :D

 

Me prav mika, da bi šel igrat ta Skyrim, da vidim, če so res smeti, ali je pač igrici prestiž zbil ta univerzalni hate. Ker ko sem gledal kake youtube videe, mi nikoli ni zgledalo tako slabo, kot je trenutno vzdušje okrog te igračke, pa še Morrowind je res one-of-the-greats 

Špil vzdžujejo pri življenju modi po verjetnosti tisti nsfw.

Skyrima nisem nikoli dokočal enostavno je imel dolgočasno/sterilno okolje. Sicer mi je bila kul svoboda sploh, ko si jahal konja v skoraj 90% klanec.:lol:

Najbolj me je motilo, da ljudje nimajo nekega občutka prostora al neki. Pač Marija je prodajala tisto svojo kolerabo non stop tudi, ko so bile stoletne padavine. Nevem pri Witcher2 se je folk zamaknil pod kap. Mislim Gothic 1 je imela to urejeno. Pa je 10let starejši špil od Skyrima.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 5 minutami:

Meni je bil Skyrim dolgočasen in sem se stalno kregal s folkom, ker mi je bil Witcher 2 bolj uživantski, čeprou je jasno, da imaš v Skyrimu veliko več svobode, samo ni pa zares igranje vlog. Questi so tud večinoma bolj fetch questi kot karkoli drugega, dialogi dolgočasni razen tistih parih meme questov, nič razen raziskovanja ne izstopa pa še to imaš kar počasen lik :D 

 

Ampak a niso witcherji še manj role playing, ker je Geralt dosti bolj izoblikovan lik, kot pa neki no-name elder scroll momci z izgubo spomina? 

Povezava do prispevka

Da je F3 nov ip, bi mu še dal slacka.

 

Tko pa po meganenadjebljivih F1 in posebej F2 mi izdajo tisto? TISTO? 

 

Šli smo iz noro carefully narejenih svetov, odličnih zgodb, norih sidequestov, odfukanih likov v blandest of bland janky vanilijo kjer da ni shoulder carried nukov, se ne bi igre niti spomnil.

 

Dokaz, da se da nardit jebačko gigaigro s tem enginom v tem svetu: New fucking Vegas.

 

Dokaz, da so Bethesda hacki kar se tiče Fallout sveta: F3, F4, F76.

 

Ko je bil Fallout IP na prodaj sem molil Alahu in Quetzalcoatlu da ga dobi nekdo drug, pa smo tle kjer smo a ne.

 

Relevant:

 

 

uredilo bitje Buzzkill
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 59 minutami:

Ampak a niso witcherji še manj role playing, ker je Geralt dosti bolj izoblikovan lik, kot pa neki no-name elder scroll momci z izgubo spomina? 

Je res. Kjer ga W2 pelje scat je zgodba, liki, dialogi, odločitve

 

Pri Skyrimu je pa to, da si lahko karkoli želiš, sam da vložiš dost grinda. Samo se pa nič takega ne dogaja v špilu, da bi bile odločitve zajebane, to ni Baldur's Gate 2, to ni Kotor, to ni Witcher

 

Morrowind >>> 

itak

Povezava do prispevka

Ok, Jedi Survivor Star Wars je zelo prijetno presenečenje. Super fun nadaljevanje.

 

Špilam na grand master tezavnosti, ki je v primerjavi z easy mode Remnant 2, 14 dnevni all inclusive dopust v Grčiji, kjer je edini problem pijani Angleži.

 

Morm jim čestitat za spet grozno mapo, ne razumem kako jim uspeva iz igre v igro naredit nemogočo, smeti level mapo.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 5 urami:

Od Skyrima je meni ostal v dobrem spominu samo main theme.

Še danes dobim kurjo polt ob ogledu announcement trailerja.

Men je pa Oblivion muska x10.

 

1:07 mi vedno sapo vzame, ob spominu ko sm kot srednješolc uzrl ta svet. Svoj prvi open world 3rd person RPG.

 

Skyrim mi, kot druga izkušnja ni delovala kot, da bi imela dušo. Oblivion z DLCji pa sem preigral verjetno 10x.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka
MaDrung reče pred 52 minutami:

Men je pa Oblivion muska x10.

 

1:07 mi vedno sapo vzame, ob spominu ko sm kot srednješolc uzrl ta svet. Svoj prvi open world 3rd person RPG.

 

Skyrim mi, kot druga izkušnja ni delovala kot, da bi imela dušo. Oblivion z DLCji pa sem preigral verjetno 10x.

Medtem se Nier Automata poserje na obe. :D

Nisem nikoli igral Obliviona, ampak tole v videu mi deluje dokaj meh.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...