Skoči na vsebino

Star Trek


Priporočeni prispevki

@Vučko3 @Arbenowskee

Se podpišem pod vajinima komentarjema. Meni tudi začenja presedati ta format - ogromno drame in hkrati klišejska akcija.  Preveč je vse na speed pogonu, star trek serije niso bile nikoli akcionerji, ampak diplomacija, strategija, kompromisi, vprašanja.

Pa da ne govorim o teh dveh likih - Majkl in Tilly. Enostavno človek nima občutka, da ustrezno reagirajo ali obnašajo glede na to situacijo v kateri so.

 

Tudi mene je minilo vse, še tretjega dela nisem pogledal v celoti. Dvomim, da bom nadaljeval, niti eye candy ne odtehta velikega kupa krčevin.

 

Drugi del je bil res spodbuden. Ironično ravno zaradi tega, ker ni bilo Majkl, temveč je bilo več poudarka na ekipi ladje in reševanju težav. Malo manj te akcije za vsakim vogalom in več starfleetovskega reševanja z diplomacijo bi mi bolj ležalo.  Probleme ne boš reševal z udarjanjem nasprotnikov, temveč da mu daš ponudbo, ki jo bo sprejel.  Če jo bo pa zavrnil pa bo dobil take ali druge posledice.

 

Prvo sezono je reševal Orca, drugo sezono je reševal Pike, tretjo pa bi lahko Saru, če bi ga dali več v ospredje.

 

Ironično ravno močni liki kapitanov rešujejo serijo.

 

Povezava do prispevka

Se strinjam. Saru je bil odličen v drugi epizodi. Tudi v prejšnjih obeh sezonah mi je bil všeč razvoj tega lika, vsaj vidiš da se nadgrajuje, dobiva izkušnje, postaja boljši. Ko bi le to veljalo za celotno ekipo, mene sploh ne moti to da so tam ženske, binarni, druge rase. MOti me samo njihova plitkost in enodimenzionalnost, da se sploh ne moreš poistovetiti z liki in njihovimi tegobami/vprašanji.

 

V starih star trekih so bili vsi liki zanimivi razen ene par primerov, pa še razvijali so se skozi serijo.

 

Povezava do prispevka

Gledam eno "povprečno" epizodo 9, pete sezone od serije Star trek Deep Space 9.  Pa sem 20 minut že pogledal in je to dosti bolj gledljiva in zanimiva epizoda, kot katerakoli epizoda od star trek discovery.

 

Pri tej stari epizoidi mi je všeč, da ni predivjega tempa, ni lens flare (urrrggh, fuj), ni hitrih preskakovanj scen, ni hitrih preskakovanj med dramo in akcijo.  Samo normalno počasna in zanimiva epizoda z interakcijo likov in zgodbami.

 

To najbolj pogrešam pri star trek novejših zadevah - normalen tempo in boljšo interakcijo likov brez t.i. mary sue karakterja. Pa zanimive podzgodbe.

Lahko da sem starec, ampak res je škoda, kaj so naredili s star trekom v zadnjih letih. Naredili so ga kot še enega akcionerja za folk z nizko stopnjo pozornosti in nezmožnostjo umiritve lastne glave in telesa. Akcija, akcija, skoz mora biti akcija.

 

 

 

Povezava do prispevka

Ja zal je to cisto odraz danasnjega  casa - vec CGI eksplozij in efektov in akcije - nic pametnih pogovorov.

To se odraza tako v sci-fi (in akcijskih) filmih kot nanizankah. Vcasih pomislim, da ne bomo nikoli vec dobili filmov kot je Alien 1, Alien 2, Jurassic Park 1... Odlicnih filmov 80' in 90' kjer je zdrava mera posebnih ucinkov prevladovala in naredila film bolj realen.

Povezava do prispevka

kuk mi gre na jetra ta they them

una adira je sicer res huda, žal je pa tudi v IRL taka

https://www.google.com/search?q=Blu+del+Barrio&oq=Blu+del+Barrio&aqs=chrome..69i57j69i59j69i60&sourceid=chrome&ie=UTF-8

wack.gif

 

pa ena mala ladjica lohk tko hitr razbije tako veliko ladjo who are you kidding?

naslednji del tut ne zgleda lih obetaven.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Ko sem nehal z Voyagerjem (gledal sproti) sem upal na kako novo serijo v prihodnosti, da bo pokazanega kaj več (boljši tech, new truths about space...itd). Dobimo Enterprise. OK, glejmo "old" tech.

Pride končno driskovery, nekako padem not in se veselim, nakar napovejo potovanje v prihodnost. Yessss!!!!!!! Warp 300, evolvirani ljudje v stilu T-1000 iz T2!!! Nak. Prihodnost je v večjem dreku kot preteklost. Edini apgrejd so floating nacelles, insta-transporter in nek nano-user interface. To je to. In kaj zdaj? 10 delov drame in klepetanja.

Glavno, da je Dax wannabe zdaj cello player in poleg gay coupla še en posiljenjo vrinjen osebek ala "they" samo zato, da je par zafrustrirancev, ki bi drugače bentili po netu o rasizmu in razlikovanju, zadovoljnih (pa verjetno serije niti ne gledajo). Zdaj samo še čakam na Borge z izjavo "we were always THEY/THEM"...

 

In dohtarju naj nekdo že razbije zobe, ker tolko kot se on nasmiha, se samo še Pennywise...spooky as fu*k.

Pa še Philippo odlosijo iz te serije :(

 

OK, zdaj pa čakat naslednji del. Komaj čakam :D 

Povezava do prispevka

Moja punca je to začela pred časom gledat, pa sem že takrat rekel samo lol nope, ko sem spoznal Micheal-a/o.

 

Pol pa sem si še ogledal ono epizodo od Critical Drinkerja zgoraj in si oddahnil za prišparan čas in ohranjene lepe spomine na TNG, DS9 in Discovery.

 

Ista scena kot z novim Terminatorjem, Predatorjem, IT-om in Ghostbusterji - ničesar od tega ne bom načrtno nikoli gledal, ker si želim ohranit dobre spomine na originale ter prve odvrtke in nadaljevanja.

 

Pa nisem proti močnim ženskim likom -  The Expanse recimo jih ima tudi kar ene par, vendar ti niso vsiljeni in pretirano čustveni, pa tamkajšnji beli moški tudi ne rabijo biti neki beta pomehkuženci. Pač hard sci-fi vs. soft sci-fi, i guess :P

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...