Skoči na vsebino

Starfield (Xbox, PC)


Priporočeni prispevki

Sem kupu igrico, ker mi je všeč. Piratski sejvi delajo normalno, achievementov za nazaj pa nisem dobil. Oziroma, ko sem dosegu lvl 35, sem dubu za lvlanje za vse za nazaj (mislim, da dobiš vsakih 5). Razne misije in začetek igre pa nisem. Sem pa zdej končal UC misije in sem dubu normalno. Na CDkeys je dejansko samo 50€, big yikes. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

 

Nisem 100%, če vsi govorimo o isti... ampak jaz govorim o Crimson fleet story lineu. Konec pa ima vsak tak kot si izbere stran.

 

  Skrij vsebine

Jaz sem se odločil uničit Crimson fleet.

 

 

Ok, meni so ble obe mačji kašelj :D 

 

Ampak.... to je to, če maš science in piloting skille... imel sem Rank C ladjo (te so čisto OP), pa auto turrete gor in perk v auto turret dmg... boj zgleda dobesedno tako, da samo kamero obračaš proti nasprotnikom in vse nardi auto turret, ki ima ene 4km range... nimajo za bureka. V par sekundah so prah. 

 

Edino za kar sem še prešvoh je nek random optional side mission, ko sem med raziskovanjem raznih neodkritih sistemov slučajno naletel na nek Legendary Eclipctic ship in je faking OP, ene 20 levelov nad mano, cel squadron mini fighterjev zraven in gromozanska ladja. Zdaj grindam dnar, da si malo preuredim ship v 7000 cargo na dosti manj in dam več firepower in crew capacity.

 

Ship building je igra v igri in se res splača vsaj malo poglobit.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 9 minutami:

 

Nisem 100%, če vsi govorimo o isti... ampak jaz govorim o Crimson fleet story lineu. Konec pa ima vsak tak kot si izbere stran.

 

  Razkrij skrite vsebine

Jaz sem se odločil uničit Crimson fleet.

 

 

Spoiler

Pa še to: tista misija je tudi ful odvisna od tega koliko EVIDENCE najdeš v Burden of Proof. Ker vsak kapetan, ki ga ''zatožiš'' UCju, potem je v kletki namesto v tistem boju. Res kul detajl. Sem pa enkrat, ko še nisem začel CF chaina slučajno naletel na Key in tam so me vsi napadli, pa še sam si in je mišljeno seveda, da te takoj pregazijo... no, tisti ship, ki sem ga naredil jih je vse pobil, ostane samo še space station Key, ampak ga ne moreš napasti, niti ne dockat, ker še nisi undercover.

Res priporočam C ali vsaj B ladjo, se ful pozna razlika, ali pa vsaj si upgrejdaj kose na ladji. Tudi A klasa je močna, če jo imaš na max speed in firepower.

 

Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 11 minutami:

 

Ok, meni so ble obe mačji kašelj :D 

 

Ampak.... to je to, če maš science in piloting skille... imel sem Rank C ladjo (te so čisto OP), pa auto turrete gor in perk v auto turret dmg... boj zgleda dobesedno tako, da samo kamero obračaš proti nasprotnikom in vse nardi auto turret, ki ima ene 4km range... nimajo za bureka. V par sekundah so prah. 

 

Edino za kar sem še prešvoh je nek random optional side mission, ko sem med raziskovanjem raznih neodkritih sistemov slučajno naletel na nek Legendary Eclipctic ship in je faking OP, ene 20 levelov nad mano, cel squadron mini fighterjev zraven in gromozanska ladja. Zdaj grindam dnar, da si malo preuredim ship v 7000 cargo na dosti manj in dam več firepower in crew capacity.

 

Ship building je igra v igri in se res splača vsaj malo poglobit.

 

Saj verjamem, da je lahka, če si delal dosti na ladji. Jaz niusem skoraj nič :D Imam piloting skill in pa oni za shield pojačan... to je pa menda skoraj vse. Jaz sem največ vlagal v social, stealth, nekaj v orožje in fitness... Nimam pojma o gradnji ladij, niti o tem kaj je najboljše orožje shield. Kupil sem samo neka orožja za njo in še to samo na podlagi tega kar je bilo najdražje :) Tisti damage, ko gledam, kaj dela posamezno orožje... sploh ne vem kaj gledam in kaj je pomembno. Med bojem pa samo lockam target in pritiskam L2, R2 in Y.

 

Nimam pojma niti zakaj pride med bojem do shileds offline. V tej misiji sem potamanil par ladij bp, brez damage taken... potem pa kar na eni točki vedno vse začelo dol letet in ni bilo niti šanse popravljat.

 

Sem pa prišel do konca te misije med tem, ko sem v "glavni misiji" naredil šele ene 4 misije.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Končal. V bistvu videl creditse in je pol blo še nekaj kao na "novem svetu" ampak sem zaprl za danes. Jutri preverim kaj je blo.

 

Igri ne bom dal ocene nič kaj dosti preko 75. Kar povprečna zadeva v rangu AC-jev, FC-jev ipd. Niti malenkost nad njimi. Prvo me je full potegnila vase in imela par zelo finih quest lajnov, potem pa postane tečno v božjo mater. Ali pa je pač bilo tako, ker sem delal vse drugo razen glavnih misij? Mislim, da sem končal vse večje quest lajne v igri. Na koncu sem skoraj vse skup pobrisal, ko sem zaporedno imel ene 10-15 misij potuj na planet in "aquire power", ki je v bistvu samo hoja po planetu in minutka letanja pa je konec. Enega samega powerja nisem nikoli uporabil... razen, ko sem za hec kliknil ene 2x in sploh ne vem kaj je naredilo. V bistvu niti ni blo potrebe, ker sem pobral ene 12 teh powerjev in je nastopila zadnja misija. Glavna misija mi je dosti bolj brezvezna kot nekatere stranske. Zgodba mogoče niti ne tako kot pa igranje misij... vse v smislu, da pobiješ par ljudi na nekem mestu, pobereš artifakt in greš nazaj. Verjamem, da je komu morda bolj všeč, ampak jaz nikoli ne bi gradil nekih baz ipd., ker ne vidim smisla. Vse dobiš dovolj dobro sproti. Končal sem z nekim milijonom ali dvema viška, ki jih itak nisem mel pojma kje zapravit. Verjetno bi jih lahko pri grajenju baz, ampak ne igram Sims igre kjer si bom zidal lepo stanovanje, da ga bom opazoval. Hvala bogu, da je konec.

 

GOTY? lol :lol:

 

P.S.: To je moje mnenje in ocena. Raje povdarim, ker je na forumu zadnje čase precej užaljenosti zaznati. Ampak mam filing, da je kar nekaj uporabnikom bilo podobno, saj je debata naenkrat full zamrla in ni več nobenega entuziazma brati v temi.

 

lp

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Ja... nisem mel kaj drugega igrat. Razen, da grem sprobavat in brisat neke stare igre, ki so v Extra. Saj sem že 100x povedal, da sem open world sucker in preigram praktično vse. Preigral sem vse AC-je, FC-je, Tom Clancye, GoT, Days Gone, Dying Lighte... in potem ni vrag, da ne bi končal še Starfield-a. Če pridem do polovice igre, potem jo praktično sigurno tudi končam, ampak pričnem dosti bolj rushat.

Povezava do prispevka

Tudi jst končal. Neki me je pol še vlekla v new game plus. Zanimiva ideja, da si lahko pol Starborn. V kakšnih pogovorih se lahko to uporabi, ampak spet ne dovolj izkoriščeno. Sej je kao kul igračka, ampak to je pa to. 
 

Jaz sem igral na very hard in so mi powerji kar prav prišli oz so fun za jih uporabljat. Time stop + shotgun. 
 

Veliko stvari bi lahko naredili boljše oz jih bolj izkoristili. Ocena 7/10
 

Meni je bil kljub bugom na začetku ful boljši Cyberpunk (boljši side questi, main mission, feeling open worlda). Zdaj grem pa raje 2.0 update igrat kot tole :) 

 

 

Povezava do prispevka

shocked-eric-cartman.gif

 

Boljši C...

Boljši Cyberpunk..... 

 

.. ob izidu?!?!?!

 

Halo kaj? Res si zaslužimo več iger tipa Gollum. To je živ dokaz. Ajde, da mi greš preigrat CP danes, vkup z DLCjem, mi rečeš, da so končno se spomnili detal kveste kot v časih Witherja 3... ma ob izidu? 

 

CP ob izidu niti slučajno ni imel probleme LE z bugi. Bugov je imel rekordno dosti, ampak bugi so bili najmanjši problem igre. Igra je bila definicija natega. Reševal jo je Keanu R. in CP žanr ter lep art. Obljubljali so svašta, na koncu pa smo dobili igro, ki se je izdajala za ARPG, ki pa RPG elementov ni imela, kvesti praktično brez posledic in brez odločitev. Lep dokaz je to, da si za različne konce rabil sejvat tik pred končno debato z Johnyjem, nardil malo drugačno verzijo zadnje misije. Kar si delal prej ni imelo veze.

Pa da bi vsaj med samimi misijami bile različne opcije. Ništa. Edina misija, ki je imela pridih Witcherja je bila samo in zgolj tista, ki so jo, glej ga zlomka, pokazali na E3ju kot ''demo''. Mesto super po izgledu, a popolnoma prazno, dobesedno: določene cone niso imele niti tekstur in se je vidlo, kako pač jim ni ratalo dokočnat špila. Se še spomnete kakšna je bila voda/morje? Pa cona ob stadionu?

 

Motorji? Ste vidli AI vozit kak motor? Ups, ni jih. 

Insta spawn policije na sredi nebotičnika? Ups, nimamo wanted sistema, zmanjkalo časa. To je kot bi bil Starfield brez vesoljskih ladij btw, to ni kar majhna napakca.

Reakcije AIjev ob tvojem ''raziskovanju'' sveta? Nikakve.

Kakšni misteriji, karkoli, ki bi me nagradilo, če okoli lutam? Ništa. Dobil si le pogost nadležen klic, če hočeš avto kupit. Pa evo, za tvoj trud generične grde cote za oblečt.

Ful jako pomemben začetek/izbira ali boš corpo ali nek random guy v puščavi. Here, 10-15 min misijica in to je to, nato lepo dalje copy/paste od prve prave misije.

 

A se moram spustit v tehnično stanje igre?

PS5 (ki je tedaj bil super duper next gen) crashnil moji rekordnih 200x na blue screen. Žal ne pretiravam na številki, ker imaš crash log.

Imaš Ps4, stari Xbox? Tough luck, špil je dobesedno neigralen, z manj kot 20 fps, tako da ga je moral Sony potegnit dol s stora.

Side misije? Večinoma fatch and grab super bednega tipa. Vem, ker sem naredil vse in je bil to moj največji minus špilu. Jebiga, če to dela CDPR, ki je naredil Witcherja in DLCja zanj imam taka pričakovanja. Budala jaz a?

Main quest? Ko se šele začne zanimivo, greš v en lift in nato ti igra pove, da je to point of no return? Nikoli ne bom pozabil mojega razočaranja, ko sem to ugledal.

Da o totalno bednih buildih in določenih dobesedno neuporabnih skillih ne govorim. Po treh letih so jih dali ven in ravampali.

 

Zdaj. Ni ti všeč Starfield? Fair enough, okusi so različni. NE vzet tega mojega posta kot to, da ti mora bit SF všeč ali, da je problem v neki oceni, ki je pojmovno subjektivne narave in je fair deal za vsakega posameznika. Meni so dostikrat všeč (poleg iger, ki so VSEM všeč) tudi stvari, ki mnogim na tem forumu niso (Nioh, Ninja Gaiden, Monster Hunter, Division, faking Assassins Creed Origins, Hitman, Dishonored, Prey, ipd.). Jaz sem proti koncu SF in se nagibam med 8,5 in 9.

 

Devet zato, ker sem ugotovil, da ga moram igrat le par ur na dan in ne ko sem utrujen, ker takrat ne uživam enako. To pa zato, ker enostavno ga moram igrat s koncentracijo, ker če ne preskakujem dialoge ali jih berem površno in v dialogih je en kup detajlov, ki jih sicer bi prezrl. Mi je zelo dober sandbox špil. Kaj to pomeni? Pomeni, da ga igraš kot ti paše, na način kot ti paše, z odločitvami kot ti pašejo. Vsak NPC, ki ni ''citizen''/''trooper'' ali generično označen ima že v štartu 3-4 dialoge plus permutacije plus kak kvest, če pičiš debato z njim ter celo post kvest debato, ko se vrneš k njemu po določenem času. Določeni zvezdni sistemi imajo skrivne kveste in interakcije, ki jih večina enostavno ne bo nikoli videla ali doživela. Skratka, nebroj malih detajlov in malih pozornosti.

 

Da je govora o CP77 (ob izidu!) kot boljšem špilu pa preseže koncept subjektivnega okusa in je povsem neresno. Pa sem sam velik ljubitelj CP sveta/žanra, da ne bo pomote. Da ne govorim o temu, da se daje potuhe publisherju, da dobesedno nateguje folk in izdaja objektivno nedokončane izdelke na trg, ker pač rabi nujno dnar. Tebi je mogoče vseeno za tistih 70 EUR ampak njim pri 1 mio in več kopij se še kako splača nategnit folk. Ker sicer 3 leta do danes ne bi imeli za plače, pa so takrat rabli dnar  in rekli fuck it. Upam, da nam je jasno, da so se zelo dobro zavedali v kakem stanju gre igra na trg kot ''done game''. To je bila čisto zavestna poslovna odločitev.

Good will pa bodo že popravli. In so ga, če je slediti sedanjem hvalospevu influencerjev. Case in point s to ''hvalo'', ki jo dobivajo danes, da so pravzaprav šele po 3 letih dokončali izdelek kot bi moral bit na dan izida, seveda zato, da pospeši še prodajo DLCja, ki ga sicer malokdo kupil, če špil ne bi popravli.

 

Po drugi strani ne bi bil rad v skupini devov Starfielda. V igri, ki ima sicer en kup napak, tudi sam sem jih nemalo našel (tisti copy/paste templji recimo, so fantastični prvič, ''meh'' drugič, obupni vsakič kasneje, prav tako combat je totalno generičen vse dokler ne dobiš abilityjev in jih quick swappaš med bojem), prav vidiš trud in pozornost na detajle, malenkosti, reference, sploh pa dialogi so svetlobna leta nad CP77. Ampak kurc, se ne zna cenit, glavno da se pljuva kot nek povprečen špil, ki ni vreden denarja.

 

In zato pravim, gamerji si zaslužimo igre CP77 in Gollum. Nalašč jih mečem v isti koš. Prva je bila nateg in nedodelana, druga je pač enostavno slaba. In vse to Starfield ni.

uredilo bitje bitsurugi
  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 10 urami:

Naredil vse glavne side queste, glavno misijo. Ziher zagonil vec kot 30 ur, ne vem kdaj je nazadnjei igral toliko kaksni video igro, ocena............. jedva 75, ni mi neki ql

 

gg :))))

Tomazek samo izhaja iz Ćamirjanske šole ocenjevanja igric, kjer sicer uživamo tudi v 6-7/10 igrah (če ti je zelo všeč žanr, celo v 5/10), ampak nam je jasno, da mora razvijalec pokazat vsaj kak presežek, da lahko prestopi v 8+ cono

uredilo bitje Hernire
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 17 minutami:

Tomazek samo izhaja iz Ćamirjanske šole ocenjevanja igric, kjer sicer uživamo tudi v 6-7/10 igrah (če ti je zelo všeč žanr, celo v 5/10), ampak nam je jasno, da mora razvijalec pokazat vsaj kak presežek, da lahko prestopi v 8+ cono

Jaja samo to treba napisat ne.. da se ve po kiri lestvici je.. usto kot pri temperatzri mores napisat kolko stopin celzija al fahrenhait :)

 

Ker jaz sem navajen teh lestvoc od ign ko talajo 10 bekim smetem in pol ti podvalijo 7 yolo

 

anyway nipanike.. sam tako zdi se mi da se nonstop pizdi nad igro a niswm ga vidu toliko igrat neki ze od ER :) dobro ne sledim loh kaj igra

 

 

 

@bitsurugi stari cyberpunk je imel kljucno mehaniko v open worldu, se pravi policaje, li ti onemogocajo, da pocnes kar zelis, tako v kurcu, da bolj v kurcu ne more bit. Pomoje so napisali 2 vrstuci code za jih dar not. Lih da so :))

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...