Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

tomazek reče pred 2 minutama:

V bistvu je tam samo Levica taka s katero je precej težko sodelovati. Mogoče pa ta drugi pol doseže 46 brez levice... Vzamejo v koalicijo pač neko bolj zmerno stranko in si prilagodijo program, da se strinajo z njim vse strani. Ali pa najdeš cucka kot je bil sedaj Počivalšek in mu mečeš drobtinice v zameno za glase.

 

Meni je dosti desnih pogledov bliže kot levih. So posamezni levi seveda, ki so mi bliže, ampak jih je manj. Pač od nekdaj ne maram Janše (najmanj 20 let) in ga ne morem voliti. Sem prepričan, da imaš tudi ti (kot vsak) v življenju neke osebnosti, ki ti nikakor ne ugajajo in se potem ne družiš z njimi ali jih podpiraš.

 

Navsezadnje pa tudi Janša ni glih desni. Razen posameznih konzervativnih točk programa. Še to mogoče bolj zato, da pridejo bliže z NSi in si zagotovijo partnerje.

 

 

Ne nakladaj

Povezava do prispevka
svit reče pred 26 minutami:

Kako koprive nabijajo to "sodelovanje", ki jo kao ponuja desna koalicija s SDS-om v prvi vrsti. Nikoli se pa ne vpraša kam bo takšno "sodelovanje" pripeljalo:

- Je etično in moralno sodelovati pri razgradnji vseh institucij, ki se ga je šla trenutna koalicija v zadnjih dveh letih (STA, RTV, Statistični urad, NPU...)?

- Je etično in moralno sodelovati pri korupcijskih aferah, ki so se zgodile v zadnjih dveh letih (izgubljeni tovornjak, Počivalškove maske in respiratorni golfi, Janševi uspehi pri nabavi cepiv in zagotavljanja reda in miru z policijskim vodnim topom...)

- Je etično in moralno sodelovati s strankami, ki brez sramu lažejo v kamero (NSI mi ne menjamo direktorje v Elektro gospodarstvu, SDS mi ne tremo jajca sodnikom in glupo je plačevati davke, SMC ee Konkretno mi pijemo samo vodo...)?

- Je etično in moralno sodelovati s strankami, ki so jih polna usta demokracije vse dokler ni nasprotovanja njihovim namenom (NSI bi prepovedala SD in Levico, SDS pošilja inšpektorje v razna civilne družbe, SMC se maščuje žvižgačem - Gale..)?

- Je etično in moralno sodelovati s strankami, ki so pred kamero kao "zmerne", na Twitterju pa prostaško zmerjajo vse po spisku na podlagi spolne usmerjenosti, verovanja in politične usmeritve (prostitutke, islamski fanatiki, skrajni levičarji...)?

- Je etično in moralno sodelovati s strankami, ki vladajo z uredbami in zakoni, ki redno kršijo ustavo Slovenije?

 

To je to sodelovanje, ki ga ponuja trenutna desna vladna koalicija. Sodelovanje pri uničenju družbe in vzpostavitvi družbe, kjer za člane vladnih strank veljajo ena pravila, za vse ostale pa druga pravila. Putin, Orban, Erdogan, Vučič style družbe. Super za Putina in Orbana, slabo za vse ostale. Ko bi vsaj šlo za razsvetljene absolutiste, ampak gre pa za pritlehne, neumne, zaostale avtokrate, ki prinašajo solze in trpljenje.

 

Afere, korupcijo in kadrovanje lahko najdeš pri vseh dosedanjih akterjih ki so bili kdajkoli v vladi. Twiti sicer niso tako ekstremni kot pri Janši, pa se še vedno najde marsikaj. Na hitro se spomnim Štromajerjeve čestitke za božič. Nekako nimam osnove govoriti o slovenski politiki tako belo - črno kot ti. Slovenija je po politični sestavi razcepljena, tako da me prepoved sodelovanja nekako ne navdušuje, ker bomo nato spet dobili manjšinsko ali opravilno nesposobno vlado.

 

  • Račka +1 1
  • Trol 6
Povezava do prispevka
svit reče pred 25 minutami:

Kako koprive nabijajo to "sodelovanje", ki jo kao ponuja desna koalicija s SDS-om v prvi vrsti. Nikoli se pa ne vpraša kam bo takšno "sodelovanje" pripeljalo:

- Je etično in moralno sodelovati pri razgradnji vseh institucij, ki se ga je šla trenutna koalicija v zadnjih dveh letih (STA, RTV, Statistični urad, NPU...)?

- Je etično in moralno sodelovati pri korupcijskih aferah, ki so se zgodile v zadnjih dveh letih (izgubljeni tovornjak, Počivalškove maske in respiratorni golfi, Janševi uspehi pri nabavi cepiv in zagotavljanja reda in miru z policijskim vodnim topom...)

- Je etično in moralno sodelovati s strankami, ki brez sramu lažejo v kamero (NSI mi ne menjamo direktorje v Elektro gospodarstvu, SDS mi ne tremo jajca sodnikom in glupo je plačevati davke, SMC ee Konkretno mi pijemo samo vodo...)?

- Je etično in moralno sodelovati s strankami, ki so jih polna usta demokracije vse dokler ni nasprotovanja njihovim namenom (NSI bi prepovedala SD in Levico, SDS pošilja inšpektorje v razna civilne družbe, SMC se maščuje žvižgačem - Gale..)?

- Je etično in moralno sodelovati s strankami, ki so pred kamero kao "zmerne", na Twitterju pa prostaško zmerjajo vse po spisku na podlagi spolne usmerjenosti, verovanja in politične usmeritve (prostitutke, islamski fanatiki, skrajni levičarji...)?

- Je etično in moralno sodelovati s strankami, ki vladajo z uredbami in zakoni, ki redno kršijo ustavo Slovenije?

 

To je to sodelovanje, ki ga ponuja trenutna desna vladna koalicija. Sodelovanje pri uničenju družbe in vzpostavitvi družbe, kjer za člane vladnih strank veljajo ena pravila, za vse ostale pa druga pravila. Putin, Orban, Erdogan, Vučič style družbe. Super za Putina in Orbana, slabo za vse ostale. Ko bi vsaj šlo za razsvetljene absolutiste, ampak gre pa za pritlehne, neumne, zaostale avtokrate, ki prinašajo solze in trpljenje.

 

 

Dej zjoki se mudel. Samo da ni leve opcije na vladi je za vas že uničenje države in podobne traparije. Pa spet ta kurčev twiter vas jebe. Pismo, k uni debilčki v ZDA. Joj, kakšen zloben twit... Prov dosadni ste. 

  • Trol 1
  • Groot, ki sir je 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

Ti si dosadan modelček ker gledaš skozi prizmo naši/vaši. Vse kar naši naredijo je OK, če pa drugi pa ni OK.

 

Jaz govorim o univerzalnih načelih intelektualne poštenosti, morale, norme... konceptih, ki so "standard" v urejenih demokracijah. Ti koncepti niso odvisni od "naši/vaši", ampak verjamem da je to zate preveč zapleteno in nerazumljivo.

  • Račka +1 7
Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 5 urami:

 

 

Saj nisem napisal, da se je žrtvoval, ampak da je naredil državniško potezo, ne glede na njeno ozadje. In ta trenutek bi me prav zanimal podatek, če je v celotni zgodovini vseh SDS vlad skupaj sploh kadarkoli odstopil kakšen minister. Iz glave se namreč nikogar ne spomnim. 


Niti Gantarja al (pazi to) Hojsa iz tega mandata? :D 

 

Povezava do prispevka

Glede na to, da ni odstopil človek, ki so ga dobesedno posneli govorit, da so davki glupi pa da bi sodnikom trl jajca, resno dvomim, da še obstaja meja, kjer bi kdo odstopil. Mogoče kak ekstra homoerotičen gangbang škandal, kot un od modelčka v Tomazkovem avatarju

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
svit reče pred 36 minutami:

Ti si dosadan modelček ker gledaš skozi prizmo naši/vaši. Vse kar naši naredijo je OK, če pa drugi pa ni OK.

 

Jaz govorim o univerzalnih načelih intelektualne poštenosti, morale, norme... konceptih, ki so "standard" v urejenih demokracijah. Ti koncepti niso odvisni od "naši/vaši", ampak verjamem da je to zate preveč zapleteno in nerazumljivo.

 

Glih ti si ta, ki gleda vse skozi vaši/naši. Ko bo leva vlada kradla, spreminjala zakonodajo, nastavljala lastne ljudi na položaje, itd, boš pa tih ko rit.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 16 minutami:

Glede na to, da ni odstopil človek, ki so ga dobesedno posneli govorit, da so davki glupi pa da bi sodnikom trl jajca, resno dvomim, da še obstaja meja, kjer bi kdo odstopil. Mogoče kak ekstra homoerotičen gangbang škandal, kot un od modelčka v Tomazkovem avatarju

 

Kva bi vse slišal, če bi kakega levaka na skrivaj snemal, ko se pogovarja med svojimi.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 11 minutami:

Kaj pa, če bi v tej temi nehali z "kaj pa" argumenti, ki to niso.

 

Nebi mel nobenega problema, če bi folk tukaj imel isti kritični odnos do svojih, kot ga imajo proti desnim vladam. In novinarji so isti.

 

Ko je bil un škandal z maketo drugega tira za 130 000€ je blo kaj? Če bi se to zgodil Janši, bi vsi v luft skočil in zahteval odstop celotne vlade. Ker je bila pa leva vlada je bil čist dovolj odstop vodja kabineta in še to je ta isti mudel takoj dubu delo ministra v naslednji levi vladi. Tako da sam tih bodte, kok so ta levi manj pokvarjeni, ker so v realnosti ČIST ISTI KURAC. Ne samo da levi kradejo kot srake, še ful bolj očitno kradejo. Tok so blesovi, da kradejo na tak način, da jih folk že v prvi sekundi pogrunta.

 

In pol maš kle ene, ki jokajo zaradi twitov in ob poslušanju posnetkov pogovora ob piru.

  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka

Po eni strani razumem SDS - zakaj bi kdo odstopil, če pa levuharji delajo isto. Ko bodo levuharji nehali napadati novinarske hiše, žaliti prebivalstvo, se skrivati pred EU komisijami, se šli sistemsko korupcijo, ustanavljali svoje propagandne revije in TV hiše, nehali spoštovati zakon in ustavo...

Takrat bo to tudi storil SDS in tako je tudi prav.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 urama:

To je zgolj kaj bi, če bi... baba čula, baba rekla, da mogoče...

 

Kar je bilo pri Vizjaku pa je dejstvo.

 

Ko bo kaj takega pokazano za drugega (tudi meni bližnjega), bom z največjim veseljem tudi obsojal in pozival k odstopu.

In kaj je dejstvo? Da je "kolegu" svetoval kako se izogniti davku? Tudi če, kaj je tukaj dokazano nelegalnega, ce je znotraj zakonodaje (razen prikritega snemanja)? Drugace naj bi obstajale davcno svetovalne službe, ki se samo s tem ukvarjajo. Kot da bi npr. kolegu svetoval naj kupi isti tv v Hoferju za 700 eu namesto v Bigbang za 1200 eu? 

uredilo bitje Ejga
  • Trol 2
  • Groot, ki sir je 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Tako ja, povsem normalno je, da kot minister kolegu svetuješ kako se izogniti plačilu davkov in če bo kaj narobe, da boš že sodnike za jajca stisnil. Saj navsezadnje so itak kolegi in za kolege greš tudi bos v žerjavico. Ne vem kako se bedak ni spomnil, da bi rekel, da je to kolegialni nasvet "homie to homie" in bi bilo takoj vsem vse jasno in oproščeno. Hjaooo ti politiki, da se ne znajdejo in najprej trdijo, da se sploh dobro ne poznajo in podobno.

uredilo bitje tomazek
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 8 minutami:

Tako ja, povsem normalno je, da kot minister kolegu svetuješ kako se izogniti plačilu davkov in če bo kaj narobe, da boš že sodnike za jajca stisnil. Saj navsezadnje so itak kolegi in za kolege greš tudi bos v žerjavico. Ne vem kako se bedak ni spomnil, da bi rekel, da je to kolegialni nasvet "homie to homie" in bi bilo takoj vsem vse jasno in oproščeno. Hjaooo ti politiki, da se ne znajdejo.

 

Dejmo vsakmu politiku mikrofon pa da se jih snema 24/7. Pol jih pa sam frcamo iz položajev, ko kašno traparijo zinejo.

Povezava do prispevka

Če se že grejo nekih igric, se jih naj grejo na inteligenten način, ne pa opičji. Itak ni noben čist. Je pa mi out of my mind kako lahko zagovarjate to početje. Za mene je isti gnoj levičar, če to naredi, kot desničar. Pri nekaterih pa vidim, da je full velika razlika, če je človek njihov ali ne in se iščejo sami izgovori.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Death reče pred 4 urami:

Na hitro se spomnim Štromajerjeve čestitke za božič.

 

a vidiš, točno v tem je problem. ti se 'na hitro spomniš te čestitke', ob pogledu z druge strani je pa to čisto konsistentno s tem, kar random SDS papak servira po twitterju na nek zdolgočasen deževni ponedeljkov dopoldan.

 

jaz imam pa en drug izziv za vas, če se da komu razmišljat oziroma brskat; ali obstaja stranka, ki je bila v Janševih vladah in je na naslednjih volitvah izboljšala svoj volilni dosežek iz prejšnjih volitev?

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...