Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

kmjr reče pred 7 urami:


pa o luki/zeleznicah/cinkarni celje :D 

Želim si ga o Splošni plovbi. SP je imela svojčas veččjo floto kot Turčija, kolikor vem nimamo niti ene ladje več (mislim da je prodan tudi LAHO - last hope, ki pa itak ni bil neka barkača...)

Malo se tega dotaknejo tle, ampak bi moglo dobit pozornost, ki ga je dobila IskraDelta.

https://4d.rtvslo.si/arhiv/dokumentarni-filmi-in-oddaje-kulturno-umetniski-program/174489498

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
kmjr reče Dne, 17. 4. 2022 at 10:59:


Odstopil ni zato, da resi Slovenijo ampak je slo za politicno spekulacijo po kateri bo lms imel boljsi rezultat na predcasnih volitvah, kot ce dokonca mandat in gredo na redne

 

to ni nobeno zrtvovanje al drzavniska poteza

 

cisto legit, ma dalec od nekega zrtvovanja

 

 

Saj nisem napisal, da se je žrtvoval, ampak da je naredil državniško potezo, ne glede na njeno ozadje. In ta trenutek bi me prav zanimal podatek, če je v celotni zgodovini vseh SDS vlad skupaj sploh kadarkoli odstopil kakšen minister. Iz glave se namreč nikogar ne spomnim. 

Povezava do prispevka

  

zzarafrustra reče Dne, 17. 4. 2022 at 8:44:

Ufff levičarji (in ne nisem desničar) ((moram se oglasit ker je to tako narobe da ni res pa glupi ljudje ti dajejo še pluske))

 

1.) Odstop ni noben "eksemplaričen primer spejemanja politične odgovornosti". Odgovornosti za kaj? Za moje pojme človek, ki je zafukal do te mere situacijo da je moral odstopiti, ker ni mogel več voditi države sicer lahko še enkrat kandidira ampak bi se mogu vsak državljan eksemplarično posrat na njegovo številko - isto sicer velja za Janševe falirane eskapade. Odstop pa je "eksemplaričen primer faila"

 

2.) Diktatorji sicer res zlorabljajo to narativo (pa ne vsi za svoj gain). Ampak to ne pomeni, da je zato poanta manj relevantna. Če si pogledamo Šarčevo vlado niso bili sposobni spraviti ničesar skozi (tudi zaradi opozicije to je res ampak preprosto niso sestavili dovolj močne pozicije da bi lahko vladali) in na koncu so kapitulirali sredi krize. Dejstvo je, da ko je Janša nastopil nismo imeli za burek (niti za maske). Šlo je za eno najslabših vlad, ki ni spravila praktično nič skozi. To so dejstva. 

 

3.) bili smo v prvi fazi krize, ko se je Evropa že pripravljala na krizo. (za referenco Italija je 31. januarja blokirala lete na Kitajsko)



Ne vem kaj si želel povedati z nagovorom ufff levičarji, ampak če si želel mene uvrstiti tja, si se zmotil. 

 

1. Odstop je osnoven mehanizem objektivne odgovornosti. Primere boljših praksih lahko najdeš v številnih državah zahodno od nas, kjer visoki politiki praviloma odstopijo že ob sumu na nepravilnosti. Ravno obratno pa je v raznih rupetinah najbolj popularno obtožiti vse ostale za veliko politično zaroto (in domneve)
 

2. Sicer je v tej točki ene par nepravilnosti, ampak se ne bom spuščal v njih. Raje bom izpostavil, da vlada, ki ni spravila skozi nič, je še vedno par zahodno-demokratičnih razredov boljša od vlade, ki je spravila skozi cel kup škodljivih konceptov uničevanja pravne države, transparentnosti in spustila nivo komunikacije nižje od šanka lokalnega pajzla na Igu. 

3. Čisto nepomembno, ker nihče ni imel vpogleda v prihodnje dogajanje. Takih prvih faz krize je nekaj na leto.  

  • Račka +1 6
Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 14 minutami:

 

 

Saj nisem napisal, da se je žrtvoval, ampak da je naredil državniško potezo, ne glede na njeno ozadje. In ta trenutek bi me prav zanimal podatek, če je v celotni zgodovini vseh SDS vlad skupaj sploh kadarkoli odstopil kakšen minister. Iz glave se namreč nikogar ne spomnim. 

 

Kaj je bil že un model za socialo, k je reku da se penzjonistom ni za bat druzga ko matilde? A je odstopu al bil odstavlen?

Povezava do prispevka
Thrivial reče pred 30 minutami:

  Ne vem kaj si želel povedati z nagovorom ufff levičarji, ampak če si želel mene uvrstiti tja, si se zmotil. 

 

1. Odstop je osnoven mehanizem objektivne odgovornosti. Primere boljših praksih lahko najdeš v številnih državah zahodno od nas, kjer visoki politiki praviloma odstopijo že ob sumu na nepravilnosti. Ravno obratno pa je v raznih rupetinah najbolj popularno obtožiti vse ostale za veliko politično zaroto (in domneve)
 

2. Sicer je v tej točki ene par nepravilnosti, ampak se ne bom spuščal v njih. Raje bom izpostavil, da vlada, ki ni spravila skozi nič, je še vedno par zahodno-demokratičnih razredov boljša od vlade, ki je spravila skozi cel kup škodljivih konceptov uničevanja pravne države, transparentnosti in spustila nivo komunikacije nižje od šanka lokalnega pajzla na Igu. 

3. Čisto nepomembno, ker nihče ni imel vpogleda v prihodnje dogajanje. Takih prvih faz krize je nekaj na leto.  

Ne prepričajo me ravno tvoji argumenti. Domnevamo lahko, da je Šarec odstopil zaradi dveh možnih razlogov. Ali ker je špekuliral, da mu je v tistem trenutku javno mnenje dovolj naklonjeno, da bi okrepil izid svoje stranke na predčasnih volitvah ali pa ker je bila njegova vlada neefektivna, ker je bila pač manjšinska. V prvem primeru je odstop špekulacija in politično neodgovorno dejanje, v drugem primeru pa je odstop res odgovoren, vendar se je treba ob tem vprašati, kako odgovorno je bilo oblikovanje šibke manjšinske vlade (vsaj če se prav spomnim, da je Šarec prvi dobil možnost oblikovanja vlade?).

Povezava do prispevka
tyne reče pred 11 minutami:

Ne prepričajo me ravno tvoji argumenti. Domnevamo lahko, da je Šarec odstopil zaradi dveh možnih razlogov. Ali ker je špekuliral, da mu je v tistem trenutku javno mnenje dovolj naklonjeno, da bi okrepil izid svoje stranke na predčasnih volitvah ali pa ker je bila njegova vlada neefektivna, ker je bila pač manjšinska. V prvem primeru je odstop špekulacija in politično neodgovorno dejanje, v drugem primeru pa je odstop res odgovoren, vendar se je treba ob tem vprašati, kako odgovorno je bilo oblikovanje šibke manjšinske vlade (vsaj če se prav spomnim, da je Šarec prvi dobil možnost oblikovanja vlade?).

Evo tole. Oblikovanje Šarceve manjšinske vlade je bilo glede na kasnejši razpad najmanj neodgovorno. Podobno kot predlaganje novega mandatarja brez seštevanja glasov prejšnje leto. To so tudi glavni problemi ki jih vidim z levim polom. V včerajšnjem soočenju so si celo vsi namenoma požgali mostove za sodelovanje s katerokoli drugo stranko, kar mi je z vidika morebiti potrebnih koalicij naravnost noro.

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka

Kdo pa bi šel v koalicijo z Janšo, če v naprej ve, da bi moral plesati tako kot on igra? Misliš, da je vsaj minimalna možnost, da bi si Janša pustil ukazovati in pametovati s strani manjše koalicijske stranke? A ni že v tem mandatu ogormno krat javno ponižal pripadnikov lastne koalicije (kaj se vi oglašate, če nimate niti 1% javne podpore ipd.)?

  • Račka +1 2
  • Trol 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 25 minutami:

Kdo pa bi šel v koalicijo z Janšo, če v naprej ve, da bi moral plesati tako kot on igra?

 

Kdor nuca biznis v JU za vse družinske firme do 3 kolena in kakega družinskega idiota, ki ni za nobeno drugo rabo kot za državnega s(e)kretarja.

uredilo bitje colonel Tavington
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 48 minutami:

Kdo pa bi šel v koalicijo z Janšo, če v naprej ve, da bi moral plesati tako kot on igra?

ko smo pri plesu po glasbi... meni je bila zabavna izjava iz klobuka nepremišljenih izjav bodočega predsednika vlade na vprašanje kaj pravi o tem da kandidat za ministra za zdravstvo Bešič Loredan pogosto javno zagovarja obvezno cepljenje in zasebno zdravniško prakso.
"Gospod Loredan se je izkazal za politično naivnega - kakšna stališča bo zagovarjal ne bo odločal on.".

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka

To pa mi ni nič takega. Če si član neke stranke, se moraš podrediti njihovemu programu ali pa ne biti član stranke in ne sprejeti mesta, ki ti ga ponujajo. Drugo je, če ne upoštevaš nikogar v svoji koaliciji, saj je smisel koalicije ravno v tem, da se morajo en drugemu prilagajti in ne more noben vladati samovoljno. Svojo matično stranko pa moraš poslušati, če si del nje, ali pa preprosto menjati za tisto, ki ti je bliže v pogledih in lasntem prepričanju.

Povezava do prispevka

Ne rabiš se pretvarjati, da ni Janša najhujši v tem... Nikoli ni nobenemu za ped popustil. Skupaj itak ne bomo prišli, zato ne vem zakaj me sploh omenjaš, če veš da so pogledi diametralno nasprotni :D Največja razlika pa je, da vi svojega božanstva nikoli ne boste izneverili, jaz pa svojega božanstva nimam in pljuvam po vsakem s katerim se ne strinjam. Tudi po tistem, ki ga volim, če naredi potezo, ki mi ni všečna.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

Kdo pa bi šel v koalicijo z Janšo, če v naprej ve, da bi moral plesati tako kot on igra? Misliš, da je vsaj minimalna možnost, da bi si Janša pustil ukazovati in pametovati s strani manjše koalicijske stranke? A ni že v tem mandatu ogormno krat javno ponižal pripadnikov lastne koalicije (kaj se vi oglašate, če nimate niti 1% javne podpore ipd.)?

1. Katera od levih strank pa je že bila v koaliciji z njim?

2. Kako lahko vejo da se ne da domeniti nič, če niso poskusili?

3. Logično je, da največja stranka postavlja pravila, seveda dokler manjše nimajo dovolj in odstopijo od koalicije.

4. Če bo Golob dobil največ glasov, zakaj je potrebno že sedaj zapirati možnosti sodelovanja ostalih desnosredinskih strank?

5. Tudi MŠ je rekel marsikatero bridko o nekaterih članih prejšnje vlade skupaj z Levico, pa so sedaj spet v zakonu...

Povezava do prispevka
Death reče pred 7 minutami:

1. Katera od levih strank pa je že bila v koaliciji z njim?

2. Kako lahko vejo da se ne da domeniti nič, če niso poskusili?

3. Logično je, da največja stranka postavlja pravila, seveda dokler manjše nimajo dovolj in odstopijo od koalicije.

4. Če bo Golob dobil največ glasov, zakaj je potrebno že sedaj zapirati možnosti sodelovanja ostalih desnosredinskih strank?

5. Tudi MŠ je rekel marsikatero bridko o nekaterih članih prejšnje vlade skupaj z Levico, pa so sedaj spet v zakonu...

 

1. Zakaj bi sploh probal biti z nekom, ki je tako drugačen in ti na sploh ni včeš? A na silo je pa dobro, da nekaj gre skup? Samo, da na koncu ugotovi, da je to bilo brezveze in "zakonska zveza" propade.

2. Iz tega kar se je kazalo v pretkelosti lahko sklepajo, da to ni mogoče. Nočejo pa biti eksperiment in upati, da pa sedaj mogoče bo drugače.

3. Se strinjam. In dokler te ne žali javno, da izpadeš kot podložen pesek, ki mora biti tiho.

4. Glej točko 1. Zakaj ne bi zaprl vrat za sodelovanje vnaprej z nekom s katerim ne želiš sodelovati in si si preveč različen z njim?

5. Nimam nič skupnega ne s Šarcem, niti z Levico. Z Levico je po moje itak skoraj nemogoče sodelovati, ker je dosti njihovih točk programa enostavno preveč neralnih.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 

1. Zakaj bi sploh probal biti z nekom, ki je tako drugačen in ti na sploh ni včeš? A na silo je pa dobro, da nekaj gre skup? Samo, da na koncu ugotovi, da je to bilo brezveze in "zakonska zveza" propade.

V bistu tole KUL je!

Povezava do prispevka

V bistvu je tam samo Levica taka s katero je precej težko sodelovati. Mogoče pa ta drugi pol doseže 46 brez levice... Vzamejo v koalicijo pač neko bolj zmerno stranko in si prilagodijo program, da se strinajo z njim vse strani. Ali pa najdeš cucka kot je bil sedaj Počivalšek in mu mečeš drobtinice v zameno za glase.

 

Meni je dosti desnih pogledov bliže kot levih. So posamezni levi seveda, ki so mi bliže, ampak jih je manj. Pač od nekdaj ne maram Janše (najmanj 20 let) in ga ne morem voliti. Sem prepričan, da imaš tudi ti (kot vsak) v življenju neke osebnosti, ki ti nikakor ne ugajajo in se potem ne družiš z njimi ali jih podpiraš.

 

Navsezadnje pa tudi Janša ni glih desni. Razen posameznih konzervativnih točk programa. Še to mogoče bolj zato, da pridejo bliže z NSi in si zagotovijo partnerje.

 

 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...