Skoči na vsebino

Srednji svet na teveju


LordFebo

Priporočeni prispevki

Meni najboljša epizoda do sedaj.

 

Deskyet reče pred 1 uro:

Res se trudim, da bi mi bila serija všeč, ampak je toliko nekih površnosti in neumnosti.

 

Past s stolpom, ki ga skupaj drži vrv, je bila... čudna.

Kak je timeline Numenorja glede na Southland? Prejšni del so bili v Southlands že tik pred napadom, Numenorci so komaj odjadrali, zdaj so že tukaj, da valda rešijo vse. 

Zakaj Numenorci jahajo po svetlem (zora), medtem, ko je v vasi še čista tema?

Kako Harbrand kar naenkrat prihaja proti Adarju, če ga z Galadriel kao zasledujeta?

Zakaj so pri vsem tem budgetu v vasici štiri hiše, vaščanov je bilo pa prikazanih bistveno bistveno več?

Zakaj so orki tako spoštljivi, da so počakali na konec drame z rano v taverni in šele nato napadli?

Verjetno sem še kaj pozabil.

 

Ne vem, želim si dat možgane na off in uživat v Middle Earth, ampak so mi nekatere odločitve res baffling.

 

Ni čisto jasno, kdo je zgradil Ostirith in s kakšnim namenom. Najverjetneje kar Sauron še za časa Morgotha z ravno tem namenom, da ustvari Mordor. Tako da ta vrv po moje ni bila kakšna vilinska arhitektura, pač pa le zasilna rešitev za nekajtisočleten stolp.

Hm, ja, timelinei so za nekaj dni zamaknjeni, ampak a ni to pogosto za ta medij? Skok v času se je zgodil med epizodama, saj sta bili niti bolj ali manj sinhronizirani na začetku te epizode. Škoda, da ni bilo še kakšne scene na ladji, Galadriel je bila skoraj normalna. Tista zora je pa tudi mene zmotila ja, nasploh je med trdo nočjo in sončnim vzhodom le 5 minute zore v tej seriji :D

Halbrand je odjahal v drugo smer kot Galadriel. Prednost poznavanja domačega terena?

Hiš je v vasi ene 10-15, veliko folka ima verjetno kmetije izven vasi, en kup je pa še pribežnikov z ostalih vasi (saj so jih sprejemali v Ostirithu prejšnje epizode).

Orkom se ni preveč mudilo vdreti, saj se jim je šlo za tisti meč, ne pa zgolj za pokol. Gostilno so obkolili, za kaj več so pa počakali Adarja.

 

Ne vem, saj obstajajo nedoslednosti, ampak se mi zdi, da ima mnogo "napak" zadovoljive pojasnitve.

Povezava do prispevka

se en gnil del

 

jst sm se vedno mel za cloveka, k je znal pr (sci)fiju na en uc zamizat "suspension of disbelief", sam plot armor, deus ex machine itd v tej seriji so tok neumne in nesmiselne

 

najhuj je pa da je marsikej cist nepotrebno, recimo to s temi numenorci, zakaj za kurca je blo treba pr tem budgetu sparat in izrecno ponavljat, da grejo sam tri ladje na pomoc? komot bi se izognil konkretnim stevilkam in sam v cgiju napopal se X ladij in sploh nebi mel te debate. ne oni izrecno omenjo tri ladje in kazejo notranjost, kjer je placa za 8 konj, pac enostavno prizadeto

 

fak pa da je sauronov superweapon zamenjal pet rok preden so ugotovili, da gre za leseno sekirico

 

just

 

because

 

!!! PLOT TWIST !!!

 

ASwtxEi.jpg

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 59 minutami:

jst sm tud mal upal, da bodo pokazal več ladji med plovbo, bi bil res easy fix. navsezadnje valda ni sam eno mesto in majo več pristanišč. sam ni šlo. preveč big brain. 

Jaz mislim, da je bilo kar jasno rečeno v prejšnjem delu, da gre 5 ladij. Od tega je zadnjič 2 razfukalo in ostale so 3.

Povezava do prispevka

zdaj gledam te youtube reviewe od seste epizode in vsi omenijo, da fukne bek pol jabolke

 

pac, normalen folk tale jabolko res drgne v napacno smer. ne vem kaki ljudje so tam, ki delajo to serijo, da ne opazijo tega. mind you da to ni kr neka improvizacija z jabolkom ampak je tej jabolki namenjega kar dosti screen tima. se faking konja so mogli poCGIjat, da ugrizne jabolko (lol). torej si prav predstavljam, da so mel sestanke, kjer so definirali kako mora bit jabolko rdece, da bo zgledala socna, kolko ugrizov bo prejela, kaksen slasten zvok bodo mojstri zvoka zmontirali zraven in tako naprej. a na koncu model fukne pol jabolka vstran. nerealno.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka

Kako klošar-kralj prestreze Galadriel pa NeSaurona?

 

Kako so vedeli v katero vasico morajo priti? Southlands je kar veliko območje.

 

Pa je Galadriel uporabila Force Run na konju? Beep beep!

 

Galadriel je totalni sociopat. V pogovoru z NeSauronom je dejansko ona izpadla zlobec in ne obratno. Pol pa še dialog s klošar-kraljem v katerm sta delila sentiment da jih klanje orkov rajca, dopamin pa to.

 

Klišejev itak polno :D! Dekoltejevka pride ravno pravi čas nazaj da zabode Arnold Orka in s tem reši latino elfa, come on. Pa če bi bil en tak trenutek, okej, ampak jih je v vsaki epizodi na polno.

 

Če ne bi imel pojma o Tolkien bi mi bila ta serija zanič, tako pa vse še bolj bode v oči. Dialogi so res tako WTF da se vprašam če jih ni pisal AI. Pa vse deluje tako faking lokalizirano kot da se fajtajo dve vasici smrkcev. Numenor pošlje zgolj tri ladje, pa še to se nategujejo tri epizode če bi ali ne bi. A dobesedno mini-ekspidicja. Tiste mini ladje ni šans da sprejmejo sto konjev, sto soldierjev + posadko + zaloge. Pa tudi plutje po reku navzgor ni ravno mačji kašelj. World building je res slab.

 

MI je pa najbolj sluzast lik definitivno Isildur. Takoj za njim pa Galadriel. NeSauron mi je najbolj kul. Pa Orki so mi super. Dizajn je fajn + niso zgolj kanon futer, ampak se znajo tepsti.

 

Gledam pa, ker se smejim zraven. To je tudi +. 

Povezava do prispevka
Dog reče pred 18 minutami:

Gledam pa, ker se smejim zraven. To je tudi +. 

 

Midva s punco sva tudi počasi tu. Boljše to, kot bit ves salty in hejtat. Tud res privoščim folku, ki jim uspe uživat ob seriji, ker si tud jaz to želim. :D 

Meni je bil tud izjemen detajl, ko Arondir po ročaju hudobnega meča/ključa parkrat zamahne z najmanjšim možnim kovaškim(?) kladivom in razglasi, da je "Beyond our powers to destroy." To se jim je zdel zadovoljiv prikaz. Ne bi ga poskusil niti segret itd. Ok. :D 

Povezava do prispevka

 

Deskyet reče Dne, 1. 10. 2022 at 11:37:

Kak je timeline Numenorja glede na Southland? Prejšni del so bili v Southlands že tik pred napadom, Numenorci so komaj odjadrali, zdaj so že tukaj, da valda rešijo vse. 

Dogodki v Numenorju se dogajajo en mesec pred dogodki v Southlandsih :D

  

Deskyet reče Dne, 1. 10. 2022 at 11:37:

Zakaj Numenorci jahajo po svetlem (zora), medtem, ko je v vasi še čista tema?

Numenorci so prisli z zahoda, po reki navzgor, mimo sedaj podrtega stolpa (v prihodnosti Cirith Ungol?) potem pa so sli, da vse skupaj bolj KUL izpade okoli vasice in prijezdili z vzhoda, da je bilo vzhajajoce sonce za njimi.

XBoCxE9.jpg

  

Deskyet reče Dne, 1. 10. 2022 at 11:37:

Kako Harbrand kar naenkrat prihaja proti Adarju, če ga z Galadriel kao zasledujeta?

 

Dog reče pred 16 minutami:

Kako klošar-kralj prestreze Galadriel pa NeSaurona?

Su je po bliznjici po drugi strani gozda :D

 

Dog reče pred 16 minutami:

Kako so vedeli v katero vasico morajo priti? Southlands je kar veliko območje.

To je dobesedno najvecja vas v southlandsih :rofl:, imajo celo svoj "keep" (glavna stavba iz kamna, kjer so meli last stand).

 

Povezava do prispevka
Dog reče pred 2 urama:

...Pa Orki so mi super. Dizajn je fajn + niso zgolj kanon futer, ampak se znajo tepsti.

 

What? Pa ravno v tem delu so jih v prvem valu namahali domačini s kosami in PALICAMI! Še enkrat ... orke, bojevnike, so premagali kmetje, ki niso v nobenem smislu vojaško usposobljeni za karkoli, s palicami, srpi in kosami?!? Scenaristov ne zanima, kako se je končalo s kmeti, udeleženimi v srednjeveških kmečkih puntih, ko so poslali dejansko vojsko nadnje (aja, ti kmetje najbrž niso imeli navdihujočega ženskega govora pred bitko - zgodovina bi se sicer drugače odvila). Tako da ne vem ... a so ti RoP kmetje Übermensch (da se še Numenorci skrijejo pred njimi) ali pa so orki najbolj nekompetentna vojska kar jih je kdaj bilo. Očitno so, saj so v vas prikorakali po edinem mostičku, očitnem ozkem grlu, čeprav je več kot očitno, da bi lahko prišli s katere koli smeri oz. bi lahko obkolili vasico in s tem preprečili, da bi kdo pobegnil s ključ-mečem. Eh ... bedastoč je toliko, da bi lahko cele eseje pisali.

Povezava do prispevka
Deskyet reče pred 2 urama:

Meni je bil tud izjemen detajl, ko Arondir po ročaju hudobnega meča/ključa parkrat zamahne z najmanjšim možnim kovaškim(?) kladivom in razglasi, da je "Beyond our powers to destroy." To se jim je zdel zadovoljiv prikaz. Ne bi ga poskusil niti segret itd. Ok. :D 

 

To sam ponavljajo kot je bilo v bratovščini prstana, ko je škrat hotel uničiti prstan in je Elrond isto to rekel. Verjetno bodo šli, da bo iz tega meča Sauron pol the prstan naredu?

 

Povezava do prispevka
Haderach reče pred 33 minutami:

What? Pa ravno v tem delu so jih v prvem valu namahali domačini s kosami in PALICAMI! Še enkrat ... orke, bojevnike, so premagali kmetje, ki niso v nobenem smislu vojaško usposobljeni za karkoli, s palicami, srpi in kosami?!? Scenaristov ne zanima, kako se je končalo s kmeti, udeleženimi v srednjeveških kmečkih puntih, ko so poslali dejansko vojsko nadnje (aja, ti kmetje najbrž niso imeli navdihujočega ženskega govora pred bitko - zgodovina bi se sicer drugače odvila). Tako da ne vem ... a so ti RoP kmetje Übermensch (da se še Numenorci skrijejo pred njimi) ali pa so orki najbolj nekompetentna vojska kar jih je kdaj bilo. Očitno so, saj so v vas prikorakali po edinem mostičku, očitnem ozkem grlu, čeprav je več kot očitno, da bi lahko prišli s katere koli smeri oz. bi lahko obkolili vasico in s tem preprečili, da bi kdo pobegnil s ključ-mečem. Eh ... bedastoč je toliko, da bi lahko cele eseje pisali.

 

V prvem valu odkrijejo, da je večina bla tistih istih domačinov, kmetov, ki so prestopili na ork stran in so jih zakrinkane poslal za kanonfotr naprej. Na koncu pa se izkaže, da so naredili točno to, kar praviš da bi lahko naredil in so jih obkolili in zajeli "tapravi" orki. 

Pa mi je serija res trash tier, sam tole ni bla ravno ena od, sicer mnogih, bedastoč.

uredilo bitje Marketa
Povezava do prispevka

also, dobro so naredili galadriel in "junake" v psihopate, ki radi pobijajo in "bad guye" v like, ki imajo dober point (we are worthy of life just as you, we deserve a home; no, your kind was a mistake, I will genocide every last one of you)

 

nice nazi vibes, to si želimo od good guyev; the last ringbearer is the truth

 

 

 

 

uredilo bitje Combat_Liberalism
Povezava do prispevka

Pac tole je za gledat braindead po jebenem tednu sluzbe, ker itq nemors vec studirat in sam sledis dogodkom. Ce vklopis mozgan se it itq przgejo vsi alarmi. Nevem no, v Troy so leta 2000 uspeli CGI prikazat dobesedno polno morje ladij, tle so vlozil kok, pol milijarde? da prikazejo tri ribiske ladje. Verjetn je sam 200mio slo za CGI Mount Doom, tist jim je pa res ratal.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...