Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Ok, fair enough za CAT+OPF. Ampak vem da maš megana zadnje generacije z vso eko navlako. In poznam ljudi, ki imajo take avte (ne pa mk3, sj nism debil da jih ne ločim), ki imajo še čipane povrh pa jim po 3h letih ne crkne katalizator. Zato sm ti reku, da če si preveru kulanco in preveru pr renoju, kaj jim ni jasn, da jim katalizatorji crkujejo.

Povezava do prispevka
doz reče pred 27 minutami:

In kaj boš naredil če avto ni več v garanciji?

Načeloma bi preveril ali je mogoče kak vpoklic bil. Vseeno stari je čudno no da crkne po 3h letih. Sori.

 

Sej pravim ne vem kok imaš oz si imel garancije če si jo sploh imel. Jest sem jo mel 7 let na Citroenu pa je 2010 letnik. Tudi kupljen rabljen ampak mi niso nč kompliciral ko so mi mogl nek stikal zamenjat.

Povezava do prispevka

Vpoklica zagotovo ni, nisem pa edini ki mu je šel katalizator, enemu slovencu se je dobesedno stopil. Nič takega fantje, avti so čedalje bolj kompleksni in popravila bodo mnogo bolj brutalna, itak je vse narejeno po principu greenwashing tako da bo kmalu tako ko ti bo počila guma boš moral menjati cel avto, in so popravila čedalje težja, in ravno popravila določenih enot bo praktično nemogoča... 

Povezava do prispevka
doz reče Dne, 26. 10. 2023 at 16:16:

Medtem ko je pol sveta v totalnem kurcu, in divjajo vojne, bo evropa uvedla euro7 zato da bomo rešili svet s tistimi par grami co2... in spotoma uničili svojo konkurenčnost, ter nakazovali triljone za pomoč muslimanom, in jih vabili v evropo kjer lepo živijo na naših socijalnah in jim jaz, ki sem na minimalcu plačujem za otroke in zastonj stanovanja. Mrš budale.

ne vem če vam bo smešno ampak meni je bilo 

ko sem bral, "evropa bo uvedla evro" se mi je zdelo da se mi ali meša ali pa berem post iz leta 1990. 

 

zdej mi je jasno da so to neke regulacije. ne vem zakaj sem to postal. zdelo se mi je smešno

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 13 urami:

downpipe + cip, avton ti bna spravi na cez stezo :D da se v glavnem

Vem da se da, lahko tudi straight pipe in tune, ampak jaz se teh igric s tehničnimi in kapsi ne grem, kot tudi če se.bodo vrstila 4 mestna popravila, bom avto pač prodal, sicer bom bankrotiral in povej mi kdo bo kupil avto kjer svetijo notri check engine light lučke in kjer ti kapsi lahko ob vsaki kontroli poberejo tablice in avto?  Saj lahko bi dal sedaj cat dol ga dal spucati in avto prodal pač bi bilo ok za par mesecev pa naj se drugi jebejo, ampak enostavno nisem take vrste človek da bi lahko zavestno nategnil nekoga na tak način... kupci mojih avtov so lahko zelo veseli, ker sem vedno odkrit in pošten... nažalost če si sam tak, to podzavestno pričakuješ tudi od drugih, kar je pa fantazija...  

 

Tole kar sem pisal o katalizatorju je v bistvu bolj rant o kvaliteti novejših avtov, plastik fantastik, pomoje iluzija da bodo novi avti prilezli do 15let, pol avta iz plastike, ki otrdi in razpade ter miljone senzorjev in ecu-jev... stroški bodo enormni, toliko o eko sranju, kjer gredo celi sistemi v smeti zaradi banalnih napak, ki se pač ne dajo več popraviti 😄

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Bog ve kakšno podrtijio s kupil. Vrjetno je imel napravo za števcem ki ne beleži pravih kilometrov da je po 3 letih crknil cat,

ali pa je bil 1.lastnik 18letnik ki je v 50tisoč kilometrih naredil obrabo avtomobila enaki 400tisoč kilometrov normalne vožnje-->hladen motor takoj pun gas do blokade, tiščanje avto do blokade na parkingih, nočno dirkanje itd iztrošil vse do konca pa evo uživaj naslednji lastnik z popravili :panika:

Povezava do prispevka
StaraSablja reče pred 58 minutami:

Bog ve kakšno podrtijio s kupil. Vrjetno je imel napravo za števcem ki ne beleži pravih kilometrov da je po 3 letih crknil cat,

ali pa je bil 1.lastnik 18letnik ki je v 50tisoč kilometrih naredil obrabo avtomobila enaki 400tisoč kilometrov normalne vožnje-->hladen motor takoj pun gas do blokade, tiščanje avto do blokade na parkingih, nočno dirkanje itd iztrošil vse do konca pa evo uživaj naslednji lastnik z popravili :panika:

1 lastnik 73letnik, 2 lastnik 38letnik. Servisi delani bolj pogosto kot je predpisano, avto nima znakov obrave saj je imel samo 42k.  Kaj sta delala pred mano ne vem smo pogledali v cilinder in je kot nov. Servisna knjiga je božanska, olje se je menjalo takole

20231028_123114.jpg

Povezava do prispevka

28k je bil avto, letnik 2019 280rs sport Ročni.

 

Še zato sem vzel avto, ki ni star da se ne bom ukvarjal z popravili vsaj nekaj let. Sedaj se je že začelo, katalizator 2k in prednje luči oem stanejo skoraj 3k, 1.4k z ebaya.

 

Eno je avto kupiti, drugo je vzdrževanje, vsi stroški v 1.5 leta, z leasingom, gorivom, zavarovanje,  zimske gume feltne, fedri distancniki muzka krown, 4x servis, lambda sonda, je prišlo cca 12k, dodaš še popravila katalizator si pa na 14k 😃 in luči pa si na 15k+  ok prvo leto je najbolj brutalno, ker je komad robe za kupit in poštimat. Kasneje je bolj na izi.

 

Si predstavljaš koliko stanejo resni stroji ala porshe ipd hehe.

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
doz reče pred 56 minutami:

Eno je avto kupiti, drugo je vzdrževanje, vsi stroški v 1.5 leta, z leasingom, gorivom, zavarovanje...

 

:nicjasno: sej to je eno in isto, če si ga kupil na leasing potem ne moreš tega štet v nakupno ceno in še dodatno v stroške

 

Kot drugo, dodatna oprema ni vzdrževanje. Povej realne stroške samo vzdrževanja, pa pusti zavarovanje in te neumnosti, ki bi jih itak tako ali tako plačal za vsak avto 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 1 uro:

 

:nicjasno: sej to je eno in isto, če si ga kupil na leasing potem ne moreš tega štet v nakupno ceno in še dodatno v stroške

 

Kot drugo, dodatna oprema ni vzdrževanje. Povej realne stroške samo vzdrževanja, pa pusti zavarovanje in te neumnosti, ki bi jih itak tako ali tako plačal za vsak avto 

Res je tako, ka pa vem ne da se mi brskat po računih in seštevat, 4 menjave olja in filtrov, svečke, kabinski in klima filter, zračni filter, zavorno olje, ka pa vem okoli jurja je tole, ampak pod vzdrževanje jaz štejem tudi popravila, potem cena konkretno naraste, se vidi da sem 23 let vozil japonce, kjer popravil skoraj ni 🤣 saj niti nisem jezen megane 4 rs se res pelje čudovito,  šport verzija je ravno prav trd in nasilen da še vedno lahko povabiš štrudlo in starše, ki so 70 na celodnevni izlet po Sloveniji in noben ne komentira neudobje avta, in še vedno več kot dovolj športen za kakšen izlet po rakitni ali jezerskem 😃

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Dne, 20. 10. 2023 at 16:09:

@fauzo če ni ta izlet v Ljubljano daleč, potem rabljen električni Smart.

Kolk se sploh splača rabljene električne avtomobile kupovat? Govorim predvsem glede baterije. Zdaj bodo neke subvencije očitno za električne avtomobile, mogoče bi se lahko stegnili do 10k. 

Povezava do prispevka
fauzo reče pred 1 uro:

Kolk se sploh splača rabljene električne avtomobile kupovat? Govorim predvsem glede baterije. Zdaj bodo neke subvencije očitno za električne avtomobile, mogoče bi se lahko stegnili do 10k. 

 

Odvisno katere, ene ja, druge nikakor ne. Smart je recimo zelo popravljiv tudi, kar se tiče baterije.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...