Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Kočevc reče Pravkar:


 

tisti videjo je iz  2022, vecina nas ni vec mladih voznikov loooo ha ha

Včasih smo se stvari znali zmeniti iz oči v oči, ni tako kot danes ko si močan in znaš drkati preko zaslonov, v živo pa si verjetno asocijalna propalica 🤣

Povezava do prispevka

Vi trije ste ravno prav za enega grupiča, da se malo pofafte, posrančki mamini 😀 pravi fantje, hudo užaljeni in prestrašeni ob ogledu videa nepravilnega prehitevanja 🤣 in taki bi branili slovenijo 

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 6 minutami:

 

Ziher z odliko!

Povprečno dobro, na spolzkem me je brez elektronike gladko obrnilo, kot sem rekel si ne domišljam da sem super šofer, si sposoben take samodiagnoze? Verjetno si najboljši kajneda 😀

Povezava do prispevka
Zorz reče pred 21 urami:

Škode so postale drage, ker je tudi kvaliteta šla gor ane. Ne pravim, da sorazmerno ceni, a vseeno, menda se vsi spomnimo, kakšne so bile škode 15, 20 let nazaj.

 

 

Ne bi rekel. No , ja in ne. V primerjavi s prejšnjo generacijo je kvaliteta šla kr precej dol. Če pa gledaš 20let nazaj pa ja. Sem imel Felicio nekoč, je crknilo neki vsak mesec. Zdej pri Fabiji samo potrošni material. Ampak nova Octavia, Golf itd so smeti.

Tadey reče pred 20 urami:

@Skynetz 28k€ je bila... Letnik je 2019... 

 

Mogoč je ene 3k€ preveč vendar me je prešnji lastnik prepričal in glede na to kje dela verjamem da je vredno tega denarja in kaj je bilo vloženo vanj.

 

Imam pa še letne feltne 19" :O 

 

 

 

 

Huh, se mi zdi kr veliko za tak letnik in toliko km. A si se skesil, al si vzel na leasing/kredit?

MorskaGlista reče pred 21 urami:

Dobre, jaz sem imel Favorit karavan, kupljen za 5.000 takratnih tolarjev, pa se olja ji je manjkalo, in ni hotela crknit.

Moja felicia pa je imela start stop integriran že leta 1997. Samo da kdaj ko se je ugasnila se ni hotla več prižgat haha

Povezava do prispevka
obstek reče pred 3 urami:

Ti maš najbrž športnega, jaz bi avtomatika z 1.5 motorjem (bencinar ali hibrid). Fak kok so mi hudi, sm so me zdej z Optimo malo SUV vozniki pobunkali parkrat in pol se res fajn počutiš v velikem avtu (vseeno delam tam 40-50 k na leto). 

Dej kakšno slikco, da lahko masturbiram. 

Evo ti slikice

 

Tle sta iz M2CS skp.

image.png.fe43f05c31023ba139f6c615667f084d.png

 

 

 

Prvi trackday na Grobniku

 

image.png.ebd0f5075c37e2cb991e8c0c1641b610.png

 

Tle je na Grobniku, ampak s track feltnam in gumam

 

image.png.3b98862c2da21ed9458742f86b42caa1.png

 

Tle je iz winter setup feltnam pa gumam

 

image.png.2795693fea166e0220f7afe2ecf09313.png

 

 

Tle je pa še od zadej, tablca je druga, k je žena menjala

 

image.png.393f0beecd318dbad4de3ef071c3906d.png

 

 

 

 

 

 

 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka

@doz, tolk k ti kompliciraš z avtom, nben ne komplicira. Pa ne govorim o ljudeh, k vozjo normalne avte, ampak o tistih, k vozjo vse od hot hatchev do superšportnikov. Prov nbenga smisla nima, da boš zdj čakal avto, da 20s vse laufa pr mir, pol pa da še naprej komplciraš z gretjem itd. Mrzlega avta se ne pritiska, to nam je vse jasno in s tem nardiš 99% vsega. Tist kar ti delaš, zahteva neprimerljivo večji trud za 1% več ohranjenosti. Ni vredno truda. Pa še vseen ti je šel katalizator al OPF al kaj si menjal.

 

Pa tud to, da ma avto 155 al kok konjev na liter pa bit tak picajzl pa vse. V normalnem prometu, če se normalno voziš, nima veze ta moč na liter, ker se furaš okol s 30, 40, 100, 150 konji (celotne moči, ne litrske).

 

Glavno je, da se ne pritiska mrzlega in da intervale za menjavo olja (naj bo motor, menjalnik ali difi in drugo) prilagodiš uporabi. Tako tud jz delam. Pri M2CS mam menjave olja na 7-8k, odvisno od trackdayev, menjalnik bo tud prej, preden je predpisano, dif enkrat letno, namesto predpisanih 60 al 80k. Pri yarisu pa delam na vsake X0k servise na uradnem po specifikaciji, na vsakih x5k pa še pri Hoc Centru, kjer se menja olje v motorju, odgonu, obeh difih in vsakič drugič še v menjalniku. Pa svečke na pol tovarniškega intervala. To z Yarisi delamo več al manj vsi, ki se poznamo in servisiramo pri Hocu, to je tam cca 7-8 yarisov.

Povezava do prispevka
Avril Lavigne reče pred 3 minutami:

Jz jih mam tocno zato, da men sluzjo. En je za roadtripe/trackdaye pa obcasn ghd in dnevne potrebe, tadrug je pa od zene, winter daily, kksn trackday pa snezne aktivnosti. 

V kateremu voziš gradbeni material pa stvari na odpad? :D 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 18 minutami:

Ko berem to temo se počasi začenjam spraševat, al vi kupujete avte, da vam služijo, al kupite avto, da boste vi njemu služli :D

 

Rad imam spucanega in vse, ampak kupim izključno zato da se vozim. Do sluzbe imam 14km, in sem v 18 mesecih naredil 35k... lol da bi toliko plačeval za avto in ga potem ne vozil in gledal v garaži je noro

Povezava do prispevka
Tadey reče Dne, 5. 1. 2024 at 19:41:

@Skynetz 28k€ je bila... Letnik je 2019... 

 

Mogoč je ene 3k€ preveč vendar me je prešnji lastnik prepričal in glede na to kje dela verjamem da je vredno tega denarja in kaj je bilo vloženo vanj.

 

Imam pa še letne feltne 19" :O 

 

 

 

 

Uf sem mislil da sem se skesiral za 2020 Alhambro 34k+ uvozni stroški pa vidim da so tud tile šli gor.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 8 urami:

Uf sem mislil da sem se skesiral za 2020 Alhambro 34k+ uvozni stroški pa vidim da so tud tile šli gor.

Ja noro so šle cene gor...

Sm v jih v Nemčiji gledal... mogoče je ene 2k€ cenej. Pod črto se mi ni splačal uvažat :/

 

moji filtri

 

Pred korono je bila cena le teh recimo pol cene novo nabavne vrednosti za 3 leta staro. 

Zdj je šlo pa faking vse gor. Ta z to opremo mam predračun za novo pa so mel neko hudo akcijo 47k€ (že  z popusti) a 2020 sem mel ponudbo sicer ni 4x4 vendar ista oprema pa 31500€

 

Upam da bo delala pa čim manj zajebavala :D

 

@Skynetz ma je mal huda cena sam trenutno se vrtijo tam nekje. Pač želja je bla čim mlajša, sportline pa digi števci (preferiral sem TSI sam jih res ni). Sva pa skeširala 3/4 pa 1/4 nama je tast posodil. 

 

@Andro sem bil istega mnenja sam je pa hec bil ko je od sodelavca kolega tudi tam zaposlen pa je njo rihtal :sorcerer: tuki je še en plus bil

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

@Tadey meni se je sprva zdela cena, ki si jo navedel, res visoka. Ko sem pa pogledal malo oglasnike me je skoraj infarkt, vsakič, ko pogledam, so cene višje :cry:

 

Ta Superb je meni trenutno en najlepših karavanov pa še konfiguracija je super (2.0 TDI, 4x4 DSG), bi ga takoj imel, če bi si ga lahko privoščil. Sem imel Fabio karavan TDI in mi je delala 240k kilometrov brez problemov, edino en kolesni ležaj je šell takoj na začetku.

 

Naj ti dobro služi!

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...