Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

drevored reče pred 9 urami:

na sejmu v tokiju je mazda pokazala specialno verzijo MX5. Mazda Spirit Racing RS

 

ni napisano kaj vse je spremenjeno ampak ce zamenjajo elektricen volan z hidravlicnim pol bi se mogoce splacalo kupit. ND generacijo so res zajebali s tem elektricnim steeringom

 

 

A si jo že peljal in primerjal? Al to samo na pamet na podlagi internetnih štorij?

Povezava do prispevka
Avril Lavigne reče pred 24 minutami:
drevored reče pred 10 urami:

na sejmu v tokiju je mazda pokazala specialno verzijo MX5. Mazda Spirit Racing RS

 

ni napisano kaj vse je spremenjeno ampak ce zamenjajo elektricen volan z hidravlicnim pol bi se mogoce splacalo kupit. ND generacijo so res zajebali s tem elektricnim steeringom

 

 

Erektiraj sporočilo  

A si jo že peljal in primerjal?

 

peljal sem jo eno urco testno takrat ko je prisla ven torej okrog 2017 + mel sem NB

 

mogoce so popravili v kasnejsih letnikih?

 

vglavnem hidravlika je zakon. emira ma tud hidravliko pa so mel sanso it na elektriko.

 

pri hidravliki mas se ta bonus da verjetno nimas lane assist navlake oz si ne predstavljam kako bi jo implementirali brez elektromotorja

 

sem pa prebral na internetu da ene firme baje znajo tudi elektriko narediti s feelsi predvsem ta dragi avti

 

 

Povezava do prispevka

JA no sj to pravm, da vidm, če samo ponavljaš internetne štorije al dejansko si občutu razliko.

Lotus + Mclaren sta še vedno na hidravliki.

Porsche je tud elektro zadevo izpopolnil do te mere, da je primerljiva.

Hidravlika je še vedno super fajn in ja, se strinjam. In strinjam se tud, da je lane assist totalna navlaka hehehhe

Povezava do prispevka
drevored reče pred 31 minutami:

ja pocasi te utrudi k mors vsakic ko prizges avto izklopit

 

vceraj sem kliknil na tale video in se mi zdi da model prvih 20 sec samo neke gumbe pritiska wtf

 

 

Pržge avto, ugasne klimo, pržge PDK Sport, neki pod armaturko pošlata (ne vem kaj bi blo), ugasne elektronko prot zdrsvanju, neki pošlata pod armaturo in spelje. Vmes se še ročke tempomata dotakne, tud ne vem zakaj.

 

V teh novih avtih maš dosti tega, jz v yarisu npr. avtomatsko že stisnem gumb za avtomatski međugas in start/stop off, pol pa še tiščim na volanu za lane assist off. Potem je ok. V bemflu M2 tipko, kjer mam navaden vozni profil za po cest, speljem, odprem še auspuh in ko se peljem po garaži še prestavm v manual mode, da mi šalta v drugo, dokler ne pridem iz garaže.

Povezava do prispevka
kalasnikov reče pred 7 minutami:

Ima kdo novega ali starejšega HYUNDAI i30? Kako se obnesejo, so bredni tega denarja ki hočejo za njega? Kako se primerjajo z toyotami?

 

Potrebujem nov avto da zamenjam starega citroena :)

Ima ga sodelavec, ima ga tast...

 

Oba zadovoljna. Pač za avto od A do B...

 

Sem pa tudi pelju sodelavčovega 1.6 dizla do frankfurta... Ni slab... Ni pa nek presežek.

 

Nimata pa nobenih problemov. Tast mislim da je naredu že okol 150kkm.

Povezava do prispevka
GTA reče Dne, 17. 1. 2024 at 17:04:

Ko je ravno govora o hordi asistencnih sistemov, ki pestijo danasnje avte, prilagam se slikco svojega... ki nima nic od tega. :D

 

Na NCAPu je dosegel 2/82 pod "preventive safety" :D

 

image.thumb.png.ff30e6903c423c58ef54e0c24defb16b.png

Ti prasec ti, nič se ne pohvališ 😁 se je možno kje dobiti, da si ogledam moj sanjski avto? Si kaj pregledal pick up tube? Sem ter tja ima kakšen zabasanega zaradi preveč silikona... ter bodi pozoren na oil pressure v ostrih S ovinkih. Sicer pa sex na kolesih

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

A se še komu zdi, da bo kmalu privat lastništvo avtomobila postalo kmalu nemogoče? Oz nakup novejšega avtomobila, niti ne nujno novega. Ko sedaj gledam cene, obrestne mere itd, me prime kar slabo. Kako si bodo ljudje privoščili nov avto? Vse skupaj mi postaja iz dneva v dan vse bolj absurdno.

 

Začetna cena novega Škoda Superb na Češkem je 42700€, Passat in TIguan se pri nas začneta sedaj pri 37k, ID. 7 54k, ID.3 42k, ID.4 50k,  T-Roc 27k. Octavia se zdej začne pri 24k, ki je med najbolj prodajanimi avti pri nas, pa tudi nasploh v EU. A bo po prenovi februarja za pričakovat da se tudi Octavia začne pri 30k? Kam gremo s cenami in kdo si bo pri teh cenah sploh še lahko privoščil avto?

uredilo bitje Skynetz
Povezava do prispevka
Morski reče pred 8 minutami:

Eno so cene v konfiguratorju drugo so dejanske.
Na nova naročila za bmw 3 lahko z malo več dodatne opreme dobiš 12% na novo petico 10… 

 

predlagam vpis novega avta v ustavo:lol:

Koliko popusta ti da Škoda ali VW? Nazadnje ko sem se zanimal za nakup pred 3 leti je bil odgovor 0€, pripravljeni so bli pa dat še zimske gume zraven.

Povezava do prispevka
Morski reče pred 9 minutami:

Eno so cene v konfiguratorju drugo so dejanske.
Na nova naročila za bmw 3 lahko z malo več dodatne opreme dobiš 12% na novo petico 10… 

 

predlagam vpis novega avta v ustavo:lol:

Tist kar dobis popusta, hitr prneses nazaj z obrestmi pri fafingu.

 

 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 24 minutami:

A se še komu zdi, da bo kmalu privat lastništvo avtomobila postalo kmalu nemogoče? Oz nakup novejšega avtomobila, niti ne nujno novega. Ko sedaj gledam cene, obrestne mere itd, me prime kar slabo. Kako si bodo ljudje privoščili nov avto? Vse skupaj mi postaja iz dneva v dan vse bolj absurdno.

 

Začetna cena novega Škoda Superb na Češkem je 42700€, Passat in TIguan se pri nas začneta sedaj pri 37k, ID. 7 54k, ID.3 42k, ID.4 50k,  T-Roc 27k. Octavia se zdej začne pri 24k, ki je med najbolj prodajanimi avti pri nas, pa tudi nasploh v EU. A bo po prenovi februarja za pričakovat da se tudi Octavia začne pri 30k? Kam gremo s cenami in kdo si bo pri teh cenah sploh še lahko privoščil avto?

ravnokar so prenovili tudi kočlersko scalo, 1.0 tsi 95 se začne pri 18.500, če hočeš 6 prestav pa nekaj opreme si čez 20 takoj, you will own nothing and you will be happy :) 

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 2 minutama:

ravnokar so prenovili tudi kočlersko scalo, 1.0 tsi 95 se začne pri 18.500, če hočeš 6 prestav pa nekaj opreme si čez 20 takoj, you will own nothing and you will be happy :) 

Vidim ja, 28k je Scala Monte Carlo 1.5TSI DSG, brez da grem klikat še dodatno opremo. Z neki dodatne opreme si takoj na 32k. Luda kuča. Scale že tako niso nobene prodali pri nas, zdej pa sploh.

Povezava do prispevka
drevored reče pred 1 uro:

ja men ni jasno. cene avtov take da te srat

 

pol pa pogledas na ceste in si se bolj wtf. a sem samo jaz tak revez al kaj se dogaja?

Ne razumem niti jaz. Še vedno gonim 13let star avto, ki hvala bogu dela še vedno bp, ampak bo verjetno zaradi starosti počasi začelo kaj zajebavat. Za naše razmere imam nadpovprečno plačo, pa mi vseeno verjetno ne bi šlo skozi kupit enega basic dobro opremljenega avta kot je Golf al pa Octavia. Avto + gorivo si takoj na 600-700€ mesečno. Ko malo pomislim kolko denarja je to, ga raje za dopust porabim al pa kej drugega. Glede na to da ima večina ljudi plače po 1500€ ali manj mi pa sploh ni jasno, kako odplačujejo vse leasinge in kredite. Audijev, BMWjev na cestah kolikor hočeš, avti pa 60k. Does not compute.

PuskA reče pred 38 minutami:

fixed

Bolj to ja, ajde za 37k imaš ok avto pa dobro opremljen, manj pa je bol žalost. Tri leta starega pa dobiš za 30. Lol.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...