Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Andro reče pred 17 urami:

 

a lahko registriras tehnicno neizpravno vozilo?

Mal je smešno pri nas, načeloma ne. Ampak so očitno situacije kadar lahko.

 

Aktivist Vanč reče pred 10 urami:

Obvezna je zimska oprema, ne pa zimske gume. Komot voziš z letnimi gumami čez zimo, ne smeš pa narediti zastoja ali kake pizdarije zaradi snega recimo. Moraš imeti v avtu pač ketne, ki jih natakneš na gume v primeru snega.

To je ena Nora reč pri nas. Letne gume za moje pojme niso zimska oprema tudi z verigami. To Majo Avstrijci proper. Verige nucajo samo če je točno določen sneg in količina le tega sicer pa so prepovedane.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 6 minutami:

To je ena Nora reč pri nas. Letne gume za moje pojme niso zimska oprema tudi z verigami. To Majo Avstrijci proper. Verige nucajo samo če je točno določen sneg in količina le tega sicer pa so prepovedane.

 

Ah, jebi ga. Samo sem povedal kako je z zakonom in ne ocenjeval ali je pametno ali ne. Avstrijci nimajo primorja in pri nas na primorskem je precej več ljudi, ki sploh nima zimskih gum, ker je sneg redek (seveda izvzemši severno primorsko). Po zakonu pač lahko voziš z letnimi. Ali čez zimo v Avstriji prodajajo avte z zimskimi gumami, čez ostali del leta pa z letnimi... pa nimam pojma. Vozilo z letnimi gumami je pri nas vsekakor tehnično ispravno celo leto.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
jlpktnst reče Dne, 26. 1. 2024 at 21:40:

 

Registrirat morajo vsi. To ni tehnična napaka če nimaš ampak birokratska.

 

Avto brez zimskih gum ne sme na cesto. Torej je tehnično neizpravno vozilo! Podobno kot če bi ti prodali recimo nekaj brez katalizatorja. Ali pa brez AdBlue v tanku. Ker ga lahko samo z avto vleko odpelješ. Sem nekje 90% sure da to ne more bit legalno. Ampak ja, če ga odpelješ pa prevzameš ti odgovornost seveda.

Ahahahahah, ja seveda.

Povezava do prispevka
jlpktnst reče Dne, 26. 1. 2024 at 21:40:

 

Registrirat morajo vsi. To ni tehnična napaka če nimaš ampak birokratska.

 

Avto brez zimskih gum ne sme na cesto. Torej je tehnično neizpravno vozilo! Podobno kot če bi ti prodali recimo nekaj brez katalizatorja. Ali pa brez AdBlue v tanku. Ker ga lahko samo z avto vleko odpelješ. Sem nekje 90% sure da to ne more bit legalno. Ampak ja, če ga odpelješ pa prevzameš ti odgovornost seveda.

Ahahahahah, ja seveda.

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 7 urami:

Danes sem dobil "informacijo", da naj bi na tehničnih pregledih začeli gledati tudi ali je avto čipan...

 

Informacija je prišla od človeka ki dela na tehničnih... Malo sem iskal po netu in nisem nič našel... razen za DPF filtre pa še to nič konkretnega.

 

Kako naj bi to preverili? Načeloma lahko proizvajalec to vidi ne pa en tehnični pregled... Pa da se mi še na obd priklaplja al kko?

 

Sej to jemljem z kančkom soli pa vseeno? 

 

  Razkrij skrite vsebine

Nimam še čipanga sem pa razmišljal v to smer...

 

 

Andro reče pred 6 urami:

 

to se ti ze zdej

 

PuskA reče pred 6 urami:

 

ne bo, pa tud za dpfje se govori tud ze 10 let pa se do zdej nic ni spremenilo...

 

 

 

Andro reče pred 6 urami:

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2024-01-0111/pravilnik-o-spremembah-in-dopolnitvah-pravilnika-o-tehnicnih-pregledih-motornih-in-priklopnih-vozil

 

na hitr preletel, kakega ugotavljanja skladnosti dejanske moci in moci v homolomo nisem zaznal, lahko pa da se kje skriva

 

se pa na novo poleg prevozenih kilometrov belezi poraba goriva/elektrike

 

Vodokotlič reče pred 6 urami:

 

Za dpf če bi začeli pregledovati bi bila socialna bomba. Pa še kakšen medijski linč.

 

Vodokotlič reče pred 6 urami:

 

Predpriprave za naslednjo stopnjo obavčitve ;)

 

Skynetz reče pred 4 urami:

Pravilno bi blo če bi to pregledovali, ker vsakič ko grem na AC srečam kakšnega dizla, za katerim se še 50m kadi. Druge pa jebejo, kako imajo izpust prevelik za 2%.

 

Vodokotlič reče pred 4 urami:

 

Se strinjam. Pa kar neumen moraš biti da po LJ tečeš ali voziš kolo.

 

 

Tadey reče pred 2 minutama:

V napačno temo sem dal :D

 

sm hotu v avtote dat :D

Evo dam še sm k sm zajebu :D

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 5 minutami:

17k skode na uradnem servisu, 2k pod kozolcem, ce je treba sam glavo postimat, al pa 5k da das not novstar motor iz allegro.pl

Pomoje bo kej več kot 2k, ampak ne vem točno kaj je vse bla škoda. Sicer tudi baterijo ti "poštimajo" za manj kot 15k, ampak to je uradni strošek pač.

Povezava do prispevka

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19124553&display=Volkswagen Passat

 

7.5 k€ je z menjalnikom v okvari... Tko da uni mi ga za 17k€ lahko potegnejo :) 

 

Pomoje bi se dal kakega zbitega dobiti... Pa se mašina vn potregne (preveriti in predvidevam da ima še kak drug model vag grupe ki bi pasu motor)...

 

Če bote pa rabl cifro mam enga kolega ki bi znal tole kej potrihtat. Je pa iz Ljubljane.

 

Ps. idealna prilika da se kak motor od RS3 not da :D 

https://www.proxyparts.com/car-parts-stock/information/make/audi/model/rs3/part/engine/partid/19846983/

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
Tadey reče pred 24 minutami:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19124553&display=Volkswagen Passat

 

7.5 k€ je z menjalnikom v okvari... Tko da uni mi ga za 17k€ lahko potegnejo :) 

 

Pomoje bi se dal kakega zbitega dobiti... Pa se mašina vn potregne (preveriti in predvidevam da ima še kak drug model vag grupe ki bi pasu motor)...

 

Če bote pa rabl cifro mam enga kolega ki bi znal tole kej potrihtat. Je pa iz Ljubljane.

 

Ps. idealna prilika da se kak motor od RS3 not da :D 

https://www.proxyparts.com/car-parts-stock/information/make/audi/model/rs3/part/engine/partid/19846983/

Ta ima 310k km, ni glih nek pokazatelj cene. Kdo ti tle garantira da ti čez 20k km ne gre spet kej?

 

Bo že rešil prej al slej

Povezava do prispevka
cashman reče pred 1 uro:

a kdo kaj ve, kje na Obali bi lahko povprašal za avtodele - zadnje luči za hondo civic 8. gen facelift?

Moj mehanik (na Bledu) pravi, da razen tistih na boku ni možno dobit nič, original pa stanejo 1.500€...

Bom vesel vsake info

euroton, adriamerkur

mr.killer reče pred 1 uro:

V petek sem dobil avto nazaj, ker sem ga peljal za popravilo po toči

 

danes ko sem ga opravil vidim, da je na letvici še vedno bunka

 

kaj mi je storiti? Peljem nazaj?

 

Jebemu mater da tle v Sloveniji eno stvar noben ne zrihta tako kot bi moral

itak

Povezava do prispevka
cashman reče pred 6 urami:

a kdo kaj ve, kje na Obali bi lahko povprašal za avtodele - zadnje luči za hondo civic 8. gen facelift?

Moj mehanik (na Bledu) pravi, da razen tistih na boku ni možno dobit nič, original pa stanejo 1.500€...

Bom vesel vsake info

verjetno ti mehanik ne laže,

se pravi tisti del luči rabiš, ki je na prtljažnih vratih? 

 

če ne gre drugače, slo avtoodpadi (bolha,avtonet,fb markeplace), njuskalo.hr, allegro.pl (so dodali poljaki možnost da izbereš SLO pa ne rabiš po ZS spraševat jih o stroških poštnine) pa seveda ebay

 

aja pa intercars imaš v kopru, ni odpad, konkurenca eurotonu pa bartogu

uredilo bitje bendeho
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 13 urami:

Ta ima 310k km, ni glih nek pokazatelj cene. Kdo ti tle garantira da ti čez 20k km ne gre spet kej?

 

Bo že rešil prej al slej

Sem včer z kolegom pol govoru...

 

Mogu bi vidt sicer kok je škode... Ampak pravi da je lih Leona 2.0 TDI skup spravu...

 

Čez palc na okvirno bi reku nekje 3000€ vse skupaj. Je pa reku ja da so cene na uradnih take ker najraje bi dal kr nove motorje :D

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 16 urami:

Bratrancu od kolega je odtrgalo jermen na VW T-ROC 2.0TDI pri 150k km. Škode za 17k. Glih toliko kot te stane zamenjava baterije pri EVjih :lol:

jajca od vw, folk si je sam kriv da ni sposoben pogledati na net pogoste težave njihovih vozil in jih odpraviti še preden se zgodi kaj katastrofalnega... porabil sem točno 2 min da sem vtipkal na net t-roc in pogosti problemi in glej ga zlomka... jermen na prvem mestu... še enkrat poudarjam življenska doba avta po mnenju proizvajalca in uporabnika sta dve popolnoma različni stvari

ampak ti bi ga potem jebal v glavo, tako kot jebeš mene, ker menjam olje na 8-10k in 100oktanca kajne :) faking bedaki

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
doz reče pred 21 minutami:

jajca od vw, folk si je sam kriv da ni sposoben pogledati na net pogoste težave njihovih vozil in jih odpraviti še preden se zgodi kaj katastrofalnega... porabil sem točno 2 min da sem vtipkal na net t-roc in pogosti problemi in glej ga zlomka... jermen na prvem mestu... še enkrat poudarjam življenska doba avta po mnenju proizvajalca in uporabnika sta dve popolnoma različni stvari

ampak ti bi ga potem jebal v glavo, tako kot jebeš mene, ker menjam olje na 8-10k in 100oktanca kajne :) faking bedaki

Roko na srce... Nekdo ki T-Roca kupi verjetno ni avtomobilski navušenec :)

Kupu ga je ker mu je lep.  Sicer pa roko na srce da pri 150kkm jermen strga bi mogl avtomatično bit pod garancijo tud če je pretekla... 

 

Ps. Tud če bi menjal olje na 10kkm bi mu lahko še vedno strgal jermen :P

 

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
Tadey reče pred 24 minutami:

Roko na srce... Nekdo ki T-Roca kupi verjetno ni avtomobilski navušenec :)

Kupu ga je ker mu je lep.  Sicer pa roko na srce da pri 150kkm jermen strga bi mogl avtomatično bit pod garancijo tud če je pretekla... 

 

Ps. Tud če bi menjal olje na 10kkm bi mu lahko še vedno strgal jermen :P

 

Kdaj bi pa moral bit uradno servis za menjavo jermena? Tole je precej kislo ja.

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 4 urami:

Sem včer z kolegom pol govoru...

 

Mogu bi vidt sicer kok je škode... Ampak pravi da je lih Leona 2.0 TDI skup spravu...

 

Čez palc na okvirno bi reku nekje 3000€ vse skupaj. Je pa reku ja da so cene na uradnih take ker najraje bi dal kr nove motorje :D

Bom rekel temu kolegu, pa vidim kaj reče.

doz reče pred 2 urama:

jajca od vw, folk si je sam kriv da ni sposoben pogledati na net pogoste težave njihovih vozil in jih odpraviti še preden se zgodi kaj katastrofalnega... porabil sem točno 2 min da sem vtipkal na net t-roc in pogosti problemi in glej ga zlomka... jermen na prvem mestu... še enkrat poudarjam življenska doba avta po mnenju proizvajalca in uporabnika sta dve popolnoma različni stvari

ampak ti bi ga potem jebal v glavo, tako kot jebeš mene, ker menjam olje na 8-10k in 100oktanca kajne :) faking bedaki

Predvidevam da so 2.0tdi motorji v golfu, t-roc, octavii, leonu povsod isti. A vsem odtrže jermen 50k km pred servisom? Samo vprašam. Se strinjam ja, z novim oljem pa 100 oktancem  bi ziher jermen dalj trajal. Makes sense. Čudno, da meni ni še nič odtrgalo v 13letih, glede na to, da delam servise samo takrat ko je potrebno. Očitno sem bedak, imaš prav. Nekaj delam narobe.

jlpktnst reče pred 1 uro:

Kdaj bi pa moral bit uradno servis za menjavo jermena? Tole je precej kislo ja.

Pri 210k km. Imel pa je komaj 150k km.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 18 urami:

a kdo kaj ve, kje na Obali bi lahko povprašal za avtodele - zadnje luči za hondo civic 8. gen facelift?

Moj mehanik (na Bledu) pravi, da razen tistih na boku ni možno dobit nič, original pa stanejo 1.500€...

Bom vesel vsake info

za hondo sem zamenjavo za počeno luč naročila na aliexpressu

izbire je velik, cena pa ene 15% te k so mi jo na servisu ponudil

tud če plačaš še davek pa carino bo velik manj kot 1,5k :D

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka
PuskA reče pred 3 urami:

ti avti majo ene 6 razlicnih rezimov servisiranja, glede na to kje se vozijo, kdo jih kupi, podaljsano jamstvo... standard na starejsih 2.0 tdi je bil 120k km ali na 5 let, kar je prej.

Ok toj res...

 

Sam če je @doz kuj najdu da majo ti modeli problem z jermeni (kar mi je malo noro - mogoče kak nova izvedba motorja?) pol bi mogl narest vpoklic pa garancijo podaljšat.

 

Je pa čudn da so tko naredl... 5 let... C5 je mel 8 let ali 240.000 km za zamenjavo jermena :D Pri 190.000 sem ga preventivno zamenjal pa ko je blo vse narazn smo vidl da še ni blo treba (avto je bil takrat star 5 let)

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 2 urama:

Bom rekel temu kolegu, pa vidim kaj reče.

Predvidevam da so 2.0tdi motorji v golfu, t-roc, octavii, leonu povsod isti. A vsem odtrže jermen 50k km pred servisom? Samo vprašam. Se strinjam ja, z novim oljem pa 100 oktancem  bi ziher jermen dalj trajal. Makes sense. Čudno, da meni ni še nič odtrgalo v 13letih, glede na to, da delam servise samo takrat ko je potrebno. Očitno sem bedak, imaš prav. Nekaj delam narobe.

Pri 210k km. Imel pa je komaj 150k km.

Kot ponavadi ne razumeš kaj sem napisal, ljudje niso sposobni preveriti morebitnih težav z svojim vozilom, kar vzame 3 minutke. In potem se dogajajo take stvari, točno take stvari so preventivno vzdrževanje, in namesto da bi bratranec menjal jermen na 3 leta in 60kkm, ker je pač znana težava, se ni bil sposoben pobrigati in sedaj najbolje da mu kar nekdo drug krije škodo, problem je v šponarju in možno je tudi da V jermen fukne dol in udari v zobatega... haha kot sem rekel tako se dela po tvoji logiki, če bi jaz imel to vozilo in bi tukaj napisal.da jermen in napenjalec menjam na 70k in 4 leta, bi se spet kurčil 🤣🤣🤣

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...