Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Engine light sm fasal, avto se pelje normalno, le turbina ne deluje.

Tole piše:

 

Current Fault Log
------------------
P0245: Turbo/Super Charger Wastegate Solenoid "A" Low
P2088: A Camshaft Position Actuator Control Circuit Low bank1 b)

Pending Fault Log
------------------
P0172: System too Rich (Bank 1)
P0458: Unknown code - More information may be available on the web

 

Upam, da ni prehudo za popravilo :/

Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 2 urama:

Engine light sm fasal, avto se pelje normalno, le turbina ne deluje.

Tole piše:

 

Current Fault Log
------------------
P0245: Turbo/Super Charger Wastegate Solenoid "A" Low
P2088: A Camshaft Position Actuator Control Circuit Low bank1 b)

Pending Fault Log
------------------
P0172: System too Rich (Bank 1)
P0458: Unknown code - More information may be available on the web

 

Upam, da ni prehudo za popravilo :/

Kakšna mašina pa je?

Povezava do prispevka

Vprašanje glede olja. Motor (VW Golf 7 1.4 TSI bencinar) je začel spuščat čuden zvok na idlu (tako tik takanje), zato sem šel preverit nivo olja. Bilo je na minimumu, zato dolijem za začetek 1L, počakam 5 minut in s palčko 3x zmerim nivo. Sodeč po palčki, je skoraj na maksimumu. A po specifikacijah, googlu in od serviserja vem, da je kapaciteta 4.4L. Pa če toliko not vlijem, bo nivo olja do polovice palčke. Tik takanje motorja je po dolitem litru nekoliko manj opazno, pa vendar še vedno je, kar ne more biti OK, saj do zdaj tega nikoli ni bilo.

 

Povrh mi je tudi čudno, saj je od velikega servisa minilo zgolj cca 3 mesece in pol ter okvirno 5 tisoč prevoženih kilometrov. Vem, da so olje menjali, ne vem pa koliko so ga dolili.

uredilo bitje Slasher
Povezava do prispevka

Mal gledam za nov avto, tam do 35k€. Nimam nekih želja posebnih, pomembno mi je da je avto lep hehe :) Pa ajde, da je bencinar.

- BMW 318i kočler edition je tam 37k, ampak ajde šprotne sedeži bi še dal notri, se pravi 38k€, kar je sicer čez budget. lep, dober motor, tudi najbolj tunable na trgu, ampak itak nesmeš 4 leta dokler je v garanciji. Velik plus je, ker je ravno faceliftan, in tudi kočler ima lepe luči in hud nov infotament.

- Hyundai Tucson Hybrid, mi je lep, tehnološko dost napreden, notri tudi OK, na papirju sicer 230PS, ampak v praksi je pa to nekje na ravni 150ps, ne vem kam so se skrili konji?

- Alfa Romeo Tonale - ta me ful mika, edino na kurac mi gre, ker je osnovna 30k€, ki je itak ne bi imel, ampak 33k€ je že pogojno ok. Problem je to, ker je šele tista za 39K€, ki ima res vse od lepe Barve, opreme, luči zunanjosti, ni da ni...

- Kia Sportage, nov model, notri sodobna, sam ne vem, če moj čefurski ego dovoljuje,  da bi se s KIO vozil.

- Mazda CX5 in Honda CRV - sta res srednjeveška avta čisto outdated

- Honda HRV - en grših avtomobilov

 

Še kak predlog?

 

Prejle  sem se vrnil s testne, sicer z 330i 4 xdrive, ampak to da se mal dobi filing. Ta novi infotament je dost kurac. Ni to čist smooth, pa dost je načičkan ni pregleden. Avto se pa pelje precej tako kot BMW, lahko telo umirjeno in neslišno na comfort, ali res divje na sport. Ful dobr avto, sam ne 60k dober, al kolk stane.

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 1 uro:

Meni se fejst dopade Corolla Touring Sports, tu okoli se en vozi z GR Sport izvedenko v beli barvi s črno streho, i tata bi sine.

 

Je pa najbrž en izmed tistih avtov ki ti je ali zelo lep ali pa nagravžen, vmes dvomim, da se najde kaj.

Ta toyota mi je bila ful vsec. Sem jo hotel takrat ob izzidu kupit. Sam to je 4-5 let star model. Najmocnejsa 2.0 + hybrid in 180ps je spet tko dost pocasno. Ne vem kaj je s tem japonskimi konji.

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 20 minutami:

Lexus UX 250h, glede na to, da vidim, da so ti všeč mali SUVi.

Tega mi je ravno zanc en priporocal, k je zdej kupil enga vecjiha Lexusa za 62k€. Bom se to pogledal.

 

EDIT: uh ne, to je pa over budget.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
atomic reče pred 9 urami:

Ta toyota mi je bila ful vsec. Sem jo hotel takrat ob izzidu kupit. Sam to je 4-5 let star model. Najmocnejsa 2.0 + hybrid in 180ps je spet tko dost pocasno. Ne vem kaj je s tem japonskimi konji.

 

Ta Corolla potrebuje od 0-100 samo 0,3 sekunde več kot Octavia 2.0 RS TDI, tako, da je zgleda občutek varlijiv, mogoče zaradi cvt menjalnika.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 15 urami:

Mal gledam za nov avto, tam do 35k€. Nimam nekih želja posebnih, pomembno mi je da je avto lep hehe :) Pa ajde, da je bencinar.

- BMW 318i kočler edition je tam 37k, ampak ajde šprotne sedeži bi še dal notri, se pravi 38k€, kar je sicer čez budget. lep, dober motor, tudi najbolj tunable na trgu, ampak itak nesmeš 4 leta dokler je v garanciji. Velik plus je, ker je ravno faceliftan, in tudi kočler ima lepe luči in hud nov infotament.

- Hyundai Tucson Hybrid, mi je lep, tehnološko dost napreden, notri tudi OK, na papirju sicer 230PS, ampak v praksi je pa to nekje na ravni 150ps, ne vem kam so se skrili konji?

- Alfa Romeo Tonale - ta me ful mika, edino na kurac mi gre, ker je osnovna 30k€, ki je itak ne bi imel, ampak 33k€ je že pogojno ok. Problem je to, ker je šele tista za 39K€, ki ima res vse od lepe Barve, opreme, luči zunanjosti, ni da ni...

- Kia Sportage, nov model, notri sodobna, sam ne vem, če moj čefurski ego dovoljuje,  da bi se s KIO vozil.

- Mazda CX5 in Honda CRV - sta res srednjeveška avta čisto outdated

- Honda HRV - en grših avtomobilov

 

Še kak predlog?

 

Prejle  sem se vrnil s testne, sicer z 330i 4 xdrive, ampak to da se mal dobi filing. Ta novi infotament je dost kurac. Ni to čist smooth, pa dost je načičkan ni pregleden. Avto se pa pelje precej tako kot BMW, lahko telo umirjeno in neslišno na comfort, ali res divje na sport. Ful dobr avto, sam ne 60k dober, al kolk stane.

Octavia 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 7 urami:

Ta Corolla potrebuje od 0-100 samo 0,3 sekunde več kot Octavia 2.0 RS TDI, tako, da je zgleda občutek varlijiv, mogoče zaradi cvt menjalnika.

To drugač ni tolk mal glede na to, da imata isto PS. Poleg tega je bolj 0,6s, kar je zelo veliko drugač.

Toyota

Škoda

Kočevc reče pred 14 minutami:

Ce mora bit nov, pol mam slabe novice zate. Ce pa je lah rabljen tm 2-3 leta pa dobis za tak dnar ze OK opremljenga bmw 3 g20/21 serijo. 

 

Sj vidim zdej... res nič pametnega... Za 3 leta star avto, dat pol garsonjere mi pa tud ni...

Gledam svoj avto, 5 let ga vozim, naredil 80kkm in je isto vreden, kot ko sem ga kupil.

 

Mal so vseen dost bolane cene...

Povezava do prispevka

Hja, to je res, sam a misls da bojo avti kej cenejsi? Folk se navadi na standard, tk kt se je navadu na gorivo da ni vec 1.3e ampak 2e za liter. Na zacetku se valda buni in v luft skace, ma pol se sprjazne s situacijo. Tk da ce je tvoj avto ta trenutek isto vreden kot pred 5 leti, je to anomalija k jo lahko v danem trenutku izkoristis. Tk da bmw k je bil 70k pred 3 leti, zdaj vseen dobis po skoraj polovicni ceni

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

To drugač ni tolk mal glede na to, da imata isto PS. Poleg tega je bolj 0,6s, kar je zelo veliko drugač.

Toyota

Škoda

 

Sj vidim zdej... res nič pametnega... Za 3 leta star avto, dat pol garsonjere mi pa tud ni...

Gledam svoj avto, 5 let ga vozim, naredil 80kkm in je isto vreden, kot ko sem ga kupil.

 

Mal so vseen dost bolane cene...

Trenutno ni za kupovat nič. Itak tudi če želiš nov avto naročit boš čakal več kot eno leto najverjetneje. A si res želiš dat 30k+ in čakat recimo 15mesecev? V tem času pa bodo že novi modeli zunaj..

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

To drugač ni tolk mal glede na to, da imata isto PS. Poleg tega je bolj 0,6s, kar je zelo veliko drugač.

 

Ma glede hibridov (teh ljudskih variant za reveže), je treba razumeti, da so to dolgočasni avti brez neke osebnosti in ne nudijo glih velikih užitkov pri voznji. Te pa udobno, tiho & zanesljivo pripeljejo od točke A do točke B. Itak pa CVT menjalnik + športna vožnja = no go.

 

Pač jaz z mojim nimam ama nič problemov, vzdrževanje pa je zelo poceni.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...