Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

atomic reče Dne, 17. 10. 2022 at 20:09:

- Hyundai Tucson Hybrid, mi je lep, tehnološko dost napreden, notri tudi OK, na papirju sicer 230PS, ampak v praksi je pa to nekje na ravni 150ps, ne vem kam so se skrili konji?

 

- Kia Sportage, nov model, notri sodobna, sam ne vem, če moj čefurski ego dovoljuje,  da bi se s KIO vozil.

 

sorry, ampak Kia ti je izpod časti, Hyundai pa ne? :D

Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 17. 10. 2022 at 20:09:

Mal gledam za nov avto, tam do 35k€. Nimam nekih želja posebnih, pomembno mi je da je avto lep hehe :) Pa ajde, da je bencinar.

- BMW 318i kočler edition je tam 37k, ampak ajde šprotne sedeži bi še dal notri, se pravi 38k€, kar je sicer čez budget. lep, dober motor, tudi najbolj tunable na trgu, ampak itak nesmeš 4 leta dokler je v garanciji. Velik plus je, ker je ravno faceliftan, in tudi kočler ima lepe luči in hud nov infotament.

- Hyundai Tucson Hybrid, mi je lep, tehnološko dost napreden, notri tudi OK, na papirju sicer 230PS, ampak v praksi je pa to nekje na ravni 150ps, ne vem kam so se skrili konji?

- Alfa Romeo Tonale - ta me ful mika, edino na kurac mi gre, ker je osnovna 30k€, ki je itak ne bi imel, ampak 33k€ je že pogojno ok. Problem je to, ker je šele tista za 39K€, ki ima res vse od lepe Barve, opreme, luči zunanjosti, ni da ni...

- Kia Sportage, nov model, notri sodobna, sam ne vem, če moj čefurski ego dovoljuje,  da bi se s KIO vozil.

- Mazda CX5 in Honda CRV - sta res srednjeveška avta čisto outdated

- Honda HRV - en grših avtomobilov

 

Še kak predlog?

 

Prejle  sem se vrnil s testne, sicer z 330i 4 xdrive, ampak to da se mal dobi filing. Ta novi infotament je dost kurac. Ni to čist smooth, pa dost je načičkan ni pregleden. Avto se pa pelje precej tako kot BMW, lahko telo umirjeno in neslišno na comfort, ali res divje na sport. Ful dobr avto, sam ne 60k dober, al kolk stane.

https://www.autoscout24.de/angebote/bmw-520-da-touring-livprof-adaled-ahk-sthz-hk-sportsitz-diesel-weiss-97082f54-1252-4177-a40b-6e4ec9a1ad53?sort=price&desc=0&lastSeenGuidPresent=true&cldtidx=26&position=26&search_id=1ijocqygn8b&source_otp=t10&source=listpage_search-results

https://www.autoscout24.de/angebote/audi-a6-40-tdi-quattro-s-tronic-ahk-standhzg-diesel-braun-1d81f6cf-3e98-48dd-8c26-89fce969dec5?sort=price&desc=0&lastSeenGuidPresent=true&cldtidx=4&position=4&search_id=1q6qruhn0ix&source_otp=t30&source=listpage_search-results

https://www.autoscout24.de/angebote/mercedes-benz-e-220-d-4matic-9g-tronic-exclusive-leder-kamer-diesel-schwarz-e9c210a1-8c29-4e79-8456-64c4cea4b7e7?sort=price&desc=0&lastSeenGuidPresent=true&cldtidx=3&position=3&search_id=1js6ihh7nln&source_otp=t10&source=listpage_search-results

https://www.autoscout24.de/angebote/bmw-520-d-sport-line-led-navi-leder-glasdach-ahk-diesel-schwarz-8034a9dc-6f3d-4e7b-a489-42b1d2eae3fc?sort=price&desc=0&lastSeenGuidPresent=true&cldtidx=8&position=8&search_id=17nihno7nsu&source_otp=t10&source=listpage_search-results

kupi 2 leti starega iz nemčije pa sam ga uvozi, itak je đabe

bmw do 2021 nima android auto, mogoče se ga da pa dogradit... imajo pa apple carplay.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
atomic reče Dne, 20. 10. 2022 at 19:42:

A ni Hyundai kao nal boljši :)

 

...kolikor sam razumem to sceno, naj bi bil Hyundai malo bolj 'premijska' znamka, drži. a pri teh srednjih modelih obeh znamk (ki imata itak istega lastnika?) so razlike tako minorne, da verjetno niso niti vredne omembe.

 

a lahko samo še enkrat izpostavim absurdnost situacije, kjer se pri 35k+ budžetu pogovarjamo o fakkin' Kiah in Hyundaih?! kakšen svet...:cry:

 

kaj pa predlog kolega somn3njalničarja, ki je omenjal Formentorja? v RL izgleda res bestialno.

 

Povezava do prispevka

Meni skoraj nujna oprema pri trojki oz nasplošno:

- športni zici (base že izgledajo malo kočlersko, če se lepo izrazim) z ledveno oporo.

- zatemnjena stekla zadaj

- hi-fi ozvočenje

- za prezenco 18" feltne

- adaptivni tempomat bi bilo fino imet ko se trpaš po AC do AT

- za parkiranje zadnja kamera (če že ne 360 stopinj - sem se malo igral v salonu na g20 facelift 340M in mi je hudo tole, samo ajde, ni to spet 5 metrov dolg in 2 metra širok avto).

 

Češnja na torti bi bil M-paket in izbira barve po želji. Ampak to je še dodatnih 20% avta lol. Mi je res kurac, ker so umaknili najlepšo barvo trojke - mineral gray s faceliftom.

 

Popusti so včasih varirali na 10-15%, akcijski model 318 je bil pa itak znižan čez 20% po ceniku (to še lani spomladi1). akcijska 318i za 31500 + priprava vozila je bila res top ponudba za avto. Samo ti časi so gone.

 

Je pa za razred boljše v notranjosti v 3 kot v novi MB C klasi. Mene je slednja precej razočarala.

 

 

ps - komfortni dostop je tudi zelo povabljiva funkcija, samo ne za 600eur plus povabljiva.

Povezava do prispevka
Morski reče pred 35 minutami:

Je pa za razred boljše v notranjosti v 3 kot v novi MB C klasi. Mene je slednja precej razočarala.


Men je pa C klassa za 2 razreda boljša notri, kot 3. Pa je bila trojka naloadana do max. Zunaj je pa tudi razred lepša. Je pa res novejša.

Povezava do prispevka

Ma jaz sem bil razočaran nad  materiali. C klasa je že lepa notri pol ure ko malo gledaš - sam meni nima tistega premium feela. Problem so materiali, kjer se tudi avto novinarji dosti pizdijo, kakor sem bral in gledal, ko je ven prišla. Enostavno je vse nekaj trdo in votlo. Tudi ekran z debelim robom deluje leta 2022 malo cheap - kot nek iPad iz leta 2015. Da ne omenjam najbolj zanikrnih kontrol za električni premik sedeža ever (ko maš narisan sedež na vratih a zadeva se skor ne premika lol). Nastavitev sedenja mi tudi ni ravno odgovarjala nasploh (mi je bolj v prejšnji C klasi sigurno).

 

so mi pa tejle avti z velikostjo res že na meji:) Še dve generaciji in bodo limuzine tega razreda 5 metrov in 2 metra širine haha

Povezava do prispevka

Ma jest delam 10k letno. Men je pomembno, da mi je avto lep. Alfa Tonale mi je rees lepa. Mazde so mi lepe. BMW in MB so mi lepi a predragi. Tucson mi je lep. Audi po drugi strani mi je tak basic avto, da mi je po lepoti tako dolgocasen, kot VW. Še Insignia mi je lepša od A4 recimo.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 urami:

Ja to maš prav. Sam je ekran saj tko nekak vkomponiran v armaturo. Pri BMW pa zgleda kot aftermarket. Pa ui je tak clunky in nepregleden.

 

 

UI je glih pr zadnji gen zelo dober (ID7 al kaj je ze, 8ka k je zdj zdj zunej, je korak nazaj). Pa ekran je dost v armaturo vkomponiran pri g20/21, ne stoji samostojno k prej. Ni mecka stil, sam je nekok vmes. Men dobr zgleda pr bmw,  pa sm fan od mecka stila

Povezava do prispevka
Morski reče pred 10 urami:

Ma jaz sem bil razočaran nad  materiali. C klasa je že lepa notri pol ure ko malo gledaš - sam meni nima tistega premium feela. Problem so materiali, kjer se tudi avto novinarji dosti pizdijo, kakor sem bral in gledal, ko je ven prišla. Enostavno je vse nekaj trdo in votlo.

 

Je bil glih test kvalitete materialov narejen pri nemškem ADAC in Mercedes (bolj cheap modeli, klasa A B, C) so zelo nazadovali pri kvaliteti materialov, celo slabši naj bi bili od VW.

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 10 urami:

BTW kaj pa je ta razlika med temi malimi fake SUVi in recimo limuzini? Da si tolk različni?

 

Zgledaš bolj jak, če voziš fake SUV, lažje vstopaš, če si starček in malo več moraš tankat. Drugače ni razlike.

 

Meni tudi ni jasno, zakaj so tako popularni in zakaj narod nori za tem.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
atomic reče pred 11 urami:

BTW kaj pa je ta razlika med temi malimi fake SUVi in recimo limuzini? Da si tolk različni?

Ma čisto drugi koncept avta. V limo sediš nizko, športno. V Suv pokončno, višje. Da ne boš razočaran če sedaj furaš limo in potem presedlaš na (manjši) suv

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...