Skoči na vsebino

[multi] Diablo serija al neki


Priporočeni prispevki

ke_kit reče pred 12 minutami:

Gledam filmčke in ocene in se me loteva nek FOMO, za katerega nisem vedel, da obstaja pri meni. Never played Diablo in my life (to je za metalce in geeke). :D

Haha isto

 

Fuck you mn3, morm prou nehat hodit u teme pred releasom :D

Povezava do prispevka

Da ni ljudi v igri ne oz offline ne.. ma drugace lahko igras SP bp

 

Ma kaksne metalce in geeke.. dobro geeke mogoce malo.. ker ni point campanija experience ampak endgame, da grindas stvari, da izpilis build, da grindas se hitreje :) in pol ko tu dropne komad, ki bo izboljsal build je itak mega filing

 

Pa nekateri bossi znajo bit zajebani oz challenge, ko igras prvic campanijo

 

Pa gameplay je ql, sicer odvisno od lika ampak ja.. pa se dodge so dali not tako da nema da nema :))))))

 

Pa ql he filing ko vse poka in letijo dmg stevilke in pada loot

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 23 minutami:

Da ni ljudi v igri ne oz offline ne.. ma drugace lahko igras SP bp

 

Ma kaksne metalce in geeke.. dobro geeke mogoce malo.. ker ni point campanija experience ampak endgame, da grindas stvari, da izpilis build, da grindas se hitreje :) in pol ko tu dropne komad, ki bo izboljsal build je itak mega filing

 

Pa nekateri bossi znajo bit zajebani oz challenge, ko igras prvic campanijo

 

Pa gameplay je ql, sicer odvisno od lika ampak ja.. pa se dodge so dali not tako da nema da nema :))))))

 

Pa ql he filing ko vse poka in letijo dmg stevilke in pada loot

Pa je gameplay povsem skill based? V smislu, da se lahko braniš in umikaš napadom kot v kakem Hadesu. Ali je zadeva RNG based in je poanta v čim boljši opremi in healanju?

Diablo se mi nikoli ni dopadel, ker mi je bila stvar preveč "turn based", čeprav gre za real time akcijado.

 

Tisto o metalcih in geekih sem se valjda zajebaval (na pol, vse fane Diabla, ki jih poznam so hardcore metalci XD).

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 19 minutami:

Pa je gameplay povsem skill based? V smislu, da se lahko braniš in umikaš napadom kot v kakem Hadesu. Ali je zadeva RNG based in je poanta v čim boljši opremi in healanju?

Diablo se mi nikoli ni dopadel, ker mi je bila stvar preveč "turn based", čeprav gre za real time akcijado.

 

Tisto o metalcih in geekih sem se valjda zajebaval (na pol, vse fane Diabla, ki jih poznam so hardcore metalci XD).

Ma nekje vmes.

 

Skill mores imet, odvisno od lika, builda In tezavnosti.. ce enemy dela ful dmg mores imet skill, da se umikas napadom In prezivis. Drugace te lahko one al two shotne. Vsekakor je cutit skill base pri tezjih nasprotnikih.

 

Ni pa kot Hades. Toliko skilla ne rabis, je manj action RPG. Mogoce izjemoma pri res najtezjih zadevah.

 

Ni pa turn based. Mislim vem, da ves, da ni ampak je prej podobno Hades, kot turn based igram. Dejansko ni niti malo turn base.

 

Imas base skill, ki je resource generator, ki nima cooldowna pol imas, core skill ki dela dmg in rabi resource in nima cooldowna.. in polimas se 4 razlicne skille, en od teh je ultimate, ki ti rabijo resurce in imajo cooldowne.. in te gumbe stiskas v pravem zaporedju, base in core za samarat na miski npr in ostale prilicno podobno kot WoW, medtem pa se premikas po zaslonu in izogibas napadom

 

Skratka ni kot Hades, malo manj action ampak niti slucajno turn based.. bolj te mmo ala WoW ce si kaj igral, sam bolj action

 

Oprema pa je precej pomebna ja. More ti bit vsec malo studirat statse in mehanike. Sicer pomoje ni tako zahtevno kot je bilo v prejsnjih Diablih.. ni toliko geekovsa ampak vseeno, ce hoces igrat endgame in imet nekaj od igre, ti more bit vsec malo geekat :))

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

S "tunr based" sem mislu na to, da nimaš 100% real time kontrole nad dogajanjem. Varjanta, da ne moreš fajtov dati skozi perfect, ampak boš primoran kasirati kak udarec med tem, ko šopaš sam.

Točno to me je vedno odvračalo. Po moje bom tudi tokrat skipal.

 

Hvala za razlago.

Povezava do prispevka

Meni se zdi, da ti igra ne bo všeč. Jaz sem tudi igral trojico, pa ugotovil, da ni skill ampak build + loot tisto kar definira ali si dober ali ne. Oziroma, da se ne bo folk zbunil: Gear >>> Skill.

 

Vseeno bom igral, ker igram praktično vse, ampak men ti looterji ne potegnejo.

Povezava do prispevka
Pastir_Matic reče pred 6 minutami:

Ce hoces spilat dodge simulator, pejt spilat From software spile.

 

Taki gaymerji tle notr, pa eni pisete take, k da ne bi nikol u lajfu slisal za ARPGje.

Saj fromsoft igre so Action Roll Playing Games.

 

Ni treba biti tako butthurt, ker sprašujem koliko skill based je zadeva no. :hmm:

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Drugeče @ke_kit: D4 je kar precej zabaven za igrat. Mehanike igranja, sploh pa bossi so zelo izvirno narejeni in moraš se zelo hitro pravilno pozicionirat, dodgat in podobno. Trditev, da ne rabiš skilla, kar je povedal Madrug je bullshit. Pač rabiš pravo kombinacijo skilla in loota. Loot lahko nadomesti skill, ampak bodmo pošteni, to funkcijo ima v vseh igrah, tudi v Elden Ringu ter Soulsih, ko lahko nagrindaš lvl in opremo.

 

Pač ne moreš it afk in da bo vse crkovalo samo. Sploh na višjih težavnostih mislim, da ima potencial, ker bodo kar brutalni enemiji. Če bodo dobro uravnovesili težavnost, tako da ne bo le A)preživiš B)one shot , bom zelo vesel. D3, sploh na začetku je bil ravno to: lahko do točke dokler nisi bil oneshottan.

 

D4 je že v beti precej bolj napreden v tem smislu, res zabavni boss fight za ta žanr, napredni champion packi pa bodo podoben izziv. Seveda več pa ne morem rečt preden probam celo igro.

 

Aja, World boss je bil mi kul, čisto v mehanskem smislu.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Kul kul. Sej drugače s perfect premagovanje nasprotnikov nisem dejansko mislu, da mi je zdej to cilj v akcijskih igrah. :D

Meni samo mori, ko se stvari odvijajo na pol DNDjevsko, ko se vržeš v gužvo in pol, ne glede na to kaj počneš, te nasprotnik kljub vsemu zadane (zadnja taka igra, ki sem jo igral je bil Dragon Age: Origins - slaba primerjava, ampak mi je lažje razložiti stvar, če dam primer :D).

 

Jasno mi je, da je za igranje potreben skill (saj tudi MaDrung po moje ni mislil tako) in me ne moti, da je treba delati tudi na upgrejdanju stvari. Bolj me muči, da nimam popolne kontrole nad dogajanjem 100% časa, because RNG.

 

Mi je pa to ful ful škoda, ker sta mi atomsfera in stil igre res fenomenalna.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ja itak. Vedno prideš do težavnosti, kjer ti pomaga skoraj v celoti le še skill. Ampak je pot do tja zelo dolga, saj je vpliv loota pri teh igrah zelo potenciran. Osebno imam raje igre kjer je loot samo stylish. Če ima KeKit tudi takšno preferenco, mu ta igra ne bo OK.

 

Drugače pa mi je Diablo world res svetovn. Kolikor dolgo pač traja, dokler se ne začne endless grind za loot. Pol pa zgubim zanimanje.

uredilo bitje MaDrung
Povezava do prispevka

Drugače @ke_kit in podobni, ki še niste igrali Diabla in arpgjev:

 

po moje je kar safe nakup, ker če lahko daš tistih 60 eur za igro, dobiš res dober value for money. Cca 30 ur AA kampanje s cinematiki solidno štorjo, lep dovršen izgled in seveda 5 klas z zelo različnim gameplayom. Pol so še sidekvesti in podobne obstranske stvari.

Če ti dogaja greš še v endgame.

 

Pa tak al tak je looter, če ti ne bo v redu, super, si izkusil kampanjo in kot običajen špil končaš na tej točki.

 

Ampak če ti bo všeč...oh boy, imaš materiala za stotine ur.

 

Pa drugače D4 bo kul, ker boš lahko držal svoj tempo. Ni tradinga unikov! Za razliko od D2, ko je bil DALEČ najbolj učinkovit način za dobit loot ga dobesedno kupit, tukaj boš bolj ali manj self found, ampak tudi drugi. Če bi rad igral kasneje, za drugimi, boš to lahko naredil, nič ne boš zamudil, to ni MMO.

 

Mene skrbi le stanje serverjev in ali mi bo dolgočasno v endgamu ali ne. Za samo zgodbo in prvi skozihod vem, da bo ZELO dobra izkušnja. Kot pravim, že da prideš do te točke je vredno tistih 60 eur po moje, pač odvisno od denarnice posameznika, ampak živimo v časih ko stane kugla sladoleda skoraj 3 eure, tak da se mi ne zdi dosti za AAA špil popularne franšize.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 8 minutami:

Kul kul. Sej drugače s perfect premagovanje nasprotnikov nisem dejansko mislu, da mi je zdej to cilj v akcijskih igrah. :D

Meni samo mori, ko se stvari odvijajo na pol DNDjevsko, ko se vržeš v gužvo in pol, ne glede na to kaj počneš, te nasprotnik kljub vsemu zadane (zadnja taka igra, ki sem jo igral je bil Dragon Age: Origins - slaba primerjava, ampak mi je lažje razložiti stvar, če dam primer :D).

 

Jasno mi je, da je za igranje potreben skill (saj tudi MaDrung po moje ni mislil tako) in me ne moti, da je treba delati tudi na upgrejdanju stvari. Bolj me muči, da nimam popolne kontrole nad dogajanjem 100% časa, because RNG.

 

Mi je pa to ful ful škoda, ker sta mi atomsfera in stil igre res fenomenalna.

 

Ma rngja v tistem smislu ni v diablu. Če gre frejm udarca v frejm tvojega lika boš kasiral dmg, če si v ifrejmih pač ne, če si se mu izmaknil pač ne (dodge in movement lika je ZELO pomemben!). Ima pa igra sistem dodga, ki je narejen na % to dodge, ampak ta je odvisen od DEX in je pač mehanika rogue klase in ni to DNDjevski rng kocka stil. Glej nanj kot na dmg reduction konceptualno.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 3 minutami:

Ma rngja v tistem smislu ni v diablu. Če gre frejm udarca v frejm tvojega lika boš kasiral dmg, če si v ifrejmih pač ne, če si se mu izmaknil pač ne (dodge in movement lika je ZELO pomemben!). Ima pa igra sistem dodga, ki je narejen na % to dodge, ampak ta je odvisen od DEX in je pač mehanika rogue klase in ni to DNDjevski rng kocka stil. Glej nanj kot na dmg reduction konceptualno.

Opa. Evo, tole me je najbolj zanimalo. Thx za bolj in depth razlago.

Nehumano mi gre na živce, da pred nakupom ne morem probati kakega dema.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 24 minutami:

Opa. Evo, tole me je najbolj zanimalo. Thx za bolj in depth razlago.

Nehumano mi gre na živce, da pred nakupom ne morem probati kakega dema.

Bila je Beta in server slam Beta skoda ker si zamudil , lahko bi sprobal.

uredilo bitje MartinPocrezze
Povezava do prispevka
bitsurugi reče pred 27 minutami:

Drugače @ke_kit in podobni, ki še niste igrali Diabla in arpgjev:

 

po moje je kar safe nakup, ker če lahko daš tistih 60 eur za igro, dobiš res dober value for money. Cca 30 ur AA kampanje s cinematiki solidno štorjo, lep dovršen izgled in seveda 5 klas z zelo različnim gameplayom. Pol so še sidekvesti in podobne obstranske stvari.

Če ti dogaja greš še v endgame.

 

Pa tak al tak je looter, če ti ne bo v redu, super, si izkusil kampanjo in kot običajen špil končaš na tej točki.

 

Ampak če ti bo všeč...oh boy, imaš materiala za stotine ur.

 

Pa drugače D4 bo kul, ker boš lahko držal svoj tempo. Ni tradinga unikov! Za razliko od D2, ko je bil DALEČ najbolj učinkovit način za dobit loot ga dobesedno kupit, tukaj boš bolj ali manj self found, ampak tudi drugi. Če bi rad igral kasneje, za drugimi, boš to lahko naredil, nič ne boš zamudil, to ni MMO.

 

Mene skrbi le stanje serverjev in ali mi bo dolgočasno v endgamu ali ne. Za samo zgodbo in prvi skozihod vem, da bo ZELO dobra izkušnja. Kot pravim, že da prideš do te točke je vredno tistih 60 eur po moje, pač odvisno od denarnice posameznika, ampak živimo v časih ko stane kugla sladoleda skoraj 3 eure, tak da se mi ne zdi dosti za AAA špil popularne franšize.

+ ce igras samo zaradi zgodbe, bodo itak izdajali content patche, ki bodo napredovali tudi to, tko da se mas neki za logirat parkrat na let. Itak bodo tud sezone, kjer se bo slo vsakic od zacetka, tko da pac sprobas kak drug lik pa magar, ce ga sam zlvlas do 50.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...