Skoči na vsebino

True detective


Gogy

Priporočeni prispevki

Citat, ki se prikaže pred začetno sceno z jeleni je od pisatelja Roberta W. Chambersa kateri je bil "prisoten" že v prvi sezoni T.D. Bluzenje o Carcosi in o Rumenemu kralju iz ust serijskega morilca katerega McConaughy in Harrellson pospravita v zadnji epizodi je direkt iz njegove zbirke kratkih zgodb The King In Yelllow, iz 1895. (Sem bral pa ni ravno vredno branja, če niste ljubitelji klasičnih grozljivk in gotične literature, pa niti vse zgodbe niso iz žanra grozljivk. Radoveden sem bil ravno zaradi True Detective in, ker je King In Yellow citiran v pesmi benda Blue Oyster Cult E.T.I. iz sedemdesetih). Zanima pa me, če bo kakšna pomembnejša povezava s prvo sezono ali je to samo nek poklon. Sumim, da le slednje.

uredilo bitje Žvrkljotron
Povezava do prispevka

A eskimka je? Jaz sem mislil, da je indijanka.. zdaj gledam, sej igralka ima neke native american korenine.. se mi je zdelo.. ker eskimi so vsi majhni.. dobro je za koga je najbrz

 

Anyway..

 

Pred kratkim sem tudi jaz gledal TD s1

In morem rect, da ni tako izjemna kot sem se je spominjal. Se vedno je zelo ql.. ampak razen Mathew performance ni nic neki zelo izjemnnega.. dobro zgodba before after, setting, pa se kaksen story twist je res ql, pa ne vlece se nic, brez fillerjev...

 

ma ce Mathew nebi imel tak performance dvomim, da bi jo tako povelicevali danes, ker zgodba kot taka s5 ni neki izjemnega

 

 

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Jaz trenutno gledam S1, imam še dva dela do konca. In je res kar pravita osebka nad mano, sem tudi jaz imel v galvi da je še većčji masterpice. Mathew blesti v tej vlogi, njegov najboljši performance po mojem mnenju. Pri vsaki epizodi sm si tudi jaz odpru pir, ker enostavno nemoreš da ne bi. Kako to on z užitkom po požirkih pije pa strastno kadi, noro :) 

 

Pa nora ritka in joškice od Alexandre Daddario :wub:

Povezava do prispevka

Pogledal prvi del S04, pa dej kaj je to, slab del Supernaturala z grdimi babami ali True Detective? :D 

 

Ful premalo evil vibe za TD kljub potencialno res mega sinister okolju, random cheesy sci fi shoti (lol @ samomor jelenčkov), vse je all over the place, možača policajka igra slabš ko jaz. Zaenkrat ekstremno razočaran, pilot bi ti moral raztrgat rit ffs.

 

Se pa mislim da ene 5x omenja "white boy" ali "white ass", pa obvezno je notri evil wife beater, clumy neškodljiv mlad tip in močna ženska ki toliko da ne pofuka s straponom v rit svojega moškega fuckdolla, tko da evo, vsaj te kljukice so.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Galko reče pred 20 urami:

A ne da je tud Judy ful lesena??? Nisem hotu napisat ker je taka legenda in ker pač I want to believe, sam res ja, ni bil nek oscar performance ...

Pa ne sam to. Mene moti ta nadrkanost vseh likov, vsi nekaj grumpy, vsi bi takoj v fajt. Zgleda mi ful nenaravno in totalno me vrze ven

Povezava do prispevka

ja mislim, da tle problematizirami to, da je sezona ocitno naravnana na to, da poudarja vlogo mocne zenske, ki pac doseze vrh epizode pri prikazu, kako zenska lahko pofuka tipa.

kar se dogaja tudi v real lajfu seveda.. ampak pac tipom z normalnimi kolicinami testosterona to ni ql gledat, ne mislim samo na fuk ampak tudi na to da je zenska pac jacca oz ima vec testosterona.. verjetno tudi zenskam z normalnimi kolicinami testoterona to ni ql gledat, sicer pa v danasnjem svetu pitaj boga

 

v glavnem tudi to je del zivljenja ampak ni lih v popvprecju

 

skoda da ni kaksne mozate zenske na tem forumu, da bi nam razlozila malo njen point of view

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Vučko3 reče Pravkar:

V tej prvi epizodi niso prikazane mocne zenske, ampak zoprne grumpy annoying zenske. 

 

Pravi primer mocne zenske je recimo Ripley iz Aliena. A ti je njo tudi tezko gledat? Ker je definicija mocne osebe

ma ni meni tezko gledat ne ene ne druge, ne nadrkane ne mocne

dobro sej ce smo iskreno je bila Ripley tudi malo grumpy

Povezava do prispevka
bigboss82 reče Dne, 20. 1. 2024 at 10:00:

skoda da ni kaksne mozate zenske na tem forumu, da bi nam razlozila malo njen point of view

jagi?

 

bigboss82 reče pred 20 urami:

dobro sej ce smo iskreno je bila Ripley tudi malo grumpy

samo to je zaradi zoprnih alienov, ne pa ker je tečna po naravi, močna postane, če hoče preživeti, v današnjih filmih pa so vsi ženski glavni liki mary sue, magično vsemogočne in vsevedne, nimajo hero journey, kar jih tudi naredi dolgočasne

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Drugi del je boljši kot prvi. Igranje še vedno delno do pretežno leseno, liki so še vedno pure 2D angry cringe hlodi, imo so preveč šli v supernatural horror pa hecno mi je, kako probajo vplesti mega popularen S01 v to sezono (Tuttle, spirala). Sam ja, je zanimiv case, karkoli z zamrznjenimi spačenimi trupli in polarnim okoljem pač ne more biti bad. Bom še gledal, me zanima, kako bodo zapletli in razpletli :)

 

Aja pa od možače fuck buddy se je danes kopal v kadi s peno in milnimi mehurčki :D Pa dej ne morš no :D :D

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...