Skoči na vsebino

True detective


Gogy

Priporočeni prispevki

Ne razumem zdaj tega dissa, je to preveč ali premalo, da lahko oceniš zadevo? Kakšno je uradna lestvica uporabnika @DaddySpankMeHard, tok da vem za naslednjič?

 

In ja, @hawa meyta, to imaš pa prav ja, pogledam si tam nekje 4-5 "novih" nadaljevank na leto, kar je verjetno precej malo. Čeprav v zadnjih nekaj mesecih sem bil mega produktiven, pogledal sem kar dosti robe, True Detective (dva dela in pol), Fargo (pet delov) in Masters of Air (en del), moram se malo umiriti.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka

Malce nenavadna cifra je ane.

Če se prebiješ do polovice tretjega dela, potem prva dva verjetno nista bila popolno sranje, sicer ne bi niti začenjal tretjega.

Tako ali drugače se pa ti lahko odločiš, da je ti je nekaj drek po par minutah, nihče ti tega ne odreka. 

Teško pa oporekaš ljudem, ki so pogledali celo pa se jim je zdela ok, če je sam nisi niti pol. 

 

Povezava do prispevka
DaddySpankMeHard reče pred 22 urami:

ker zadeva v resnici ni slaba, povsem solidna krimi miniserija. 

No ja, glede na vse luknje v zgodbi, ki smo jih že mi omenili tule, je res težko govoriti, da je to "solidna" krimi miniserija. 


Oziroma če je to solidno, boy, the bar sure is set low. 

Povezava do prispevka

Pa da ne bo pomote, tudi prva sezona je imela ogromno nekih lukenj, ampak tole je kar precej next level. Je pa prva sezona vsaj v nekih aspektih postavila mejnike, kako lahko proper TV show izgleda. In ja, tudi 2. in 3. sezona ne dosežeta nivoja prve sezone, ampak se mi vseeno zdijo bližje izvirniku kot pa 4. sezona. Tu bi se serija lahko komot odcepila od izvirnega materiala, ampak potem bi morali narediti še kaj več kot samo kvazi-zrcalno kopirati zgodbo prve sezone. Če se moški borijo proti zlikovcem ali pa ženske, v vsakem primeru imajo istega nasprotnika: patriarhat. 

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 uro:

No ja, glede na vse luknje v zgodbi, ki smo jih že mi omenili tule, je res težko govoriti, da je to "solidna" krimi miniserija. 


Oziroma če je to solidno, boy, the bar sure is set low. 

 

 

Kere luknje to? 

Zakaj niso fingerprintal cele postaje? Zakaj že, kako razliko bi to naredilo, predvsem pa kdo bo to delal, še za vzrok smrti so rabili veterinarja.

Zakaj se niso znanstveniki znebili morilskega orodja? Kdo pravi, da se ga niso. Tisto je izgledalo kot kos ene naprave, verjetno imajo več kot enega. 

Bloody mop bucket? Jesus fucking christ, point tistega vedra ni bilo, da so pustili kri not v kotu sobe 6 let ampak tekočina, ki odteče med ploščicami, ko se prekucne, pa razkrije, da je spodaj jašek.

Kako je tip preplezal lestev brez hrupa? Mogoče ker je bil bos, imel par minut prednosti, ker sta si unidve vzele čas, predvsem pa ker ni šlo za neko glasno lestev, kot lepo vidiš, ko se vzpenjata po njej.

Zakaj se niso znebili trupla? Sej so se ga, poklicali so rudnik, da so odpravili ta problem. 

Zakaj en norec ali pa en narkoman nista naredila nekaj drugače? Ne vem, mogoče ker sta norec in narkoman.

Zakaj je onesnaženje poživilo virus? Kakšen virus, oni so hoteli dnk iz mikroorganizma v ledu, onesnaženje je mehčalo led in jim pospešilo proces za tisočkrat, zato so spodbujali onesnaženje.

Zakaj ni sledi gojzarjev? Zakaj bi sploh bile, sej niso prišle po snegu, parkirale so v garaži, ki je bila dovolj velika za kamion.

 

Resno človek, ne pravim da je zgodba brezhibna, ampak tole niso luknje v zgodbi ampak enostavno površno gledanje. 

Povezava do prispevka
DaddySpankMeHard reče pred 37 minutami:

Zakaj niso fingerprintal cele postaje? Zakaj že, kako razliko bi to naredilo

Ne vem, mogoče, ker so po fingerprintanju odkrili odgovorno osebo. 

 

DaddySpankMeHard reče pred 37 minutami:

Zakaj se niso znanstveniki znebili morilskega orodja? Kdo pravi, da se ga niso. Tisto je izgledalo kot kos ene naprave, verjetno imajo več kot enega. 

In kako so faking čistilke vedele, da je nekaj temu podobnega bilo uporabljeno kot morilsko orožje? Aja, ker so imele dostop do policijskih kartotek, lmao. Dobesedno ženska najde ta kos orodja, sporoči drugi čistilki, ona gre gledat po datotekah in kar najdejo povezavo, dej gtfo s takimi, no. 

 

Zakaj se selfie video umora ne ujema z dejanskim umorom? Od kje je prišel jezik? Zakaj je fotr policist imel kar xy let po poplavah še vedno policijske kartoteke doma? Zakaj ni bilo nobenih sledov kamionov na ledu, če je bilo na zloženih oblekah le par snežink? Distanca med vhodom v jamo in lokacijo Tsalal postaje je nesmiselna. Zakaj Clark ni enostavno zabarikadiral vrat nad lestvijo? Kaj je bilo tisto Navarrino krvavenje iz ušes? Kaj je bilo s Clarkovim prvim prizorom v prvem delu? Zakaj čistilke niso poskrbele, da bi pobile vse odgovorne, če so vedele, da ena oseba manjka? 

 

Am I asking the right questions? 

 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

@Avion Ok, prvo, niso vedeli če sploh je zločin ali kaj drugega. 

Če bi se odločili, da je vendarle zločin je še vedno kraj zločina zunaj na snegu, ne pa postaja.

In če bi se odločili dejmo še postajo dustat, ker nimamo boljšega dela, še vedno nimajo forenzikov.

Če bi bil to C.S.I. Ennis, bi vse skupaj trajalo eno epizodo ne rečem, ampak je shithole aljaska ane.

 

Pri čistilkah si se sam odločil za vrstni red. Da je ena našla kos orodja pa rekla drugi, da gre pogledat zapisnik. 

Povsem možna je tudi druga, bolj smiselna razlaga. Da je druga delila zapisnik z ostalimi pa je ena od njih enkrat kasneje videla kos orodja, ki jo je spomnil na rano. 

Tisti flashback slikanja zapisnika ni nujno kronološko za najdbo, lahko je pred njo. Celo bolj verjetno je pred njo, ker sam veš kje so se te kartoteke valjale vmes.

 

Zakaj je policaj, ki so mu plačali, da prikrije umor imel kartoteke o tem umoru pri sebi doma? Dej preberi si še enkrat kaj sprašuješ lol. 

 

Selfie umora pa od norca opis umora se ne ujemajo. Lahko to jemlješ kot napako ali pa mogoče kot to, da norcu ne gre verjeti na besedo. Glede na to, da se ob njegovemu opisovanju vrti drugačna zgodba zraven ti bolj jasno teško dajo vedeti, da njegova verzija ni zaupanja vredna. Ostalo zakaj ni to ali pa ono pa ne bi, če bi se obnašal racionalno ne bi bil norec ane. 

 

Bližina jame in postaje je zmotila tudi mene, čeprav ne vem niti zakaj, nobenega razloga ni zares, da bi morale biti ful daleč narazen.

 

 

Povezava do prispevka
DaddySpankMeHard reče pred 30 minutami:

Povsem možna je tudi druga, bolj smiselna razlaga. Da je druga delila zapisnik z ostalimi pa je ena od njih enkrat kasneje videla kos orodja, ki jo je spomnil na rano. 

Po 6 (ali koliko že) letih? Se pravi, bolj smiselno je, da je ena naredila zapisnik, on the off chance, da bodo kdaj raziskovale umor, druga pa je kasneje našla točno ta kos orodja. Pa tudi glede na vse, nimajo znanja, da bi kar tocno vedele, da je to bilo morilsko orozje. Zato pa obdukcije dela medicinsko osebje in ne cistilke. Ja, I'll pass.

 

In ne, nisem se sam odlocil za vrstni red, tocno tako je bilo prikazano.

 

DaddySpankMeHard reče pred 30 minutami:

Zakaj je policaj, ki so mu plačali, da prikrije umor imel kartoteke o tem umoru pri sebi doma? Dej preberi si še enkrat kaj sprašuješ lol. 

Ja, to je bil njegov razlog, ampak zakaj mu je Danvers to še naprej pustila do te točke, da je njegov sin moral krasti dokumente, ja, točno to sprašujem. 

 

DaddySpankMeHard reče pred 30 minutami:

Lahko to jemlješ kot napako ali pa mogoče kot to, da norcu ne gre verjeti na besedo.

Zakaj norcu verjeti na besedo? Saj ni zanikal umora, to se je tudi potrdilo s čistilkami. Očitno je zelo selektivno nor. Bom jemal kot napako. 

 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče pred 47 minutami:

Po 6 (ali koliko že) letih? Se pravi, bolj smiselno je, da je ena naredila zapisnik, on the off chance, da bodo kdaj raziskovale umor, druga pa je kasneje našla točno ta kos orodja. Ja, I'll pass.

 

Po 6 letih, ko je zapisnik spet krozil po postaji, nima slikanje nobenega smisla, ker je to ze po umorih. 

Da bi ena baba izkoristila priloznost pa takrat, ko je aktualno, slikala detajle o umoru ene, ki jo verjetno pozna pa to delila s prijateljicami, ki jo verjetno poznajo, je pa verjetno se najbolj realisticna stvar v celi seriji. 

Povezava do prispevka

"Da bi ena baba izkoristila priloznost pa takrat, ko je aktualno, slikala detajle o umoru ene, ki jo verjetno pozna pa to delila s prijateljicami, ki jo verjetno poznajo, je pa verjetno se najbolj realisticna stvar v celi seriji. "

 

4zFo.gif 

 

 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče pred 4 minutami:

ekola, še malo zabave, čeprav je po mojem najbolje na sezono pozabiti vsaj dokler ne izide peta. :D

True Detective: 15 Biggest Plot Holes & Headscratchers In Night Country

Btw, edini "true detective" v celi sezoni je bil Pete Prior. Brez njega bi se dve bossgirli še danes iskali po snegu. :D

Link ne dela.

 

Also, ko si Priorja omenil: Danvers na koncu 6. dela najde tist handprint in takoj ve, kdo je bil, ker pač niso lih vsi ljudje brez treh prstov. 

 

Ko pa Prior najde ta isti handprint v 2. ali 3. delu na OBLEKAH, KI SO BILE NA SCENI UMORA, pa nikome ništa. :D 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka
Avion reče Pravkar:

Link ne dela.

 

Also, ko si Priorja omenil: Danvers na koncu 6. dela najde tist handprint in takoj ve, kdo je bil, ker pač niso lih vsi ljudje brez treh prstov. 

 

Ko pa Prior najde ta isti handprint na OBLEKAH, KI SO BILE NA SCENI UMORA, pa nikome ništa. :D 

link pri meni dela. Lahko označiš besedilo pa narediš search.

Btw, šele sedaj sem prebral koga naj bi zbudili, ko govorijo "she's awake", "they woke her up". Mislim, da v seriji ime ni nikjer omenjeno, šlo pa naj bi za Sedno.

Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče pred 2 urama:

 

Vsaka random misel še ni plot hole jao. 

 

Navarro and Danvers also had a car with central heating, which they could have used to help Danvers increase her body temperature.

Aha. Samo da je bil ta avto dol po jašku, nazaj skozi jame, nekje blizu vhoda v njih. 

 

Strangely, however, the song can be heard playing in the finale when Danvers and Navarro enter the lab through the ice cave. Since how Raymond Clark was trying to hide from Annie and law enforcement, why would he put a target on his back by playing loud music in a facility that was believed to be abandoned?

Lol no, avtor se obnaša kot da sta prišle od zunaj v kao zapuščeno postajo pa je glasba izdala, da je nekdo tam, ne pa da sta mu sledile po lojtri v njo pa je vsem jasno kje je, glasba gor ali dol. 

 

True Detective: Night Country never discloses whether the accident was Danvers' fault.

Če ravno naštevamo stvari, ki nimajo vpliva na zgodbo, tudi za Navarro ne izvemo a je služila vojsko v Iraku ali Afganistanu. 

Povezava do prispevka
DaddySpankMeHard reče pred 5 minutami:

 

Vsaka random misel še ni plot hole jao. 

 

 

Ni vsaka, jih pa je več kot dovolj za moj okus. Drugače sem Night Country cel pogledal. Po par epizodah sem se začel kar čuditi kako je en tak naiven scenarij lahko šel skozi HBOjeva sita, ker mi je precej stvari bilo motečih. To, da so v ospredju ženske sicer ne, ker ne spadam v skupino takih, ki se počutijo ogroženi. Vseeno pa mi ni bilo tako slabo, da bi nehal gledati. Res me je zanimalo kako se bo vse skupaj zaključilo. In sem na koncu dobil death squad čistilk. Prav mi je. :D

Povezava do prispevka

Nama doma pa je bila serija ok. Noben presežek, sva pa z veseljem pogledala vsak del, ko je prišel ven.

Samo fak ej, da bi razvijal v glavi kake teorije "whodunnit" bi pomojem pomislil na vse razen na čistilke :D 

 

Ena stvar pa mi ni čisto jasna. Wtf je bilo s tistimi jeleni na začetku? A to je natural occurance da se mečejo dol ko lemmingi al kaj so hotli s tem naredit? Al je bila samo fora, da folk pomisli, da bo supernatural sezona in pol evo ti prst u guzico, fata & team so krivci??

Povezava do prispevka

Konec s čistilkami se bo sigurno zapisal v zgodovino kot eden najslabših v detektivskih filmih/serijah ever. Ne vem če obstaja v kinematografiji bolj lol moment kot to. Že samo zato se splača pogledat serijo do konca. Ker če bi bral scenarij ne bi nikoli verjel, da bo nekdo dejansko posnel tak shit:rofl:

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
ArtaX reče pred 44 minutami:

Al je bila samo fora, da folk pomisli, da bo supernatural sezona in pol evo ti prst u guzico, fata & team so krivci??

Podobno vprasanje je zakaj so mrtve znanstvenike nasli v taksnih polozajih s taksnimi izrazi na obrazu, tudi tista veterinarska obdukcija je rekla "they died before they froze".

 

Imo so tu hoteli igrati na neko karto aljaške mitologije, ampak, kar se mene tice, jim to ni uspelo, ker niso zares nic izkoristili tega aljaskega okolja. 

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

.. ma jazAja zdaj sem se spomnil..

 

Kaj vi pravite o tej genijalni moralni odlocitvi, da tip raje ustreli oceta kot neko zatezeno sefico, ki mu nonstop greni private lajf?

 

Dobro ni imel lih najboljsi odnoa z ocetom, ma tudi tako slab ni bil..mislim.. jaz ne vem kako ostali razmisljate ma jaz ciat nagonako raje zrtvujem 10 sodelavcev, pa tudi ce so svetniki, kot mojega oceta, pa tudi ce je kriminalec... mislim res bi se mi mogu zamerit in me pretepat cel lajf al ne vem kaj da bi utselil oceta yolo namesto sodelavca lol

 

 

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka

Sem ta teden pogledal vso sezono v kosu.

 

Ojoj. Res slabo. Dosti slabše kot S2, ki kljub vsemu mi je bil kul razen depresivne zadnje epizone in pretirano convoluted štorje.

 

Pa setting te sezone mi je ful dogajal, posneto tudi super, ampak štorja... pred ogledom sem prebral, da naj bi bila S4 direkt naslednik v štorjalnem smislu S1 (pač tisti neodkrit conspiracy okrog Tuttla, Jellow King in onih s kapuco) in sem bil ful navdušen.

 

Pol pa vidim, da S4 ima dejansko le bedne easter egge na S1 (simbol, ki s S1 v bistvu nima nič, saj posnema tiste kosti, time is a flat circle in random stavke, ki nimajo veze, tudi sam Tuttle Co. s financiranjem postaje nima veze, razen tega da poveže postajo in rudnik... skratka, četudi ne bi se imenoval Tuttle bi blo vseeno).

 

To, da je blo nekaj v vodi mi je že od začetka kazalo na največjo logiko, sicer bi morali že iti v nadnaravne reči, tako da me ni presenetilo, da je v ozadju bil rudnik oz. postaja.

 

Škoda, da moram sedaj gledat Woke robo v vsaki seriji, ker če ne... ne vem, a ne dobijo dost financ al zakaj mora bit skozi nek PC/strong woman koncept povsod? Sej vse kul, ampal jebeni hollywood pretirava s tem na vsakem koraku.

 

Da ne omenjam bednega tvista s čistilkami... mimogrede... kako so one vedele, da so PRAV VSI znanstveniki krivi za umor? Pač našle so tisti izvijač, našle so policajski zapisnik, ampak policajem se ni sanjalo, da naj bi jo več ljudi ubilo, ... sploh pa ne CELA POSTAJA. Lahk bi se rooster ljudi v več letih zamenjal in nič hudega sluteč Litvanec bi moral it nag na sneg... ker pač tam dela, ali pa pač en model, ki ne bi imel veze z umorom ali bi bil tedaj slučajno na dopustu kje? Sploh pa ker ona Anna je bila umorjena kar nekaj let pred prvim delom S4, tako da it kar na juriš na postajo in poslat na led nage vse absolutno nima nobene logike.

 

Pa da ne omenjam kako cringe so mi bile tiste wannabe macho seks scene, sploh Jodie. Pa daj reži mi tole ven.

 

Mah. Brezveze. Škoda, ker sam setting in suspens vibe mi je bil kul. Nisem pa videl smisla v temu, da se prikaže tolko likov v seriji s 6 deli, razen tega, da delaš nek filler, ker glavna zgodba je zelo enostavna:

- baba neki odkrije

- jo cold blood grupno ubijejo jezni znanstveniki, ker jih je pahnilo nazaj v researchu

- čistilke imajo revenge

- mačo policajke to počasi okrivajo

 

 

 

 

 

  • Račka +1 2
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...