Skoči na vsebino

True detective


Gogy

Priporočeni prispevki

Sej je ok, da ima vsak svoje mnenje, sam nekak ne morem mimo občutka, da so mnenja o tej seriji tukaj kolektivna. Okej, je slabše od prve sezone, ampak da je pa kar negledljivo.. kajpavem. Tud konec dejansko ni slab. Tole nitpickanje o nepomembnih detajlih pa tud več pove o gledalcu, kot o seriji. 

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Paljo reče pred 3 urami:

Sezona je smeti, tko kot scenarij in pisci, ki so bili udelezeni pri pisanju le-tega.

A kr tko objektivno? :D Pa naj bo. 
Precej kritična Ana mu je prilepila 4,5/5. Priznam, če ne bi videl njene ocene, bi gladko ignoriral to sezono. In bi mi bilo žal. Vsakem svoje. Sam ne posploševat. Model. Če imdb pravi da je shit, še ne pomeni, da je shit. 

https://www.rtvslo.si/kultura/gledamo/vrnitev-pravega-detektiva-potovanje-v-polarno-noc-duse/699128

Povezava do prispevka

videl sem že dosti sranja u lajfu

 

diploma iz vojaške zgodovine, ogromno prebral o ekstremizmih, verskih spopadih, vojnah, utrjen in utrujen od 25 let rabe interneta

 

ampak da pa nekdo navaja Ano Jurc kot filmskega kritika

 

to je pa faking brutalno tudi za moje standarde

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 5
Povezava do prispevka
Istvan reče pred 1 uro:

A kr tko objektivno? :D Pa naj bo. 
Precej kritična Ana mu je prilepila 4,5/5. Priznam, če ne bi videl njene ocene, bi gladko ignoriral to sezono. In bi mi bilo žal. Vsakem svoje. Sam ne posploševat. Model. Če imdb pravi da je shit, še ne pomeni, da je shit. 

https://www.rtvslo.si/kultura/gledamo/vrnitev-pravega-detektiva-potovanje-v-polarno-noc-duse/699128

 

 

Povezava do prispevka

Meni so prve epizode delovale kot nek ripoff od The Thing, in tistih podobnih grozljivk ko je ta long night. In ti neki prividi in sanje to je meni dokaz, da scenaristi ne vedo kaj počet in nimajo idej.

 

Fostejreva ima good and bad moments, ostali so meh. 

 

Čist pozabljivo. 

Povezava do prispevka

Haha witty comments 5+, ok, pustimo Ano (ki je mimogrede napisala dober članek): Rotten tomatoes 92%, The Guardian 5/5, itd, itd.. ampak sploh ni to poanta. Smešno mi je, kako mora tukaj vedno bit kolektivno mnenje. Nekdo napiše, da je gledal samo 2 epizodi in oceni, da je serija zanič. Drugi napiše, da je vzdušje super, ampak serija je zanič. Tretji se obregne v to da kup čistilk pa že ni moglo tega nardit brez sledi (faking čistilke so :alma:). Res ne verjamem, da je prav vsem bila serija zanič. Meni je bila top. Vzdušje, morbidnost, igra Fosterjeve je vrhunska, to da so neki subtilni namigi na nadnaravno, pa je potem čisto stvarni razplet, mi je bilo super in čisti scenaristični presežek. Serija se dotakne marginaliziranosti staroselcev, provincialne zapostavljenosti, depresije polarne noči (ko par tednov zapored ne vidiš sonca imaš privide, pač fact). Še potencirani feminizem mi je bil zabaven. Sue me. :D 

 

Povezava do prispevka
Istvan reče pred 4 urami:

Haha witty comments 5+, ok, pustimo Ano (ki je mimogrede napisala dober članek): Rotten tomatoes 92%, The Guardian 5/5, itd, itd.. ampak sploh ni to poanta. Smešno mi je, kako mora tukaj vedno bit kolektivno mnenje. Nekdo napiše, da je gledal samo 2 epizodi in oceni, da je serija zanič. Drugi napiše, da je vzdušje super, ampak serija je zanič. Tretji se obregne v to da kup čistilk pa že ni moglo tega nardit brez sledi (faking čistilke so :alma:). Res ne verjamem, da je prav vsem bila serija zanič. Meni je bila top. Vzdušje, morbidnost, igra Fosterjeve je vrhunska, to da so neki subtilni namigi na nadnaravno, pa je potem čisto stvarni razplet, mi je bilo super in čisti scenaristični presežek. Serija se dotakne marginaliziranosti staroselcev, provincialne zapostavljenosti, depresije polarne noči (ko par tednov zapored ne vidiš sonca imaš privide, pač fact). Še potencirani feminizem mi je bil zabaven. Sue me. :D 

 

Saj je kul, da si užival, ampak tu smo uporabniki, ki nam serija ni dogajala, izpostavili par krepkih lukenj/nelogičnosti v zgodbi, ki si jih ti označil kot nepomembne, čeprav niso. 

 

Od kje se je pojavil jezik, ni nepomemben detajl.

 

Zakaj Danversova ni prepoznala triprstnega odtisa iz oblek, ga je pa takoj prepoznala v laboratoriju, ni nepomemben detajl. 

 

Pomanjkanje sledi ob odloženih oblekah, ni nepomemben detajl. 

 

Kako so čistilke vedele, da je točno tisto orodje morilsko orožje, ni nepomemben detajl. 

 

Tudi okolje samo po sebi se mi zdi blazno neizkoriščeno:

 

Serija se dotakne [...]depresije polarne noči (ko par tednov zapored ne vidiš sonca imaš privide, pač fact).

 

Aljaško okolje bi znalo biti takšno, ampak tu se celotna sezona odvije v roku kaj, 10 dni, pa dobesedno šele na začetku polarne noči, oni pa že vsi blesavi? 

Povezava do prispevka

"Tretji se obregne v to da kup čistilk pa že ni moglo tega nardit brez sledi (faking čistilke so :alma:)."

 

Se pravi, čistilke čudežno ne pustijo nobenih sledov od vozil zunaj, pustijo pa prstne odtise v notranjosti laboratorija. 

 

Bravo. :D 

 

Povezava do prispevka

Vse to je nictpicking. Kot bi bil argument, da bi v LOTR lahko Gandal odnesel prstan z giant orlom v Mordor. Pač zgodba je, kot si jo je nakdo zamislil. Dobra je, tekoča, vzdušna in believable. Ni treba da je vse do zadnjega detajla pojasnjeno. In nič od napisanega pa ni povsem nemogoče pojasnit. Btw, enako je za prvo sezono TD (ki jo tukaj kolektivno čislamo kot 10/10 ane?) na netu cel kup vsebinskih lukenj. :alma:

Povezava do prispevka
Istvan reče pred 4 minutami:

Vse to je nictpicking. In nič od napisanega pa ni povsem nemogoče pojasnit. 

 

Btw, enako je za prvo sezono TD (ki jo tukaj kolektivno čislamo kot 10/10 ane?) na netu cel kup vsebinskih lukenj. :alma:

Okej, a lahko potem ti pojasniš te zadeve, ki sem jih izpostavil?

 

In ja, tudi prva sezona TD ima luknje v zgodbi, res je, to sem tudi sam omenil na prejšnji strani, ampak je bilo vse ostalo na takšnem superior nivoju, da je še danes nek mejnik, s katerim se primerjajo ostale zadeve.

uredilo bitje Avion
Povezava do prispevka

Nas je kar precej uživalo, ni ravno "vsaj nekdo". Butthurt fanboyi so pa bashali s tisto 1 zvezdico. :)

Najbrž je res največja napaka te sezone, da se imenuje True detective. 

 

Pojasnjeval pa ne bom, ker se mi iskreno ne da tolk pisat. To je debata za ob pivu. Pač imam svoje teorije, ki meni pijejo vodo.

image.jpeg.9b6ecb497e80cbcd3e1a9de6d1d0acd8.jpeg

uredilo bitje Istvan
Povezava do prispevka
Istvan reče pred 5 urami:

Smešno mi je, kako mora tukaj vedno bit kolektivno mnenje

 

Meni je drugač jocker forom slikosuk community kar mega smeti, pomoje če ne bi bil takšna lena svinja bi napisal en proper rant o rumenjaški gledalski demografiji (tako v glavi mi zveni res carsko), ampak nasploh se ne bi strinjal, da za to izbo velja neko hudo bandwagoniranje in kolektivno mnenjiranje. Slučajno se je poklopilo pri tej seriji, ker je uspela biti slaba toliko različnim skupinam. Če bi sam bil nekdo, ki je ni gledal, bi čisto komot verjel, da ti pač spadaš v skupino razgledanih, čutečih, izkušenih tevefilov, ki ful vidijo, razumejo in balansirano ocenjujejo vse elemente filmske in tevejske produkcije, samo sem:

 

a) serijo pogledal in

b) prebral tole:

Istvan reče pred 6 urami:

igra Fosterjeve je vrhunska

 

Iskreno se mi zdi ful otročje (jop, tudi ko tukaj sam počnem) težiti folku ej model tvoje mnenje je napačno, samo ne morem pa ne izpostavit, kako absurden se mi zdi ta line. Res, what? :D

 

Drugače propse bi dal edino modelki ki je igrala drug lead, Kali Reis, ki je gladko outperformala Jodie in za katero me je presenetil info, da je v resnici hobby glumka in ji je main job pretepanje drugih žensk.

Povezava do prispevka
gerozaver reče pred 3 urami:

 :nicjasno: :blink::panika:

Tak lep homage človeški naravi, kot recimo vsa videnja vesoljcev, pa jetti, bigfoot, el chupacabra.. torej ko se nekaj ne da pojasnit z logiko, vidimo svašta. Sploh če je že par tednov zapored noč. Ne vem no, meni je bilo dobro zastavljeno. 

Povezava do prispevka

Saj veš, da tudi do popolne teme so dnevi ohoho kratki. Po par urc na dan. In to zelo vpliva na psiho ljudi. Že pri nas je to videti, ko je "samo" dobrih osem ur svetlobe pozimi, zdaj pa si predstavljaj Ennis, za katerega je inspiracija  Utqiaġvik. Evo, ti priložim kako bo novembra letos, pa se odpravi tja na dvo mesečni dopust. https://www.timeanddate.com/sun/usa/utqiagvik?month=11&year=2024

 

Ampak debatirate o popolnoma nepomembni cineaticni stvari. To je seting. Ni fora ali je realna, ker itak ni. Pomembno je le ali ti pričara dovolj domisljije, da se v vsebino potopiš in plavaš. Lahko je kot Dogville pa je super, a ne. In enemu bo to ok, ker mu je na en gumb prav pritisnilo, spet drugemu pa ne. Ampak bodite vsaj dovolj fer, da si priznate, da to ni ne plus ne minus ne za enega ali za drugega. Vsaj iz stališča nečesa kar ni ravno možno objektivno uteziti da je plus ali minus. 

 

Se zmeraj nisem pogledal TD s04, mi je le "zabavno" različne poglede brati:lol:

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka

jaz sem ta vikend prav še enkrat pogledal S1 True Detective, ne morem verjet, da je že 10 let od tega :blink:.  Zadeva je top,  morda samo kanček predolga,  in kake 2, 3 stvari se mi zdaj zdijo mal za lase privlečene, ampak mojstrovina ni kaj. 

 

S4 Night Country je vsekakor nivo ali dva nižje, ampak daleč od tega da bi bilo zanič, ali da bi mi bilo žal ogleda. Na tisoče bolj brezveznih stvari se rola. Ampak je kakor komu. Se mi niti ne da secirat tega, gremo naprej. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...