Skoči na vsebino

[multi] Hogwarts Legacy


TheToon

Priporočeni prispevki

Zanimivo je tudi, da so te Weasleye v filmu prikazalo kot prave loleke... Verjetno spet ena od Rowlingovih backstage iger, ko je karakterje prikazala ravno kontra. Gingerji so drugače že po naravi precej bolj zahrbtni in hudobni. Se spomnim kot otrok... smo imeli enega v kraju in vedno so nas strašili, da nas bo ugrabil in zaprl v klet, če bomo poredni. Na srečo je bil človek totalno zapit in se je vedno spotaknil pa padel, ko se je želel zagnati za froci, ki so ga opazovali.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

V knjigah pa je različno. Ron je lolek, tamala je pametna in seksi (ko postane polnoletna seveda, ne me prijavit), dvojčka sta zelo street smart in tudi nasploh nista neumna. Se spomnim, da je v knjigah napisano, da sta imela dobre ocene, pa so se vsi čudili. Percy je pač piflar in uno perfect učenec, Charles ima tudi zajebano službo z zmaji, William pa je nek zajebanec, ki je tudi bil mega uspešen v šoli. V bistvu je v knjigah tako prikazano, da je Ronu nerodno, ker so vsi njegovi bratje bili na polno uspešni dijaki, on pa je tak maksi. 

Povezava do prispevka

A v knjigah je Hermiona predstavljena kot seksi? V filmih mi je delovalo, da so želeli pokazati, da je nek bookworm nerd in se je šele kasneje "preobrazila" v romantični interes Rona (scena z večerno obleko in plesom). Pa pustmo zdaj, da je Emma Watson vedno bila cute otrok in je že zgodaj postala nek teen seks simbol.

Gledal sem tudi neke intervjuje z Radcliffom in Grintom in sta razlagala, da sta se morala kao pretvarjati, da jima Emma vizualno ni nič posebnega do tiste scene, ampak jima ni bilo logično, ker sta jo vedno smatrala kot lepo.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

A v knjigah je Hermiona predstavljena kot seksi? V filmih mi je delovalo, da so želeli pokazati, da je nek bookworm nerd in se je šele kasneje "preobrazila" v romantični interes Rona (scena z večerno obleko in plesom). Pa pustmo zdaj, da je Emma Watson vedno bila cute otrok in je že zgodaj postala nek teen seks simbol.

Ne, v prvih knjigah je opisana kot tako averažno cute. Mislim, da ima prevelike zobe (sekalce) in si jih v nekem dogodku v knjigi pomanjša z enim urokom, in da je to prav prvi moment, ko se tem nerdom zazdi simpatična

Povezava do prispevka

Bill dela v banki, pa poroci se s Fleur v sedmi knjigi, tut po tistem, ko ga werewolf napade. Vglavnem, isti, al pa se vecji chad ko ostali Vizliji, minus Ron

 

Hermijone se pa js tut ne spomnim kot neko hudaco, vsaj ne skoz celo serijo knjig, na onem plesu pol pride mal pod spotlight, ampak naceloma ni bla tak predstavljena

 

Chenier reče pred 14 minutami:

dvojčka sta zelo street smart in tudi nasploh nista neumna. Se spomnim, da je v knjigah napisano, da sta imela dobre ocene, pa so se vsi čudili

 

Dvojcka sta bla najpametnejsa od vseh imho, glede na to, kake legendary iteme sta izdelovala za on joke shop, v enem delu sta prodajala klobuke, ki so povzrocli, da je izginila glava, ko si jih je folk dal gor, pa je bla Hermijona ful salty, ker si ni uspela pogruntat spella/nacina, kako je modeloma to uspelo :D

 

Fuck,  tipsona sta prodajala neke slascice, ki so te spremenile v kanarcka, al neki podobnega, Percy nima za burek prot njima

uredilo bitje 5Stringed
Povezava do prispevka
5Stringed reče pred 5 minutami:

Dvojcka sta bla najpametnejsa od vseh imho, glede na to, kake legendary iteme sta izdelovala za on joke shop, v enem delu sta prodajala klobuke, ki so povzrocli, da je izginila glava, ko si jih je folk dal gor, pa je bla Hermijona ful salty, ker si ni uspela pogruntat spella/nacina, kako je modeloma to uspelo :D

 

Fuck,  tipsona sta prodajala neke slascice, ki so te spremenile v kanarcka, al neki podobnega, Percy nima za burek prot njima

Ne saj Percy je itak neprijeten nerd, ko mora vse delat po pravilih in težit ostalim, moodkiller po domače, recimo kak Gatsu na forumu

 

Fotr vizli je pa čisti DaCapo 

Povezava do prispevka

Drgač, ko smo že pri vizlijih in močnih wizardih, mislim da je tudi mama vizli bila opisana kot ful močna čarovnica. Mogoče ni bilo lih neposredno napisano, ampak v battlanju na koncu in kakšnih izzivih tu pa tam čez serijo je bila opisana kot ena bolj sposobnih

 

Tako da Weaslyji so res na zunaj videti kot goffy liki, ampak razen maksija so vsi neki jači

Povezava do prispevka

@5Stringed

Kot v knjigah, tipi ne morejo v prostore punc (te vrže po štengah, oz. ti vitezi zaprejo pot), obratno pa lahko.

 

En tip glede combata: držite R2 skoz in boste lahko hkrati castali in menjavali slote zlo na hitro. Samo ne pozabite spustit ko se izmikate/blokirate. Splača se imet vse 3 različne barve v enem slotu, za razbijanje ščitov in vsaj 1 blokirni spell. Pa neke smiselne kombinacije za blizu/daleč, jaz imam recimo accio, incendio, depulso in glacio v enem slotu. Na težjih težavnostih so napoji in rastline nujni.

 

Za letenje pa pomaga L1, ki poravna smer s kamero, ker metla zelo opleta, sploz pri nizki hitrosti in popizdiš zraven ker ne gre naravnost :lol:.

Povezava do prispevka
Navedek

Kot v knjigah, tipi ne morejo v prostore punc (te vrže po štengah, oz. ti vitezi zaprejo pot), obratno pa lahko.

1)zelo sexsisticno za 2023

2)kaj ce se identificiram kot zenska, a magija ve al me ne spusti ce mam penis pod kiklo

3)ce je narjen v spilu da kot moski lik ne mores hodt v prostore z zenskim pol je carska fora

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka

V knjigi sta Batman pa maksi enkrat sla v dekliski dormitory kao, da morta s Hermijono govorit, pa so jih stenge fuknile po.. well, stengah. Pa sta se pizdila poznej, da kao picke pa lahk skos hodijo do nas, da vam jebema mater seksisticno Bradavicarsko

 

Kar je totalno carski addition v igri, kar se mene tice. Samo se bolj poudari, kolk faithful detajlov iz dejanskega lore-a je not

 

Tisti, ki spilate, osim gradu in Meryascoveene je preostanek odprtega sveta povzet iz... Kje? Ostalih bukev ala Fantastic Beasts pa neka zadeva o Grindelwaldu? Pade okej noter v lore in sam HP universe?

Povezava do prispevka
5Stringed reče pred 10 urami:

Tisti, ki spilate, osim gradu in Meryascoveene je preostanek odprtega sveta povzet iz... Kje? Ostalih bukev ala Fantastic Beasts pa neka zadeva o Grindelwaldu? Pade okej noter v lore in sam HP universe?

 

Sam povem: racke sem zacel talat vsem, ki uporabljate slovenske prevode imen.

 

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 18 urami:

Drgač pa še ena HP related debata, ki jo je @tomazek nagovarjal par strani nazaj

 

Unpopular opinion: meni so slovenska imena likov zakon :) 

 

Meni so top shit.

 

Mam eno druzbo v hard hp fanov, ki na polno mrzijo slovenske prevode imen. Tko da ste lahko sigurni, da izkoristim vsako sanso, da jih uporabim :D

 

Zdej ko smo ze ravno pri OG knjigah in prevodih: ko sem bil se res mulc, sem v telefonskem imeniku (fizicnem, seveda) zbrskal cifro prevajalca Kende in ga klical, kdaj bo naslednja knjiga ven prsla :D

 

uredilo bitje Scar
  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Sj so carski prevodi bli IMO

 

Prof. Ochrowtova, al kak je ze bla za herbology :D pa Trapets in Spack, pa ona Uchka (Winky iz stirke), Krasotillya :avadodo: Glistorepy, Kopitlyay, hahahah :D :D

 

Kenda je carski prevajalec, sam sm drgac slisal, da je kr egotriper pa da se zna blesavo obnasat do folka al neki podobnega, sam ne vem kolk resnice je v tem :)

 

EDIT: pa najjaciji prevod imena Padfoot - Tacmeister :D 

uredilo bitje 5Stringed
Povezava do prispevka

Kako potem da si Scar in ne Brazgotina :D? Men so drugac prevodi v večini primerov smešni ker preveč spremenijo lore in so velikokrat popolnoma zgrešeni. Hkrati pa vedno rad berem neko stvar v originalu in ne popačen prevod. Kamen modrosti je druga stvar kot philosopher's stone.

 

Drugače pa Nemci to konstantno počnejo tudi z animeji. Vsi pokemoni imajo svoja nemška imena

uredilo bitje Gapi182
Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 2 minutama:

Kako potem da si Scar in ne Brazgotina :D? Men so drugac prevodi v večini primerov smešni ker preveč spremenijo lore in so velikokrat popolnoma zgrešeni. Hkrati pa vedno rad berem neko stvar v originalu in ne popačen prevod. Kamen modrosti je druga stvar kot philosopher's stone.

Ampak "Snape" nekemu slovenskemu sedemletniku ne bi pomenil nič (sploh leta 1999, ko se je angleščina šele začela uveljavljati kot de facto glavni tuj jezik slovenskega šolstva), medtem ko Raws pa mu, vsaj meni je

 

Tako da charactonym bi se izgubil, če bi Kenda pustil v oriđiđiju :D 

Povezava do prispevka

In other news: spremljal sem malo breakanje Denuvo zaščite za Hogwarts Legacy. Čeprav je šlo za novo verzijo Denuvo zaščite, baje še ultra jačo kot vse doslej, je zaščita po samo devetih dneh zlomljena in jutri se začnejo beta testingi piratske verzije. Baje je zaščita stala okoli 150.000 € flat fee + 25.000 € mesečno dokler bo Denuvo v igri + 0,5 € od vsake prodane PC kopije. Dosti denarja za nekaj, kar so v devetih dneh zlomili. Je pa res, da so zlomili, ker je igra tako mega popularna 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...