Skoči na vsebino

[random] Gaming talk in novice


Priporočeni prispevki

Buzzkill reče pred 17 minutami:

Moderna publika zgleda da ni videla protagonistk.
 

Brez zajebancije, ful sem vesel, da so demoti postali a thing. Kolk gnilih nakupov bi se izognil, če bi obstajal demo.

Mene so demoti o gamingu naučili vse, pomoje res esencialni moment, da sem postal tako zavzet igračkar

 

Pač pri nas na vasi ni bilo nobenega, ki bi ti prepekel špile (leta 2003 sem kupil prvi piratski špil, FIFA 2003, od enega iz sosednje vasi)

 

Torej bi bil omejen na uno 1 igrico za rojstni dan in 1 za božič, to bi pa bilo vse

 

Po zaslugi demotov zraven revij pa lepo zapokalo vsak mesec 10 novih demotov raznolikih žanrov, grafičnih stilov, zgodb etc. 

 

Resda si odigral samo 1-2 stopnji, ampak si se spoznal z osnovnimi mehanikami, zgodbo, vizualnostjo, predvsem pa si lahko ful raznolikih stvari sprobal

 

Saj je bilo fajn čitat opise pa gledat screenshote v revijah

 

Sam demo CD-ji zraven revij ayyyyy, to je bil pa lajf

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 4 minutami:

Mene so demoti o gamingu naučili vse, pomoje res esencialni moment, da sem postal tako zavzet igračkar


Glih k maš ta avatar, jaz sem na enem demo (no, shareware) CDju naletel na Ultimo Underworld, in sicer samo prvih par levelov je bilo noter. Jaz sem tam doživel totalno katarzo, nisem vedel, da je nekaj takega možnega. Instantno sem šel spiratizirat oba UW-ja, in od tedaj so mi RPGji in action RPGji by far najljubša zvrst. 

  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Jaz sem imel srečo, da je sošolec od mojega brata imel že dokaj zgodaj na voljo internet.

 

Začelo se je kakim špilom na 20tih disketah (npr. prvi Worms špil), prešlo na cedeje (Broken Sword, Monkey Island, GTA, Need for Speed 2, Quake, Duke3D). Fix sem, da še imam enega od teh cedejev doma. Potem sem pa itak tud js dobil internet.

 

Se mi zdi, da sem igral več Shareware-ov kakor demotov, te Joker demote sem večinoma prezrl... je pa res, da zdej na PS5 kar sprobavam demote, ker kupujem špile in nočem kupit nečesa kar mi ne sede (Final Fantasy XVI je okej, ampak ne bi res igral tega)

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 14 minutami:

Sam demo CD-ji zraven revij ayyyyy, to je bil pa lajf

 

Se direkt strinjam okol demotov. Drgač sta padla max 2 špila letno. Slovenj Gradec v 90-ih ni imel kabelskega interneta, ADSL je bil pa tud še bolj v povojih (jaz sem ga stežka dobu 2003)

 

Sem ti pa tole quotal, ker sva (preden sem js dobu naročnino na Joker) s kolegom bila prava kleptomana. Itak nisva mela keša za te revije, pa sva vsak mesec šla v lokalno Namo in pokradla CDje iz SWP, PC Gamer, Joker, pa kar je še bilo. Revije pa pustila, k to bi blo že težje skrit. 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka

Mi bi iz demo in shareware CDjev izbrali tisto, kar smo hoteli igrat celo, potem bi naročili od piratov po pošti bodisi diskete, bodisi kasneje CDje z igricami. Ene pol jih ne bi delalo, ampak boljš ko nič. 

To je bilo sicer malo kasneje, ampak 98to leto je bilo boleče za dijaško denarnico. Zatrošim se za Falcon 4.0, in kaj pride naslednji teden? Baldur's Gate! In nobenga od njiju ni bila opcija spiratizirat, Falcon je mel tist 500 stranski manual, Baldur je bil pa na X CDjih. Best times pizda. Bil sem pa broke, ker je mesec pred tem izšel jebeni Half Life. 

Sam res lol, v enem mescu HL, BG in Falcon. En najbolj stacked mesecev v igricah kar se tiče kultnih klasik?

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 6 minutami:

Sem ti pa tole quotal, ker sva (preden sem js dobu naročnino na Joker) s kolegom bila prava kleptomana. Itak nisva mela keša za te revije, pa sva vsak mesec šla v lokalno Namo in pokradla CDje iz SWP, PC Gamer, Joker, pa kar je še bilo. Revije pa pustila, k to bi blo že težje skrit. 

Saj pomoje SWP, PC Gamer in Joker so bile edine s CD-jčki

 

Jaz sem bil naročen in poštar ni mogu zatlačit cele revije, da bi padla v nabiralnik, zato je sam ene 3cm v nabiralnik potisnil

 

In se mi je dogajalo točno to, kleptomani so vzeli revijo iz nabiralnika, ftrgali celofan in vzeli demo cedejko, revijo pa dali nazaj v nabiralnik. Se spomnim, da sem se enkrat razjokal, k so res bili hudi demoti in so mi jih spizdili, pa je mama klicala na pošto, da se mora poštar bolj potrudit :D 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 8 minutami:

Mi bi iz demo in shareware CDjev izbrali tisto, kar smo hoteli igrat celo, potem bi naročili od piratov po pošti bodisi diskete, bodisi kasneje CDje z igricami. Ene pol jih ne bi delalo, ampak boljš ko nič. 

Kje si odraščal?

Pač pri nas na vasi (blizu Ptuja) je bilo nemogoče dobit nelegit igrice. Dočim sošolci pol na Ptuju v gimnaziji pa so mi razlagali, da je pirate biznis dobro laufal 

Povezava do prispevka
Hernire reče Pravkar:

Kje si odraščal?

Pač pri nas na vasi (blizu Ptuja) je bilo nemogoče dobit nelegit igrice. Dočim sošolci pol na Ptuju v gimnaziji pa so mi razlagali, da je pirate biznis dobro laufal 


Bela krajina. Smo se pa šolali v Novem Mestu, tam je bilo par večjih piratov, večinoma bi pa vseeno naračali po pošti. Prav subal si se na newsletter, pol si ga vsak mesec dobil po pošti. Opis v Jokerju -> mogoče demo če obstaja -> poštni pirat. Če je igra pa nekaj kar se čaka leto, pol pa oriđi. 

Povezava do prispevka

Jest kar se tiče gaminga v 90ih sem imel pomoje win win situacijo:

 

Manj kot 800m od doma, dva Arcade bara. 500m stran, pawn shop, kjer je folk komisijsko prodajal igre. 2km stran Master Trade isposojevalnice iger.

Pod mano sosed, eno leto mlajši od mene, geek, fotr UDBAš, so mel doma ves tech. Prve MP igre so zgledale pri nama takole: z vilico sem potrkal po radiatorju, to je pomenilo da mora odpret okn, potem sem mu skozi oknu fuknil 10m dolg COM port kabel, ki nama ga je njegov fotr naredil, ker LAN še nisva imela, in ga je vštekal v COM port (za tiste mlajše: com port je bil predhodnik USB).

Ko je prišel prvi paket ADSL interneta je bilo tooolk drago, 8000SIT, + ISDN si moral dokupit kupit, to je bilo za 512kb paket. To je bilo ene tolk denarja, k da bi danes rekel, 100€+ ampak danes je internet essential, to je bilo k da bi danes starce naštimal, da dajejo 100€ na mesec za neko neumnost. No takrat pa sva pa dobeseno zvrtala luknje skozi strop in si sherala ta strošek. Takrat sva imela LAN, najbolj ever...

 

Povezava do prispevka
Feget reče pred 18 urami:

Damn Immortals je res cool igrica. Res ne razumem hejta:nicjasno: Meni je tako ene 5x boljša od res slabega Robocopa.

eni nismo Destiny / Borderlands fani, kar jaz želim od shooterja je shooter, ne kvazi shooter rpg

 

plus ta špil je mišljen kot singleplayer only game, pri Destiny in Borderlands je pa itak najboljše to, da lahko igraš z drugimi

 

Sem še malo igral naprej s podcasti v ušesih, ne vem pa če bom dokončal. Je boljše po tutorialu, samo not by much

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...