Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

 

Navedek

ce rada odgovarjas z da ali ne, povej ti, @ana kje se v praksi manifestirajo ta moja dvojna merila? Lahko razsiris iskanje tudi v druge izbe. 

 

Tam kjer za Ukrajinske vojne zločine uporabljaš izraze kot je genocidna orgija, ko pa se omenja domnevno ruske vojne zločine pa porabiš približno 7 sporočil za razglabljanje o definicijah. 

 

Drugače pa nas lahko samo skrbi, ko dragi vodja začne uporabljati izraze kot je ociscevanje družbe. Tam bomo pa mogoče našli genocid. 

uredilo bitje ana
  • Na jagodo +1 1
  • Solzice 1
Povezava do prispevka

a ste si pogledali definicijo termina genocid? samo vprašam ker ste nekateri dost glupi da si mogoče niste. 

 

Kar se tiče obstreljevanja. ČE je to kar Ukrajinci pravijo res (in ponavadi ni zato njihove vire jemljem z rezervo v velikosti akumulacijskega jezera) potem je to obsojanja vredno. Očitno pa Rusi selijo vlado tako da se kr zajebavajte z ruskimi medvedi. Convoy of Russian government jets takes off from Moscow (aerotime.aero)

 

Jebem vam mater debilno zahodno. za Ukrajino gre a? 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 1 uro:


Odgovoril sem ti, ti noces videt odgovora. Postavljas vprasanja pri katerih ni jasno kaj si vprasal, pa ti dam zelo natancnen odgovor. 
 

Genocidno ravnanje je vsako ravnanje, ki ustreza definiciji “genocidnega ravnanja” pri tem pa ne zelis definirat kaj genocidno ravnanje sploh je. 
 

A si tudi danes spolno zlorabil nepokretnega tetraplegika? Odgovori z da ali ne na to preprosto vprasanje. Btw, tvoj molk mi pove veliko.


(A stekas zdej kaj pocnes?)

Torej ne tretiras ti raketnega napada rusije na gledalisce polno ukrajinskih civilov kot genocidno dejanje?

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 41 minutami:

Torej ne tretiras ti raketnega napada rusije na gledalisce polno ukrajinskih civilov kot genocidno dejanje?


saj sem ti vec kot enkrat odgovoril, res ne vem cesa ne razumes. 
 

Raketni/bombni napad na stavbo, ki gosti civiliste (stavbo, ko ni legitimna vojaska tarca), je vojni zlocin. 
 

Ce je nekdo zbral v stabi po etnicnem/verskem/rasnem/… kriteriju in stavbo z ljudmi v red razstrelil/unicil bi to lahko bil kolescek v mehanizmu genocida.

 

Po domace: vsako dejanje s konkretnimi posledicami, ki ima za namen fizicno eliminacijo pripadnikov neke etnicne/verske/rasne skupine je genocidno ravnanje. 
 

Ali je umor 14.000 civilistov s strani ukrajinskih oborozenih sil v Donbasu genocid?  
 

ce bi znal lepse risat, bi ti narisal, samo da nehas ponavljat vprasanje

 

oziroma kaj in zakaj ti menis v zvezi s svojim vprasanjem

 

zanimivo bi bilo vedeti, ce se sploh razhajava 

opredelil se nisi, za razliko od mene

Povezava do prispevka

https://www.rtvslo.si/svet/bliznji-vzhod/zn-zbral-manj-kot-tretjino-potrebnih-sredstev-za-preprecitev-humanitarne-katastrofe-v-jemnu/616088

 

 

To je to. To je vsa zgodba današnjega časa. Savdasko arabijo vojaško v celoti že vsa ta leta pokriva Velika Britanija. Evropa molči. ZDA pomagajo Angležem. Vsi trije (ZDA, EU, UK) so veliki prijatelji z Bin Salmanom.

 

aaaaaaaaaaaaampak, Putin, ki je šel v Ukrajino narediti red, da nacisti ne bi več pobijali Rusov v Donbassu, Putin je pa po mnjenju ZDA, EU in UK psihopat in vojni zločinec. Hitler, mu pravi naš kaplar.

 

Gravža se mi zahod. Gnusi. Gabi. Toliko, da bo jasno, če slučajno izbruhne vojna tudi tu, da boste vedeli, kam bo obrnjena cev moje puške.

 

  • Račka +1 3
  • Trol 2
  • Nekul -1 4
Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 18 minutami:

Lepo da smo te izobrazili. 


no, nisem preprican, da ste na istem bregu :D 

 

vsaj po dosedaj dostopnih infomracijah iz ukrajine je bila ex jugoslavija mnogo mnogo mnogo bolj “genocidno” bojisce kot ukrajinsko, recimo

 

jaz sem zaenkrat se mnenja, da kljub vsemu vojna se zdalec ni tako krvava kot so bile te v nasi blizini in si tudi ne predstavljam da bi postala bolj “balkanska” - skrajnezem na obeh straneh navkljub

 

sicer pa

 

ce je bomba na stavbo polno civilistov genocid, a je bomba na vlak poln civilistov, al recimo kolono albanskih beguncev, genocid? 
 

ce je to samo po sebi genocid, potem ze tisocletja ni bilo strani v nobeni resni vojni, ki ga ne bi zagresila

 

kaj je potem holokavst? Genocid na steroidih? 
 

Gtiju na cast. 

Povezava do prispevka

Lej še kar pišite take bedarije kot jih pišete, to vas naredi ful bolj kredibilne. Ne morem verjeti, da vas gti šola. In to se sploh ne trudi. 

 

To je miroljubno dejanje, ki na najbolj prijazen možen način v vojni pove eni etnični skupini, da na tem območju ni zaželena in naj jo prosim zapusti. Tisti napis "deci" al kaj je že spredaj pisalo je zgolj s tem dejanjem rusija pobrisala, zdaj pa se čaka pehoto, da pride napisat, "prosim pojdite stran, Ukrajinci" . Zdaj so oni šefi in jim bo lažje držati nove teritorije pod nadzorom, če bo obrnjeno procentualno koga je več tam. Zaenkrat je malenkost več Ukrajincev, želijo le to, da bo potem tam mnogo več Rusov. Justified.

 

Pa saj vam je Kaja Sajovic napisala vse v članku direkt iz Bilbaa. Vse je logično in upravičeno. 2,5% upravičeno. 

uredilo bitje Kakarotto
Povezava do prispevka
ana reče pred 2 urama:

 

Tam kjer za Ukrajinske vojne zločine uporabljaš izraze kot je genocidna orgija, ko pa se omenja domnevno ruske vojne zločine pa porabiš približno 7 sporočil za razglabljanje o definicijah. 

 

Drugače pa nas lahko samo skrbi, ko dragi vodja začne uporabljati izraze kot je ociscevanje družbe. Tam bomo pa mogoče našli genocid. 


#denacifikacija

 

Da ne bo pomote, ne to z gledaliscem ampak eliminacija dejanskih neonacistov azov aidar in podobnih

 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 2 urama:

 

kmjr je dobil zanesljive informacije direktno od ukrajincev, da Azov bataljon sploh ne obstaja, tko da bi označu tole za fake news.


Po moje si me zamesal s krutcevo sosedo

 

jaz bom to, da azov ne obstaja, trdil cez leto dni

ko ne bo obstajal vec

Povezava do prispevka

Torej se pravi, v primeru napada na 1300 civilistov v zakloniscu s strani Rusije, je odziv mogoce bi to lahko bil kolescek v mehanizmu genocida v teoriji ce so res samo cistokrvni ukrajinci

V primeru poziga hise v odesi, kjer je tragicno umrlo cca 40 pro-ruskih protestnikov (kjer ocitno ne dvomimo kaksna drzavljanstva so imeli), oborozenih z molotovkami in orozjem in v aktivnem spopadu z pro-ukrajinskimi protestniki pa to klicemo kot, citiram, "genocidna orgija"

 

Fascinatna mi je ta diskrepanca, gotovo ni zaradi tega kdo je bil agresor na doloceni tocki.

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka

neki se je dejansko zgodilo, neki se je zgodilo po besedah ukrajinskih uradnih virov, pred 24 urami, med govorom zelenskega ameriskem kongresu "nato heljp speech", do zdej se je ze pol trditev izkazalo za neresnicnih.

še niti en potrjen mrtev, nic videa nic slik. Razfukano bajto je nekdo uspel posnet, ne pa kej vec, bi clovek mislil, da bo to na vsakmu kanalu.

 

mogoče pa še bo, serious doubt

 

 

 

LP

Povezava do prispevka

Pravilno, počakajmo raje na prave neodvisne novice z Rusije.  Me zanima kaj bodo rekli. Najbrž nekaj v stilu ne ni res, ni nikoli nismo nič naredili. Nato pa bo rekel veliki, da so to blodnje mamilasov. Nato da so to naredili Ukrajinci sami. Nenazadnje bo pa nek general rekel, da je en nabornik narobe meril. Aja nabornikov ni zraven pri tej operaciji.. samo potem se izkaže in prizna da so. Resno ste pa majstri samoprepricevanja. Kapo dol. 

  • Račka +1 1
  • Ne me jebat 1
Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 1 uro:

Torej se pravi, v primeru napada na 1300 civilistov v zakloniscu s strani Rusije, je odziv mogoce bi to lahko bil kolescek v mehanizmu genocida v teoriji ce so res samo cistokrvni ukrajinci

V primeru poziga hise v odesi, kjer je tragicno umrlo cca 40 pro-ruskih protestnikov (kjer ocitno ne dvomimo kaksna drzavljanstva so imeli), oborozenih z molotovkami in orozjem in v aktivnem spopadu z pro-ukrajinskimi protestniki pa to klicemo kot, citiram, "genocidna orgija"

 

Fascinatna mi je ta diskrepanca, gotovo ni zaradi tega kdo je bil agresor na doloceni tocki.


ti zanemarjas kontekst (al pa ga ne poznas)

 

pozig folka v odesi

poboji v donbasu

posilstva

prepoved ruskega jezika

ukinitev manjskinskih pravic

oborozitev odkrito nacisticnih band

 

vs

 

med vojno in obleganjem mesta zadane raketa stavbo v kateri so civilisti

 

ce so jo rusi (ce)  namesko (ce) izstrelili vedoc da so tam civilisti (vedeli so) je to vojni zlocin

 

 Ni pa genocid. Tudi ce so nenamensko zadeli, je to se vedno zlocin zoper civilno prebivalstvo aka vojni zlocin. Ma ni pa to genocid. 

uredilo bitje kmjr
  • Račka +1 2
  • Trol 1
Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 1 uro:

Fascinatna mi je ta diskrepanca, gotovo ni zaradi tega kdo je bil agresor na doloceni tocki.


ce je problem to da me ruski agresor moti manj kot neonacisticni bataljoni, prav

 

jaz sem za ruse in ukrajince, ti za neonaciste in ukrajince

vsakomur svoje pac 🤷‍♂️🤷🏿‍♂️🤷🏼‍♂️

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 1 uro:

Lej še kar pišite take bedarije kot jih pišete, to vas naredi ful bolj kredibilne. Ne morem verjeti, da vas gti šola. In to se sploh ne trudi. 

 

To je miroljubno dejanje, ki na najbolj prijazen možen način v vojni pove eni etnični skupini, da na tem območju ni zaželena in naj jo prosim zapusti. Tisti napis "deci" al kaj je že spredaj pisalo je zgolj s tem dejanjem rusija pobrisala, zdaj pa se čaka pehoto, da pride napisat, "prosim pojdite stran, Ukrajinci" . Zdaj so oni šefi in jim bo lažje držati nove teritorije pod nadzorom, če bo obrnjeno procentualno koga je več tam. Zaenkrat je malenkost več Ukrajincev, želijo le to, da bo potem tam mnogo več Rusov. Justified.

 

Pa saj vam je Kaja Sajovic napisala vse v članku direkt iz Bilbaa. Vse je logično in upravičeno. 2,5% upravičeno. 


v zakloniscu so bili tako grki, turki, rusi in se kdo poleg ukrajincev

 

naj mar odidejo vsi?

 

pa gri nikogar ne sola, samo v maniri pokvarjene plosce ponavlja v nedogled eno in isto vprasanje - kot ne bi bil sposoben sprocesirat odgovora

 

upam, da nima nihce takih uciteljev :) 

Povezava do prispevka
Kakarotto reče pred 2 urama:

Ja pa je. Preberi si kaj je dejanje. Znaš biti dosti to kar očitaš drugim, a veš. 

Glede na to, da je v Mariupolu nekje po edini statistiki nacionalni pripadnosti prebivalcev, ki sem jo našel, nekje pol Rusov in pol Ukrajincev to ne moremo šteti pod genocid. Tule bolj velja: Novit enim Dominus qui sunt eius.

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
zzarafrustra reče pred 3 urami:

a ste si pogledali definicijo termina genocid? samo vprašam ker ste nekateri dost glupi da si mogoče niste. 

 

Kar se tiče obstreljevanja. ČE je to kar Ukrajinci pravijo res (in ponavadi ni zato njihove vire jemljem z rezervo v velikosti akumulacijskega jezera) potem je to obsojanja vredno. Očitno pa Rusi selijo vlado tako da se kr zajebavajte z ruskimi medvedi. Convoy of Russian government jets takes off from Moscow (aerotime.aero)

 

Jebem vam mater debilno zahodno. za Ukrajino gre a? 

dej spizdi že v Rusijo če ti je tolk hudo

 

Preselil se bom v Rusijo! 

-nihče, ever

uredilo bitje smarnca
Povezava do prispevka
Death reče pred 17 minutami:

Glede na to, da je v Mariupolu nekje po edini statistiki nacionalni pripadnosti prebivalcev, ki sem jo našel, nekje pol Rusov in pol Ukrajincev to ne moremo šteti pod genocid. Tule bolj velja: Novit enim Dominus qui sunt eius.


Ali po domace: samo bog moze da mi sudi

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 52 minutami:


ti zanemarjas kontekst (al pa ga ne poznas)

 

pozig folka v odesi

poboji v donbasu

posilstva

prepoved ruskega jezika

ukinitev manjskinskih pravic

oborozitev odkrito nacisticnih band

 

vs

 

med vojno in obleganjem mesta zadane raketa stavbo v kateri so civilisti

ciljanje porodnisnic

ciljanje bolnisnic

napadi na humanitarne koridorje po tem ko so sami jih oglasevali 

targetiranje stanovalskih delov mest z artilerijo

Putin ze pred pol leta objavi esej, pred kratkim pa ponovi da Ukrajina in Ukrajinci niso dejanski narod

Poboji po celotni Ukrajini

Bomo verjetno tudi o posiltvih marsikaj slisali ko se fog of war malo dvigne

vojni zlocini in eksekucije civilistov

 

ce so jo rusi (ce)  namesko (ce) izstrelili vedoc da so tam civilisti (vedeli so) je to vojni zlocin

 

 Ni pa genocid. Tudi ce so nenamensko zadeli, je to se vedno zlocin zoper civilno prebivalstvo aka vojni zlocin. Ma ni pa to genocid. 

Si par stvari izgubil, se zgodi, ma ne bomo pa pozabili tega mar ne?

 

Zanimivo da ti je za kaj, 1000 max neonaci scuma, justified invazija na 30 milijonski narod in pomor na tej tocki gotovo vec kot 10k civilistov.

Preden donbass spet privleces, Ukrajina je imela priblizno enako stevilo zrtev, niso seperatisti in "mali zeleni mozje" nic bolj nedolzni.

 

 

 

uredilo bitje G.T.I.
Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 32 minutami:

Si par stvari izgubil, se zgodi, ma ne bomo pa pozabili tega mar ne?

 

Zanimivo da ti je za kaj, 1000 max neonaci scuma, justified invazija na 30 milijonski narod in pomor na tej tocki gotovo vec kot 10k civilistov.

Preden donbass spet privleces, Ukrajina je imela priblizno enako stevilo zrtev, niso seperatisti in "mali zeleni mozje" nic bolj nedolzni.

 

 

 


torej je ztemeljitev tvojih trditev postavljena v neko nedefinirano prihodnost

 

dejstva torej niso pomembna, ker se bo itak nekoc izkazalo, da si imel prav? Zresni se. 
 

Razen preckanja drzavne meje ni ruska stvar naredila ene same zadeve, ki je ne bi tudi nasprotna

 

prikazovat to vojno kot vojno proti ukr prebivalstvu lahko pomeni samo to, da ne ves kako izgleda vojna v kateri so tudi civilisti tarca

 

zame je pozicija ostrostrelca al kakega drugega vojaka v civilni stavbi dovolj, da je stavba takrat legitimna tarca seveda z namenom eliminacije nasprotnika in pozicije

 

kaj pravis na trditve evakuirancev, da so jim azovci preprecevali odhod in streljali na folk, ki je poskusal it do koridorja za evakuacijo?

 

Naciji niso neumni, vedo, da ce ni civilistov med katere se lahko skrijejo, je z njimi konec. glede na to, da rusi niti svojih civilistov ne sparajo med antiteroristicnimi operacijami doma, so v ukrajini zaenkrat z vidika odnosa do civilistov dalec bolj civilizirani kot je najbrz marsikdo pricakoval

 

jaz sem se bal, da bodo izvedli nov grozni
 

 

Povezava do prispevka
G.T.I. reče pred 37 minutami:

Putin ze pred pol leta objavi esej, pred kratkim pa ponovi da Ukrajina in Ukrajinci niso dejanski narod


leta 2005 je to trdil takrat ex predsednik ukrajine, ki se je sam smatral za ukrajinca

 

trdil je, da je UKR nacijo sele treba zgraditi

in najvec so na tem naredili 2014 do danes

 

leonid kucma je bil ta modri stric


jaz to trdim za avstrijce 

pa nizozemce

belgijce

italijane

ruse

bolgare

makedonce

moldavce

 

v evropi

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...