Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

manakiin reče pred 5 minutami:

Komentar na kaj? Kaj Rusi počnejo z vezanjem Rublja na zlato ali to bedarijo, da je zlati standard povzročil GD?

 

Jaz nisem ekspert v ekonomiji in se potem ne mesam dosti v debate (nisem kot zaraf) o detajlih tega. Ja, mislil sem ali so dejansko uvedli zlati standard ali ne. Ker je pisal, da to ni pravi zlatis tandard, da bi Rubelj bil vezan na zlato. In hkrati tudi to, da je depresijo povzročil ravno ta standard v preteklosti. 

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Tole je drugače tipična Putin poteza. Zahod je naredil potezo, Putin pa je iz tega izvedel counter potezo in efektivno bržkone rešil rubelj. Če se zahod ne bi odločil za blokado rublja bi rubelj lepo padal resda bi meli nekaj miljard rezerv ampak sedaj lahko Putin reče ... ja kurac, vzeli ste mi euro in dolar jst moram nahranit svoje ljudstvo z rublji. 10/10 would see again

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

 

Jaz nisem ekspert v ekonomiji in se potem ne mesam dosti v debate (nisem kot zaraf) o detajlih tega. Ja, mislil sem ali so dejansko uvedli zlati standard ali ne. Ker je pisal, da to ni pravi zlatis tandard, da bi Rubelj bil vezan na zlato. In hkrati tudi to, da je depresijo povzročil ravno ta standard v preteklosti. 

Zlati standard ni nikol povzrocil depresije. 

Povezava do prispevka

To lahko samo popoln psihopat naredi. Tega svet ni videl od WW2 dalje.

65975582.jpg

 

Nekaj dobrih novic:

Navedek

Britanski obveščevalci: Ruske enote so se bile prisiljene vrniti v Rusijo in Belorusijo

Britanska obveščevalna služba trdi, da naj bi imele ruske enote hude izgube, zato so se bile prisiljene vrniti domov in v Belorusijo, da bi se tam reorganizirale in dobile nove zaloge. Kot je zapisalo britansko obrambno ministrstvo, take dejavnosti kažejo, da ima Rusija težave z organizacijo in prodiranjem svojih enot.

Ob tem so napovedali, da bo Rusija najverjetneje skušala nadomestiti "nenapredek" na kopnem s silovitimi topniškimi in zračnimi napadi. Ob tem je napovedalo, da bo Rusija svojo bojno moč zdaj s severa Ukrajine premaknila na jugovzhod države. Napoveduje se krepitev ofenzive v regijah Lugansk in Doneck, menijo v Londonu, kar je "tiho priznanje" Rusije, da le s težavo še ohranja odprtih več bojišč.

 

Prvi znaki optimizma glede konca vojne

Kot smo poročali, so rusko-ukrajinski pogovori v Carigradu v torek prinesli prve znake optimizma, da je vojni v Ukrajini morda vendarle videti konec. Rusija je namreč napovedala veliko zmanjšanje svojih vojaških dejavnosti v okolici prestolnice Kijev in bližnjega Černigiva, kar je prvo tovrstno javno oznanilo ruske strani po napadu na Ukrajino pred nekaj več kot enim mesecem. Ta korak naj bi okrepil medsebojno zaupanje v nadaljnjih pogovorih med državama.

 

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka

Kolkor jaz razumem/si razlagam ruska centralna banka s fiksno ceno zlato kupuje predvsem od domačih bank in subjektov ki ga zdaj tako ne morejo spravit v promet, in s tem gradi kupček, pri tem in z zahtevami po prejemu plačil v rubljih in raznimi inidjsko/kitajskimi shemami plačevanj v domačih valutah pa tako bilda povpraševanje za in vrednost rublju.

 

A jim je pol endgame met goro zlata za prodajat ko bo treba al dejansko vezat valuto je pa onkraj mojega plačilnega razreda razumevanja

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 18 minutami:

 

 

Tudi če ne bo iz tega nič na relaciji EU-RF zna biti dovolj relacija RF-ostali svet ki ni pretirano naklonjen hudim sankcijam....

 

 

 

Kolikor sem jaz zasledil bi šlo s takimi določili za dokaj run of the mill določbe takih dolgoročnih energetskih pogodob.

 

Zdaj kolk racionalnosti lahko na energetskem področju prišakuješ od švaba se je videlo že po fukušimi... ni rečeno, da se ne bodo na koncu iz inata dejansko greli s kurjenjem denarja. 

 

Sam da bo headline "russkie backs down we get to pay them mitt euros (for ze next two decades)".

Devizni tečaji se ne spreminjajo zgolj bilateralno. Če bi se, se odpre arbitražna priložnost in finančni trgi ničesar ne obožujejo bolj. Če pade eur-rub bo rubelj izgubil tudi pri ostalih valutah.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 2 minutama:

 

Osebno se s tem strinjam. To je edini način, da je valuta podkrepljena z nečim obstoječim. 

 

valuta je v danasnjem sistemu podkrepljena s proizvodnimi sredstvi, razvijanjem tehnologij, znanjem clovestva, etc (in dolgovi hehe)

 

teorija je taka, da ko ekonomska masinerija malce zastane jo porinemo naprej s tem da si izposodimo (naprinatmo) denar. predstavljaj si otroka na gugalnici, ki ga porines pol se pa sam dalje guga. dokler se ne zgodi da naprimer pade dol in ga mors spet porinit. ce nimas moznost, da te nekdo brcne v rit in porine mors pa cakat, da se sam pocasi spet spravis gugat (recesija)

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 8 minutami:

Ammm

 

Sirija ok, imaš prav, ampak tam si imel 5 med sabo skreganih džihadističnih tolp + Asadove plinarne + Ruse + Američane + FSA + Kurde + ... ziher nekaj še manjka. Ni čudno, da je bilo vse zravnano ponekod.

 

V Ukrajini pa invazija enega naroda nad drugi narod. Recimo NATO in Izrael skrbita za zmanjšanje kolateralne škode dokaj aktivno, čeprav evo primer smrt 5-letne afganistanske deklice Bibi ali kar celotne revne družine, ki nikoli nobenemu ni skrivila lasu na glavi, ker so Američani nekaj "mislili" in narobe delali. Predzadnja izraelska operacija na Libanon mi bo tudi ostala večno v spominu zaradi napake IDF ko so zravnali stavbo s cirka 20 otroci. Putin pa dejansko cilja civiliste.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
Death reče pred 8 minutami:

Iraqi forces look to dislodge last militants holing up in Fallujah – Orange  County Register

 

Drone Footage Shows View of War-Torn Ramadi

Fallujah

 

To ni nič, to je en del Tezna.

 

Death reče pred 8 minutami:

image.jpeg.92741385a45331525ade0117979bc869.jpeg

Raqqa

 

To je že nekaj. To je konkretno mesto zravnano v 3pm. To so grozljive stvari, ki jih ne moreš opravičiti z ničemer. Koji kurac je to bilo potrebno. Sicer Raqqa je bila prestolnica Islamske države in to bi bilo treba kretenom tipa Bhagdadi potisniti pred oči in jih "povprašati" po zdravju.

uredilo bitje sadhu sequencer
Povezava do prispevka
tyne reče pred 16 minutami:

Devizni tečaji se ne spreminjajo zgolj bilateralno. Če bi se, se odpre arbitražna priložnost in finančni trgi ničesar ne obožujejo bolj. Če pade eur-rub bo rubelj izgubil tudi pri ostalih valutah.

 

Ampak po logiki da se ne spreminjajo bilateralno, lahko odločitev evropskih družb (na katere zaenkrat letijo zgolj apeli, naj vztrajajo na izpolnitvi pogodbenih obveznsoti v EUR/USD namesto da gredo v spore in pravde) ne bodo imele povpraševanja po rubljih v skladu z zahtevo rusov, imele pa jih bodo druge družbe po svetu, enostransko crata devizni tečaj z evrom in posledično z drugimi valutami?

 

Mar ne rusi v bistvu zdaj uvajajo petrorubelj za svoje prizvode. Ki itak ne bodo šibali več na zahod. Če jih bodo pa ostali kupovali po rubljih, katere bodo kupovali od rusov, mar ne bo to držalo rublja nad nivojem nad katerim bi sicer bil, in se bo euro tečaj prilagodil temu?

 

Zdaj če razmišljam glupo my bad, po politični ekonomiji v prvem letniku sem bolj ali manj analfabet lol

 

 

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 4 minutami:

 

Ampak po logiki da se ne spreminjajo bilateralno, lahko odločitev evropskih družb (na katere zaenkrat letijo zgolj apeli, naj vztrajajo na izpolnitvi pogodbenih obveznsoti v EUR/USD namesto da gredo v spore in pravde) ne bodo imele povpraševanja po rubljih v skladu z zahtevo rusov, imele pa jih bodo druge družbe po svetu, enostransko crata devizni tečaj z evrom in posledično z drugimi valutami?

 

Mar ne rusi v bistvu zdaj uvajajo petrorubelj za svoje prizvode. Ki itak ne bodo šibali več na zahod. Če jih bodo pa ostali kupovali po rubljih, katere bodo kupovali od rusov, mar ne bo to držalo rublja nad nivojem nad katerim bi sicer bil, in se bo euro tečaj prilagodil temu?

 

Zdaj če razmišljam glupo my bad, po politični ekonomiji v prvem letniku sem bolj ali manj analfabet lol

 

 

Rusi imajo monetarno suverenost. 
 

IN ker se je zahod kot sem opozarjal skor 1 mesec nazaj zaletel s sankcijami - nimamo več vzvodov, da bi karkoli preprečili rusom RAZEN nato odgovora. Če bi par glavnih sankcij prišparali bi danes gledali malo drugačna pogajanja tko je pa ruble or GTFO.  

 

Genialnost te poteze je da ima Putin čisto legit razlog da to zahteva. 

uredilo bitje zzarafrustra
Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 11 minutami:

 

Ampak po logiki da se ne spreminjajo bilateralno, lahko odločitev evropskih družb (na katere zaenkrat letijo zgolj apeli, naj vztrajajo na izpolnitvi pogodbenih obveznsoti v EUR/USD namesto da gredo v spore in pravde) ne bodo imele povpraševanja po rubljih v skladu z zahtevo rusov, imele pa jih bodo druge družbe po svetu, enostransko crata devizni tečaj z evrom in posledično z drugimi valutami?

 

Mar ne rusi v bistvu zdaj uvajajo petrorubelj za svoje prizvode. Ki itak ne bodo šibali več na zahod. Če jih bodo pa ostali kupovali po rubljih, katere bodo kupovali od rusov, mar ne bo to držalo rublja nad nivojem nad katerim bi sicer bil, in se bo euro tečaj prilagodil temu?

 

Zdaj če razmišljam glupo my bad, po politični ekonomiji v prvem letniku sem bolj ali manj analfabet lol

Rubelj je padel, ker se je po njen znižalo globalno povpraševanje (Zahod). Tudi pri denarju/valutah velja zakon povpraševanja in ponudbe.

 

V normalnih razmerah bi torej recimo tudi krepitev povpraševanja po rubljih z yuani okrepila EUR/RUB. V trenutnih razmerah pa zna biti to drugače, ker prosto gibanje valute zahteva vsaj približno prosto gibanje kapitala (oz. denarja), ki pa je trenutno na relaciji eur+usd/rub pod delno plombo.

 

Glej, še meni ni jasna trenutna situacija pa sem magister monetarne ekonomije lol. Pa tudi sam sem že ogromno pozabil. Gre za komplicirano področje, kjer se prepletajo vplivi obrestnih mer, inflacije, toka dobrin in storitev, finančni tokovi itd.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...