Skoči na vsebino

Vojna tretjega sveta


johnbi

Priporočeni prispevki

drevored reče pred 10 minutami:

ni mi treba razlagat kje je ukrajina, potujem po svetu.

 

aaa, saj res. rusi ne bodo odnehali z ukrajino, naslednja bo madzarska, potem pa se slovenija, dokler ne zavzamejo ljubljane. ali kako mislis, da se ne mores ne vmesavat? pa jaz cisto razumem, da se pomaga beguncev in se nudi humanitarna pomoc. ampak da jim dajejo orozje je pa too much.

 

trenja med rusijo in ukrajino so ze dolgo znana. zakaj niso rusi napadli finske, latvije, estonije? saj je putin cisto zblaznel norec, ki napada levo in desno kakor se mu zahoce?

 

zakaj ruska vojska ne strelja civilistov, ki jih zajebavajo na ulicah? zakaj rakete ne ravnajo mest z zemljo? zdaj ali putin mogoce dobro ve kaj dela, ali smo pa pac navajeni takih krutosti od NATOja.

lol kaksna neumna retoricna vprasanja

kot ti je ze nekdo povedal, vlagamo v vojsko z razlogom, predvsem je to razlog preprecevanja konflikta. zal je v tej situaciji prislo da je treba pomagati v dejanskem konfliktu, da se prepreci odfukancu iz kremlja, da si na silo podjarmi drzavo, ki ni hotela vec v njegovo interesno sfero.

 

zakaj ne strelja, mislim kaksne prizadete, bodi vesel da konflikt se ni eskaliral do te mere da bodo civilisti targetirani, ker tudi rusi se zavedajo da bo to sranje.

ce bi pogledal dejanske stevilke bi videl da NATO, navkljub tvojemu branju proruskih medijev, ni fental toliko civilistov kot jih sicer rusi radi drugod

 

keba reče pred 2 minutama:

 

kar tako izgubit 146 tankov? ne vem no malo verjetno

sprehodi se po feedu od

 

https://twitter.com/oryxspioenkop

 

in se naglej

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
keba reče pred 1 uro:

 

kar tako izgubit 146 tankov? ne vem no malo verjetno

 

Treba z rezervo vzeti. Ampak je pa neki dejstvo.

 

Ukraijnci so dostikrat v vkopanih položajih in na domačem ozemlju, logično je da bodo imeli bistveno manj žrtev, sploh dokler Rusi ne začnejo mal bolj nedaskriminitorno obstreljevanje + Rusi probaj pucat za Air superiority,  za kar pa hočejo večinoma spucati stvari na tleh.

Skratka zihr ni čist tko k je napisan, samo kdor misl, da se Rusi tm sprehajajo na okoli pa mogoče kak tank gor dol zgubijo je pa tut naiven.

 

Also z orožji, ki jih imajo in jim zdaj še Nemci, Švedi, Danci itd pošiljajo se tanke odpre kot konzerve, če jih zadane, majo jih in dobil jih bodo pa na tisoče. V glavnm messy situacija na polno. Putin kokr je zastavu je v totalno lose lose situaciji, tut če bi mu po nekem čudežu ratal dobit Donbas regijo pa Kiyev pa ne vem kva, je model Rusiji naredu nešteto več škode v procesu. Kr neki v glavnm.

Sam žalostn je ko enkrat takole zaglaviš, kaj boš pa naredil? spakiral vojake pa šel domov, pa glavo povesil, se pokesal sprejel sankcije. Ne ane... model igra poker, in je 100% mislu, da bo zahod še mal dlje okleval, on bo pa vmes mel cajt narest "to njegovo" military action (kao ne vojno) in spokat ven oz narest referendum. Pa ni blo ne...

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

 

edit: odgovoarjam enterprisu

 

jaz dobro vem naceloma zakaj se vlaga v vojsko. koliko je smiselno to za male drzave je druga debata.

 

putina slikas kot nekega zblazneleza, ki napada kakor se mu zahoce a na moja vprasanja (ki niso retoricna) pa ne znas odgovoriti.

 

"zal je v tej situaciji prislo, da je treba pomagati v dejanskem konfliktu". zakaj? to ni nas konflikt.  a tisti trenutek, ko vlagas v vojsko moras v vseh vojaskih konfliktih pomagat? ne razumem zakaj bi jaz kot slovenec moral nositi ekonomske (in mogoce tudi vojaske) posledice, ker se vmesavamo v konflikt, ki se nas ne tice.

uredilo bitje drevored
  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
keba reče pred 11 minutami:

 

kar tako izgubit 146 tankov? ne vem no malo verjetno

Te številke so lahko čista fantastika. Jaz be bi delal nobenih sklepov. Rusi trdijo, da so utrpeli izgube ampak veliko manj kot fašisti ali karkoli že pravijo Ukrajincem sedaj. 

Povezava do prispevka
drevored reče pred 2 minutama:

 

edit: odgovoarjam enterprisu

 

jaz dobro vem naceloma zakaj se vlaga v vojsko. koliko je smiselno to za male drzave je druga debata.

 

putina slikas kot nekega zblazneleza, ki napada kakor se mu zahoce a na moja vprasanja (ki niso retoricna) pa ne znas odgovoriti.

 

"zal je v tej situaciji prislo, da je treba pomagati v dejanskem konfliktu". zakaj? to ni nas konflikt.  a tisti trenutek, ko vlagas v vojsko moras v vseh vojaskih konfliktih pomagat? ne razumem zakaj bi jaz kot slovenec moral nositi ekonomske (in mogoce tudi vojaske) posledice, ker se vmesavamo v konflikt, ki se nas ne tice.

Pomagamo narodu, ki je bil napaden. Menda? (Nisem lih siguren, ko tlele gor berem) Če ti to ni dovoljšen razlog zakaj se vpletamo v vojno ki "ni naša". Potem še en razlog: to je prva vojna v Evropi po 30ish letih. Vojne v Evropi nočemo - vsaj jaz ne - zato je treba agresorja obsoditi. Zdej na kakšen način bomo delali nevem...

Povezava do prispevka
drevored reče pred 6 minutami:

  a tisti trenutek, ko vlagas v vojsko moras v vseh vojaskih konfliktih pomagat? ne razumem zakaj bi jaz kot slovenec moral nositi ekonomske (in mogoce tudi vojaske) posledice, ker se vmesavamo v konflikt, ki se nas ne tice.

ja, ker smo izglasovali da smo v NATU in smo del EUja, kar pomeni da imamo dolocene dolznosti in tudi dolznosti ohranjanja nasih interesov, kar vkljucuje to da se preprecuje rezimom, ki nas ze dolgo tretirajo kot nasprotnika (docim jih mi nismo), da pocnejo kar se jim zazdi.

ekonomske posledice bos nosil v vsakem primeru. si del EUja in del zahodnega sveta in zanjes sadove tega, in zivis v relativni blaginji zaradi tega.

se svabi so pogruntal da nekje je le meja. in to levi del nemske politike, sicer najbolj nenaklonjen proti-ruskim sankcijam doslej. 

 

ne jokej zdej, ker ne bos nekej dost posledic nosil. jih pa bodo ukrajinci, belorusi, pa seveda rusi, ceprav jih vecina ni nic kriva.

ce bomo zadost storili zdej, bo mogoce cez 5 let ukrajina suverena drzava in bodo sami se odlocili, kje bodo. v NATO ali EU se ponavadi nikogar ne sili, ampak tja pribezijo.

uredilo bitje Enterprise
Povezava do prispevka
BlueSan reče Pravkar:

Evo ti čečenski bataljon k se bori na strani Ukrajine. Ni slaba zastava

 

image.png.1549379341133f8830d4bfceedd5741d.png

To bo umazano. Ko se na enkrat uporablja na obeh straneh zagrizene veterane prejšnjih vojn, ki so že zdavnaj izgubili vso človečnost, postanejo zadeve veliko bolj krute. 

Povezava do prispevka

Ukrajina ni v EU in ni v NATO. Ukrajina je dalec od standardov drugih evropskih drzav. Skozi vso svojo zgodovino je imela pro/anti ruska trenja. Ali si vi nekako predstavljate, da je Ukrajina pac neka drzava ala Nemcija, ki so se cel cas samo brigali zase, so zelo ekonomsko uspesni in nasploh miroljubni. Potem je pa Rusija iz jellyja kar naenkrat brez opozorila vsekala po njih? Zato sem pa vprasal zakaj so napadli Ukrajino. Zakaj ne Finske? Sej glavno da se napada ane. Putinu je itak vseeno k je zblaznel.

 

 

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
BlueSan reče pred 25 minutami:

Tole poroča Ukraijnska stran. "ena plat kovanca"

Tko da bolj kot fun"sad" fact vzamte

image.png.4d2707a553fbed69b8d7fd088d2684dc.png

Pa Ukrajinci k umikajo prometne znake, da ne bi slučajno Rusom kej pomagalo, so tole postavl na ceste:

image.png.3030d1f040f6b01567c4db58c5f96791.png

 

V bistvu pomeni naj f**** offajo rusi :lol:

Se pravi so v manj kot tednu dni izgubili več kot pol toliko vojakov kot Čečeniji. Če verjameš. 

Povezava do prispevka
drevored reče pred 2 minutama:

Ukrajina ni v EU in ni v NATO. Ukrajina je dalec od standardov drugih evropskih drzav. Skozi vso svojo zgodovino je imela pro/anti ruska trenja. Ali si vi nekako predstavljate, da je Ukrajina pac neka drzava ala Nemcija, ki so se cel cas samo brigali zase, so zelo ekonomsko uspesni in nasploh miroljubni. Potem je pa Rusija iz jellyja kar naenkrat brez opozorila vsekala po njih? Zato sem pa vprasal zakaj so napadli Ukrajino. Zakaj ne Finske? Sej glavno da se napada ane. Putinu je itak vseeno k je zblaznel.

 

 

Putin ni nič zblaznel. Tole je in the making že od 2007 približno

Povezava do prispevka

Seveda da ne...

Ukrajina bi itak najbolje naredila, da bi šla po poti "nevrtralnost" aka Indije in podobnih ampak ni. Samo to ne spremeni dejstva, da poteze, ki jih je Putin izvedel pred EU/NATO pragom proti Ukrajini niso bile v naprej obsojene na totaln medijski linč. Čim začneš metat rakete in podobno, so kakršnikoli tehtni argumenti ki si jih imel šli papa.

 

Ukrajina in njeno vodstvo so delal številne pizdarije.

Maiden gibanje, prodajanje ruskega subvencioniranega plina itd itd. Itak, da so te stvari vedno sive in ne črne ali bele. Ampak v trenutku, ko se je Putin odločil spore reševati z raketami in tanki, je popušil vse argumente. Lihk tko, ko se dva ne strinjata in se kregata in se en odloči drugega počt na gobc.... 

uredilo bitje BlueSan
Povezava do prispevka

Je kdo rekel, da jim je? Popolnoma enako velja za njih. Glavna razlika tu je

 

Države na katere so se spravlili nimajo primernih zaveznikov ali bližine zahodnemu svetu

 

Razn, če želiš reči, da to da en naredi bedarijo ali vojni zločin, to daje legitimnost in pravico za naslednjega. Obsojaj vsa taka dejanja. Tuki se ne gre, za to kdo je na strani Rusija, ali ZDA in podobnih neumnosti. Ampak, da so take stvari, ki smo jih priča trenutno v Ukrajini nedopustne in bi jih moral normaln človek obsojati. Od Vietnama, do konkvistadorjev, pobijanja severno indijanskih domordcev, aboridžinov itd itd... 

 

Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 2 urama:

Drugače pa se da kje spremljat kakšne karte situacije na terenu? Me prav zanima kako je situacija na vzhodu. To tipčkanje proti Kijevu deluje kot držanje braniteljev v šahu, da lahko vzhodneje počasi prihajajo za ukrajinsko vojsko/milice na fronti z republikama. Tam zna bit pa pol masaker ker če se kje rusi ne bodo šparali z artilerijo in vsem mogočim je to na azov & co.


kolikor stekam ni nic drugace kot si zapisal sam

Povezava do prispevka
drevored reče pred 6 minutami:

Kiev je veliko mesto. Ce ga noces razfukat totalno moras biti malo previden. Verjetno ga je smiselno obkolit in odrezat pritakanje novih enot in municije v mesto.

Mene pri vsem skupaj začenja skrbeti. Rusi so  po mojem hoteli relativno mirno odstraniti Ukrainsko oblast. Ker pa začenjajo dajati orožje vsem in napadati vse kolone bodo ruski vojaki začeli streljati na vse kar se giblje in začeli uporabljati prijeme kot so pri obleganju Groznega - beri zruši vse, pobij vse in napreduj...

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...