Skoči na vsebino

Vaša intimna zgodovina Gayminga (share it)


Priporočeni prispevki

Moja prva gaming izkušnja je bila nekje leta 89", ko sem kot 4 letni mulc cele dneve gledal brata in prijatelja, kako igrata North & South na amigi. Ker sem pač občasno želel tudi sam igrati, sta mi vedno govorila, da sem del igre in sicer da pripravljam čaj v hiški, ki se je pojavila na večina mapah. Jap, čaj delam :D. Čudno, je bilo takrat to dovolj zame, da sem bil "del" igre. Vse ostalo je pa sledilo z nakupom C64 (fotr hvala) in preigravanja The Last Ninja, Bubble Bobble ipd.. 

be24ee92908d5c54d93896f31f6102a1ad5f1104.png

  • Račka +1 8
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 minuto:

Jaz sem neironično verjel, da bi neka oblika Iger brez meja morala biti na olimpijskih igrah. V bistvu to še vedno verjamem. Jebem ti troskok in sedemnajst istih variant plavanja, dej mi ta shit in Takeshis castle in deri. Neko mahanje z vrvicami in žoge, plz.

:avadodo:

 

to sm vsak dan glednu na DSF 

 

carski japanezerji

Povezava do prispevka

Prva je bila Pong, po verouku smo hodil igrat "tenis" v lokalni bife to je bilo proti koncu '70

image.png.e5ea00153d7470b625d837f93ad38bb2.png

 

potem je od soseda fotr delal v Iskri in mu je zrihtal Spectruma tam se spomnim igre Horace & the Spiders, od brata prjatu je imel pa Commodorja neko smučanje je bilo dost kul, men je fotr pol kupil Schniderja kjer ni nič delalo od Spectruma in nič od Commodorja, en moj prjatu je imel pa NESa, to se spomnim, da smo bili pri njemu vsi so so gledal NES jaz sem bil pa v kopalnici s "prijateljico" pa ne mislim Amigo in sva se pač mal igrala, prioritete, to so bila '80, takrat sem dobil tudi prvi PC 286 in prva igra je bila Tetris, seveda na oranžnem Hercules monitorju, in sem ostal na PCju dolgo vmes je bil aktualen Game Boy, ampak konzole so bile za otroke ;) 
Iz DOS časov mi ej ostal v spominu Subwar 2050, Syndicate, Dune, Doom itak... Flight Simulator na monocromatskem ekranu je bil sploh top zadeva :D

image.png.e49ad01b83126ee64d41d397e5a63144.png

 

V vojski sem imel Amigo in Push over

image.png.212e2b9bf12426794ec8adb50448f62c.png

Potem je prišel 3DFx in Tomb Raider, C&C, Quake, Unreal, Flight Unlimites dokler nisem za 30. (se mi zdi) RD dobil PS2, sicer sem že PS1 takrat proidajal v trgovini in imel dostop do vseh igračk, vključno s prvimi 3D čeladami s katerimi smo fural Descent (VFX1 Headgear)  s PS3 se je pa imo začela nova era.
Sicer sem si lastil ali pa si še cel kup konzol (Dreamcast, game Cube, Wii/u, drkalice (GB, PSPS..., SNES, NES, PS vse, XBoxi, trenutno sem pa v fazi, da malo čistim police preden bo prepozno.
Fino je, ker sem praktično od začetka lahko spremljal razvoj nam ljube zabave, zdaj se mi zdi, da je ap vse prenasičeno in imamo polne riti in nas je težko zadovoljiti pa še domišljiji je bolj malo prepuščeno.

Ko si v Flight simulatorju gledal par črt in ti je to predstavljalo letalo, letališče, nebo zemljo... :ododava:
flightsimulator.gif

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Imel vse tri. Hernirovega in taprvega Gogyjevega na Commodore 16, tadrugega Gogyjevega pa na Atari 2600.

Pojma nimam kateri mi je bil najboljši za igranje. Spomnim se samo, da mi je bil kot mulcu tale tazadnji najbolj kul, ker je spominjal na ročice v lovskih letalih. Lockhead Martin ergonomija in to. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Rhaegar reče pred 46 minutami:

Daj bodi fant od fare in mi zaupaj od kje je tole.

 

Tak kontroler sem nažigal celo otroštvo :)

 

Te joysticke še danes delajo. To je legendarni competiton pro.

UC9xogN.jpg

Če si malo retro, poganjaš emulatorje, je to itak obvezen kos opreme. In tudi zelo dobro je izdelan. Imam pa edinole že nekaj časa na Win 10 po enem updejtu probleme, ko mi driver avtomatično rola na generic android joystick. Sicer za C64 emulacijo to nima veze, mi pa nagaja v steamu. Mimogrede, je imel kdo podobne probleme in to rešil?

 

To je ta joystick: COMPETITION PRO EXTRA USB Joystick, black-red | SL-650212-BKRD (speedlink.com)

Se ga pa da dobiti tudi pri nas v štacunah. Denimo tukaj.

 

EDIT: aja, dela tudi na replikah, kot je denimo popularni The C64 maxi/mini.

EDIT2: aha, ha, vidim da je @Hernire direkt pred mano to objavil in sploh nisem opazil :D

uredilo bitje Flegma
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...