Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

Za preoblečt, majica, pulover in kapa, ker sem šel v klanec, pa vetrovka za spust. Banana in eno jabolko ker sem pač šel kot izlet varijanta da sem užival v lepem vremenu in lepi naravi, sem se veliko ustavljal in gledal naokoli...

Screenshot_20240127_165532_Strava.jpg

Povezava do prispevka
doz reče pred 30 minutami:

Za preoblečt, majica, pulover in kapa, ker sem šel v klanec, pa vetrovka za spust. Banana in eno jabolko ker sem pač šel kot izlet varijanta da sem užival v lepem vremenu in lepi naravi, sem se veliko ustavljal in gledal naokoli...

Screenshot_20240127_165532_Strava.jpg

 

model....evo mogoce bo slo v zod jeziku..mas kolo kateremu sede 100 oktanov...ti vanj vlivas vodo

 

ne ven kako drugace ti se lahko kdo dopove da pac nosis sabo prevec vsega

 

 

Povezava do prispevka

Če grem domov na kofe pri takih temperaturah pač rabim za preoblečt ker je zadnji klanec na Štefanjo brutalen in sem vedno moker, in potem se tak res nimam želje vozit navzdol premočen 🤣 itak da poleti za 50km fure ne bom vozil tega okoli haha, to bom imel bolj za izlete, ko bom šel pač s kolesom raziskovat neznane kraje in uživati, pa seveda za v službo, ker rabim cunje imeti sabo. Tale je kurba za rekreativca kot sem jaz.

Screenshot_20240127_175057_Strava.jpg

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 3 minutami:

Če mi pa kaj dol visi je pa kok vzamem na bajk s sabo. Imam svoje (zdravstvene) potrebe in omejitve, da me neki vikend rogliči gledejo kaj delam narobe ker mam na xcju ruzak je tko whatever. Zod ne jebi, furaj s sabo kar hočeš, ne boš mel zarad tega slabši kom v stravi.

To pride z leti, da se čedalje manj oziraš na kaj si misli okolica, in takrat imo si šele lahko popolnoma sproščen 😁 itak za te furice okoli doma po 30km ne bom nosil torbe seboj, pač za službo in če grem sem ter tja samo cruzat kam dlje, nekaj kg dodatne teže po ravnem niti ni tako hudo ampak v klanec se pa vse konkretno pozna, kmalu grem po proper kolesarske hlače in jakno, pa bo lažje, fantje pač ne razumejo da nisem niti blizu s kondicijo, ki bi jo rabil da bi zvozil naprimer Možjanco ali Štefanjo brez da bi dal svoj maximum 😁 pa včasih enostavno paše en na izi izlet da se dosti ustavljaš in pogledaš kaj zanimivega, pa kaj za pojesti sabo ipd, mi je pa fotr doniral eno solidno palerino, če me kje ujame zajebano vreme ali kakšen veter.  Fantje ne morem prehvaliti kolesa, včeraj sem se vozil povsod, cesta, gramoz, travniki... 3h na kolesu riti niti najmanj nisem čutil in hrbet brez težav... joj kako se mi je tale nakup usral, shimano 105 r7020 je faking zakon, za tako aplikacijo, želel bi si še kakšno lažjo prestavo ampak 34 je max. Po ravnem brez problema 25-28km/h, se vidi da je kolo narejeno za tak okvir hitrosti, nad 32 se pa resno začne kazati pomankljiva aerodinamika, ker se pač sedi bolj pokonci, ko se nagneš naprej, ima fajn ročke slika spodaj, da lahko primeš pod precej vodoravnim kotom, tako da je manj upora če se hoče iti malo hitreje... u glavnem top kolo, sem pa do sedaj opazil dve moteči stvari, pod obremenitvijo v klanec škripa krmilo verjetno karbon, ter pri spustih bremze v ovinkih občasno zelo stresejo,  pa ko je minus bremze izjemno škripajo, bom menjal pakne ko bo čas. Verjetno ne opazim dodatne teže toliko, ker sem še leto in pol nazaj imel 95kg sedaj sem na 85kg, je drugače zame kot če bi Borisu dal 10kg torbo na kolo 😆 dobro on ima power to gonit, ampak bi ga bolj motilo 😉

20240128_093754.jpg

20240128_093717.jpg

20240128_093746.jpg

Povezava do prispevka

Bremze na 105 so šrot, sam tega ne veš dokler ne probaš XT zavor, ki majo next level stopping power. Ultegra je samo OK, stopping power not the best ampak vsaj zakuriš jih ne, če vsaj približno veš kako bremzat.

 

Jaz nisem sold na teh diskih, res ne. Sicer imam samo zelo starega gorca z V breaki za primerjavo ampak tam takih problemov nikoli ni bilo (po dežju se pa tako nisem vozil).

 

Bi pa tud jaz rad vedel v čem je fora, da začne disk trest. S tem sem tud jst imel problem na GRX 400 bremzah, čeprav je disk po vseh spustih, ki sem jih naredil bil skoraj nič zakurjen. Obraba ploščice, zakurjen disk al kaj?

 

 

Povezava do prispevka

Pri Shimanu se noro pozna razlika med Ice Tech ter preostalimi rotorji. Jaz imam na enem kolesu začetniške Shimano zavore, ki jih je menjava rotorjev neverjetno izboljšala. Prej so me zaradi norega fejda na dolgih spustih boleli prsti, sedaj fejda sploh ni.

Sicer pa na cestnem kolesu ne pogrešam močnejših zavor, ker z lahkoto primejo dovolj, da mi odnese gumo ali me postavi na nos.

Povezava do prispevka

točno ja, na boleče prste sem vmes že pozabil. :D

 

če ni sendvič rotor sploh ni proper rotor ampak je nek sorry kos kovine, ki tam ne bi smel bit. so šli mal predaleč z rezanjem fičrjev oz. pocenitvami tam kjer ne bi smeli. bom prav pogledal kak strošek bi bla menjava rotorjev na ultegro, im interested.

 

čki je uspelo 105 rotorje zakurit na le 300m dolgem (serpentinastem) spustu, ki je bil sicer brutalen ampak diski so porumeneli pizda.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka

Jaz sem svoje zakuril, ko sem se spuščal z lokalnega hriba (~10%) po mokri cesti. Zaradi slabega oprijema nisem upal niti za trenutek spustiti zavor.

Na drugem kolesu imam Campagnolo zavore, ki nimajo rotorjev z aluminijasto sredico, pa delujejo perfektno. Sklepam, da isto velja za SRAM. Ni mi čisto jasno, v čem je trik.

Povezava do prispevka

Nima veze, tako kot folk mene drka glede avtov, ko me zaboli ko vidim kako lahko folk zanemari vozilo, kolo je sredstvo za pot od točke A do točke B 🤣  itak je tole bolj endurance kolo tko da je vseeno za torbe,  bolano bi bilo da bi tole našaril na kakšno dogmo 🤣

Povezava do prispevka

jst bi ketno rajš mal obrisu pa takoj našprical, ker ta hudič zelo hitro začne rjavet, če se ne posuši zadost hitr ala poleti na soncu al neki.

 

če hočeš voskat na bolj ljudski in pocen način lahko probaš nekaj takega https://www.amazon.de/-/en/6009685090003/dp/B00ANNR15G/ref=sr_1_1?crid=3M2AI0QDCL0A6&keywords=squirt+lube&sprefix=squirt+lub%2Caps%2C118&sr=8-1

 

ziher boljše kot ta muci dry lube, ki je dober samo za met direkt za v kanto.

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
Boris reče pred 9 minutami:

kwa bo voskal a ne vidis kje fura :D prva luza bo slo vse dol. 

 

Squirt je peklensko trdovraten, sem se kar pošteno namučil da sem ga spravil dol ko sem šel na vroči vosek. Pa ni treba potem nič špricat, lepo obrišeš ketno s krpo in nakapaš gor, edino jeba je ker se mora sušit min. mislim da 4 ure. Bi ga kar priporočal, oz. še bolj zdaj od Maripose Flower Power.

 

@doz jaz bi bil malo pazljiv z namakanjem celega pogona z razmaščevalcem. Sem počel isto dokler mi niso zaribali lagarji v pestu zadaj ker je splaknilo ven vso mast.

Povezava do prispevka

Haha saj lastnik traktorja sem tudi, ni zetor ampak en star Deutz, za tiste 3x letno ko ga rabim je ok. Ena zanimiva reč, da vas malo nasmejem mladeniče, da ne boste tako zategnjeni: očitno sem genetsko nagnjen da imam na vozilih neke košare in podobno, na traktorju sem tudi  že leta nazaj naredil neko kišto, za motorko, sekire, cepin, kajle pa kaj za pojest takrat ko se gre v gmajno 🤣 in mi enkrat na tehničnih možakar v šali reče, če imam to za na piknike, in da rabim samo še marelo proti soncu 🤣🤣🤣

Screenshot_20240128_183110_Facebook.jpg

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...