Skoči na vsebino

neuradna tema o kolesarjenju


Priporočeni prispevki

TrippinBalls reče pred 2 urama:

Eno vprašanje okrog čiščenja verige. Gledam različne kemikalije in se ne morem odločit, kaj bi bilo najboljše za temeljito čiščenje vse umazanije iz ketne. Namen imam ketno snet in fuknit v neko zaprto posodo in pretrest. Fora je le, da nisem baš vešč kemije in ne vem kaj bi bilo najboljše vzet. Nagibam se celo k tem, da grem po kanister becina na petrol, ker je hudič še najcenješi.

 

Gledam od chemcolorja različne zadeve in v varnostnih listih pri vsaki stvari piše kaj vsebuje. Kaj hudiča bi bilo najboljše izbrat?

 https://www.chemcolor.si/kemikalije.html

 

jst se nagibam k temu, da bi vzel white spirit in nitro za poskusit.

 

nitro za redčenje barve

Povezava do prispevka

Ja zadnjo torbico sem moral zamenjati s tako da se jo sname na izi, ko grem v službo da uzamem sabo dol, prtljažnik bom rabil za daljše ture, itak ga ne bom imel skoz gor, tale ki sem ga kupil ni ustrezen ker moje kolo nima luknje za navadne bremze, pa en brezžični števec, ter nosilec za telefon, da bom lahko gledal mapo

Povezava do prispevka

Evo finalna podoba, v torbici imam pač orodje, zračnico, črve in rezervne luči, ker se bom domov vozil vsak dan v temi, imam zadnjo in sprednjo kar precej močno, sprednjo imam montirano samo ponoči, zadnjo pa non stop, ter še en manjši set v torbici v primeru da katera primarna crkne, ni šans da bi se upal ponoči peljati brez luči. Nosilec za mobi in prtljažnik s torbo pa bom dal gor samo za kakšne izlete, valda ne bom to non stop vozil okoli, kot se je ustrašil Boris 🤣 rabil sem pač tako torbico za zadaj, ko v službi pustim kolo v kolesarnici, da lahko hitro snamem in vzamem seboj, sicer bi ostal brez v enem dnevu...

20240120_154117.jpg

20240120_151953.jpg

20240120_150004.jpg

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Ja saj imam tubeless, ampak imam rad vse potrebno sabo, tako da v primeru, ce gre kaj narobe da nisem odvisen od drugih, če ne drugega imam bolj mirno glavo 😁 ko sem kupil kolo o tubless nisem imel pojma valda ker sem pač star 42 in celo življenje okoli zračnic, in sem dejansko hotel, ko je Boris izpostavil da ima kolo tubless, hotel peljati nazaj, da mi uredijo klasično na zračnice. Potem sem si ogledal, po vašem prigovarjanju  prednosti/slabosti te tehnologije, ki jo pač ne poznam in prišel do zaključka, da razen možne svinjarije minusov ni, oz je mnogo plusov še posebno da manjše luknje sam zakrpa... tako je garderoba pa še pride na vrsto.

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 8 minutami:

na kolk časa tubeless uporabniki demontirate plašče in pucate felge:

- ker se je bodisi sealant zasušil oz postaral in ne opravlja več svoje funkcije

- se ventil tako zabil, da gre zelo slabo pumpat

Danes sem šel po kolo na servis in sem govoril sedaj z dvema različnima serviserjema, eden v 11-11 in drugi v šport 11, kamor sem šel kupiti mleko, omenil sem na kolko mesecev naj dolijem mleko in na koliko časa odmontiram plašče in očistim pa sta me oba samo bedasto gledala češ da to ni potrebno... zanimivo ker vse kar sem si sedaj ogledal po netu, je splošno prepričanje da se mleko dolije nekje med 3 in 6 mesecev... tudi mene zanima to kar si vprašal...

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 2 urama:

na kolk časa tubeless uporabniki demontirate plašče in pucate felge:

- ker se je bodisi sealant zasušil oz postaral in ne opravlja več svoje funkcije

- se ventil tako zabil, da gre zelo slabo pumpat

Jst nc ne pucam. K vidim da na gp5k ni vec luknce za profil menjam ventil plasc, obrisem felgo in natocim novo tekocino. 
ce se ti ventil zabije menjas samo zgornji del. 
jst na 2 meseca cca zamenjam vse in je notr ze skor suho ker imam bajke v ogrevani garazi. 

Povezava do prispevka

Jest enkrat letno kupim nove plasce in takrat (ce ni kaksnih nepredvidljivih situacij vmes) ocistim feltno, in dam novo Stans race mleko. Vmes po potrebi skozi ventil nalivam navadno Stans mleko (race ima vecje koscke in ne gre cez ventil). Duso ventila se ne trudim pucat, ampak kar menjam,  s temi muc-off imam sreco, ze dve sezoni ok. 
 

Une serviserje, ki mislijo da je mleko vecno, vabim da mi predlagajo to blagovno znamko, pa plasc skozi katerega glikol ne pronica. 

Namesto teh Sigma jajck bi lahko vzel ta nov kitajski Magene GPS kompjuter, rabimo enga da testira in komentira :)

 

uredilo bitje b4d
Povezava do prispevka

si sel skijat? Lepo. V glavnem ce res rabis podatke si pejdi po predplacnisko na salt sam vseeno ni neki poceni. Jst mam prek swisscoma full paket cca 70.- mesecno. Mas pa povsod vecinoma free wifi tudi na javnih prevozih vlaki itd.. Zdej ce si su v davos skijat imo se ne bos tresu za 100e podatkov za placat 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...