Skoči na vsebino

TV tema


mr.killer

Priporočeni prispevki

Me3do reče pred 20 urami:

Maš pod settings za zvok točno to, da ti zboosta zvok

Sem pri tastu, ki ima isti model tv-ja kot ti to naredil 

Poišči, vem da se settingu malo čudno reče, ampak vem da je tam

THX! Sem uštimal. Predvsem mačka sta zelo hvaležna, ker sta vedno do stropa skočila, ko sem pozabil stišat in je zadonelo :D. 

Povezava do prispevka

Mi lahko kdo svetuje pri nakupu HDMI kabla za povezat desktop s TVjem? Rad bi mal izkušenj iz prve roke. Razmišljam o nakupu 2.0 HDMIja, dolžine 3 ali 5 metrov. Prebral sem, da lahko prihaja pri dolžini 3m+ do izgube signala, sploh pri kakih cheap kitajskih kablih. Je to res, al sem safe če nabavim 5m? Kakšen nasvet kje vzet pa katerega? Ne bi dajal 40€ za nek HDMI kabel ampak ne pa tudi 5€, pa da se pokvari čez dva tedna oziroma slabo dela. Hvala za pomoč. 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

Tako kot pravi kolega Denis. :)

Ima da dela, vse ostalo so buče prodajalcev dragih kablov...

nope,  za 3k do 3m načeloma dela vse, kar je pa nad je pa precej odvisno kako dobro je kabel narejen (kakšne so izgube in podobno)...

 

načeloma tudi do 5m delajo vsi bp, višje pa ali boš kupil dražjega ali pa se greš loterijo dokler ne dobiš ok kitajskega

Povezava do prispevka

@magični kralj

Po kvaliteti sta oba dobra tv-ja.

 

Sony: Android tv, nima VRR (obljubljen firmware update), ma dolby vision, 2 porta HDMI 2.1

Samsung: Tizen OS, VRR, svetlejši HDR, nima dolby vision, samo 1 port HDMI 2.1

 

Samsung je malo boljši pa tudi malo dražji.

Tle maš podrobno primerjavo da pretehtaš kaj ti je bolj pomembno

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q80t-vs-sony-x900h/1819/12284

 

Cene na mimovrste so ok, ponavadi najnižje v slo. Večkrat pa tudi cenejše kot v tujini.

 

 

 

Povezava do prispevka

Telekom ima za vezavo na voljo LG 55CX3 za 24x44€ do 24x50€. Odvisno pač od paketa na katerega si naročen. Tole bo res zakon zamenjava za Sony XE8096. Bi z veseljem kupil večjega ampak v trenutni situaciji ni šans da dam skor 1x več za 65 colskega Itak je pa razdalja gledanja cca 1,5m 

Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 30. 1. 2021 at 10:32:

Stipe si ti kaj pochekiral tisto VRR analizo? Ker očitno vsaj za ps5 zadeva ni to kar smo pričakovali in da zares uporaben bo le preko PC povezave. 

 

Stipe2 reče Dne, 30. 1. 2021 at 10:57:

Nisem, sem pozabil - dobro da si me spomnil...bom pogledal

 

Sem pogledal posnetek - nič, kar nismo že vedli v bistvu...kakšno vprašanje? :)

 

Povezava do prispevka

Evo dobil včeraj LG CX. Slika in odzivnost sistema je res top shit ampak imam pa dva huda problema.... Prvi je da ni ne NBA League Pass aplikacije in da se ne da niti castat iz telefona, druga pa da ne samo da ne predvaja DTS zvoka ampak ga tud ne pošilja naprej na AVR... 

 

Ima kdo kako idejo kako brez dodatne naprave gledat NBA na tem tvju? Ker drug problem sem pač rešu tako da mi plex server pretvarja zvok, razen v primerih ko gre za DTS-HD ko una stara gajba na kateri laufa plex pač ni dovolj zmogljiva ampak takih filmov imam bolj malo.

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 3 urami:

Evo dobil včeraj LG CX. Slika in odzivnost sistema je res top shit ampak imam pa dva huda problema.... Prvi je da ni ne NBA League Pass aplikacije in da se ne da niti castat iz telefona, druga pa da ne samo da ne predvaja DTS zvoka ampak ga tud ne pošilja naprej na AVR... 

 

Ima kdo kako idejo kako brez dodatne naprave gledat NBA na tem tvju? Ker drug problem sem pač rešu tako da mi plex server pretvarja zvok, razen v primerih ko gre za DTS-HD ko una stara gajba na kateri laufa plex pač ni dovolj zmogljiva ampak takih filmov imam bolj malo.

 

LG nima NBA appa, jst mam PC prek HDMIja povezan in prek tega gledam, prej sm pa gledu na PS4 (sam na PS5 še !!zmer!! ni NBA appa).

 

Zvok je pa nerešljiv, ker niso hotl plačat licence.

 

Drugač podpira MIRACAST, sam NBA prek MIRACASTA zarad enga razloga nima slike.

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 2 urama:

 

LG nima NBA appa, jst mam PC prek HDMIja povezan in prek tega gledam, prej sm pa gledu na PS4 (sam na PS5 še !!zmer!! ni NBA appa).

 

Zvok je pa nerešljiv, ker niso hotl plačat licence.

 

Drugač podpira MIRACAST, sam NBA prek MIRACASTA zarad enga razloga nima slike.

 

Se prav še bo treba skeširat 80€ za Chromecast 4K...

Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 8 urami:

Evo dobil včeraj LG CX. Slika in odzivnost sistema je res top shit ampak imam pa dva huda problema.... Prvi je da ni ne NBA League Pass aplikacije in da se ne da niti castat iz telefona, druga pa da ne samo da ne predvaja DTS zvoka ampak ga tud ne pošilja naprej na AVR... 

 

Ima kdo kako idejo kako brez dodatne naprave gledat NBA na tem tvju? Ker drug problem sem pač rešu tako da mi plex server pretvarja zvok, razen v primerih ko gre za DTS-HD ko una stara gajba na kateri laufa plex pač ni dovolj zmogljiva ampak takih filmov imam bolj malo.

 

Nba bi lahko delal v web browserju, glede na to, da delajo vsi nelegalni streami tut.

 

DTS pa ni problem, ker majo vsi filmi še en dolby audio track katerega tv uporabi ko DTS ne dela

 

Povezava do prispevka
kmetek reče Dne, 4. 2. 2021 at 18:34:

kdo mi kupi preko telekom cx? za 950€ na roke? :)

 

To je predober TV zate! Ne mi rečt da še vedno kupuješ tv? Ker to se vleče zdej pa že več ko dve leti ;)

 

cefizl reče Dne, 4. 2. 2021 at 20:04:

 

Nba bi lahko delal v web browserju, glede na to, da delajo vsi nelegalni streami tut.

 

DTS pa ni problem, ker majo vsi filmi še en dolby audio track katerega tv uporabi ko DTS ne dela

 

Sem probal in ne dela. Sej zjutraj je TV v dnevni sobi več ali manj vedno frej ker se prvi zbudim tak da pač gledam NBA tekme na Filipsu... Sam sem res zgrožen da na LGju ni te aplikacije lol. 

Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...
Lyrical reče Dne, 5. 2. 2021 at 19:22:

Kupujem TV, nisem zahteven uporabnik, uporabljal jo bom samo za gledat šport in Netflix pa filme prek kompa.

 

Gledal jo bom z razdalje nekje  2.5m. Cena max do 500€. 

 

Kaj mi priporočate, če bi še vedno rd dobil max za svoj keš pri teh pogojih?

Bom še malo dodal k zgornjemu vprašanju. Najprej hvala @cashman za priporočilo, sem se usmeril v LG-je.

 

Zdej me pa zanimajo razlike med LG UN7100 in višjimi, se pravi UN7300, 7400 in 8100. A imam prav, da čez palc višja številka pomeni načeloma boljši TV? Rtings.com ima UN7100 označen kot fejk "4k", a ima res kako slabšo tehnologijo? Načeloma mi je ta model res dober, ker je edini 60", kar je tud največja diagonala k bi jo kupu. Kakšen je razkorak med temi modeli in 55NANO813? Prodajalec mi je svetoval tega, sam ne vem al zarad tega ker ma višjo ceno al ker bi bil res tolk boljši :D

 

Poleg zgornjih modelov sem gledal tudi Samsung UE55TU8502 in UE55TU8072. V trgovini sta mi imela najlepšo sliko, od vseh TVjev. Če prav razumem, bi ta dva mogla imet slabši vidni kot?

Kako bi ocenili pa Philipsove modele (predvsem 58PUS7855 in 58PUS8505), sta konkurenčna zgoraj LG-jevim in Samsungovim modelom? Rtings.com jih niso ocenili.

 

Najraje bi kupu TV, ki bi se dobro obnesu kljub izpostavljenosti dnevni svetlobi, pa da bi še zmer mel dober vidni kot, pri predpostavki da bi največ predvajal obične TV programe na EON in Netflix in gledal iz oddaljenosti med 2-2.5m.

 

Hvaležen bom vsakega mnenja in priporočila.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...