Skoči na vsebino

Ročne Retro Drkalice


DaCapo

Priporočeni prispevki

Še kaj pomnite tiste res stare ročne igrice, ki so bile nekoč tako popularne?
Jaz vem, da sem za časa osnovne šole (zgodnja osemdeseta) imel ti dve (glej priloženi sliki spodaj), čeprav sem preigral še veliko drugih. No, v bistvu ju imam še sedaj, ampak ležita nekje v kleti, zakopani med kupom ostalih starin. Spomnim se tudi, da so zadeve kasneje napredovale, nek prijatelj je imel recimo eno, ki je imela dva(!) ekrana itd. Dejansko smo si jih tudi posojali in konkretno tekmovali, kdo bo boljši in katera drkalica je bolj zanimiva. Vsekakor pa menim, da so bile najbolj ultimativne Game & Watch, iz katerih se je kasneje razvil legendarni in kultni Game Boy. 

sub_igra.thumb.jpg.8d251bb9d6f7254343592a7eced28b64.jpg   shark_igra.thumb.jpg.f4f0cc1638567e2eed2681d5e1c54cd9.jpg

Povezava do prispevka

Huh, tole sem jaz dobil tam okoli leta 1986. Vesoljsko za tiste čase. Spodaj je bil radio, zgoraj pa fuzbal za špilat. 

 

Tady-RadiGameOpen.jpg

 

Nadcarsko. Delovalo na 2 tamali okrogli bateriji. Made in Japan. Ni mi jasno kako je to zatavalo v Yugo. 

 

WAAA, zdaj vidim da je tole več vredno kot pa Playstation... 

https://www.ebay.ie/itm/TADY-RADI-GAME-Electronic-LCD-Handheld-Soccer-Game-Clock-2-Band-Radio-Japan-RARE-/223573635136

uredilo bitje Ripper
Povezava do prispevka
kastor1 reče pred 10 urami:

@Morski a si mogoče našel kje online možnost igranje tele zadeve? Sem doživel ultimate flashback in bi rad zadevo spet igral :)

Veš, da nisem niti pomislil, da bi sedaj to probal igrati. Pomoje je bolje, da zadevo ohraniš v okvirih nostalgije.:)

Povezava do prispevka

Ne vem za online emulatorje, ampak na tej strani je kar velika baza originalnih zadev, ki jih je možno kupiti, nenazadnje gre za trgovino:
https://www.retrogames.co.uk/maincategory/Handheld

Na tej strani pa je še večja baza za vse nostalgike:
http://handheldempire.com/

Če ne drugega, sta strani uporabni zato, da se najde kakšna zadeva / screenshot itd.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Lepa <3

 

Tudi jaz sem imel vijoličnega gembiča color, edina stvar, ki mi jo je žal, da sem jo potalal naprej, ker je šla v roke nekega nehvaležnega forumskega goveda, ki me je v zahvalo za zastonj konzolo potem parkrat zamrznilo na forumu <.<

Povezava do prispevka
dzuko reče Dne, 22. 5. 2020 at 12:18:

Ni ravno res staro, je pa vec kot retro..moja igralna zakladnica:

 

20200522_115707.thumb.jpg.c212f1e4944127968d6535992b16c874.jpg

 

Uuu, najs stari! :)

 

Tudi sam imam doma nekaj Gameboy-jev.

 

2AE2D354-B9FC-4370-AFDD-CDF4A060FFD8.jpeg

 

Pravzaprav vse, razen microta. In seveda iger! ;)

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka

Poleti ti pride takšna retro naprava precej dobro v roke! ;)

Za igranje kakih starodobnih Gameboy iger na plaži, so OG GB, GBP, GBC in GBA najboljša izbira. Zakaj? Ker je zunaj sončno in sonce na današnjih LCD ekranih povzroča močan občutek bleščanja na ekranu. Ne vidiš prav čisto nič.

 

Probal lansko leto s Switchem in lahko potrdim tole trditev.

 

In ja, vem, da lahko igraš tudi v senci. Samo potle ni hude poante. Kot da bi igral notri na kavču.

 

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka

Jaz sem imel nekaj let nazaj obdobje ko sem začel zbrati nekaj najboljših kosov Game & Watch drkalic. Nabavil sem vse tri Donkey Konge in Zeldo. Bili so pa od 25 do 30 evrov na kos. Danes so pa od 100 evrov naprej.

 

Nintendo je potem naredil nek relaunch mini classic teh game & watch drkalic. Ki so sicer cool in sem nabavil celo kolekcijo, samo moram reči, da so mi stare klasike precej lepše in boljše. Samo danes to zbirati lahko kar kakšnega jurja pustiš.

4e128898-ad7a-11e6-96fb-71d5207462e2.jpg

uredilo bitje Mefisto
Povezava do prispevka
Mefisto reče pred 1 uro:

Jaz sem imel nekaj let nazaj obdobje ko sem začel zbrati nekaj najboljših kosov Game & Watch drkalic. Nabavil sem vse tri Donkey Konge in Zeldo. Bili so pa od 25 do 30 evrov na kos. Danes so pa od 100 evrov naprej.

 

Nintendo je potem naredil nek relaunch mini classic teh game & watch drkalic. Ki so sicer cool in sem nabavil celo kolekcijo, samo moram reči, da so mi stare klasike precej lepše in boljše. Samo danes to zbirati lahko kar kakšnega jurja pustiš.

4e128898-ad7a-11e6-96fb-71d5207462e2.jpg

Lepa, tole mi je pa prav žal, da sem zamudil :D cool swagerski itemi 

Povezava do prispevka

Ja dejansko so mi te game & watch noro fun :) za razliko od starih nes klasik, kjer pa me hitro mine.

 

Na gameboy advance (tudi na switchu deluje) so potem izdali game & Watch advance, ki ima kar dosti špilov, samo jih moraš odklepati, tako da pri vsakem špilu (tudi par res slabih) prideš do 1000 kar je res kar muka.

 

Prednost teh game & watchom mi je ravno to ker špil nostalgično poženeš za 10 minut in ugasneš. Itak ne igraš tega več kot to :)

7af0a9e99aba90dabacd8f390e019bc7.jpg

Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 1 minuto:

Lepa, tole mi je pa prav žal, da sem zamudil :D cool swagerski itemi 

 

So kar nice, kvalitetni, samo ekran je res miniaturen in gumbi prav tako. Tako da je bolj polica material, kot za dejansko igranje. Pa občutek imam, da svinjsko žrejo baterije. Mislim da je že po kakem mesecu crknila zadeva, baterija je pa zašrafuana, ne tako kot stari game & watchi, kjer si jo zamenjal v dveh sekundah.

Povezava do prispevka
hirabbit reče pred 25 minutami:

Game Boy Micro ne poganja iger za GB in GBC.

 

Tole.

In pa valda ne moraš poganjati GBA igre na GB/GBC napravah (to sicer tudi ni backwards, temveč je forwards compatibile 🙃)

uredilo bitje XEcutIor
Povezava do prispevka
  • 10 mesecev kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...