Skoči na vsebino

Smo konzolaši "drekavci"?


Priporočeni prispevki

Evo po danšenjem prebiranju tem, kjer je spet izstopal pogovor o tem kar zmore nov PS5 in Xbox SeX... se mi je spet porajalo vprašanje. To vprašanje mi je ekstra zanimivo, ker ponavadi dobivam tudi od konzolašev čist kontra emocije, ko pride do tega vprašanja.

 

Sam sem vedno trdil, da mi je tudi na PC gamingu več kot dovolj 60 FPS in da preferiram dobro grafiko, torej 4K in na high nastavitve. Pa sem večina tudi od večinskih konzolašev vedno dobil odgovor, da je 4K in high nastavitve več al manj sranje, da je 120 FPS dan in noč razlika, da se mora stremeti k čim večjemu frejm rejtu... Ajde potem pa mi razložite zakaj smo na konzolah zadovoljni s celo 30 FPS v določenih primerih... 60 FPS se omenja že kot pobožna želja in jih večina skače v luft, ko se napove stablih 60 frejmov... Pri PC-ju pa je to drek, šajz, ne omembe vredno... A je res na PC-ju stabilnih 60 FPS slabših kot istih 60 na konzoli? Al zakaj to veselje pri konzoli in jokanje pri PC?

 

Hvala na pojasnilu :D

Povezava do prispevka

ma ne vem.. to je po moje relativno.. odvino kako si navajen..

meni je tudi pomebna resolucija, kaksne igre lahko igram na visji resoluciji in 30 fps.. kaksne druge pa enostavno raje igram na 60 fps in nizji resoluciji in ko se navadis na 60fps ti jr res slabo it na 30.. in podobno je z resolucijo.. sam.. pri dolocenih igrah.. ne vem NiOH al MHW sem enostavno raje igral na visjih fpsjih pol na resolucijo se navadis.. isto kot se navadis na 30 fps ce igras neki casa

 

pac take bolj pocasne vizualne igre raje dam visjo resolucijo in grafiko, kaksne bolj hitre, ki ne stavijo toliko na grafiko ampak bolj na igralnost, pa visje fpsje

 

a zakaj je 60 fpsjev na pcju shit na konzoli pa ql pa nimam pojma..

 

kar se tice 120 paa.. na sreco nimam tako dobrega pcja da bi se na to navadil.. bomo vidli naslednje leto

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 5 minutami:

a zakaj je 60 fpsjev na pcju shit na konzoli pa ql pa nimam pojma..

 

Točno zaradi tega sem zastavil vprašanje. Ker, ko sem kupoval monitor v začetku leta sem mel cel čas v mislih nek 1440p in 144hz pa sem dobil milijon različnih odgovorov... zakaj ja, zakaj ne. Ker sem v glavnem vse igral na konzolah in torej vajen 30-60 FPS sem se kasneje odločil za monitro za nekih dobrih 500€ v 4K in 60Hz...

 

Potem pa sem v vsaki temi začel dobivati (kot pravim tudi od konzolašev) mnenja kako je 60 FPS drek in da noben ne bi nikoli menjal resolucije in settingov na račun FPS (na PC to)... Ko pa je najavljeno, da bo neka igra letela na konzoli na 60 FPS pa jih večina instant svršava v gate :D Na PC pa je to zanič in neigralno skoraj.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

aja maaaa.. to ki more si better I guess..

 

ma 60 je cisto ql za igrat vse te gire.. 120 144 je bolj za neke hitre FPS.. al pa ce igras kaksen kompetitivne in hoce uno idealno ipd.. pac ce si bolj hitee in to.. ma za preigrat neko igro je cisto ql sploh na 4k RT whatever..

 

sam 60hz je tko.. mores lockat na 60fps ce je vec pol freesync ne dela dobro in dobis tearing, ki pa ni nek big deal ma ce hoces vse lepo gladko in to.. pac mogoce bi blo boljse da bi vzel 75hz da imas tam med 60 in 70

 

ne vem jaz ful opazim razliko med 70 in 50 npr.. maja glej boli te k.. 60 je ql.. sam pac neakteri so navajeni na 120 super gladko in drajo neke overwatch, warzone in to in pol ko dajo na 60 jim je vlada shit

tudi meji je blo 30 fps ql.. nikoli mi ni rablo vec.. pol sm sow na pc igrat destiny 2 na 60 in warzone in to.. in stari.. res je bala it nazaj na 30.. vrjetno podobno tisti, ki pravijo da je na pcju 60 bala, ker pac tipi sopajo nekih 100+ fpsjev

sam ce bi igral par dni na 30 bi nehal mislit na to kolko je shit intak ko pades v igro ti hodijo druge stvari po glavi.. mogoce kaksna scena malo zabedira ma whatever.. se spomnem kot klinac pizda ko sem igral Carmageddon pizda ce je blo 25 fpsjev je blo mega.. ma samo da ni slo pod 20

Povezava do prispevka

Ma, saj je itak od igre do igre odvisno. Online shooterji dejansko morajo it nad 120 FPS, če hočeš bit res konkurenčen. Cinematične igre s poudarkom na zgodbi (recimo RDR2, Uncharted...) pa se da čisto OK igrat tudi na 30 fps. Seveda pa je razlika. Recimo, od kar gledam pubeca, ki igra na 144 hz, mi je primerjava na mojem starem 60 hz Dellu več kot samo opazna. Forza recimo, če samo eno igro izpostavim. V bistvu itak vse bolj "hitre" zadeve. To je res gladko, brez karkšnih koli tearingov in podobnih anomalij... Se pa seveda strinjam, da je 60 tisto zlato povprečje in neka idealna cifra. 

p.s.: Ker jaz večinoma avanturice preigravam, me za FPS pravzaprav boli k***. Tako, da mogoče tudi nisem najbolj relevanten, da podajam neka mnenja.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 2 minutama:

Teme nisem prebiral, ampak Konjzolaši smo lepi, inteligentni, bogati, visoko izobraženi, seksamo s hudimi bejbami in tipi ter vozimo drage avtomobile. Upam, da sem pomagal.

Torej v teoriji, če se random pički na prvem zmenku omeni, da si konzolaš... je to avtomatičnih vsaj +3 na charm in hotness?

Povezava do prispevka

Ah ja, kje so tisti dobri, stari časi, ko sem bil se sam sam PC-jaš :) In se delal kot glavni đžek. Tam v prejšnjem desetletju, dve je to morali biti.
Sedaj sem pa mahnjen bolj k konzolnim različicam, predvsem Nintendu in delno, malenkost tudi Sonyju. Za Microsoft me že dolgo ne briga več. 
Kar se pa tiče grafike, je meni popolnoma vseeno, kakšna je. Ali je ful 60 fps ali pa 30 fpsjev. Pravzaprav mi je bolj postala pomembna zgodba in igralnost, kot grafika.

Povezava do prispevka

@tomazek

 

valda praisajo (vkljucno z mano), ker je razlika med 30 in 60 nora, skrajni cajt, da se premaknemo iz kamene dobe

 

pac trenutna generacija konzol je dobesedno smeti in je carsko, da sta firmi malo odprli denarnico in zlatnike vlozili v razvoj malo boljsega hardware-a

 

60 fps na pcju je pa pac beden, ce imas 144hz monitor (ceprav gsync pomaga), men sploh ni jasno, kako folk recimo igra death stranding na 30fps, jaz raje ne igram

 

najd en 144hz monitor pa samo misko premikaj po desktopu, ti bo takoj vse jasno

 

Povezava do prispevka
amnesia reče pred 3 minutami:

60 fps na pcju je pa pac beden, ce imas 144hz monitor (ceprav gsync pomaga), men sploh ni jasno, kako folk recimo igra death stranding na 30fps, jaz raje ne igram

Vse razumem, samo tega dela ne :D Razen, če posplošimo, da so konzole drek. Torej na konzoli je Death Stranding sub 60 FPS vredu, na PC pa je ista igra 60 FPS bedna?

Povezava do prispevka

Jaz vsaj RDR2 preigravam na PC v 60 FPS. Itak v 1080p, ampak sedim 20 cm od ekrana in mi je pač veliko boljše in lepše kot na PS4. Death Stranding pa nisem meril. Ampak ziher je okol 60 fps in glede na betežen monitor deluje vse smooth.
(v-sync večinoma izklopim v nastavitvah večine iger. No, vsaj do zdaj sem opazil, da potem ni nekih "tearingov" pri hitrih premikih kamere). 

Dočim 144 hz ekran in gsync pa je čisto druga izkušnja. To je pa (zaenkrat) tisto tapravo, vsaj po moje. Sem primerjal recimo RDR2, Forzo, Fornite, AC Odyssey, Tomb Raiderje, neke COD-e in še precej drugih naslovov.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 20 minutami:

Vse razumem, samo tega dela ne :D Razen, če posplošimo, da so konzole drek. Torej na konzoli je Death Stranding sub 60 FPS vredu, na PC pa je ista igra 60 FPS bedna?

 

ne, 30 ni ok v nobenem primeru

 

60 je ok povsod (minus FPS igre), 120+ je pac masterrace buttery smooth mmmmm experience

uredilo bitje amnesia
Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Moj odgovor, vsi konzolaši na tem forumu so smrdljivi drekavci in zraven še mega sony fanboyi. Kje so legendarni argumenti, da je 30 fps najboljša izkušnja, ker je kao ful kinematična, zdaj 60 fps na ps5, ki je na PCjih standard hmm že zadnjih 20 let, pa je prihod jezusa in izemnji BC nove konzole. 

 

Ne se jebat no:rofl:

Za tega tukaj lahko zagotovim, da je daleč največji drekač, odkar se je poslovil Thick Sliced Brain. Verjetno nisem edini.

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:


Pa joj, avanture/pustolovščine večinoma igram. In še od teh jih je tričetrt retro pixlastih. ;) 

ti si ko moja mam k ije igrala avanture.. to so pomoje bolj igrce za zenske.. razen Larry =)))))))))) to ni hotla da igram ko sem bil majhen =))))))))

mislim ni mi hotla pomagat pisat angleske besede not =))))))))

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 3 minutami:

ti si ko moja mam k ije igrala avanture.. to so pomoje bolj igrce za zenske.. razen Larry =)))))))))) to ni hotla da igram ko sem bil majhen =))))))))

mislim ni mi hotla pomagat pisat angleske besede not =))))))))

Wow... mama ti je že bla gejmerka? Moja je rabila 1 leto, da je poštekala miško in začela pasijanso igrat :D

 

No... da ne bomo čist off topic, pa vprašaj mamo gejmerko, če ji je full pomembno 30 al 60 al 90 al 120 fps :) Da končno rešimo ta misterij.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 16 minutami:

ti si ko moja mam k ije igrala avanture.. to so pomoje bolj igrce za zenske.. razen Larry =)))))))))) to ni hotla da igram ko sem bil majhen =))))))))

mislim ni mi hotla pomagat pisat angleske besede not =))))))))


Jaz pa dejansko nobene ženske ne poznam, ki bi imela voljo igrati avanture. Razni platformerji, Simsi, športne igre, management strategije, celo kak shooter ... to sem že vse doživel, ampak glede klasičnih avantur/pustolovščin pa dejansko nimam ene v glavi, ki bi kdaj kaj igrala. Ali pa je bilo tako mimogrede, da si sploh nisem zapomnil. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 3 minutami:


Jaz pa dejansko nobene ženske ne poznam, ki bi imela voljo igrati avanture. Razni platformerji, Simsi, športne igre, management strategije, celo kak FPS shooter ... to sem že vse doživel, ampak glede klasičnih avantur/pustolovščin,  pa dejansko nimam ene v glavi, ki bi kdaj kaj igrala. Ali pa je bilo tako mimogrede, da si sploh nisem zapomnil. 

Ma ja ne vem to je blo vcasih itak.. zdej folk sploh ne igra vrc avanture tako al drugace

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 minutami:

No... da ne bomo čist off topic, pa vprašaj mamo gejmerko, če ji je full pomembno 30 al 60 al 90 al 120 fps


Jaz sem za hec vprašal, ampak očitno ni razumela vprašanja in je rekla: "Kaj zdaj to neke grde besede govoriš in me sprašuješ neumnosti? "
(očitno ne pozna kratice fps; pa gamerka tudi ni, razen obvezne pasjanse v winsih)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 uro:

 Ajde potem pa mi razložite zakaj smo na konzolah zadovoljni s celo 30 FPS v določenih primerih... 60 FPS se omenja že kot pobožna želja in jih večina skače v luft, ko se napove stablih 60 frejmov... Pri PC-ju pa je to drek, šajz, ne omembe vredno.

 

 

patricijska (pc) vs plebejska (vse ostalo) mentaliteta

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...