Skoči na vsebino

Knjižni predlog


kr'en

Priporočeni prispevki

Temo odpiram z namenom, da se predlaga kaj lahko kdo prebere, če mu je všeč določena knjiga ali zvrst.

Jaz recimo iščem knjigo, ki bila podobna "Mi smo medvedi" in "Mi proti vam", se pravi knige Fredrika Backmana. Ali ima kdo še kakšno podobno knjigo, ki jo lahko priporoči?

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Okej, še jaz dajem en vprašanje, najbrž sem enako kot predhodnika obsojen na ignoranco 😊 iščem knjigo ki bi človeka nahajpala za obisk Japonske. Brat se je namreč začel učiti japonščino in ga sedaj zanima vse v zvezi s to deželo. Tako da stil ni ful važen, samo da te knjiga popelje v Nippon. 

Povezava do prispevka
Jake the Mess reče pred 11 urami:

Okej, še jaz dajem en vprašanje, najbrž sem enako kot predhodnika obsojen na ignoranco 😊 iščem knjigo ki bi človeka nahajpala za obisk Japonske. Brat se je namreč začel učiti japonščino in ga sedaj zanima vse v zvezi s to deželo. Tako da stil ni ful važen, samo da te knjiga popelje v Nippon. 

Jaz bi tle direkt iz glave vrgel kakega Murakamija. Saj vem, da je genericen preog, ampak model pac lepo pise in njegov surrealisticni slog te kar malo popelje na Japonsko, istocasno pa ima ogromno "zahodnjaskih" elementov, da se ti vse skupaj zdi domace.

 

To ali pa drugi Murakami, Ryu, za malo bolj fucked up dozivetje v nekem primeru, da je tvoj brat perv :D

Povezava do prispevka

 

Jake the Mess reče pred 15 urami:

Okej, še jaz dajem en vprašanje, najbrž sem enako kot predhodnika obsojen na ignoranco 😊 iščem knjigo ki bi človeka nahajpala za obisk Japonske. Brat se je namreč začel učiti japonščino in ga sedaj zanima vse v zvezi s to deželo. Tako da stil ni ful važen, samo da te knjiga popelje v Nippon. 

 

heh, glede na to, da je tole bolj geekovski forum, potem the one and only:

spacer.png

 

taka fina zadevica, nekakšen zgoščen, pregleden in insta bleferski Everything You Always Wanted to Know About Japan * But Were Afraid to Ask, kakopak s true geekovskim zornim kotom. Kot nalašč pred prvim obiskom v 日本.  Pa tudi odlično izhodišče za nadaljno raziskovanje tematike, ki te bolj zanima. Aja, pa barvni tisk z mnogo fotkami. Obstaja tudi epub, kot nalašč za branje na tablici na letalu. 

 

Če se je ravno začel očiti japonsko in si želi tja, bi priporočal tudi vizualni roman Go! Go! Nippon! ~My First Trip to Japan~ (https://store.steampowered.com/app/251870/Go_Go_Nippon_My_First_Trip_to_Japan/ ), katerega namen je ravno predstaviti najbolj znane lokakcije v Tokiju (in mislim, da lahko narediš izlet tudi v Kyoto), pa na zabaven način ti približa tudi japonske posebnosti, tako, da ti vsaj malo oblaži kulturni šok. :) Sicer špila ne preveč resno jemati, je na čase tipično japonsko cringey (pač, nekaj, kar piha na dušo weaboojem začetnikom, da uletijo na Japonsko in zapravljajo denar – Japonci se znajo dobro prodajati), ampak sem pobral kar nekaj trivie, pa tudi kako idejo dobiš, kaj bi si ogledal. Je pa kul, da se besedilo v okencu istočasno prikazuje v angleščini in japonščini (primerno, če se učiš jezika). Aja, pa če se prav spomnim, lahko vneseše valuto, recimo eure, in ko obiskuješ lokacije ali sprobavaš hrano, ti prikaže, koliko kaj stane, da dobiš feeling stroškov. Samo ne vem, koliiko je to updejtano.

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka

Je kdo prebral knjigo Pevci pozabljenih pesmi (by Jernej Dirnbek, sicer bolj znan kot član fenomenalne skupine Mi2) ?
Kolebam ali bi se je lotil ali ne. Nekaj našega in predvsem humornega bi mi sicer kar sedlo.

image.png.cc2c53f5b59c171faecbe49a95eb93b1.png

Update: prebrano. Všečna knjiga! Nekajkrat sem se tudi kar konkretno nasmejal, čeprav dejansko humor ni v prvem planu. Lepo berljivo in sam stil pisanja mi je nekako znan (ampak ga ne morem točno uvrstiti). 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...
Jake the Mess reče Dne, 12. 5. 2022 at 8:55:

Okej, še jaz dajem en vprašanje, najbrž sem enako kot predhodnika obsojen na ignoranco 😊 iščem knjigo ki bi človeka nahajpala za obisk Japonske. Brat se je namreč začel učiti japonščino in ga sedaj zanima vse v zvezi s to deželo. Tako da stil ni ful važen, samo da te knjiga popelje v Nippon. 

Ej! Ravno prejle sem v konzorciju videl, da imajo nek teden/mesec Japonske, in imajo polno mizo točno tega, kar iščeš! 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Iščem vojni vohunski roman o Enigmi. Google vrže precej zadetkov, zato nisem čisto prepričan kateri bi bil najboljši. Zaenkrat se nagibam k Robertu Harrisu. Je kdo bral?
Da bi bilo pač dokaj sproščeno branje, razni striktni dokumentarci me ne zanimajo. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 uro:

Iščem vojni vohunski roman o Enigmi. Google vrže precej zadetkov, zato nisem čisto prepričan kateri bi bil najboljši. Zaenkrat se nagibam k Robertu Harrisu. Je kdo bral?
Da bi bilo pač dokaj sproščeno branje, razni striktni dokumentarci me ne zanimajo. 

Mora biti v slo? 

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 3 urami:

Nevem ce je ze kdo spraseval, a ta slo prevod Neuromancer-ja je za kaj al raje posezem po originalu?


Meni je dokaj OK. Prebral sem original, precej kasneje pa tudi prevod. Zimonem (Wintermute) me je nekaj časa kar "jebal", ampak sem se že tako navadil, da mi je zdaj celo kul.  Je sicer še nekaj zadev, ki mogoče niso najbolj všečno prevedene, ampak načeloma gre vse lepo skozi. No, vsaj zame.

@uros678: Lahko pa ti komot epub pošljem na ZS, toliko da poskusiš in boš sam ocenil in videl pri čem si. Ali pa si ga sam stegneš iz interneta, če seveda že nimaš. 

Navedek

 

William GibsonNEUROMANCER

  © William Gibson 1984

  Prevod Samo KuščerSpremna beseda Janez Strehovec
  Digitalizacija: ::BookLiberator::


GIBSON, WilliamNevromant / William Gibson ; [prevod Samo Kuščer ; spremna beseda Janez Strehovec). — V Ljubljani: Cankarjeva založba, 1997. — (Zbirka XX. stoletje)


Npr. prvih nekaj stavkov v knjigi:

Navedek

1
  Nebo nad pristaniščem je imelo barvo televizijskega zaslona, na katerem se je program že iztekel.

  »Ne gre za to, da bi bil odvisen,« je Case slišal nekoga, ko se je prerival skozi gnečo pred vrati v Čat. »Moje telo kakor s fulom čuti pomanjkanje določene snovi.« Naglas je bil prepoznavno iz Sprawla, in tudi šala je prihajala od tam. Čacubo je bil lokal za izseljence po poklicu; tu si lahko popival ves teden, ne da bi slišal eno samo japonsko besedo.

  Za točilno mizo je stal Ratz; umetna roka mu je monotono trzala, ko je kozarce na pladnju polnil s točenim kirinom. Ko je zagledal Casea, se je nasmehnil in pokazal mozaik vzhodnoevropskega jekla in rjave gnilobe. Case se je usedel med cipo Lonnyja Zonea, ki je bila prav nenaravno ogorela, in visokega Afričana v poštirkani beli mornariški uniformi, ki je imel visoke ličnice prepredene z vrstami plemenskih brazgotin. »Wage je bil prej tu, z dvema svojima mačotoma,« je rekel Ratz in z zdravo roko potisnil pivo čez pult. »Mogoče kaj v zvezi s tabo, Case?«

  Case je skomignil z rameni. Dekle na njegovi desni se je zahihitalo in ga dregnilo.

  Točaj se je še bolj široko nasmehnil. Slovel je po svoji grdoti. V času, ko si je vsakdo lahko privoščil kozmetično lepoto, je bilo skoraj herojsko, če si se odločil ostati grd. Starinska roka je visoko zapiskala, ko se je stegnil po nov vrček. Proteza je bila ruska, vojaška, manipulator z vsiljeno povratno zvezo in sedmimi ločenimi funkcijami, odet v neugledno rožnato plastiko. »Gospod Case, vi ste prevelik umetnik.« Ratz je zarenčal, kar je počel, ko se je hotel zasmejati. Z rožnato šapo se je popraskal po napihnjenem vampu v beli srajci. »Nekoliko smešen umetnik, da tako rečem.«

  »Seveda,« je rekel Case in srkal pivo. »Nekdo pač mora biti smešen. Ti prav gotovo nisi.«

  Cipa se je še bolj rezko zasmejala.

  »Pa ti tudi ne, ljubica. Zato kar črto potegni, a je prav? Z Zoneom sva prav dobra prijatelja.«

  Pogledala je Casea naravnost v oči in komaj opazno nakazala, kakor da pljuva. Odšla pa je le.

  »Madona,« je rekel Case, »kakšno zagovedeno beznico pa imaš tukaj? Človek se ga še napiti ne more.«

  »Ha,« je rekel Ratz in vlekel cunjo po razbrazdanem lesenem pultu, »od Zonea dobim procente. Tebe pustim delati zgolj zato, da ni dolgčas.«

  Ravno ko je Case spet dvignil vrček piva, je nenadoma nastopil dolg trenutek tišine, kakor da je sto nepovezanih pogovorov hkrati presahnilo. Potem je nekoliko histerično zazvenel smeh tiste cipe.

  Ratz je zabrundal: »Angel v preletu.«

  »Kitajci,« je zarohnel pijan Avstralec, »Kitajci so lastnoročno izumili cepljenje živcev. Če hočeš, da ti poštimajo živčevje, moraš na kontinentalno Kitajsko. Tam te lahko res fajn poštimajo...«

  »No ja,« je Case rekel v svoj vrč in čutil, kako se v njem kopiči žolčna jeza, »to je pa čisti kretenizem.«

 


V bistvu sem zelo razočaran, ker razen Nevromanta v SLO prevodu nismo dobili še preostalih knjig iz Sprawl trilogije. Torej Count Zero in Mona Lisa Overdrive. Kaj šele ostalih njegovih del, npr. trilogija Bridge (dystopian cyberpunk).

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 5 mesecev kasneje...

A je kdo bral Sirene by Joseph Knox? Mnenja? Vredno branja?

Slučajno sem čekiral Biblos in opazil, da je prevajalec naša legendica Sneti. 

image.png.8d4c40d352b0184c77c7b20ec448dd32.png
 

Navedek

Trilogija o detektivu Aidanu Waitsu, 1. knjiga
Aidan Waits je preiskovalec na manchestrski policiji. Šef ga pošlje, da se infiltrira v združbo Zaina Carverja, ki v mestu obvladuje trg z mamili. Ob tem mora iz njegovih krempljev rešiti še Isabelle Rossiter, hčer pomembnega politika. Toda ta naloga se zdi nemogoča, Carver je namreč fascinanten moški, ki dekleta zvabi v svoj krog in jih ne izpusti. Kaj kmalu se Waits zave, da je zabredel pregloboko, poleg tega policija dvigne roke nad njim in je prepuščen lastni iznajdljivosti.


Res nisem imel pojma, da Snetež prevaja tudi krimiče.  :blush: . 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 10 urami:

A je kdo bral Sirene by Joseph Knox? Mnenja? Vredno branja?

Slučajno sem čekiral Biblos in opazil, da je prevajalec naša legendica Sneti. 

image.png.8d4c40d352b0184c77c7b20ec448dd32.png
 


Res nisem imel pojma, da Snetež prevaja tudi krimiče.  :blush: . 

Hitro in zabavno branje. Obe tudi smehljaj smrti sem prebral na dušek. Nestrpno čakam prevod tretje knjige.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

A je kdo od vas bral kaj od Joyce Carol Oates? 

 

Njen katalog je kar izjemen in nimam pojma, kje naj se je lotim, razen s tistim, kar je na voljo v knjižnici. Če pa ima kdo kak predlog, kaj moram nujno prebrati, pa ga z veseljem upoštevam.

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
greencaj reče Dne, 13. 5. 2023 at 8:26:

Prosil bi za predlog za knjigo, ki bi bila tema Samurajev ali Mongolskih bojevnikov in vas je navdušila.

Hvala :) 

Glede mongolskih bojevnikov:

Conn Iggulden in njegova petdelna zelo dobro ocenjena serija Conqueror (sl. prevod Osvajalec, Učila, ampak se mi zdi, da je razprodana) o Džingis kanu:

1. Wolf of the Plains (2007) (Volk s planjav)
2. Lords of the Bow (2008) (Gospodarji loka)
3. Bones of the Hills (2008) (Mogočni vladar)
4. Empire of Silver (2010) (Imperij srebra)
5. Conqueror (2011) (Osvajalec)

 

Sam je sicer nisem bral, a sem kar nekaj njegovih knjig o drugih obdobjih zgodovine (Vojna rož, Sparta) in se mi je dosti dopadel. Iggulden je itak znan pisec zgodovinske fikcije in pred pisanjem dobro predela obravnavano snov, njegovi romani so pa zelo berljivi. Dosti fokusa da tudi na predstavitev takratne (vojaške) tehnologije, strategij, vsakdanjega življenja, tako da če te zanima zgodovina, je to kar fajn.  

Povezava do prispevka
Flegma reče pred 2 urama:

Glede mongolskih bojevnikov:

Conn Iggulden in njegova petdelna zelo dobro ocenjena serija Conqueror (sl. prevod Osvajalec, Učila, ampak se mi zdi, da je razprodana) o Džingis kanu:

1. Wolf of the Plains (2007) (Volk s planjav)
2. Lords of the Bow (2008) (Gospodarji loka)
3. Bones of the Hills (2008) (Mogočni vladar)
4. Empire of Silver (2010) (Imperij srebra)
5. Conqueror (2011) (Osvajalec)

 

Sam je sicer nisem bral, a sem kar nekaj njegovih knjig o drugih obdobjih zgodovine (Vojna rož, Sparta) in se mi je dosti dopadel. Iggulden je itak znan pisec zgodovinske fikcije in pred pisanjem dobro predela obravnavano snov, njegovi romani so pa zelo berljivi. Dosti fokusa da tudi na predstavitev takratne (vojaške) tehnologije, strategij, vsakdanjega življenja, tako da če te zanima zgodovina, je to kar fajn.  

Hvala ti za odgovor, bom vsekakor malo prebrskal 

Povezava do prispevka
greencaj reče Dne, 13. 5. 2023 at 8:26:

Prosil bi za predlog za knjigo, ki bi bila tema Samurajev ali Mongolskih bojevnikov in vas je navdušila.

Hvala :) 


Mislim, da ni ravno to kar iščeš, ampak slučajno sem opazil na Biblos:

Navedek

Samuraj
Avtor: Shūsaku Endō
Zgodovinski roman pripoveduje o resnični osebi, Japoncu, ki je bil poslan v Novo Mehiko (Španijo), da bi sklenil trgovski dogovor z Evropo v zameno za pravico evropskih misijonarjev do širjenja krščanstva na Japonskem. Trgovska pogajanja so propadla, saj so se v tem času politične razmere na Japonskem že spremenile, pričela se je politika preganjanja krščanstva in zapiranja države pred svetom. ...


Jaz bi pa drugače dal levo jajce za SLO E-book Šoguna.

Navedek

Shōgun is a 1975 novel by James Clavell. It is the first novel (by internal chronology) of the author's Asian Saga. A major best-seller, by 1990 the book had sold 15 million copies worldwide. ...

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
greencaj reče Dne, 13. 5. 2023 at 8:26:

Prosil bi za predlog za knjigo, ki bi bila tema Samurajev ali Mongolskih bojevnikov in vas je navdušila.

Hvala :) 

Zgolj slovenski prevodi ali tudi angleške knjige? Igguldnova serija o Genghis Khanu je meni bila zelo všeč, sem pa je bral precej dolgo nazaj. :) Za res poglobljeno klasiko o japonski v času samurajev pa priporočam Musashi od Eiji Yoshikawa. Meni je bila top, je pa res, da ima skoraj 1000 strani - če te to obdobje res zanima je to sicer bonus. :) Res pokriva širok spekter področij življenja v času Musashija.

Povezava do prispevka
greencaj reče Dne, 13. 5. 2023 at 8:26:

Prosil bi za predlog za knjigo, ki bi bila tema Samurajev ali Mongolskih bojevnikov in vas je navdušila.

Hvala :) 

kaj pa kaksna manga?

recimo vagabond (takehiko inoue)  https://en.wikipedia.org/wiki/Vagabond_(manga)

ali samurai executioner (kazuo koike) https://en.wikipedia.org/wiki/Samurai_Executioner

morda tudi shigurui https://en.wikipedia.org/wiki/Shigurui

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...