Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

okol leta 2010 so bili focusi cenejši od tega (mislim da je bil en dodaten popust, ker so šli iz prodaje, tole spodi je redna cena).

niso pa imeli autobrake, unega totwinkla, branje znakov, navi... mislim da je bila končna cena kakšnih 12-13k, je pa imel 1.6 tdci en kup problemov s kilometri.

 

Navedek

je pa res qul ponudba za 15.300 dobim: motor 1.6tdci 109km, 5 vrat, 2 podrocno klimo, tempomat, sredinsko kozolo, sportno podvozje, servo, crne sipe, alu feltne 16 col, park senzorje, esp, pobarvan zadnji spojler, el. sipe, daljinsko centralno zaklepanje.
edino kovinsko barvo je treba doplacat 400 eurov

 

45921b5b-b1d6-4089-923f-44d922516337.png

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka

Lih v četrtek sm ga dobil nazaj. Menju sm še ekran in infotainment, da mam loh CARaoke gor ;) Uradni servis v Lj. Baterija se mi še kalibrira, tko da ne ve vem, kolk mam tanov realen range, ampak lihkar sem na morju, do kamor je porabla 27% štroma v eno smer, kar pomen ene 6% bolš kokr je bla prejšnja. Je pa na novo baterijo samo 4 leta garancije in ne 8 tko k ob nakupu novga avta.

uredilo bitje Jenno
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 19 urami:

 

To je malo iz konteksta vzeto. Tukaj je bilo govora o rabljenih vozilih, rabljenega Smarta na elektriko pa dobiš že za malo več kot 5 jurjev. Zakaj bi bilo tukaj bolj ekonomično kupit nekega zjahanega bencinarja za 2 tisoč nžjo nabavno ceno mi ni jasno, edino začetni vložek bi bil nižji. Na dolgi rok definitivno popušiš v vseh pogledih.

Če ti je za nabavit neki najcenejšega za po mestu pravim da nima smisla. Če pa kupuješ neki da bo bolj uporabno si že v rangu e-golfa, ki je potem 20-25k, pa še vedno ne bo dovolj uporaben, da bi šel ven iz mesta z njim.

 

Fora je v tem, da z "mestnim" bencinarjem, kot ga imam tudi jaz, lahko greš povsod, plačal pa boš manj. Baterija ti bo pri teh strejših prej šla kot star bencinar. Ne vozijo se za đabe 20let stare kište po cesti :D

 

Vodokotlič reče pred 18 urami:

 

Jaz sem svoji kupil novega Twingota. Bencinar. Cca 14,5k eurl Lol.

Zaradi več razlogov pač nisem hotel električnega. To pa ne pomeni, da drugim ni zadosti in ne prodajajo. Lepo se prodajajo, kljub temu da je cena zasoljena za vse.

No evo, nov je bil 15k. Jaz sem dal za 3leta staro Fabio 7.5k, pa jo mam že 10let zdej, pa dela še vedno bp. Zdej bi me pa nekdo prepričal, da bi se mi bolj splačalo kupit EVja :D Ekonomično nikoli.

 

Še po 160k km prevoženih se mi še vedno ne bi splačalo met EVja, ker je začetni strošek bil tko majhen.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 7 urami:

No evo, nov je bil 15k. Jaz sem dal za 3leta staro Fabio 7.5k, pa jo mam že 10let zdej, pa dela še vedno bp. Zdej bi me pa nekdo prepričal, da bi se mi bolj splačalo kupit EVja :D Ekonomično nikoli.

 

Še po 160k km prevoženih se mi še vedno ne bi splačalo met EVja, ker je začetni strošek bil tko majhen.

no shit.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Eno vprašanje. Če ima avto 60kwh, Ali to pomeni da se v treh urah nafila na 20kw polnilnici?

Če imaš 20kwh polnilnico ti bo v eni uri napolnila, po vodkotličevo, cca 18kw (10% izgube). Zdej pa računaj kok časa rabiš da napolniš 60kwh baterijo, pa vedi da nikoli ne polniš popolnoma prazne.

Povezava do prispevka

Ne, nism dokupu. Pejt tm pod "autopilot" pa probi če maš neko testiranje. Ni to samo, da te čuva, da ne greš s ceste, ampak loh dejansko gledaš film pa peleš. Razn kšni rondoji al pa dela na cesti so jeba in se sklop zadeva.

Povezava do prispevka
Jenno reče pred 10 urami:

Ne, nism dokupu. Pejt tm pod "autopilot" pa probi če maš neko testiranje. Ni to samo, da te čuva, da ne greš s ceste, ampak loh dejansko gledaš film pa peleš. Razn kšni rondoji al pa dela na cesti so jeba in se sklop zadeva.

to je za kakšen mesec afaik, potem pa ne bo več.

BT 5 ima sicer kar nekaj dosega, če se ne motim...

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...