Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

No, lahko bi rekli, da so Škoda Enyaq, VW ID 4, Hyundai IONIQ 5, Tesla Model Y družinski avti, samo so cene tudi absurdne. Naslednje leto pride še Renault Scenic, ki mislim da bo tudi kr ok, ampak mislim da bo začetna cena konkurenčna Tesli Model Y, torej od 55k gor.

 

Razvoj stane ja, ampak imajo vse te grupe vsako leto po neki milijard € dobička. Tko da ne razumem niti jaz čisto tega argumenta. Imo bodo mogli obdavčit te korporacije, tko kot so se nekje lotli obdavčit dobičke bank. In potem z obdavčitvijo korporacij, ki ima absurdne dobičke dat subvencije za avte. Pol pa naj nabijejo cene avtov na 60k, naj pol EU da 20k vsakemu za subvencijo, ki bo itak prišlo od njih.

Povezava do prispevka
Arey reče Dne, 28. 9. 2023 at 13:34:

Pri takih cenah in ob upoštevanju da moraš čez max 10 let itak menjat baterijo, kar je spet pol takratne vrednosti avta, me res zanima kok so ti izračuni legit. Mogoče če lahko zastonj filaš avto na svojo sončno elektrarno, ampak to bo nemogoče od 2024 naprej, če ne živiš na najbolj sončnih predelih slovenije, tko da tut to gre skozi okno.

Da bo štrom dražji je meni že jasno, sam v resnici boš avto v idealnih pogojih itak polnil ponoči, ko je itak preveč štroma, tko da mislim da bo to vedno nekaj ceneje kot gorivo. Verjetno pa ne dovolj ceneje.

Ne vem kje to beres, sam polno Tesl ima 10 let stare baterije pa razn limonc nimajo nobenih problemov z baterijah in se drzijo na 85%

  

jlpktnst reče Dne, 28. 9. 2023 at 16:16:

Jap, fasada, TČ, rekuperacija en pa solar drug. Že žgejo obrestne mere gor heh, samo je vse <5 let tako da bo že... ne spomnem se da bi bila opcija fiksne obrestne mere takrat, verjetno so zdej dodali ko je euribor insane skyhigh. Takrat je bil negativen pa bi moral odštet samo se mi spet ni dal bockat za tiste par promilov. Je bil prekleto poceni kredit anyway.

 

Drugač pa ja, tole od proizvajalcev avtov, njihov argument je ... "razvoj stane", ne me jebat, corpoti imajo nore profite. Dokler ne delajo minusa nimajo ene noge pri argumentih. Ampak ker imamo kartele je pač tako kot je. Bo treba začet spet razbijat kartele, zdej se je že par desetletij pustilo corpote kar pri miru da delajo svoje in rezultat je trenutna nočna mora.

 

Pa to ko skoz pizdim - družinskih avtov električnih praktično ni ali pa so smeti. Uglavnem vse so neki weird suv in small hatch segmenti. Kdo to faking kupuje no :S Sej verjemite da mene tud srbi električni avto zelo, sem fan štroma samo ... fak no cena. Pa solar mam, presežek proizvodnje, bi mi sedlo v nulo, samo ... fak no, tolk več preplačam danes prihodnost je pa nesigurna da je vseskupaj norost. Recimo eden boljšijh (as in best deal) family avtov C4 grand se ne dela več. Maš pa valda neke mini wannabe avte in ogromne karjole. vmes pa nič. Sem mel velike upe za VW pa je tudi precej žalostno in cene uffff. Japonci in korejci pa svojih družinskih avtov sploh ne prodajajo v EU samo v USA (pa z 3.5L bencin opcijo).

Res je, vsi so mel lansko leto rekordne profite.

Stellantis in VW z recimo 20bn+

 

Lazejo ko prasci in probajo vlect subencije in jokanje glede IRA kot se da. ID3 je vredn max 30k, in s polno opremo bi bil za tolk kr vredu.

uredilo bitje Ivan JJ
Povezava do prispevka
bainit reče pred 7 urami:

ford je mel pa izgubo recimo

družinske avte maš pugija partnerja, tut elektro (oz. rifter al kaj je zdaj), sam ma samo kakšnih 100-200km dosega

alpa folcvagna tourana, sam še ni elektro

 

 

Increase US$6.3 billion (2022)[2]
Decrease US$2.1 billion (2022)[2]

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Motor_Company

a res?

Povezava do prispevka
Samodejno reče pred 17 urami:

Tesla brez parking senzorjev je big no no, mora imet. Upm, da za sloveski trg so z park senzorji, ket camera only ne dela najbolje.

 

smeh Finci v Tesli S Plaid, satana

 

senzorji dvomim da se bodo še kdaj vrnili

Babica Zima reče pred 1 uro:

Novi Prius, meni je všeč :) 
https://www.toyota.si/new-cars/prius-plugin

meni je lep ja, ampak za to ceno vzamem raje teslo, sorry

Povezava do prispevka
Samodejno reče Dne, 4. 10. 2023 at 16:35:

Tesla brez parking senzorjev je big no no, mora imet. Upm, da za sloveski trg so z park senzorji, ket camera only ne dela najbolje.

 

 

 

More se naučit vision sistem, pol pa dela ok. Sam to dejstvo bi ti mogl zelo izpostavt, ko kupuješ avto, ker je kr nevarno na začetku.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...