Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

jlpktnst reče pred 19 minutami:

Ja kaj pa so? Ker družinski avti tudi niso. Pa poceni niso. Pa eko niso. Šminkerski avti?

Kaj so? Električni avti in nič drugega, kaj pa naj bi bli? lol

 

Kot že 100x povedano, če se ti izplača ga kupiš, če ne ne vidim razloga zakaj bi ga kupil. Računica je precej enostavna, ne vem kaj je tle tko težkega za razumet. Če si pa iracionalen kupec in kupuješ, zato ker ima avto not 3 ekrane, ima ne vem kakšne pospeške itd. pol ti pa itak ni pomoči in kupiš, kar ti pač paše.

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 9 urami:

@Tadey daj napiši malo pluse in minuse;)

Pa kej da rečem... :ninja:

 

Imel sem Teslo Y 1 teden. Naredil cca 1000 km z njo :D

 

Torej plusi (to je moje osebno mnenje ne ga jemat za sveto):

- Dokaj dobra baterija za moje trenutne potrebe (vsak dan cca 40km) - Z enim polnjenjem sem naredil pomoje okoli 450km (mešana vožnja + napolnjen do 95%)

- Nori pospeški (na mokri cesti 5,3s 0-100km/h)

- Veliko prostora znotraj

- Veliko prostora v prtljažniku in pa spredaj v nosu

- Autopilot (vsaj ta del kar sem ga uporaabljal)

- Psihična spočitev sploh v zastojih - sam fura

Toplotna črpalka - fak v dobrih 2 minutkah je toplo pihal :D noro

- Verjetno sem še kaj pozabil :D

 

Minusi:

- Usnjeni sedeži brez ventiliranja - ne upam si predstavljat poleti kaj bi mi delal haha

- Steklena streha brez opcije dodatne zasenčitve (pri mojem C5 bi zmrznil/skuhal brez tega) - kle h sreč ni blo prevroče.

- Če nimaš doma opcije polnilnice... Si v kurcu enostavno če za vikend okol hodiš pa ni nikjer za polnit (Trst me je presenetil z manjkom polnenja na koncih kjer sem hodu) - H sreč sem v ponedeljek z 11% prlezu na šiht :D kjer sem dofilal

- Gume na feltnah (mislim da so ble 20ke) preozke za feltne - vse skraspano (Vozila ženska pred mano)

- Trzanje avtopilota po bremzi (Sploh italija je bla problematična :D )

 

Cena... Gledal da bi se jo dalo dobiti za ca. 50-55k € z to opremo (Long range, par bombončkov kupljenih)

 

Po 1 tednu sem začel razmišljat zakaj pa ne električnega avta - sploh če bi v bloku dosegl pa mogoč eno polnilnico dal - pol bi tudi več ljudi bilo za to :)

 

UDSGear.jpg

PrrzZoD.png

2DzushF.jpg

vV06c9H.jpg

E5MwXoH.jpg

Z0rk9ow.jpg

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
Tadey reče pred 1 uro:

V Soboto sem šel v Kranju na Ac pa do Trsta...

 

Jest mislim da realno bi napraskal ene 500 km pri ca 110 km/h :)

 

Nisem pa uspel se sam tko vozt na žalost.

Dobro, ampak dejmo bit realni, pri 110km/h nobenega ne zanima, sej nisi tovornjakar. Mene zanima po predpisih, torej 130. Si pa tudi šel v kontra smer, iz Trsta do Kranja imaš dosti višjo porabo, že jaz v avtu imam skoraj 1.5l razlike 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 2 urama:

Dobro, ampak dejmo bit realni, pri 110km/h nobenega ne zanima, sej nisi tovornjakar. Mene zanima po predpisih, torej 130. Si pa tudi šel v kontra smer, iz Trsta do Kranja imaš dosti višjo porabo, že jaz v avtu imam skoraj 1.5l razlike 

Res je :)

 

Drugače mešana vožnja... torej po ac nekje med 110 do 130 km/h... Nazaj grede pa ene 2 minutki pri 200 km/h je šla baterija za 5% dol :D

 

Več nisem mogel testirat ker doma nimam polnilnice :(

 

Šefe pravi da napraska nekje 300km z teslo 3 pri omejitvah. Torej ac 130 kadar se da.

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka
Tadey reče pred 20 minutami:

Res je :)

 

Drugače mešana vožnja... torej po ac nekje med 110 do 130 km/h... Nazaj grede pa ene 2 minutki pri 200 km/h je šla baterija za 5% dol :D

 

Več nisem mogel testirat ker doma nimam polnilnice :(

 

Šefe pravi da napraska nekje 300km z teslo 3 pri omejitvah. Torej ac 130 kadar se da.

Če naredi 300 poleti je precej slabo,  če pozimi,  recimo da ok.

 

Sicer sem mislil bolj za tvoj primer za Model Y, že ki si imel.

Povezava do prispevka

Delim še moje vtise po prvih 1000km ( Y RWD )

 

Plusi:

 

- ugodna poraba - povprečno imam 145 Wh/km porabe, s tem da sem bil vmes v Umagu ( na A/C tempomat na 110-120km/h, vmes je tudi čez 200 šlo ), se pravi bi šlo 400km z enim polnjenjem, če se normalno voziš in ni zima

- Infotainment sistem je vrhunski - navigacija deluje zanesljivo, ogromno opcij in nastavitev vozila ( pomembne stvari, ki jih redno uporabljaš so v prvem meniju ali jih nastaviš v quick bar,  sploh ne pogrešam tipk ), OTA updati, špili, itd.

- vrhunsko ozvočenje ( 13 zvočnikov, 160W subwoffer, ojačevalec )

- super ovinkanje - volan je trd ( nastavljiva trdota ) in odziven, ima manj obratov kot druga vozila in imaš občutek kaj se dogaja z kolesi - podoben feeling je na bmw 3 z m podvozjem v sport mode

- Prostoren, spredaj in zadaj več kot dovolj prostora tudi za večje potnike, sprednji sedeži imajo dobro oporo, prtljažnik je ogromen ( 850L ), spredaj pa še frunk. Zadnji sedeži se zložijo na gumb, zame res uporabno.

- moč, odzivnost, lega na cesti - čeprav je rwd je moči več kot dovolj, instant torque je wow če nisi navajen, podvozje je trdo, kar pripomore k odlični legi

- SC je milina - sicer sem bil samo 1x v kozini, prišel z 30%, polnilo je 130kwh, avto poln v cca. 25 minutah

- LFP baterija - lahko jo polniš na 100%, kjer ima podoben doseg kot LR na 80-85%, manj možnosti da zagori, naj bi bila manjša degradacija in večja življenska doba baterije

- one pedal driving - ko se navadiš je super zadeva

- vozni profili - super zadeva, nastavi sedež, volan, ogledala, temperaturo, regeneracijo itd. za vsakega voznika, žena zelo za++

 

Minusi:

 

- obračalni krog je precej velik, se moraš navadit, kr bad v določenih situacijah

- trdo podvozje, posledično dobra lega, na slabi cesti pa kar ruka, škoda ker ni nastavljivo

- nepreglednost, zadnja šipa neuporabna, kamer ne znam uporabljat, ker jih prej nikoli nisem imel, vozim na ogledala še za 1x

- brisalci - na čase se jim meša v avtomatskem načinu, zelo slabo, to imajo ostala vozila že 10+ let poštimano

- sedeži - ne maram usnja, tukaj je edina opcija umetno vegansko ( :rofl: ) usnje, ki se mi ne zdi preveč kakovostno, bomo videli s časom kako se obnese. Poleti bo posledično jeba zaradi steklene strehe, treba nabavit senčnik

- app na telefonu - sicer deluje zanesljivo, mora pa žal biti odprt ali teči v ozadju če hočeš odklepat/vozit avto. Nič kaj fajn, ker ponavadi vse aplikacije zaprem ko neham uporabljat telefon, poledično ko mutav kljukam in ne odpre avta

- bok avta zadaj pri koloteku je izpostavljen kamenju, potrebno dodatno namestiti mud flapse + zaščitno folijo

- luči bi lahko bile matrične glede na cenovni rang

 

Povezava do prispevka

Evo, sem bil na izletu s kolegom in njegovo Model 3 SR, ki jo je prevzel včeraj. Sicer samo kot sovoznik, sem pa zato imel čas drkat po ekranu pa gledat ostale zadeve.

 

Pelje se super, pospeški nori, kvaliteta izdelave izgleda ok, čeprav se mi zdi da spredaj lučke v dashu pa lučke v vratih niso najboljše poravnane. Če si visok zadaj ne boš sedel ok, kolena imaš ful visoko oz. kot pod koleni, glavo pa sem imel jaz skoraj zadaj v strehi (187cm). Sistem je zelo odziven, navigacija dela ok. Avtopilot je shit, mu ne bi zaupal da sam vozi, kaj šele da bi dal 10k za to. Automatic gear selection je govno, smo bli 20cm stran od zida pa je hotel vseeno it v zid, obrnil ne bi, smo mogli ročno. Tudi tista razdalja, ki jo meri je večkrat krneki in niti približno blizu realnosti. Če se zanašaš samo na tisto boš zelo hitro kresnil avto. Škoda da spredaj ni kamere, ker je precej nepregleden sprednji del, ko imaš za zavit v kakšno ožjo cesto ali parking. Kolega je štartal iz LJ z 80%, prišel do KP, potem pa NG čez Italijo, pa nazaj v KP in do Kozine. Pri Kozini je bilo 11%. Je pa vozil malo počasneje, ni blo 130. V tem primeru bi verjetno moral že prej malo filat.

 

Žmigavci pravi da niso tak problem, razen v majhnih krožiščih. Tam je dejansko nemogoče vklopit žmigavec - pričakovano :lol:

 

Aja, pa še to. Brisalci imajo neko svojo crazy pamet. Se komaj vsedemo v avto na parkingu, zunaj sonce pa začnejo kr nabijat na polno haha

uredilo bitje Skynetz
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 1 uro:

Automatic gear selection je govno, smo bli 20cm stran od zida pa je hotel vseeno it v zid, obrnil ne bi, smo mogli ročno

A ste šli iz avta, zaklenili, spet vstopil v avto? Glej komentarje pod Autogefuhl reviewom tesle 3 highland. 

Povezava do prispevka

:D 
Hočem reči da funkcionalnost ne deluje na način kot marsikdo misli. ne overridea izbiro od uporabnika - če maš v drive in ustaviš pred zid ne bo kar samo prestavilo v rikverc. Če pa avto parkiraš pred zidom in se vsedeš pa prestavi rikverc/drive da spelješ (nisem pa bral kaj je trigger da vklopi to funkcijo :alien:
 

@Skynetz kakšna je zvočna izolacija? Mene je to na obvoznici ko sem testiral pre-facelift malo motilo, da avto ni ravno tih pri 100kmh+. 

Povezava do prispevka
Morski reče pred 16 urami:

A ste šli iz avta, zaklenili, spet vstopil v avto? Glej komentarje pod Autogefuhl reviewom tesle 3 highland. 

Nismo, ampak pol ni glih automatic gear switch :D

 

Morski reče pred 15 urami:

:D 
Hočem reči da funkcionalnost ne deluje na način kot marsikdo misli. ne overridea izbiro od uporabnika - če maš v drive in ustaviš pred zid ne bo kar samo prestavilo v rikverc. Če pa avto parkiraš pred zidom in se vsedeš pa prestavi rikverc/drive da spelješ (nisem pa bral kaj je trigger da vklopi to funkcijo :alien:
 

@Skynetz kakšna je zvočna izolacija? Mene je to na obvoznici ko sem testiral pre-facelift malo motilo, da avto ni ravno tih pri 100kmh+. 

Zvočna izolacija je bolano dobra. Nisem mogu verjet, ko se voziš po mestu ne slišiš skoraj nič, na avtocesti pa je tudi kr tih, sploh v primerjavi z mojo staro kripo. Prav weird feeling je, ko se premikaš, pa skoraj nobenega hrupa.

 

Aja, še ena zadeva. Prezračevanje je fail. Ko nastaviš na low, je še vedno preveč. Na low je skoraj tko kot pri meni na max in ti piha direktno v roke, to me je celo pot motlo, pa kolega je isto rekel da že od kar je avto prevzel ga to moti in da ne ve zakaj niso dali več stopenj (imaš samo low, mid pa high). Debilno.

uredilo bitje Skynetz
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...