Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

Vodokotlič reče pred 1 uro:

Ja jaz sem s svojim 106 prišel kamor češ. Srednji blatnega polja in se izvlekel ven. :D  Ampak. Bolj je avto težak slabš je. Pa še zadnji pogon. Je pa res, da jaz grem mariskam in sem že parkrat zapel po dnu :D

 

Zato ker jih poznam ;)   No pa tudi najlažja polnilnica in praktična. Vsa elektronika je v ročki.

Aja, ti bi pol samo tisti kabel kupil, ne dejanske zidne polnilnice?

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 7 minutami:

Od kolega je verjetno tle gor. Komaj čakam da dobi, da grem lahko pol na testno vožnjo :D 

 

Also, prej sem klical eko sklad, pravijo da rabiš predračun da sprožiš postopek pridobivanja eko kredita. Tesla kot vem ne da predračuna, ampak samo potrdilo o naročilu, ko plačaš tistih 250€?

 

Kaj pa če ti pol eko sklad zavrne kredit recimo al karkoli. Pol spušiš 250€ verjetno?

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 28 minutami:

Ja :D

Huh, to je malo kurac :D

 

Ker tudi postopek traja cca en mesec baje, če dobiš pa Teslo prej in jo moreš prevzet, pa še ne moreš ker kredit ni zrihtan, verjetno isto spušiš 250€

Vodokotlič reče pred 29 minutami:

 

Zato pa se reče prenosna polnilnica :)  

Ampak ni 22kW verjetno?

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 5 urami:

@Skynetz :ninja::o

 

Do tell more plis... Da se ti da :)

Eh, živim v KP, delam v LJ. Da se mi sigurno ne, ampak trenutno na obali ni nič pametnega.

jlpktnst reče pred 2 urama:

Čaki, električni avto je 50k€, potem se pa tresete tu a polnlica stane 700 al 500€?

Pomembna je samo letna računica.

Povezava do prispevka
bainit reče pred 9 urami:

a si v javnem sektorju? :D

se ti pa da, morem reč. vsaj v nasprotno smer se furaš.

Nikoli bil, verjetno nikoli ne bom.

 

Sej pravim, da se mi definitivno ne. Ampak se ne vozim vsak dan. Cca. 2x na teden, kdaj manj, kdaj več. Pa še to je preveč. Sem pa zdej več kot eno leto od doma, in se zdej spet začel vozit, pa imam že dovolj naših avtocest po 2 mescih, je postalo neznosno.

Povezava do prispevka

Gledam kolko ima velik prtljažnik Model 3. Večina člankov pravi da 425l, nekje piše 500. Verjetno s tistim spodaj zadaj (under boot). Gledam na strani tesle piše 682. Nič mi ni jasno, kolko ima dejansko, a ve kdo?

 

425l se mi zdi zelo malo za avto ki ima 4.7m, glede na to da ima stara Fabia 4m in 300l, nova Fabia pa 4.1m pa 380l

Povezava do prispevka

Skoraj 10% že, meni se zdi to kr precej po 150k km. Sem mislil da bo pol manj :) 

 

Sej al je globok al visok mi je dokaj vseeno, samo da je dovolj placa za vso kramo, ko grem kam na dopust, kolesarit al kej drugega.

 

Also, zdej referralov za Model 3 ni, a so že kdaj vmes jih ukinli, pa bodo spet nazaj, al so gone?

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 31 minutami:

Jaz osebno dnevno proabim 40% Praktično dolgo časa po še trajalo da bo neuporabno.  Celo računam na to, če bom imel hišo bom tega odmontiral za domači hranilnik energije in ga povezal na en BMS in to na hibridni inverter.  Če Tesla ne bo do takrat zgnila bom nabavil drugo baterijo.

Kolko je to, 150km?

 

Torej če bi jaz porabil 70% daily, bi blo še dosti slabše?

Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 15 urami:

tako nekako. Od Vipave do LJ in nazaj je 150km. poraba 16-22% v eno smer (cca 75km.). Rebrenice mi veliko vzamejo. Ene 8% :D   Vidim dve tesli 3 in eno Y ki se vsak dan peljejo v LJ in nazaj .

 

A delaš dostikrat od doma, ali moraš biti dostikrat prisoten v službi? Delo od doma še bolj prišpara na poti in času. Če se ukvarjaš s hardwareom je to težje izvedljivo :)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...