Skoči na vsebino

Tema o e-mobilnosti


Priporočeni prispevki

PuskA reče pred 17 urami:

vw, cupra, mg, s popusti ciljajo v 35k teritorij (6500e subvencije)

 

 

 

js mam tud roko na triggerju za enga štromarja, ne sme bit kombajn, 200km more nardit v dobrem in zlu brez jajcanja po cesti, acc mora met in pa toplotno crpalko... (model 3 rwd se mi najbl dopade)

 

pa potni stroski morajo pokrivat leasing (~15k fafinga planiram) 

 

Tko sem tudi jaz mel pogoje. Da mi se kredit odplačuje s tistim kar dobim nazaj za prevoz.  Drugi stroški so zanemarljivi.

Povezava do prispevka
Jenno reče pred 23 urami:

Kr ne morm prehvalt avtopilota. Kaj ti to nardi na 5h+ vožnji,  ne morš verjet. Ne samo, da si ful manj utrujen od same vožnje, še čas ti gre 3x hitrej, ker "delaš" (neumnosti na internetu) vmes na laptopu/telefonu. Končno si lahko prvoščim gledat krave/ovce/koze na pašniku za več kot pol momenta al pa občudovat gore, pokrajino, gradove in jumbo plakate s faco Charlize Theron čez celo. Več k ga uporabljam, bolj mu zaupam in pomoje je zdej užgan že 80% vožnje. Da ne govorim o gužvah, kjer morš drgač skos bremza/gas prtiskat.

 

Sej ni tko, da si čist na off; še vedno držiš roko na volanu, še vedno te stisne pr jajcih, ko greš mimo tovornjakov direkt po sredini pasu ("na roke" greš valda mal bl na levo, ko ga prehitevaš, sam avtopilot pa ne jebe tega, drži prfektno sredino med črtami), še vedno spremlaš dogajanje, ampak olajša ti pa celo zadevo nenormalno.

 

Ampak to mam samo na model Y, tastar S nima možnosti samodejne vožnje. Da pa ne bom samo hvalu - tastar S je spet na servisu, ker mi je zablokerala ročna in se ni hotla "odtegnt", tko da je mogla pridt vlečna služba. Jurja sto pa 14dni brez avta, oboje zelo boleče.

Prou gruntam, kero banko oropat, da zamenjam starga za novga, k bo meu še avtopilota.

 

Premium connectivity plačuješ?

 

Jaz ga zgleda imam zastonj. :)

Povezava do prispevka
PuskA reče pred 15 urami:

to je bol ali manj navadn acc+lane assist

Pojma nimam, kako se to imenuje, samo vem, da mi je izredno kul in v pomoč.

Vodokotlič reče pred 5 urami:

 

Premium connectivity plačuješ?

 

Jaz ga zgleda imam zastonj. :)

Na model S je to vključeno  zastojn, Y ma pa 1 leto zastojn, pol pa bo treba kao plačvat, sam glih konc tega mesca bo 1 leto stara, tko da bomo vidl.

Povezava do prispevka

Rok dobave za keterikoli Model 3 se je skrajšal na 2-6 tednov. Očitno nimajo toliko naročil, kot so mislili, da jih bodo imeli :D

 

No, upam da pospešijo prodajo tako, da bodo spustili ceno LR modela, ker je zdej glede na SR ful predrag.

uredilo bitje Skynetz
Povezava do prispevka

Imo bodo najkasneje marca dajali popust za vozila iz zaloge

 

1. limuzine niso več tolko popularne

2. 50k je veliko denarja. 
3. marsikdo ki bi naročil LR čaka na predstavitev Performance da vidi če je bolje naročiti tisto (sploh če na LR doplačaš za 19”ke)

4. Slabi obeti za prodajo avtov

Povezava do prispevka

Visoke obrestne mere bodo vse prisilile na nižje cene, Musk pa je itak že rekel da bodo cene prilagajali kreditom, subvencijam itd.

 

Drugače konec leta gre v proizvodnjo tudi nova CATL C4 baterija tipa LFP oz. LMFP,  ki naj bi bla primerna tudi za LR modele. Kapaciteta do 700km, 10min za 400km. Glede na to, da je CATL največji dobavitelj Tesle, zna bit da se bo LR model pocenil tudi z uvedbo teh baterij, ker naj bi ble cenejše za proizvajat. Avti naj bi imeli te baterije že v Q1 2024.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...