Skoči na vsebino

Trenutno igram [01/2021]


Priporočeni prispevki

Kočevc reče pred 43 minutami:

Dans sm pomojm ene 8 ur spilal Immortals Fenyx Rising. Res fking ogromna mapa je no, hudi kvesti, smesni. Pa skos si recem, dj bom sam main queste pucal, pol pa se na zemljevidu neki chestek pojavi pa itak treba en krajsi detour narest 😂 

Haha, ja, to je točno tista "droga", ki se pojavlja v Fenyxu (pa tudi Genshin Impact in kraljici teh 'exploration open worldow' Zeldi BOTW). Kul, da ti je fun.

Povezava do prispevka
4Stringed reče pred 20 urami:

Trenutno se mi ob abnormalno dobri glaZbeni spremljavi v Launcherju downloada za mnoge nateg tisocletja - Scam, uhm, Star Citizen. Sem si po enem tednu buljenja v videje na YTju in poziranja tutorialov dejal fuck it, let's bite the bullet, gremo pogledat, kaj dogaja v tem neverending EA spilu :D Mislim, da sem celo prvi mn3njalnicar, ki se ga je lotil. Tole tazadnje je ornk bold claim, zato naj me prosim nekdo popravi, ce se motim :D

 

Mogoc odprem v kratkem topic o space simulacijah, ker vidim, da ga se ni, pa bi pasalo mal razgovarjat o space pew pewy igricah

 

Jaz sem pol leta nazaj že skoraj kupil igro, samo so me bugi pregnali stran :D

Veliko pa sem elite Dangerous prešpilal in razmišljam, da bi si ga spet naložil. Ga nisem igral odkar so vrgli capital shipse notri.

 

Kočevc reče pred 8 urami:

Na polno underrated in spregledana igrica, to je solidna 8/10

 

Prišla je tako potiho in se izkazala kot za zelo prijetno igro. Sam sem pustil okoli 30 ur v njej in užival večino časa :)
Je pa res jeba, da te vsi teli chesti in uganke iztirijo ven hehe

uredilo bitje Lepi Šime
Povezava do prispevka

@Lepi Šime evo, vceri igral kako urco

 

Taprvo mal traja, da te nalovda v server, ampak pol ko je tega enkrat fertik, je spil cist brez loading screenov - pristajanje na stationih, planetih in ostalem je cist seamless experience

Kar se gameplaya tice, mi miljonkrat bolj slici na Freelancerja (no shit, ce pa SC dela isti model :D ) kot pa na E:D, ceprav se tut spogleduje s slednjo. First person pogled, pilotiranje ladje, fizika je na las podobna tisti iz E:D, se pravi newtonian model. Ni cista simulacija, ni pa tut ne cista arkada, kot recimo NMS in ma nek learning curve, preden si ga cist pogruntas. Meni kot veteranu E:D je bilo ful lazje razumet vse, kar se letenja tice, nekemu cist unexperienced pilotu bo pa mal tezko na zacetku, ampak gre. Sploh ob dejstvu, da se spil po tapravem igra s tipkovnico in misko, tut letanje naokrog, cesar se moram se navadit, ker E:D sem vedno igral izkljucno z PS4 kontrolerjem, al dobro: pri slednji si skos v first person pogledu in ne mors hodit naokol kot v SC, tako da jo je cist spodobno igrat na dualshocku

 

Mal sem letal naokoli iz zacetne lokacije, naredu dva delivery missiona s svojim starter shipom in se slinil nad grafiko, ki je downright neverjetno lepa. Na high/very high spil laufa na konstantnih 60 FPSjev, ki se znajo spremenit v power point diapozitive, ce se serverju tu in tam mal rigne. Kar se mu vbistvu kr dostkrat, gotta admit. Ni me DCjalo iz serverja v tisti eni uri igranja, mam pa filing, da je parkrat bilo zelo zelo blizu :D Na postajah, kjer hodis naokol zaenkrat se nisem mel problemov z raznoraznimi padanji skozi floor textures, vbistvu najbolj common bug, ki sem mu bil prica, so NPCji, ki stojijo na stolih, namest da bi sedeli, lol :D Sicer pa ja, tezko govorim po eni uri igranja o bugih in ostalih tezavah, ki pestijo spil. Zaenkrat se igra spodobno, osim padanja FPSjev zarad kapric serverjev. Mi je pa tut bilo razlozeno, da odkar so uvedli persistent universe ti v primeru disconnecta morebiten cargo na ladji tut ostane na ladji in ne zgine vec, kot je supposedly vcasih

 

Gladko najjacija zadeva je sprehajanje po ladjah. Na svojem starter shipu mam kot tapravi kamijonđija vzadi za voznikovim zicem licno posteljico, ki sluzi kot spawn point. Detajlov je neverjetno velik, vse je narjeno do najmanjse podrobnosti - fully functional flight console na ladjah, kjer lahko v stilu Fligh Simulatorja kliknes na slehrni gumb, vsak s svojo funkcijo, pol je tu crime reporting, od nedovoljenega streljanja v armistice zone, do loiteringa na parkingu, iz katerega bi mogu odfrcat 3 minute nazaj, ogromne postaje in planeti, po katerih se da sprehajat dobesedno povsod, mesta na planetih so neverjetno lepa, New Babbage je taka idilicna lokacija, planet prekrit s snegom, mesto pa tut fura tak izgled... Scope igre je ogromen, ne vem, ce sem ze kdaj vidu kej podobnega. Elite Dangerous tut blizu ne pride SC-ju v tem aspektu. Tole je prakticno RL simulator in space :D Lahko te vrzejo v zapor, ki je tudi eden od gameplay elementov. Tam si nato prisiljen cakati, da se ti kazen iztece, (ce sem prav razumel od 20-30 minut za neke minor prekrske, ter vse tja do 6, 7 ur za hujse stvari) lahko gres rudarit v jame pod zaporom za redkimi rudninami, ki ti skrajsajo cajt v arestu, lahko pa tut spizdis ven, ce ti uspe, ampak to tazadnje zahteva neko platformsko skakanje naokol po jami v trdi temi. Lahko postas notice na mission board za ostale playerje na serverju, da si v zaporu in da ponujas random denarno nagrado, ce pride nekdo vdret noter in te odpeljat bek :D Ce si s katerim kolegom v partyju, te lahko kadarkoli pride resit, ampak v primeru, da failas s pobegom, se kazen podvoji semizdi, nisem cist ziher, morem pogledat se dovolj dobro :)

 

So far so good zaenkrat. Sem pa cist mal podrezal noter tak da neke objektivne ocene se cist ne morem podat. Po pricakovanjih zaenkrat, upam da mi morebitni hrosci ne zajebejo izkusnje tolk, da ga bom mogu po dveh tednih refundad, sam okej, takoj podpisem to, da NPCji vsaj znajo letat s svojimi ladjami in da se ne zaletavajo vate na postajah kot v E:D, kjer se prakticno vsak session tresem ko picka, da me slucajno nebi random Beluga Liner T-Bonal v stationu. Takisto se mi zdi, da so misije, mining, bounty hunting in ostalo mnogo bolj vredni opravljanja kot v E:D in da ni vsak cash making job nerfan v bozjo mater. Deluje sicer kr precej grindy, ampak v tem stilu, da si za to grindanje dejansko proper nagrajen, ne pa da so ti odmerjene neke kvazi drobtinice. E:D mi je na zalost postal boring as shit, FDevsi si ne delajo neke usluge s tem tiscanjem novih svetlecih stvari v spil, ce so vsi ostali elementi igre down in the shitter. Jebes flight carrierje v E:D, ki kostajo 5 miljard, js grem tovorit skatle naokrog v Star Citizenu :D

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 1 uro:

Mene tudi čudi, da mu je tako izrazito veganska igrica všeč. Pismo, kaj je naslednje, a bo hvalil 2d indie igro???

 

 

To pa sigurno ne.

 

Pa sj ni tolk veganska, sj je vseen dobra grafika. Pa tepeš se, grska mitologija, en miniboss se flexa misice (ma en napad k najprj z gorjaco udari po tleh, pol pa k je ze na tleh, se 2 skleci naredi 😂). Ce ze, kokr je tomassek reku, mogoc ma mal otroskega vajba, fajn bi blo da bi mal bolj kri spricala okol, pa ce tudi risankasta

 

 

Uganke so drgac kr easy, pa fulkrat se sprasujem med igranjem, kdo vse je naredil mapo, ker kljub temu, da so npr uganke si podobne med sabo, se se zmerej ne ponavljajo na tak nacin da bi samo copy pastal vse skp. Tudi glede mape in predmetov na mapi, aka skale pa take reci. Jaz nisen se opazu duplicirane pokrajine, kokr bi blo za pricakovat pr takih open world igricah.

Povezava do prispevka

Včeraj me je Persona 5 prvič razpizdila :D 

 

Igram itak že neki cajta (as in 2 uri recimo) in si počas zaželim gledat nek film, ker sem par hudih snel zadnje dni. In si rečem "eh ajde, en ingame day še prešpilam za konec, itak je to top 10 minut", čeprav se mi uizi ni več dalo

 

Napalim lih na story brutalno heavy day, ki se mi je od momenta, ko sem zgubil možnost shranjevanja, do momenta, ko sem jo spet dobil, pobral več kot 1 uro. In dlje ko sem prebiral te dialoge, bolj sem se oddaljeval od "put in rest mode" za čez noč opcije, ker imam slabe izkušnje, ker je enkrat pri eni igrici disconnectalo štrom čez noč in mi ubilo ves napredek, RIP (mislim da je bil nek Hitman iz uno prve serije na neki jaki težavnosti, ko nisi moral shranjevat :D)

 

To je res nepredvidljivo pri tej igri. Lahko nabašeš na ingame day, ki ga rešiš v petih minutah, lahko pa na 60 min+. Tako da all in all, boljš je ne igrat, če se ti več ne da :D 

Povezava do prispevka
Kočevc reče Dne, 9. 1. 2021 at 0:26:

Dans sm pomojm ene 8 ur spilal Immortals Fenyx Rising. Res fking ogromna mapa je no, hudi kvesti, smesni. Pa skos si recem, dj bom sam main queste pucal, pol pa se na zemljevidu neki chestek pojavi pa itak treba en krajsi detour narest 😂 

f..ck, a te nič oči ne bolijo po toliko urah igranja??? jaz sem po 3-4 urah ponavadi že čist blesav....

Povezava do prispevka
Kočevc reče Dne, 9. 1. 2021 at 0:26:

Dans sm pomojm ene 8 ur spilal Immortals Fenyx Rising. Res fking ogromna mapa je no, hudi kvesti, smesni. Pa skos si recem, dj bom sam main queste pucal, pol pa se na zemljevidu neki chestek pojavi pa itak treba en krajsi detour narest 😂 

Ne morem verjet, da nigr spila se kej drugega ko warsone in sekiro.

What a time to be alive.

Povezava do prispevka

ja, sem samo na hitro preletel :D

 

@g. Profesor

ma pomoje bo najbolj hitro če še enkrat greš naprej od shura endinga, predvidevam da že obvladaš, tako da itak samo laufaš do bossev...

ker fora je, da ti mobi, ki so na začetku igre dajo malo XP-ja, za zadnje pike pa jih rabiš na tone...

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...