Skoči na vsebino

[Vodič] Spletno nakupovanje igric igračk post-Brexit


Priporočeni prispevki

No, moja Funko Pop figurica Brian May je končno prispela in da pač zaključim to zadevo: dodatni stroški so bili 2,5 €, kar sem seveda "požrl". (Amazonu sem pa drugače plačal 18 €, figurica 15 in poštnina zgolj 3). Kot že omnjeno, sem naročil na Amazon.De ampak so pač poslali iz Amerike. Glavno je, da je zgodba zaključena. :) 

Povezava do prispevka
JediEagle reče pred 2 urama:

Jaz kmalu dobim Double Fine book, je nekdo enkrat omenil, da za knjige naračunajo kar 22% namesto samo 5%? @Slinch?

 

Ja, če želiš tapoceni postopek (2,5e). Lahko pa izbereš standard, kjer bo prava davčna stopnja, samo bo dražji postopek (cenik v prvem postu). Preračunaj si kaj se bolj splača.

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
Arey reče pred 2 urama:

A postopek torej racunajo tut ce je vse placano, faking ustrelijo se nej v faco no. 

 

https://www.zurnal24.si/slovenija/pripravite-se-na-neprijetno-presenecenje-ki-vam-ga-pripravlja-posta-slovenije-374356

 

A na Pošti Slovenije trdijo, da gre pri uvozni ureditvi IOSS za poenostavitev davčnega in ne carinskega postopka, "ki jih je potrebno v vsakem primeru izvesti za uvoz blaga iz tretjih držav". Neocarinjenih pošiljk Pošta Slovenije ne sme dostaviti. "Ne glede na to, ali je bil DDV za pošiljko že plačan ob nakupu (po možnosti v skladu s sistemom IOSS) ali ne, blago v pošiljkah še ni bilo sproščeno v prosti promet v EU, s čimer še vedno gre za 'neunijsko' blago, ki v območje EU brez izvedbe uvoznih carinskih formalnosti ne sme vstopiti. V carinskih postopkih namreč ne obstajajo razlike med pošiljkami z IOSS in pošiljkami brez IOSS," pravijo.
 
haha :D
 
Povezava do prispevka

fora pa je da se gls, dpd in dhl ne gredo teh nekih iz riti potegnjenih administrativnih stroskov*, ce je posiljka ioss ozigosana. * irl sem lolnil in padel s skoljke ko bral opravicilno tega stroska s strani poste. prav ono, ko nalopatas cisto vsako malenkost, da dosezes 1500 znakov.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Dobil knjigo "20 Double Fine Years". Doplačati sem moral 7.47 €. Na spletnem obrazcu sem izbral "posebno" obravnavo, ker gre za knjigo, tako da naj bi upoštevali 5% davka, namesto 22%....ampak ne vem, kako je 7.47 porazdeljenih, ker nikjer ni računa oz. postavk napisanih (ODKBN - odkupnina brez naloga). Ko sem sam nekaj računal, sem si naračunal 9-12 eur, tako da je "samo" 7.47 še dobra novica... i guess?? Vrednost paketa je bila 51 funtov (s poštnino vred), ob času nakupa je to bilo dobrih 55€ (danes je že skoraj 60€) Am, aja, spletni obrazec mi je ob izbiri "navadne"  (al kako ji rečejo, kjer avtomatsko obračunajo 22%) obravnave izračunal strošek 12-13 eur. FYI :) 

 

edit: okej, imam račun od pošte, in gor piše samo "Odkupni znesek" za 7.47, tako da... megla :/

uredilo bitje JediEagle
Povezava do prispevka

Saj načeloma bi moral naknadno dobit na mail razdelavo.

 

Sicer pa mogoče so ti nabili samo 2,5 za postopek, ki pol se recimo da izide (47*0,05 + 13*0,22 + 2,5 = 7,71)

 

Lih včeraj sem dobil s fursa obrazec za zahtevek vračila dvojno obračunanega DDV, samo mi je napisala da velja izjemoma za že prevzete (in plačane) pošiljke, v primeru novih podobnih težav pa naj ne bi. Tugica

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

50/50 odvisno od pošte/dostave... če ti Amazon obračuna davek in ga boš moral še enkrat plačat, ti bodo potem to povrnili (amazon)... tako nekako, v najboljšem primeru ti noben ne bo nič zaračunal in bo šlo skozi brez davka in naši bojo spregledal... sam v glavnem ni blo ne!

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Aha se pravi če te pravilno razumem, na tole ceno bi v osnovi morali nabit še naš davek?(sori za glupa vprašanja, sam tele scene z našo pošto so me čist zmedle in ne vem več kdo prav dela in kdo ne in kaj točno pomaga če oni to prepošljejo na nizozemsko prvo pa od tam naprej)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...