Skoči na vsebino

Samsvoj mojster

Mrhovinar

Priporočeni prispevki

Pol ti je jasno zakaj smo se pri nas doma večine dela lotili sami?

Predračun za kletno kopalnico/salon je bil 15.000 evrov. Ma nisem fuknjen. Šel v Topnovo, kupil mašino za 800 evrov, jo poplačal v eni uri dela. Naredil vse sam, od stenskih oblog, ometov, vodovoda, tuš kabine, betonskih pultov, keramike, knaufa, spuščenega stropa.....edino štrom mi je zvezal maestro. Veliko tega delal prvič v lajfu, učil se preko Youtuba ali pa spraševal okoli. Nikakor mi naprimer ni bilo jasno kako narediti podkonstrukcijo za spuščen strop :lol:

knauf.jpg.78ed264274cb7e028e4137dbfeb3bfbc.jpg

Odpadle so mi roke, jebeno vrtanje v betonski strop :wacko:

Smo imeli pa včasih visoke goste:

SV500014.jpg.9dd7f51ee888b5ecf07a09c15541c83c.jpg

:D

Povezava do prispevka
Douchebag reče Dne, 14. 2. 2021 at 11:34:

Ja, tudi jaz se k temu nagibam. Pa najbrž nazaj omet, ne pa mavčnih plošč, kajne?

ce se nis, js bi probala cim vec sama spucat do cegla.

vem, da bom to pr seb v kopalnci nardila. tako kot sm v kuhni podn. mislm da sta mela po tistem lih 2 ure max za pucanje pa brusenje podna.

@berghaus zakaj so mavcne plosce ok?

a ni frajh trajnejsi?

also zakaj se nisi spravlu frajhat? ;) a se ti ni dal grif usvojit al pac ti je jeba k je tezko u vaservago vse dobit?

Povezava do prispevka

Mavčne plošče so enostavnejše, hitrejše, čistejše. Sploh v bloku, kjer mešalec na parkingu ni ravno priljubljena zadeva :D

Drugače sem ometal kompletno klet, od šprica do grobih in finih ometov. Kopalnico/salon ter kurilnico sem še dodatno oblekel v 5 cm siporeks (zaradi dodatne izolacije) in stene potem potegnil z mrežo in lepilom. 

Iskreno povedano, izdelava ometov ni rocket science, je pa izredno fizično težaško delo, sploh invalidu z zlomljeno hrbtenico. Bil sem tok sfukan, da sem ob enih ponoči zaspal pred bajto v travi, med tisto minuto ko sem čakal, da mi mešalec premeša malto. Knauf je igračkanje proti temu. Vsaj zame. 

Povezava do prispevka

Ja knauf stene so res preproste. To kar sem jaz delal ne bo imelo profesionalnega dotika, bo pa kar blizu.

Za tukaj pa mi gips ne pride v poštev, ker je zadaj beton kriv.

Drugače me kliče dans keramičar, reče da zid stane 200 eur (najbrž bo na koncu več). 1350 eur, prosim...

Povezava do prispevka

Poravnava na mrežo, plošče gor, pokitat, prebelit.

Kaj takega si omisli, če seveda ne gre za centimetrske odklone/nanose:

Ali pa podkonstrukcija, če si lahko privoščiš tistih 3-5 cm izgube prostora:

Priprava betonske stene, da ti potem zdrži vse gor in da ne enostavno keramika z vsem zdrsne dol je težja, kot sama izravnava.

Povezava do prispevka

Keri zlatarji :D

To res ne bi smelo bit preko 200€, če je to v LJ, bi ajde pogojno zaradi "višjega standarda" šlo za 300€. 

Recimo, da je 7 kvadratov tega (pa ni) je to dobrih 40€/m2.

Z bratom sva isto kvadraturo, oba popolna amaterja, v nulo zrihtala v cca. dveh urah, torej minus material (50€) je to urna postavka 60€ (če delaš sam), ne morš pa na ure gledat, ampak na kvadraturo.

Sfalil sem poklic :S

Povezava do prispevka

Rabim konkretne nasvete glede saniranja tega hodnika (mamo pa še dve sobi za zrihtat, tko da je investicija v orodje čisto solidna). To počnemo pri tabornikih, kjer imamo precej omejene finance, sva pa dva starejša k mava trenutno mal več časa. S kolegom sva dva dni špahtlala (špohtl + kladivo, ker je pretrdo da bi sam z roko ganju) tele zidove in je res faking počasno pa pač fizično ne zmorem več, ker mi bojo roke odpadle. 

A je to kakšna naprava, ki bi olajšala delo? Sm gledu neki te oscilatorje (pr nas se jim reče multifunkcijsko orodje al neki), a je worth? Na youtubu zgleda decent, sam ne vem, če je primerno za vse te stene?

Kaj je kakšna dobra rešitev za delo na višini? A se te odri vertikalno vpnejo v steno al horizontalno kej? Kako to deluje? A sam pač lojtra pa gremo? 

Na spodnjih slikah se vidi, da sva ponekod prišla hitro do opeke, ker je bil omet ful nek prhek (zgleda k kombinacija peska in kamenčkov, hiša je ful stara). S katerimi snovmi se mora zadelat na takem nivoju? A more bit kaj drugo kot kit za luknje na steni? 

Kakšen bi bil proces za izravnavo stene? A rabiš to kakšno večje orodje pri tako velikih stenah al se dela z unimi klasično velikimi zadevami (ne vem kako se sploh reče temu)? Une lopatke vglavnem. 

Ker je barva (tko ene 6 slojev je na steni, vsaj) verjetno svinčena, delava skoz v popolni zaščitni opremi. Edino rokavice nama je prah sou skoz, a to so tud take k ti ne gre? A dava naslednjič sam lateks rokavice spodi al neki? A so kakšna očala, ki se prilegajo na respirator? Ta k mamo mal stojijo stran in pol tko občasno kaj prileti pod luknjo. 

DZ2J4xd.jpg

GfD5l7F.jpg

8BaSnpZ.jpg

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Nedavno brska   0 članov

Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.

• Ustvari novo...