Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Zdej mi gre odlično, samo smo ful vezani na kliente iz segmenta B2C storitev, za katere je pogoj, da ti pride RL folk v prostor in pač, you know, je v prostoru z drugim folkom :D:D  Turizem, entertainment, take zadeve... ...ki pa dobijo extremno s kijem po jajcih, če se omeji zbiranje folka. Ma ne s kijem, uno spiked mace materjal je že to :D 

 

 

Chenier_ reče pred 13 minutami:

Pa ta Mini Arcade Cabinet ti fura tudi PS2 in Dreamcast špile, kar je meni itak pol dodatno insane, saj sta ti dve konzoli kar pokali od 8+/10 arkadnih naslovov

 

Jp to je tud meni insane... Pizda evo da ni te negotovosti zaradi korone direkt še jaz naročim, tko pa rajši malo bolj šparam tehle par naslednjih mesecev

Povezava do prispevka
Chenier_ reče pred 31 minutami:

Pa ta Mini Arcade Cabinet ti fura tudi PS2 in Dreamcast špile, kar je meni itak pol dodatno insane, saj sta ti dve konzoli kar pokali od 8+/10 arkadnih naslovov

Prizadeto dober package je. Komaj čakam. Pa včeraj mi je kolega reku, da bo verjetno vložil papirje za ločitev, če res kupim, ker je to edini način, da bo lahko skozi visel pri meni. Kao v hecu, sam semo mu v očeh vidu, da je malo v dvomih. :D

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka

Ta kabinet drugače laufa na raspberry pi čipu in retropie sistemu? Jaz sem zdaj nabavil enako zadevo, samo v nes mini škatlici.

 

Inštalacija sistema je slabo uro, podpira pa čisto vse emulatorje do playstation 1. Priklopiš preko HDMIja na TV ali monitor in uživaš. Ta tvoja izvedba je precej bolj advanced, ampak jaz nimam placa zanjo, pa ta mini nes je res chip ko kurac:D

 

nes retro.PNG

 

Aja ta cheaper ne fura ps2 špilov, tako da če tvoj jih, potem ima pa verjetno nekaj drugega notri.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 8 minutami:

Ta kabinet drugače laufa na raspberry pi čipu in retropie sistemu?

Ne, laufa na PCju. Prodaja pa tudi bolj poceni variante z raspberry pi, sam tisto laufa precej manj iger, kot si omenu.

 

EDIT:

Drugače, če me spomin ne vara, bi moral biti tudi SNES/NES mini sposoben poganjanja vsega boga do PS1. Jaz sem svoj SNES mini "modal" v petih minutah in gor naložil tudi NEO GEO emulator in je vse laufalo super. PS1 iger nisem preizkušal.

(Mogoče sem zamešal s PS1 Classic, ki se ga tudi da hackat.)

uredilo bitje KE RIT
Povezava do prispevka
kemik reče pred 3 urami:

Pri nam so as we speak začel delat seznam nekih telefonskih, da ko je nekdo iz štuka okužen tajnica nadstropnja samo razpošlje smse in ostanemo doma

 

Nočem ostati doma :(  Do pomladi, ko smo bili doma, sem mislil, da je delo od doma top šit, potem sem pa videl, da se spremenim v spužvo brez motivacije in pravega urnika ko dlje časa delam od doma. Ponoči ponočujem, potem spim predolgo, potem grem ves zaliman zjutaj za komp na isto mesto kjer ponavadi igram igrice, 2 m stran od mene je plejcstejšen, potem mi bega fokus levo desno, zapravim eno uro da si neki skuham in pojem, ne naredim vsega kar bi moral v dogovorjenem času  in pol neki bluzim za šiht še do šestih zvečer. 

 

 

 

 

fak, da nas dajo delat od doma

šus u glavo mona

sploh zdej v času žetve koruze, k mormo še tolk bolj timsko delat

in da bi to pol mogli prek skypa/whatvever 

pomoje ščvakam škatlo helexov na dan

 

grem raj iskat enga s korono, da me okuži

Povezava do prispevka

Za te old-games-emulator-systeme je pomoje trenutno top tier, da ti poganja še PS2 generacijo (torej Dreamcast, NGC in PS2, za Xbox ne vem, kok je kaj razvita emulacija)

 

Middle tier pa, da ti poganja N64 in PS1, kar te rpi zadeve načeloma zmorejo, čeprav povečini ne full speed

 

Je pa res odlom pri PS Classic, da zadeva z nativnimo naloženimi špili zgleda OGABNO, prav uno bruham si v usta warianta. Ko pa zadevo "hackaš", pa se odklene par filtrov, ki igrice naredijo ful lepše :D. To mi je res odlom, da moraš hackat zadevo, da dobiš spodobno HDTV sliko 

Povezava do prispevka

Geoff Keighleyem in bratrancem iz Amerike smo se ravno usedli, da bi predebatirali "game of the generation" nagrado/glasovanje v Konzolcu (aka najbolj relevantno priznanje v industriji videoiger)

 

Zanima me, če bi raje (odzovite se s pritiskom ustreznega emojija na ta post) 

 

Piv piv piv Samo mega glasovanje za najjačo igrico generacije in to je to

 

 

 

 

Ne me jebat Več glasovanj v različnih kategorijah (žanrsko, indie, najjači rimejk, najjača zgodba itd.) - in potem še mega glasovanje za najjačo igrico

Povezava do prispevka

Naj bo simple (čeprav hard), torej samo glasovanje za tisto eno ultimativno v generaciji.
Velikokrat smo že imeli ankice s kategorijami... Saj je seveda OK, ampak enkrat bi pa res lahko hardcore verzijo imeli. In bi se pač točno izkazalo. Ne, pa da ena zmaga v tej kategoriji, druga v oni, to je spet bolj ali manj škoda časa. Seveda pa bi morali najprej narediti najožji izbor iger, ki sploh pridejo v poštev za glasovanje za Cream of the Cream. Drugače bo itak vsak glasoval za svojo in smo spet tam... :)

Pač, hočem reči: tista ena in edina igra, kjer se VSE poklopi. Vem pa, da je to sila težko. Moramo pač biti močni, saj pa smo neki hardcore igralci tukaj. ;)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:

Naj bo simple (čeprav hard), torej samo glasovanje za tisto eno ultimativno v generaciji.
Velikokrat smo že imeli ankice s kategorijami... Saj je seveda OK, ampak enkrat bi pa res lahko hardcore verzijo imeli. In bi se pač točno izkazalo. Ne, pa da ena zmaga v tej kategoriji, druga v oni, to je spet bolj ali manj škoda časa. Seveda pa bi morali najprej narediti najožji izbor iger, ki sploh pridejo v poštev za glasovanje za Cream of the Cream. Drugače bo itak vsak glasoval za svojo in smo spet tam... :)

Pač, hočem reči: tista ena in edina igra, kjer se VSE poklopi. Vem pa, da je to sila težko. Moramo pač biti močni, saj pa smo neki hardcore igralci tukaj. ;)  

 

saj tista ena in edina igra je igra generacije

 

samo bi pa bilo IMO kul glasovati o best soundtracku, pa best art, pa best zgodba

 

zamislil sem si tako, da bi se vsak teden odprl nov topic z zbiranjem nominacij, pol, ko pa pokrijemo teh nekaj (5, mogoče 6) kategorij, pa glavna ankica z vsemi opcijami

 

glih pridemo skoz do launcha nove generacije

 

Povezava do prispevka

Jaz bi drgač tako

 

1. tema: zbiranje nominacij za kategorije (recimo da 5) ala najboljši rimake/rimaster, najboljša zgodba itd.

 

2. tema: glasovanje v teh kategorijah

 

3. tema: zbiranje nominacij za glavno nagrado game of the generation jocker konzolec

 

4. tema: finalno glasovanje za glavno nagrado 

Povezava do prispevka

Vsekakor. Tudi ta standardna varianta je kul. Upam, da se ne bo preveč zavleklo. Vsaj kategorije bi lahko dorekli na hitro. Npr. Rimejkov/rimasterjev jaz tu not nekako ne bi dajal, samo razmišljam. Ker to je že pred-generacijska igra, če gledamo realno. In bo še GTAV prišel v izbor.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 1 minuto:

Pa dodat kategorino "nimam favorita" ali "ne vem"... Ker res nisem nekaj ruknjen na glasbo in nimam pojma kak glasba je bla v bilo kateri igrici. Za eno samo se ne spomnim, da bi mi ostala v spominu.


Ni mi všeč. To je podpiranje lenobe oz. "ajde, po liniji najmanjšega odpora bom pač kliknil ne vem". In spet neki nerealni glasovi.   Bodi moški, nekaj boš že naumil in glasoval.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 minutami:


Ni mi všeč. To je podpiranje lenobe oz. "ajde, po liniji najmanjšega odpora bom pač kliknil ne vem". In spet neki nerealni glasovi.   Bodi moški, nekaj boš že naumil in glasoval.

 

Eh no... Kako pa bo relevantno, če kliknem nekaj na pamet? Kot ti pravim z ene same igre nimam sountracka v glavi. Če mi zdaj spustiš sountrack iz zadnjh 6 iger, ki sem jih igral nebi mel pojma kako določiti iz katere igre je kateri. Najbolje kar bi lahko je, da bi ugibal glede na to al je igra hitra al počasna ipd... če je glasba hitra, počasna... Potem tudi nima smisla v glasovanju, da nekaj brez veze kliknem a ne? Še manj relevantno je potem vse skupaj.

 

Povezava do prispevka

Jest veliko PS3 iger preigral samo na PS4. Uncharted 1,2,3, God of war 3, The last of US, en devil may cry ultimate, the journey...

 

Pa ful je odvisno, kako si objetkiven in subjektiven.

 

Objektivno bi rekel, da je najbolj zaznomoval Witcher 3, res svinjsko dober RPG in velik skratka res proper zadeva, kako je zaznomval smo videli, da je še Netflix serijo posnel in nasploh je relativno zodaj prišel ven in fural nek benchmark vse do danes. GTA V je izšel na prejšnji generaciji in je imel nasploh zgodbo 2/10 vsaj men, tako da ne pade.

 

Medtem ko subjektivno mi je Bloodborne najbolj zaznamoval generacijo, ker je to moj prvi From špil in sem potem še ful užival v Darksoulsih 3, ki je pa spet objektivno slabši od Sekira :)

 

 

Skratka generacija, ki je deliverala res ogromno singleplayer dobrih špilov v vseh žanrih, od streljačin do indie iger, kar je posledično priperljalo do tega, da je bila to ena najmanj družabnih generacij, najmanj igranja igranja ob pivu s kolegi drugi gamepad je bil samo rezervna baterija, which is kind a sad.

Povezava do prispevka

TLOU 1 sem jaz preigral na PS3 in potem še na PS4. Kakorkoli mi je že kulska igra, pa je ne morem dati v izbor za igro generacije :)
Dočim ob omembi Witcherja Tri pa konkretno kocine pokonci (v dobrem smislu) in bi dejansko dal glas, pa ne zaradi serije (ki je sploh še nisem gledal). 
RDR2 zaenkrat sploh ne bom omenjal.
Na srečo vsaj TLOU 2 in Death Stranding (še) nisem igral in je subjektivna izbira že malce ožja. :)  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...