Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

atomic reče pred 4 minutami:

Drugač je. Kordiš je, sam 96% volivce si ne želi take pravice hehe

Ja Kordis naj neha vlect belo al kaj je ponujal frendu na partiju, pa bo 100% pravicen, res je

 

Drugace salo na stran, naj vlece kar hoce. v politiki ne mores bit pravicen, glej samokriticen, glej objektiven. Ker v paralmentu mores apriori zagovarjat neke smernice ki jih fura stranka. Sej glede taga mu dam prav ker je zadnje case bolj tiho :)) morem rect da neko integriteto ima

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 minutama:

Fantje slovenija je tako majhna, da bi lahko bil z nekim res hitrim vlakom ala japonska iz obale v mariboru v eni uri

 


Par tednov nazaj sem po 25tih letih potoval z vlakom. Ista trasa ista fura kot tisti s katerim sem se 4 leta vozil v šolo. 
 

Šokiran sem bil kot isto je vse. Isti vlak, isti zici, isti vonj, edino kondukter je imel sedaj bralec QR kode, ampak ker je net na tej trasi neobstoječ, je rabila 3 minute da mi sprinta potrdilo. Drugače pa slow, neudobno, v nobeni fazi nismo presegli 60km/h(prej 50), skratka v Bolgariji bi bil zgrožen, pa tam pričakujem Bolgarsko.

 

Ne vem kaj lahko naredimo sploh, ti tiri ne podpirajo višjih hitrosti, vstavlja se v vsaki vasici, enostavno to ni način. 

Povezava do prispevka

Da te potolazm, stari vagoni so bolj udobni kt novejsi k so narejeni za masovni transport.  Tastari separejcki pa oni oblazinjeni sedezi so sweet sweet thing. Pr kakih tanovih nimas niti onega plasticnega naslonjala za stopala. Drgac pa valda bo vse isto, infrastruktura je taka kot je, lokomotive pa so tudi 40 let v pogonu

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 3 minutami:

A drugace ste vidli kolko placuje Kordis za poslansko stankvanje 66 kvadratov v Lj? 360 eur cca

Sj to majo vsi, ne samo Kordiš. Pač kdorkoli je izven LJ ima pravico in večina tudi koristi do poceni stanovanja.

Njihova plača, bonitete itd... so pičkin dim proti temu, kaj lahko vse dobijo v kovertah pod mizo.

uredilo bitje atomic
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 4 minutami:


Par tednov nazaj sem po 25tih letih potoval z vlakom. Ista trasa ista fura kot tisti s katerim sem se 4 leta vozil v šolo. 
 

Šokiran sem bil kot isto je vse. Isti vlak, isti zici, isti vonj, edino kondukter je imel sedaj bralec QR kode, ampak ker je net na tej trasi neobstoječ, je rabila 3 minute da mi sprinta potrdilo. Drugače pa slow, neudobno, v nobeni fazi nismo presegli 60km/h(prej 50), skratka v Bolgariji bi bil zgrožen, pa tam pričakujem Bolgarsko.

 

Ne vem kaj lahko naredimo sploh, ti tiri ne podpirajo višjih hitrosti, vstavlja se v vsaki vasici, enostavno to ni način. 

Ja ne vem kako rabli bi dosti kesa in pomoc japoncev.. se vedno boljse kot da fenar investirajo v nek javni sektor kjer kupijo 200 racunalnikov in jih niti ne uporabljajo, samo da nek privatnik ki ima veze profitira..da ne govorimo o gradbenistvu ipd

Povezava do prispevka

Mene samo ena stvar preseneča: kako folk ni bolj jezen. Mislim te cene so legalizirana kraja. Ljudje ne morejo preseči tega koncepta, da če je nekaj uradno legalno, da je tudi legitimno. Če jaz moji najemodajalki ukradem 200 eur iz torbice imam resne frke, medtem ko me ona javno vsak mesec lupi z ogabnimi najemninami brez realnega razloga. To je kraja in morali bi se počutit okradene. Ko sem ob prejšnji izgubi najemniškega stanovanja obupal pri iskanju novega in sem pisal po forumu, da grem šotorit pred občino in zahtevat stanovanje so se mi vsi posmehovali .... ma zame je to edina normalna stvar, morali bi zahtevat svoje. Za kredit 140k eur moram plačevat 800 eur na mesec do svojega 70. leta LMAO. Pa dobim eno majhno luknjo za to. V fakin 21. stoletju ko smo teoretično zmožni poselit pofukan Mars. Mislim da ljudem manjka ta perspektiva.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 19 minutami:

Mene samo ena stvar preseneča: kako folk ni bolj jezen. Mislim te cene so legalizirana kraja. Ljudje ne morejo preseči tega koncepta, da če je nekaj uradno legalno, da je tudi legitimno. Če jaz moji najemodajalki ukradem 200 eur iz torbice imam resne frke, medtem ko me ona javno vsak mesec lupi z ogabnimi najemninami brez realnega razloga. To je kraja in morali bi se počutit okradene. Ko sem ob prejšnji izgubi najemniškega stanovanja obupal pri iskanju novega in sem pisal po forumu, da grem šotorit pred občino in zahtevat stanovanje so se mi vsi posmehovali .... ma zame je to edina normalna stvar, morali bi zahtevat svoje. Za kredit 140k eur moram plačevat 800 eur na mesec do svojega 70. leta LMAO. Pa dobim eno majhno luknjo za to. V fakin 21. stoletju ko smo teoretično zmožni poselit pofukan Mars. Mislim da ljudem manjka ta perspektiva.

To je trg.. trzno gospodarstvo.. povprasevanje ponudba. Cene so take ker jih je folk pripravljen placat, drugace nebi bile. To je zelo naravni mehanizem. Vedno je bilo tako.

 

Regulacija cen po drugi strani ni naravna in lahko vodi v velike tezave, dolgorocno.

 

Cene je treba regulirat, ne umetno neposredno ampak naravno z vplivanjem na ponudbo in povprasevanje oz na trg

 

Ti dam eno vprasanje. Ki mene osebno obremenjuje. Imas stanovanje ga dajes v najem neki druzini, po zelo ugodni ceni, precej pod trzno ceno. Kaj bi ti naredil? Bi zvisal ceno, mogoce celo dal v najem turistom namesto druzini in zasluzil mnogo vec in s tem denarjem investiral drugam. Al bi naprej dajal v najem druzini pod ceno, da je pac mir in se ne rabis jebat, po drugi strani pa se pocutil NAJVECJA budala, da ne iztrzis vec? Ves kako pravijo dobrota je sirota. Nenazadnje tudi ti ko prodas graficno hoces iztrzit neko normalno ceno, redki so dobrotniki ki prodajajo pod ceno, samo da se ne jebejo, sploh ko gre za velike vsote denarja. Bodisi kee ga ne rabijo, bodisi ker so skromni. Sam mores vedet, da ce neki trzis pod ceno, se pocutis budala in tudi drugi te imajo za budalo, da ne iztrzis vec. Ker ko gres gledat za nazaj kolko bi lahko vec imel, se pac pocutis budala. In mogoce tudi si. Ker pridejo tezave, treba obnavljat, popravljat, drugi stroski, ki nimajk veze in bi ta denar priswl precej prav.

 

Po drugi strani pa lazje spis, recimo.

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

Moj kolega je imel družino v najemu, lep plac, dobra lokacija. Odloči se prodat stanovanje, cela jeba, družina noče ven. Meseci kolobocij in drame, policija, sodisce, sociala, nihce ne more nic… ne mors jih fuknit iz placa. 
Pol enkrat vleti z ekipo in jim odstrani vrata in okna. Valda panika, tega tudi ne smeš. No, nekim čudežem se družinica odloči le it ven, ampak ne preden mu čist trashajo plac, skup s tlaki in ostalim. Škode še pa še.
 

Get fucked z družinami, ko bom dajal plac v najem bojo klienti delavci iz Bangladeša, celo zadevo v ploščice pa sam hose down ko jih prijaviš imigraciji/oz se odločijo ne več bit pr tebi.

 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 13 minutami:

Poglete mal položnice elektrike, zdej k prihajajo. Sweet jezus....

Jaz imam soncno, treba investirat.

Golob mi je celo dal poslovno idejo hahaha

 

Tip ima 3 soncne elektrarne na podjetje za 700kw to je 1750 panelov po 400w en stane 126 eur brez ddv.. to je enih 250k eur, dobro pol mores placat se delo in druge stvari, ma vrjetno jih na kolicino dobis tudi bolj poceni... sam tip prodaja to elektriko neki drzavni firmi v katerii ma svoje nadzornike in dobi letno cetrt milijona.. sekar ql a v letu dveh se ti poverne.. sam pac mores imet veze lol

Povezava do prispevka

odvisno koliko si pogolten. trenutne cene definitivno napihuje pohlep. v novih stanovanjih na masarykovi so potencialnim kupcem ze pred nakupom dajali kot pogoj v podpis listino, da soglasajo da se ostala stanovanja v kompleksu oddajajo v kratkorocni najem. v primeru da niso bili za to, so jih skenslali in oznacili kot tezavne. ves kam pes taco moli

 

trenutno so cene ze toliko napihnjene, da jih je nehal po oglasevanih cenah kupovat folk, ki jih nabavlja kot investicijo in na zalogo. tudi to pove marsikaj

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 3 minutami:

To je trg.. trzno gospodarstvo.. povprasevanje ponudba. Cene so take ker jih je folk pripravljen placat, drugace nebi bile. To je zelo naravni mehanizem. Vedno je bilo tako.

 

Regulacija cen po drugi strani ni naravna in lahko vodi v velike tezave, dolgorocno.

 

Cene je treba regulirat, ne umetno neposredno ampak naravno z vplivanjem na ponudbo in povprasevanje oz na trg

 

Ti dam eno vprasanje. Ki mene osebno obremenjuje. Imas stanovanje ga dajes v najem neki druzini, po zelo ugodni ceni, precej pod trzno ceno. Kaj bi ti naredil? Bi zvisal ceno, mogoce celo dal v najem turistom namesto druzini in zasluzil mnogo vec in s tem denarjem investiral drugam. Al bi naprej dajal v najem druzini pod ceno, da je pac mir in se ne rabis jebat, po drugi strani pa se pocutil NAJVECJA budala, da ne iztrzis vec? Ves kako pravijo dobrota je sirota. Nenazadnje tudi ti ko prodas graficno hoces iztrzit neko normalno ceno, redki so dobrotniki ki prodajajo pod ceno, samo da se ne jebejo, sploh ko gre za velike vsote denarja. Bodisi kee ga ne rabijo, bodisi ker so skromni. Sam mores vedet, da ce neki trzis pod ceno, se pocutis budala in tudi drugi te imajo za budalo, da ne iztrzis vec. Ker ko gres gledat za nazaj kolko bi lahko vec imel, se pac pocutis budala. In mogoce tudi si. Po drugi strani pa lazje spis, recimo.

Ne ne ne in ne prijateljček. To ni "trg" in "tržno gospodarstvo", ravno ta ideja je pesek v oči. To je ideologija kapitalizma, ki opušča vse vrednote razen nenehne ekonomske rasti v omejenem sistemu. Kaj pomeni opuščati vse vrednote? Nihilizem, propad človeka, ker nič več ni pomembno. Gola ekonomska rast je .... predstavljaj si da je konec človeštva, nuclear fallout, povsod radiacija, nič več živega in na zemljo pade komet s par tonami čistega zlata. To je slika tega, da je važna samo ekonomska rast - to nima veze s človekom. Kar se človeka tiče je pomembna varnost, materialna in emocioalna, stremenje k dobremu, k višjim ciljem, duhovna in osebnostna rast ... tega je neskončno, medtem pa kapitalizem ceni samo tisti komet, pa čeprav bo padel na zemljo, ko na njej ni več nobenega življenja. Trg je lahko takšen in drugačen, to je orodje, sredstvo, nima ideologije sam na sebi, ne tega mešat, ker ravno s tem dovoliš kapitalizmu prodiranje, kot da bi spustil trojanskega konja v mesto. Nad trgom bdi politika, ki ga regulira, to je pomembno, sam trg se ravna zelo simple po teh regulacijah.

 

Seveda bi nabil ceno, ampak nočem se it te igre, nočem niti imet dveh nepremičnin medtem ko nekdo nima nobene, nočem bit postavljen v situacijo, ko moram to počet, želim si da imamo vsi osnovne potrebe zagotovljene.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 6 minutami:

Ne ne ne in ne prijateljček. To ni "trg" in "tržno gospodarstvo", ravno ta ideja je pesek v oči. To je ideologija kapitalizma, ki opušča vse vrednote razen nenehne ekonomske rasti v omejenem sistemu. Kaj pomeni opuščati vse vrednote? Nihilizem, propad človeka, ker nič več ni pomembno. Gola ekonomska rast je .... predstavljaj si da je konec človeštva, nuclear fallout, povsod radiacija, nič več živega in na zemljo pade komet s par tonami čistega zlata. To je slika tega, da je važna samo ekonomska rast - to nima veze s človekom. Kar se človeka tiče je pomembna varnost, materialna in emocioalna, stremenje k dobremu, k višjim ciljem, duhovna in osebnostna rast ... tega je neskončno, medtem pa kapitalizem ceni samo tisti komet, pa čeprav bo padel na zemljo, ko na njej ni več nobenega življenja. Trg je lahko takšen in drugačen, to je orodje, sredstvo, nima ideologije sam na sebi, ne tega mešat, ker ravno s tem dovoliš kapitalizmu prodiranje, kot da bi spustil trojanskega konja v mesto. Nad trgom bdi politika, ki ga regulira, to je pomembno, sam trg se ravna zelo simple po teh regulacijah.

 

Seveda bi nabil ceno, ampak nočem se it te igre, nočem niti imet dveh nepremičnin medtem ko nekdo nima nobene, nočem bit postavljen v situacijo, ko moram to počet, želim si da imamo vsi osnovne potrebe zagotovljene.

To je filozofiranje idealiziranje, mogoce cez 1000 let. Ma ne verjamem.

 

Kot bi rekla moja nona od same ljubezni se ne zivi.

 

Mores se vprasat sam pri sebi iskreno od kje tebi dohodek za zivljenje? Od dela okej. Samo kdo ti da delo? Vprasaj se in si iskreno odogovri. Od kje tebi delo in pogoji za delo? Pol bos vidu, da ce nebi bilo kapitalizma, bi vrjetno kopal krompir nekje na neki njivi, ce bi se sploh rodil in nebi sploh imel casa razmisljat na dujovno rast.

 

Al to al pa bi bil nek klosar kot Jezus in koncal slabo ampak se vedno boljse od njega, z malo srece. Vsekakor pa bi zivel od miloscine.

 

Narava ne deluje tako in trge ne naravni mehanizem. Podobno kot v naravi, kjer mocnejsi izpodrine sibkejsega, sam da je bolj razvit in gremo temu rect civiliziran. Sej pravim mogoce se lahko o tem pogovarjamo cez 1000 let, da vidimo ce je slo kaj na boljse

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 1 minuto:

Eno nadstropje je skoraj čisto fraj. Ampak je zaenkrat teta not in bo še par let trajalo :)

Eno nadstropje je skoraj čisto fraj, ampak je teta notri.

Izberi prvo ali drugo poved, ne moreš obeh. Ne štekam al si res tako teslo, al to sam trollaš neko early demenco.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 7 minutami:

mislim da je stomatolog po izobrazbi in da dejansko ima šiht, ni na soci

Stomatolog to ne pove nic. Je zaposlen. Je privatnik ima koncesijo, nima? Od kje mu zasluzek? Od kje zasluzek ljudem, da si popravljajo zobe? Sploh uni premozni, ki si jih naredijo se bolj svetlece in od katerih najbolj sluzi?

 

Ce nebi bilo kapitalizma bi ljudje imeli se vedno skrbave zobe in tip nebi imel dela. To je point.

 

Me zanima ce bi tip bil stomatolog v afriki.

 

 

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 6 minutami:

What

What

 

Prej si napisal, da bi bil rajsi brez nepremicnin in ne imel tega problema. In kaj ce bi podedoval nepremicnine al ne vem zadel na lotu.. bi se temu odrekel, bi podaril v dobrodelne namene in sel iskat duhovno rast v šumo?

 

Dej dej.. kaksna budala bi si sele pol pocutil. 

 

Nihce ki zivi v tem sistemu mi ne more pametovat o duhovni rasti. To je enostavna hinavscina. Go big or go home s temi pravljicami o duhovni rasti.

Povezava do prispevka
bigboss82 reče pred 2 minutama:

Ce nebi bilo kapitalizma bi ljudje imeli se vedno skrbave zobe in tip nebi imel dela.

Če ne bi bilo kapitalizma, bi bil pač nek drug sistem, zakaj misliš, da bi v drugem sistemu bili vsi škrbavi in da ne bi nič delali? 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 10 minutami:

Eno nadstropje je skoraj čisto fraj, ampak je teta notri.

Izberi prvo ali drugo poved, ne moreš obeh. Ne štekam al si res tako teslo, al to sam trollaš neko early demenco.


Težko ti razložim. Nadstropje je "prazno", beri: 2 dnevni sobi, spalnica, 2 kopalnici, kuhinja, kabinet soba, balkon. Samo ena ženska živi (spi) tam, pa še to je večino časa sploh ni doma ali pa je v spodnjem delu bajte.  

Povezava do prispevka
Avion reče pred 1 minuto:

Če ne bi bilo kapitalizma, bi bil pač nek drug sistem, zakaj misliš, da bi v drugem sistemu bili vsi škrbavi in da ne bi nič delali? 

Zato ker tej drugi sistemi obstajajo v afriki. In drugje po svetu, kjer nimajo za zobozdravnika.

 

Ljudje zivimo najboljse trenutno ugani v kaksnem sistemu?

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...