Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Dejch reče pred 36 minutami:

Airbnb bi mi pa omogočil za kakšen tedn k nism doma, da bi mal pokasiral (no harm is done). 

Mislim pa valda ne boš airbnb-jal, ko boš en teden zdoma, pa fak no, daj imej malo dostojanstva. To me pa res triggera kot ko musliči začnejo tauntat Tysona

 

Človek, ki gre na dopust, hoče bit v objektu, ki vsaj približno zgleda turističen, ne pa uletet nekemu randomu v domač flet in vohat njegove posrane gate v predalu

 

Da naguzim na tak apartment na Airbnb-ju, pod pretvezo fotkic, da gre za nek fin apartma, majkemi da tako dolgo gnjavim Airbnb-ju da dobim refund celotnega dnarja in dosežem, da se tako osebo izbriše iz storitve, obenem pa ga prijavim na vse možne inštance in upam, da nekaj ni bilo according to law in bo dobil položnice, me prav boli kurac

uredilo bitje Hernire
  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Ćernier: moj flat bi bil čist čist predn grem, pa neb to fural ko bi bil na dopustu, ampak ko me en tedn ni doma. Mal bi dodatno dobil za stroške k je flat prazn. Pa še blizu imam otroško igrišče, parkec pa še vse je relativno blizu za turiste. no harm would be done. ne vem zakaj si se ga zdaj tako razpištoljil v tem primeru.

Povezava do prispevka

Ja jz gretje pozim plačujem, tud če me ni doma pa izklopim radiatorje, zakaj nej bo prazno, če lahko osrečim neko turistično družino. Sicer sem pa povedal, jaz bi to rad imel legalno, problem da je tok tega, da ne vem, če lahk to vse ufuram.

 

Pa lahk bi se mi vrjelo, nism glih znan po bullshitanju.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 7 minutami:

Ćernier: moj flat bi bil čist čist predn grem, pa neb to fural ko bi bil na dopustu, ampak ko me en tedn ni doma. Mal bi dodatno dobil za stroške k je flat prazn. Pa še blizu imam otroško igrišče, parkec pa še vse je relativno blizu za turiste. no harm would be done. ne vem zakaj si se ga zdaj tako razpištoljil v tem primeru.

 

Ma, realno Dejč je to res full čudno. Kam pa bi "izselil" svoje osebne zadeve v tem času? A bi vse zaklenil v neko sobo al kaj? Osebne stvari iz hladilnika ali skrinje? Res si jaz tudi tega ne predstavljam.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 16 minutami:

moraš se prijaviti na ajpes, odpreti moraš sobodajalstvo (max 150 nočitev na leto) strošek cca 35EUR na mesec ali popoldanski s.p strošek cca 80EUR na leto...lahko oddajaš neomejeno....najbolje, da kot normiranec kjer ti priznajo 80% stroškov...od teh 20% pa plačaš 4% davka državi....s tem, da se bo 1.1.23 pogoji malo spremenili.
 

to btw je za fizično osebo in s.p. popoldanski. sp ali doo je več.

 

kle sm bral včeri, zdej če so v tem času karkol spremenil ne vem, našel nisem nič.

 

Airbnb: Kako turistom legalno oddajati nepremičnine, ne da bi dobili kazen - Metropolitan.si

 

 

maa ce si fizicna oseba je

 

registrirani sobodajalec – fizična oseba, če opravlja dejavnost le občasno (skupno ne več kot pet mesecev v koledarskem letu – pomeni, da sobodajalec tekom celega koledarskega leta skupaj ne oddaja nepremičnine v turistični najem več kot pet mesecev, tj. 150 dni) in gostom nudi do 15 ležišč ter je vpisan v Poslovni register Slovenije

 

drugace pa.. se da glej ne rabis nekega pozarnega izhoda..

ampak kot vidis je cel kup drugih stvari

ampak se da, samo malo mores vstrajat

ne vem pa ce se ti izplaca za en teden tu pa tam, ker nekaj stroskov ipak je

 

pa tudi dat folk v osebne prostore ni najbolj higjenično v vseh pomenih te besede

 

ne vem jaz bi probal pac

pa pol vidis kako bo slo in sproti resujes tezave, ko nastopijo

ce ne drugo se bos neki naucil

najslabse je da gledas te spletne strani kjer pisejo vso po zakonu, ki pol se itak nic ne da =)))))

 

glavno da mas registrirano dejavnost in placujes davke

pol ce bo kaj inspekcija tezila bos popravil ce se da ce ne pa pac nehal

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 12 minutami:

Mislim pa valda ne boš airbnb-jal, ko boš en teden zdoma, pa fak no, daj imej malo dostojanstva. To me pa res triggera kot ko musliči začnejo tauntat Tysona

 

Človek, ki gre na dopust, hoče bit v objektu, ki vsaj približno zgleda turističen, ne pa uletet nekemu randomu v domač flet in vohat njegove posrane gate v predalu

 

Da naguzim na tak apartment na Airbnb-ju, pod pretvezo fotkic, da gre za nek fin apartma, majkemi da tako dolgo gnjavim Airbnb-ju da dobim refund celotnega dnarja in dosežem, da se tako osebo izbriše iz storitve, obenem pa ga prijavim na vse možne inštance in upam, da nekaj ni bilo according to law in bo dobil položnice, me prav boli kurac

ironicno, glede na to da je originalna ideja airbnbja tocno to kar opisuje dejch, rentanje (dela) lastnega flata kadar (ki) ga ne uporabljas. ne pa kupovanje/oddajanje flatov kot investicijo, se ena stvar ki se je izrodila

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 4 minutami:

Zakaj bi izselil? Folk bi mel PS4pro z SSD, TV, radio pojstlo, kuhinjo vse umazane cunje pa operem pred tem. Mislm, i could do it. Ampak če je mn3 določu da ne, so be it.

Ma tudi, če imaš čiste cunje v predalih in omarah, bi mene to na polno motilo. Res pa, da nimam izkušenj z airbnb. Jaz sem si to predstavljal isto kot bed and breakfast hotel, minus mogoče kaka logistika pri vhodu, da si ga moraš deliti z lastnikom, ki živi zraven al kej v tem stilu.

Jaz si nikakor ne predstavljam, da bi imel tam neke rabljene (pazi, rabljene, ne umazane) gate od lastnika v omari poleg mojih stvari. A si ti nor, lol. :D

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče Pravkar:

Ja pa apomnem se da je bla neka stran share couch.. oz da delia svoj divan kaksnkm turistom.. pol ko gres ti kam pa oni tebi ipd :)))

Tisto je couch surfing, ne airbnb. Tisto je še korak dlje in si dejansko deliš stanovanje ali del tega z lastnikom, medtem ko je tip še vedno v bajti.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Ma tudi, če imaš čiste cunje v predalih in omarah, bi mene to na polno motilo. Res pa, da nimam izkušenj z airbnb. Jaz sem si to predstavljal isto kot bed and breakfast hotel, minus mogoče kaka logistika pri vhodu, da si ga moraš deliti z lastnikom, ki živi zraven al kej v tem stilu.

Jaz si nikakor ne predstavljam, da bi imel tam neke rabljene (pazi, rabljene, ne umazane) gate od lastnika v omari poleg mojih stvari. A si ti nor, lol. :D

Plus jaz se rad razkomotim aka ne živim iz kufra, pač pa si obesim srajce po omarah in dam gate v predal. Pač res si ne predstavljam, da ne dobim čisto praznih predalov, izjemno nekomfi scena se mi zdi

 

Pimp, drgač možno, da je bila taka ideja ob nastanku, ampak zdaj definitivno ni več tako. Na couchsurfingu recimo ne bi nikoli težil, če so gate v predalu, ker je zelo jasen koncept, da samo dropaš posteljo neznancu in da ne gre za turistični objekt 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Ma tudi, če imaš čiste cunje v predalih in omarah, bi mene to na polno motilo. Res pa, da nimam izkušenj z airbnb. Jaz sem si to predstavljal isto kot bed and breakfast hotel, minus mogoče kaka logistika pri vhodu, da si ga moraš deliti z lastnikom, ki živi zraven al kej v tem stilu.

Jaz si nikakor ne predstavljam, da bi imel tam neke rabljene (pazi, rabljene, ne umazane) gate od lastnika v omari poleg mojih stvari. A si ti nor, lol. :D

fora je, to je čista resnica. jaz imam spalnico v kateri je omara, kjer je predalov dosti kjer ni nič mojih cunj imam tudi zaščito pred molji. tako da lahko gosti dajo karkoli pa bo uredu. vse kar je tam notri so knjige in kovčki pa rjuhe neuporabljene. jaz mislim, da bi blo čist ok. 

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 6 minutami:

10 let nazaj so bli vsi airbnb flati polni lastnikove robe

 

Nisem vedel, ker nikoli nisem bil. Meni je to moteče. Ampak, če ej poanta v tem, pa naj bo. Bom ostal pri drugih oblikah rentanja :D

 

ke_kit reče pred 5 minutami:

Ma tudi, če imaš čiste cunje v predalih in omarah, bi mene to na polno motilo. Res pa, da nimam izkušenj z airbnb. Jaz sem si to predstavljal isto kot bed and breakfast hotel, minus mogoče kaka logistika pri vhodu, da si ga moraš deliti z lastnikom, ki živi zraven al kej v tem stilu.

Jaz si nikakor ne predstavljam, da bi imel tam neke rabljene (pazi, rabljene, ne umazane) gate od lastnika v omari poleg mojih stvari. A si ti nor, lol. :D

 

Točno to, jaz tudi nisem vedel tega. Sem do zdaj skippal in bom zgleda še v bodoče.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 2 minutama:

Pimp, drgač možno, da je bila taka ideja ob nastanku, ampak zdaj definitivno ni več tako.

Vem da ni vec tako, zadeva je za moje pojme sla na polno v kurac. Zdej vecinoma dobis neke luknje na hitro opremljene z najcenejsim ikea/yjsk pohistvom, neki v cemer sam nebi nikol hotu zivet.

 

Drgac ko je folk vcasih oddajal svoja stanovanja je navadno mel dedicated omaro/predalnik, ki je bil prazen in namenjen izkljucno gostu.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 7 minutami:

fora je, to je čista resnica. jaz imam spalnico v kateri je omara, kjer je predalov dosti kjer ni nič mojih cunj imam tudi zaščito pred molji. tako da lahko gosti dajo karkoli pa bo uredu. vse kar je tam notri so knjige in kovčki pa rjuhe neuporabljene. jaz mislim, da bi blo čist ok. 

Ne sej, zdaj malo bolje razumem zadevo. Mislu sem, da gre za bolj "profi" zadevo, kjer imaš del bajte določen za točno tole 24/7. V bistvu pa gre za rentanje lastnega placa, v katerem živiš.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče Pravkar:

Ma to zdaj neki komplicirajo s temi airbnbji ker hoteli imajo izgubo in gospodarstvo trpi in pol hocejo zamejit.. kot pri vsaki stvari, ko se oflk hoce znajdet in se izkaze za dobro in se izrodi za te kapitaliste.. prasci

Dobro, samo Airbnb je na polno problematičen, tega ne moreš zanikat. Zdaj je bolj urejen, samo ko je v Sloveniji štartal, si lahko yolo oddajal gor ovinek mimo vseh pravil gladko

 

Ergo, nekdo je oddajal nek turistični objekt že desetletja, imel prijavljeno dejavnost, prijavljal dohodke odhodke, plačeval DDV in ostanek imel zase kot zaslužek

 

Enter 2012 nekdo uleti na Airbnb, začne oddajat brez dejavnosti brez prijave dohodkov odhodkov DDV, pobere čisti dobiček minus neki malo za storitev, dohodek se mu šteje praktično kot da bi dobil prostovoljni prispevek v očeh države :D 

 

Kako je to bilo fer? Edino normalno, da so začeli tolčt po prstih

 

Meni so nasploh vse te fore a la Uber, Airbnb ogabne. Dosti držav je imelo licenco za taxije, dejansko si moral hodit na neke tečaje pa tako, a ko se je Uber pred desetletjem in pol masovno zagnal, je vsak drug narkomanski nigerijc vozil, dokler niso po kakem letu vsi taksisti rekli wtf, zakaj smo delal licence in imamo polno nekih omejitev (npr. kolko ur dnevno lahko opravljaš to dejavnost), random nigerijc pa razvaljiva brez vsega in ima na koncu dneva še višje zaslužke. Zato se je začel Uber omejevat. In Airbnb je podobna scena. Meni so to pač scummy firme, dolga leta so imela privilegije in zelo visoke lobiste, da so se državni organi in uprava obračal proč in ignoriral njihovo izigravanje zakonov. Edino normalno, da se to malo poštima. Ali pač naj bo teksas za vse ali pa pravila za vse, ne more nek Uber imet ločenih zakonov za svoje taksiste lol

Povezava do prispevka

Ćernier: sam v mojem primeru dejansko ni nič od tega. ne vem zdej kok ma point kle naprej it. sam pr men se gre za to, da me en tedn na vsake 14 dni praktično ni v flatu, vse stroške plačujem, in če bi imel turistično družino not, bi kvečjem prispeval k lepi prepoznavnosti mesta. jaz pa bi mel pokrite stroške ko me en tedn ni doma.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 uro:

Razen mange, ki je zelo epic stuff (do iste točke kot oriđiđi anime), predvsem ker še dosti bolj razdela backstory. V animeju je vse skrčeno, v mangi imaš pomoje vsaj za 500 strani več, ko se Griffith in Guts z bando ganjata okoli

 

Žal pa zgodba po eclipse ful pade. Sicer je en forumaš ravno pred kratkim pisal, da njemu je še naprej okay, samo meni ni bilo. Se pa Berserk v bistvu šele zares začne po eclipse, ker v mangi je tole z Griffithom v bistvu tako 1500-stranski flashback XD

prosim ne zdej ponavljat te laži, da Berserk kvaliteta po unem arcu pade

ker preprosto ni res

še en neumen take kisle mn3 smetane

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 25 minutami:

Dobro, samo Airbnb je na polno problematičen, tega ne moreš zanikat. Zdaj je bolj urejen, samo ko je v Sloveniji štartal, si lahko yolo oddajal gor ovinek mimo vseh pravil gladko

 

Ergo, nekdo je oddajal nek turistični objekt že desetletja, imel prijavljeno dejavnost, prijavljal dohodke odhodke, plačeval DDV in ostanek imel zase kot zaslužek

 

Enter 2012 nekdo uleti na Airbnb, začne oddajat brez dejavnosti brez prijave dohodkov odhodkov DDV, pobere čisti dobiček minus neki malo za storitev, dohodek se mu šteje praktično kot da bi dobil prostovoljni prispevek v očeh države :D 

 

Kako je to bilo fer? Edino normalno, da so začeli tolčt po prstih

 

Meni so nasploh vse te fore a la Uber, Airbnb ogabne. Dosti držav je imelo licenco za taxije, dejansko si moral hodit na neke tečaje pa tako, a ko se je Uber pred desetletjem in pol masovno zagnal, je vsak drug narkomanski nigerijc vozil, dokler niso po kakem letu vsi taksisti rekli wtf, zakaj smo delal licence in imamo polno nekih omejitev (npr. kolko ur dnevno lahko opravljaš to dejavnost), random nigerijc pa razvaljiva brez vsega in ima na koncu dneva še višje zaslužke. Zato se je začel Uber omejevat. In Airbnb je podobna scena. Meni so to pač scummy firme, dolga leta so imela privilegije in zelo visoke lobiste, da so se državni organi in uprava obračal proč in ignoriral njihovo izigravanje zakonov. Edino normalno, da se to malo poštima. Ali pač naj bo teksas za vse ali pa pravila za vse, ne more nek Uber imet ločenih zakonov za svoje taksiste lol

dober point vreden razmisleka

 

meni pa niso ogabne, ravno obratno.. ideja da lahko posameznik sam vzame usodo v svoje roke, glej zasluzek, mi je zelo ql

zelo liberalen

 

je pa res da se tle pojavijo razlicni porblemi

 

-prvi je davek in crna ekonomija

-drugi so zagotavljanje neke varnosti potrosniku, kot tudi delavcu oz ponudniku storitve.. in to vse nekaj stane

-in pol imas se vprasanja glede druzbe npr krsenja javnega redu in miru npr airbnb da se tam po hodniku od bloka setajo nonstop neki turisti s kovcki ipd.. ali pa da delajo kazin v fletu, ker nikoli ne ves kdo uleti.. to so pravi problemi, ne da je moral nek taksist al hotelir naredit licenco in se mu zdaj godi krivica.. pac svet gre dalje.

 

ampak teoreticno.. dokler ti appi nimajo monopola in nudijo vecji zasluzek delavcu je ql.. najhujse je da imas par taksi sluzb al par hotelov, ki lahko samo oni opravljajo te dejavnosti, dajo minimalne place in nabijajo cene

 

kar pa seveda na disi drzavi, ki pobira mastne davke in vrjetno se kaj pod mizo od takih velikih podjetji od uberja in airbnbja pa nic

 

 

 

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče Pravkar:

-prvi je davek in crna ekonomija

-drugi so zagotavljanje neke varnosti potrosniku, kot tudi delavcu oz ponudniku storitve.. in to vse nekaj stane

-in pol imas se vprasanja glede druzbe npr krsenja javnega redu in miru npr airbnb da se tam po hodniku od bloka setajo nonstop neki turisti s kovcki ipd.. ali pa da delajo kazin v fletu, ker nikoli ne ves kdo uleti.. to so pravi problemi, ne da je moral nek taksist al hotelir naredit licenco in se mu zdaj godi krivica.. pac svet gre dalje.

 

A ni to dovolj? :D Ne more vsak posameznik prostovoljno odločat o svojem zaslužku, po drugi strani pa koristit vse ugodnosti in infrastrukturo države. Halo.... zbudite se :)

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 7 minutami:

 

A ni to dovolj? :D Ne more vsak posameznik prostovoljno odločat o svojem zaslužku, po drugi strani pa koristit vse ugodnosti in infrastrukturo države. Halo.... zbudite se :)

kaksne ugodnosti? sej placujemo za vse

kdo mislis da placuje? marsovci

 

ne vem kaksne ugodnosti imas kot uber voznik? cestno takso? zdravniski pregled? zdravstveno zavarovanje in policijo pri nesreci? davek na dohodek? DDV? provizijo petrola za tankanje bencina?

ne razumem kaj mislis, pojasni mi prosim =)

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 2 minutama:

kaksne ugodnosti? sej placujemo za vse

kdo mislis da placuje? marsovci

 

ne vem kaksne ugodnosti imas kot uber voznik? cestno takso? zdravniski pregled? zdravstveno zavarovanje in policijo pri nesreci? davek na dohodek? DDV? provizijo petrola za tankanje bencina?

ne razumem kaj mislis, pojasni mi prosim =)

 

Ja pizda, če bi na črno delal praviš. Siva ekonomija pa to. Sami lopovi vam pravim!

 

Brez zavarovanj, brez licenc, brez birokracije....

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...