Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ma ne vem ampak manipulirajo tudi z zlatom.. verjetno imajo pocez te vecje rudarje in rudnike.. sploh pa z zalogami...

 

In sploh zidje ao bili znani po tem vcasih :)))

 

Tipi imajo zlato in drage kamne nalasc na zalogi in jih prodajajo po malo pac.. in vrjetno rudarijo, tolko da pokrivajo povprasevanje oz da je rahlo pomanjkanje ponudbe in cena raste

 

Vsaj po moje

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 5 minutami:

tle z minanjem in ponudbo ne morejo se tako dobro ampak, bodo. Ce bo potrebno.

Samo z majnanjem ne morejo, z vsem ostalim lahko in to tudi počnejo. Pa še to z majnanjem, glede na to, da je več kot polovica majninga v USA, teoritično možno, da  pride do konsenza in obvladujejo cel bitcoin.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče Pravkar:

Mesetarjenje je imo bol prodajanje zlata/srebra na papirju, ki v resnici sploh obstaja ne :)

Ja ital da obstaja, kot za dosti stvari.. ves da si izmislojo pol neke financne produkte, nema da nema

 

Sej zdaj so naredili isto z bitcoinom

 

Ampak jaz govorim bolj konkretno, ce prude do nekega reseta.. itak te paprinatw bodo sle v kurac in no cena padla, sam ostalo bo fizicno in bo s5 naraslo... tako okvirno samo, kaksna bp tempistika ne vem

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 minuto:

Samo z majnanjem ne morejo, z vsem ostalim lahko in to tudi počnejo. Pa še to z majnanjem, glede na to, da je več kot polovica majninga v USA, teoritično možno, da  pride do konsenza in obvladujejo cel bitcoin.

Ja

 

Ker je halving vsaka 4 leta

Ja z minanjem vedno tezje in kmalu bo nemogoce

Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 1 minuto:

Ja

 

Ker je halving vsaka 4 leta

Ja z minanjem vedno tezje in kmalu bo nemogoce

Ne to nima veze... trenutno, pač vsak dan nastane cca novih bitcoinov, po predvidoma aprilu bo dnevno samo še 400 itd... To samo pomeni, koliko novih btcjev bo v obtoku vsak dan...Transakcije se bodo še zmeraj potrjevale in to večinoma trenutno dela USA, odkar so Kitajci prepovedal vse kar se tiče kripta.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 minutami:

Ne to nima veze... trenutno, pač vsak dan nastane cca novih bitcoinov, po predvidoma aprilu bo dnevno samo še 400 itd... To samo pomeni, koliko novih btcjev bo v obtoku vsak dan...Transakcije se bodo še zmeraj potrjevale in to večinoma trenutno dela USA, odkar so Kitajci prepovedal vse kar se tiče kripta.

Ja dobro samo potrjevanje je v blockchainu.. pac potrjujejo vsi oz ne vem tocno kako deljuje, ampak sam bitcoin, blockchain potrjuje sam sebe.. ne vem ce lahko manipulirajo potrjevanje, lahko ga samo upocasnijo vrjetno, ne vem

Povezava do prispevka

Edina nevarnost, ki jo jaz vidim tle je soncna nevihta, sam pol bi imeli druge probleme in tudi pol bi se vrjetno samo izgubilo neko doloceno stevilo bitcoinov, dokler se s5 ne izpostavi sistema ampak pustmo to

 

In kvantni racunalniki, ki bi lahko shekali blockchain.. ampak tudi to je bolj slaba varijanta

 

Lahko pa manipulirajo z zalogami, ce jih imajo dosti. In raznimi financnimi produkti, ki jih zdaj razvijajo, kot pri zlatu

Povezava do prispevka

Ja

 

Tudi jaz nisem za ali proti

Pa tut ne spoznam se ful

 

Samo pac debatiramo

 

Manipulirajo vsekakor lahko in jim je to cilj.. zdaj kako in kdaj in kdo bo in koliko zasluzil od tega in obratno je pa drugo vprasanje

 

Ponavadi blizje in prej si pri koritu bolj profitiras.. ko pa postane za mase je prepozno in lahko celo popusis. Akratka ko vidis novico na rtv, da je bitcoin visoko je pocasi cas za prodat :))))

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
Arey reče pred 3 minutami:

Zagotovo se lahko s kaksno legislacijo prepove mining ali pac nekaj, sej obstjajo dobri praviji. Vprasanje je samo kok je zelje po tem, trenutno ocitno ne dovolj. Nimam mnenja a bi bilo to dobro al ne, sam trditve da je nemogoce so POMOJE mal mimo. 

To je tko, kot da bi ukinili davčne oaze, teoretično se da ane... Sam v praksi je pa to nemogoče, ker bi morale države priti do konsenza, kar je nemogoče ane... Ker majnajo USA, Canada, Nemčija, Kazakhstan(kitajska), Iran, Rusija...

Vsi vejo, da se v oazah denar pere in to triljoni dolarjev in se nič ne naredi. Vsi vejo, da Tether fake money pumpa kripto, da se denar pere, financira terorizem, države pod sankcijami itd.... zakaj bi potem to prepovedali.

 

Tko da ta nemogoče niti ni mimo. Kripto je tukaj, da ostane.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 urami:

To je tko, kot da bi ukinili davčne oaze, teoretično se da ane... Sam v praksi je pa to nemogoče, ker bi morale države priti do konsenza, kar je nemogoče ane... Ker majnajo USA, Canada, Nemčija, Kazakhstan(kitajska), Iran, Rusija...

Vsi vejo, da se v oazah denar pere in to triljoni dolarjev in se nič ne naredi. Vsi vejo, da Tether fake money pumpa kripto, da se denar pere, financira terorizem, države pod sankcijami itd.... zakaj bi potem to prepovedali.

 

Tko da ta nemogoče niti ni mimo. Kripto je tukaj, da ostane.

Imo je ze dost da se prepove aplikacije ki omogocajo trading cripta. Navadni ljudje ne bi iskali nacinov kako to narest brez prijaznih vmesnikov in simpl aplikacij in bi zadeva hitro zgubila mass appeal in s tem vecino vrednosti. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 10 minutami:

Imo je ze dost da se prepove aplikacije ki omogocajo trading cripta. Navadni ljudje ne bi iskali nacinov kako to narest brez prijaznih vmesnikov in simpl aplikacij in bi zadeva hitro zgubila mass appeal in s tem vecino vrednosti. 

 

Itak. Tega se niti jaz ne bi šel. Na periferiji se praktično noben že zdaj ne gre tega, če pa otežiš bo še dosti manj. Med mojo družbo noben nima kripta, niti kaki kar uspešni privatniki ipd. Sem pa že malenkost starejša generacija od povprečja tukaj. Mlajši verjetno imajo tudi že tukaj več tega.

Povezava do prispevka
Ezoterik reče Dne, 7. 2. 2024 at 21:43:

Na par custom predlogov sam zate :D

Evo, gledam Great Teacher Onizuka, zakon mi je, pune se smejim zraven, je pa res na polno pokvarjena premisa haha, kaj to dogaja japanezerjem, ne moreš verjet :D

 

Zdaj si bom pa še en anime zbral s tvojega seznama, da bom malo kombiniral, pomoje kakšno akcijsko, da bo dober kombo

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 34 minutami:

Lol, pravkar sem vprašal DaPubeca, ki je trenutno na Gran Canarii, če imajo tam kako dobro (lokalno) hrano, ki je pri nas v SLO ni.

Pa mi je napisal: "Ja, Burger King". 

Ojoj,joj ta mladina. 

 

ne se cudit da mulc ni neki gurman če fotr štepa peanut butter dnevno. itak je še mlad ma še čas da dobi "apetit" za hrano.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 16 minutami:

Evo, gledam Great Teacher Onizuka, zakon mi je, pune se smejim zraven, je pa res na polno pokvarjena premisa haha, kaj to dogaja japanezerjem, ne moreš verjet :D

 

Zdaj si bom pa še en anime zbral s tvojega seznama, da bom malo kombiniral, pomoje kakšno akcijsko, da bo dober kombo

 

Chainsaw Man je crazy. Odlična animacija, še boljša akcija, kul zgodba in zelo satisfying konc prve sezone. Če si manj mahnjen na dobro zgodbo, ful folka trenutno spremlja Jujutsu Kaisen. Animacija pa akcija sta godtier, zgodba je pa totalna traparija in basically krneki (moje mnenje), plus pač preprosto neumno je vse. Hud je tud One Punch Man S1, sam S2 lahk kr spustiš. Aja še Mob Psycho 100 sm spustu, pač kle nimam komentarja to je treba pogledat.

 

Is seznama pa (v tem orderju): Trigun, Samurai Champloo, Black Lagoon

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka

@ke_kit & @Mutombo:
Ma če me itak samo zajebava.

Je pa res, da je bil tudi v Burger Kingu in je dejal da je 100x boljši kot je bil svojčas tisti pri nas v Ljubljani. V BTC, če se ne motim. Jaz sem sicer bil še bolj na začetku in takrat je bil še OK. Potem pa je kvaliteta bojda začela drastično upadat. Ni čudno, da so ga ukinili. 
Glede na to, da so to neke velike mednarodne franšize, mi je prav zanimivo da kvaliteta tako niha. Oz. celo pade pod nivo. Vedno sem si namreč naivno predstavljal, da je Mek ali King ali KFC itd. povsod po svetu identičen. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 51 minutami:

Evo, gledam Great Teacher Onizuka, zakon mi je, pune se smejim zraven, je pa res na polno pokvarjena premisa haha, kaj to dogaja japanezerjem, ne moreš verjet :D

 

Zdaj si bom pa še en anime zbral s tvojega seznama, da bom malo kombiniral, pomoje kakšno akcijsko, da bo dober kombo

To ker je predlagal Ezoterik je vse top.

Imam še neki v obliki celovečerca (odvrtek serije Demon Slayer), ki ima enega najboljših fightov, kar sem jih kdajkoli videl v tem mediju. Kosa se z najboljšimi obračuni v Attack On Titan.

https://www.imdb.com/title/tt11032374/

Sam nisem nikoli bral mange ali gledal anime serije, pa sem vseeno padel notri brez problema. Pure fun od začetka do konca.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 2 urama:

Lol, pravkar sem vprašal DaPubeca, ki je trenutno na Gran Canarii, če imajo tam kako dobro (lokalno) hrano, ki je pri nas v SLO ni.

Pa mi je napisal: "Ja, Burger King". 

Ojoj,joj ta mladina. 

 

Kralj DaPubec

 

Sej js pa trenutno v Budimpešti kombiniram lokalno hrano za kosilo, za večerjo pa BK in KFC, ki ju pri nas (no, v Lj) ni, jaz pa sem velik fan. 

 

Sem pa vsakič, tud v mal večjih mestih kot LJ (ne milijonskih) presenečen in razočaran, kako žalosten nabor hitre hrane mamo v SLO. 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 25 minutami:

Sej js pa trenutno v Budimpešti kombiniram lokalno hrano za kosilo


Noro naklučje! Ravno včeraj sem gledal neko oddajo na 24Kitchen kanalu, kjer je en šetal po Budim Pešti in se prehranjeval. Itak sta bila na sporedu langaš in tradicionalni golaž, pa polnjeno zelje (ki ga ne gre enačiti s sarmo), za sladico doboš torta...  Všečno. 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 3 urami:

Mladina je načeloma ogledalo starševske vzgoje. Če ti sina ne znaš naučiti pojma avtohtona hrana, to ni problem "današnje mladine".

Drugače ti je pa odgovoril čisto proper ane. :D

 

Razen če pri nas imamo BK. A ga mamo?

Mel smo v City parku pa se je med korono zaprl. 

Povezava do prispevka

Jaz bi rad videl, da pride nazaj v Slo Dairy Queen. Matr to je bil prvi tak fast fudić v slo pa sm kot otrok tam dost hodu, mel men dobro pico, hot dog pa tud burgerji niso bli od muh, razen fish burger, to se prav spomnem, da je v fileju blo tok kosti, da sm jedu tist sengvić 10 min :D

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...