Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Če kot taksist rabiš licenco, imaš omejene ure vožnje, obvezen počitek ... Nekdo pa dela ISTO dejavnost in nima teh omejitev, je to nefer. Ne morejo bit tok različni vatli za ISTO dejavnost. Je pa res, da je to bilo bolj ob pojavu Uberja, zdaj so povečini vse države Uber približale običnim taksistom, da neke velike razlike več ni, razen da kot Uber driver ne rabiš svoje mobilne/app etc. infrastrukture 

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 1 uro:

ironicno, glede na to da je originalna ideja airbnbja tocno to kar opisuje dejch, rentanje (dela) lastnega flata kadar (ki) ga ne uporabljas. ne pa kupovanje/oddajanje flatov kot investicijo, se ena stvar ki se je izrodila

To drzi sam storitev na zalost ni vec to :)

 

eh vidim da ste ze obdelali, nevermind :D

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
kid666 reče pred 39 minutami:

prosim ne zdej ponavljat te laži, da Berserk kvaliteta po unem arcu pade

ker preprosto ni res

še en neumen take kisle mn3 smetane

Kolega, to bom ponavljal do smrti 

 

Ajde, kater arc je potem tako kvaliteten kot Griffith flashback, da vidimo

 

Aja verjetno se ne spomniš, ker je vse tako pozabljivo :( 

Povezava do prispevka

@Aktivist Vanč @Hernier

ma zavarovanje in licence so najmansi problem

 

anyway

tle edini problem je, da uber ker ima sedez v tujini ne placa davka na dobicek drzavi in ddv pri vsakem racunu, to treba regulirat

to se strinjam in se strinjam tudi da treba regulirat pravice voznikov, da se jih ne izkorisca.. 

 

sicer to glede pravic delavcev, ce jim je bolje vozit uber kot taxi pol ocitno jim ni bad ampak pustmo to

kar pa se tice davkov pa itak, vozijo po nasih cestah in mortejo placevat sloveniji.. sam to jih je treba prisilit al pa prepovedat.. sam enostavno prepovedat se mi ne zdi ql

 

jaz govorim o sami ideji, teoreticno.. poglejte uber, aibnb in wolt.. koliko delovnih mest ustvarijo.. pa tudi uporabnikom je ql.. to je poiunt in to je zelo dobro

da pa so v praksi tezave ki jih treba resit nisem nikoli zanikal

ampak mislim, da resit take stvari, ce bi se zeleo nebi bil problem..  

 

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka

drugace fantje.. https://spot.gov.si/sl/dejavnosti-in-poklici/dejavnosti-skd/dejavnosti-za-nego-telesa/

dejavnost za nego telesa

za Dejca

 

masaza (eroticna) tudi spada sem

pol pa kar se zgodi se zgodi, to ni kaznivo

pa Davidu damo vizitke da jih potala kelegom

Strosek, zacetni tecaj masaze in masazna miza al pa kar star jogi fuknes potleh in skippas tecaj yolo

uredilo bitje BigBoss82
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 3 minutami:

jaz govorim o sami ideji, teoreticno.. poglejte uber, aibnb in wolt.. koliko delovnih mest ustvarijo.. pa tudi uporabnikom je ql.. to je poiunt in to je zelo dobro

Dobro, sam kakšna delovna mesta so to, a je to res omembe vredno :D 

 

Ko sem bral eno knjigo tam o dogajanju okoli druge svetovne vojne, kakšen optimizem so imeli razni gospodarstveniki, da bodo hmal skoraj vse službe imele visoko dodatno vrednost, isti optimizem je bil ob vse večji digitalizaciji, ja zdaj bodo pa res službe z dodatno vrednostjo, to se bo hypalo

 

A v realnosti dosežen highlight je, da ti zdaj Zaraf pripelje bigmaca na dom :D :D :D 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 3 minutami:

Dobro, sam kakšna delovna mesta so to, a je to res omembe vredno :D 

 

Ko sem bral eno knjigo tam o dogajanju okoli druge svetovne vojne, kakšen optimizem so imeli razni gospodarstveniki, da bodo hmal skoraj vse službe imele visoko dodatno vrednost, isti optimizem je bil ob vse večji digitalizaciji, ja zdaj bodo pa res službe z dodatno vrednostjo, to se bo hypalo

 

A v realnosti dosežen highlight je, da ti zdaj Zaraf pripelje bigmaca na dom :D :D :D 

ja se strinjam in se strinjam, da treba regulirat, da se ne izjalovi

ko pride do monopola hitro pride do zlorab.. pa tud uber bi mogu imet tipo uber slovenija registriano da placuje vse davke tu

 

sam glej govorimo o takih low delih pac

raje grem vozit uber po potrebi al oddam sobo 

kot da se zaposlim v taxi sluzbi al delam v hotelu

 

lahko pa delas oboje.. boljse tako kot pa da si na socijalni al se pritozujes da dobivas minimalno placo 

 

ne govorimo o nekih delih, ki rabijo neko visoko stopnjo kvalifikacije 

pac jobs ki jih lahko opravlja vsak

Povezava do prispevka

Uber, wolt: "super priložnost za didatni zaslužek". Ne nigga, dej nam spodobne plače, da ne bomo bli prisiljeni imet ekstra službe. Že 40 ur na teden je ful preveč.

 

Wolt sicer: o tem sem že pisal tukaj, ampak cancer ekonomije, ki ugrabi trg in odžira zaslužek restavracijam.

 

Airbnb: uničuje nepremičninski trg, dviga vrednosti nepremičnine kot investicije. 

 

Imamo taksije, imamo hotele in restavracije imajo svoje dostave. 

Povezava do prispevka

Na hrvaškem lahko vsak papak oddaja stanovanja v stanovanjskih kompleksih, brez soglasij sostanovalcev. Jaz imam počitniški flet v hiši s 6 stanovanji, in dva od teh oddajata celo poletje nekim čehom, nemcem, romunom in črncem. Ne mi reči da so to tolerira pizda. No v glavnem res mi gre na kurac, če bi lahko kot sosed podal prijavo, bi jo takoj:D 

 

Drugače sem jaz megafan prijavljanja, edino ne da se mi samemu podati prijavo (pač vseeno je treba nekaj napisat organu). V Nemčiji imajo nekj hack, da si lahko neke vrste s.p. inšpektor, hodiš po terenu in ko opaziš nepravilnost jo prijaviš in če se izkaže za legit, ti država da keš.

 

To je meni res sanjska služba, prijavljam folk ki se ne drži predpisov in dobivam masten keš za to:wub::wub:

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 25 minutami:

Uber, wolt: "super priložnost za didatni zaslužek". Ne nigga, dej nam spodobne plače, da ne bomo bli prisiljeni imet ekstra službe. Že 40 ur na teden je ful preveč.

 

Wolt sicer: o tem sem že pisal tukaj, ampak cancer ekonomije, ki ugrabi trg in odžira zaslužek restavracijam.

 

Airbnb: uničuje nepremičninski trg, dviga vrednosti nepremičnine kot investicije. 

 

Imamo taksije, imamo hotele in restavracije imajo svoje dostave. 

V bistvu so vzeli legit npr. taksi službe, kjer je vsaj del folka imel zavarovanje in plače, službene avte ter zavarovanja za potnike ter v zameno dali, da te zdaj z Uberjem random nigerijski migrant na SP-ju za svojo drugo službo pelje s svojim avtom iz apartmaja v center Berlina, kjer mu kot živali daš oceno 1-5, koliko je čist in prijazen. Cene so najprej bile dosti ceneje, zdaj pa te itak vsi ti appi nadlegujejo s tipi in raznimi taksami za čiščenje, tako da smo zdaj z Uberjem nazaj na klasični ceni, kot je bila prej :D

Povezava do prispevka
Feget reče pred 28 minutami:

Na hrvaškem lahko vsak papak oddaja stanovanja v stanovanjskih kompleksih, brez soglasij sostanovalcev. Jaz imam počitniški flet v hiši s 6 stanovanji, in dva od teh oddajata celo poletje nekim čehom, nemcem, romunom in črncem. Ne mi reči da so to tolerira pizda. No v glavnem res mi gre na kurac, če bi lahko kot sosed podal prijavo, bi jo takoj:D 

 

Drugače sem jaz megafan prijavljanja, edino ne da se mi samemu podati prijavo (pač vseeno je treba nekaj napisat organu). V Nemčiji imajo nekj hack, da si lahko neke vrste s.p. inšpektor, hodiš po terenu in ko opaziš nepravilnost jo prijaviš in če se izkaže za legit, ti država da keš.

 

To je meni res sanjska služba, prijavljam folk ki se ne drži predpisov in dobivam masten keš za to:wub::wub:

Jaz sem megafan prijavljanja delodajalcev, samo ki nič ne deluje. En mesec sem delal v subwaju med krizo, k so nas snemali povsod s kamerami, dobim odgovor od inšpekcije da kao Subway ima to v protokolu in da je ok. Torej protokol napisan na podlagi ameriškega zakona, ki brezpogojno dovoljuje video nadzor, kao zato je ok pri nas, kjer videonadzor zaposlenih ni dovoljen razen v nekaterih primerih (ki kle niso bli v igri).

 

V operi ko sem delal so se enkrat usule iz cugov (tisti drogovi ki se spuščajo in dvigajo pod stropom, na katere so obešene kulise) 3 večje lesene 80 kilske kulise in se raztreščile na odru, padle so par metrov stran od mene (razfukale so trd odrski les), pa minuto nazaj sem bil direkt pod njimi kek. Če bi se usule med predstavo bi bilo več deset ljudi mrtvih, ker je direkt spodaj stal cel pevski zbor. Poslal inšpekciji skupaj s fotografijami - nič. 

 

V prejšnji službi kjer sem delal je velika nepravilnost glede štempljanja, ilegalna kraja delovnega časa, in sploh ne vem če naj jih več prijavim ki očitno nič ne funkcionira.

 

Čeprav je pa takoj drugače ko pride do fizičnih oseb.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 3 minutami:

heretik pa ćernier: dej ne bit zlobna. eni mamo wolt k je dokaj zanimiv job za obstran, pa mal dobimo razgibanja, pa tud keša. (no harm is done). pa vse je legit as fuck. ni to neki vamo tamo.

Pizda no. A razumeš da ti ne bi smel potrebovat "joba za obstran". Ti moraš dobit za 8 ur plačo, da ne rabiš skrbet cel mesec za denar.

Povezava do prispevka
Dejch reče Pravkar:

heretik pa ćernier: dej ne bit zlobna. eni mamo wolt k je dokaj zanimiv job za obstran, pa mal dobimo razgibanja, pa tud keša. (no harm is done). pa vse je legit as fuck. ni to neki vamo tamo.

Na wolt se ne spoznam tok, vsekakor pa sem prepričan, da so do zdaj uspeli vse naredit po regelcih zakonodaje

Ne pomeni pa to, da ni drugih minusev.

 

Airbnb je npr. definitivno vplival na to, da se je dodatno sjebal trg nepremičnin. Ljudem so razdrli pogodbe, da so lahko najemniško stanovanje spremenili v Airbnb. Da ne omenjam vsega drugega. Razvoj mest ala Firence se sliši kot horror story, ko je v zgodbo skočil Airbnb.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 10 minutami:

Pa pustmo zdaj tisti % čudakov iz DaCapo lajfa, k furajo wolt za razgibavanje, vsak ne-čudak dela to za dnar :D

Ma to je cope dej ne tega verjet no. Če hočeš razgibavanje se greš furat nekje po naravi, ne pa po mestu folku dostavljat burgerje  ko zadnji klošar. Še z uno oversized debilno torbo na hrbu.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 7 minutami:

heretik pa ćernier: dej ne bit zlobna. eni mamo wolt k je dokaj zanimiv job za obstran, pa mal dobimo razgibanja, pa tud keša. (no harm is done). pa vse je legit as fuck. ni to neki vamo tamo.

 

sej tko je bil moj bivši sodelavec, sem že parkrat pisal

plača nad slovensko povprečno (tud trenutno, takrat pa sploh)

zagrižen kolesar

pol je šel pa večkrat pozno popoldne/zvečer še dostavljat, namest pač na "standardno furo" 

 

tud njima mislim, da je bolj problematično to, da velik folka to počne "full time"

po drugi strani pa sej mamo odprtih mest v proizvodnji/trgovini in ful nizko brezposelnost

je zgleda vseen boljš "bit woltovc" 

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče Pravkar:

Pizda no. A razumeš da ti ne bi smel potrebovat "joba za obstran". Ti moraš dobit za 8 ur plačo, da ne rabiš skrbet cel mesec za denar.

e pa to je drugo. sam tm k jz delam, stari smo najbolj ranljiva grupa v legit biznisu. sam to je izven mojih rok. lahk pa delam kej legit obstran. kaj nej kurac sedim na riti pa čakam, da bo ker obelodanil, da mogoče pa mam prav? vmes pa kasiram položnice pa stroške. dokler vse boli kurac kako jebemo ježa mi ne preostane drugega. nočm pa delat na črno, ker fuck it vrjamem v to državo, call me naive, sam i keep it real.

Povezava do prispevka
Dejch reče Pravkar:

e pa to je drugo. sam tm k jz delam, stari smo najbolj ranljiva grupa v legit biznisu. sam to je izven mojih rok. lahk pa delam kej legit obstran. kaj nej kurac sedim na riti pa čakam, da bo ker obelodanil, da mogoče pa mam prav? vmes pa kasiram položnice pa stroške. dokler vse boli kurac kako jebemo ježa mi ne preostane drugega. nočm pa delat na črno, ker fuck it vrjamem v to državo, call me naive, sam i keep it real.

Naša država ne obstaja, to je samo korupcijsko leglo prašičev pri koritu, ki iščejo načine kako krast davkoplačevalski denar. Lej tvoj znoj je, delaj kar hočeš, ma nimaš razloga za imet kakršnekoli moralne pomisleke glede dela na črno. V bistvu je debilno plačevat davke, ker ne grejo za državljane ampak za hiše nekih politikov v švici. Kaj pa imaš od države? Policija ne ščiti tebe, ampak interes vladajočih, zdravstvo ne deluje, v šolo ne hodiš in ne boš hodu, gasilcem očitno moramo tudi mi nakazovat denar preko smsov, sociale ne vlečeš ker delaš ... Za kaj bi dajal keš državi, kaj imaš od tega?

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 minutami:

Pa se dejansko bolj splača airbnb, kot pa dajat dolgoročno? To imaš delo, moraš prat in menjat rjuhe, malce gledat, odgovorajt na maile itd... 

Med sezono definitivno. Najameš čistilko in nimaš nobenega dela s tem, razen z bookingom. Očitno se splača, moja mama ima čistilni servis sp in jo je klical en tip če bi poleti šla to delat, je rekla da za pod 15 eur na uro ne gre in je bil model takoj za, tako da očitno se splača.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 3 minutami:

Naša država ne obstaja, to je samo korupcijsko leglo prašičev pri koritu, ki iščejo načine kako krast davkoplačevalski denar. Lej tvoj znoj je, delaj kar hočeš, ma nimaš razloga za imet kakršnekoli moralne pomisleke glede dela na črno. V bistvu je debilno plačevat davke, ker ne grejo za državljane ampak za hiše nekih politikov v švici. Kaj pa imaš od države? Policija ne ščiti tebe, ampak interes vladajočih, zdravstvo ne deluje, v šolo ne hodiš in ne boš hodu, gasilcem očitno moramo tudi mi nakazovat denar preko smsov, sociale ne vlečeš ker delaš ... Za kaj bi dajal keš državi, kaj imaš od tega?

stari vse uredu in prav. sam jz sm model mel več k en let prihodke 200-300€ mel sm pa položnice in do države obveznosti in do zaposlenega v moji firmi, ko sem moral nakazati plačo tej osebi. lepo je to na forumu govort all high and mighty sam jebu sm pa ježa. sem dubu wolt pred tem glovo in blo vse legit in sm se zvleku iz sranja. neki je kar bi rd, neki je realnost. nobenga ni bolil kurac, če je ne fer kako mamo tm, smo najbolj občutljiva legit zaposlena grupa, nobenga ne boli kurac, ni sindikatov ni nobenga. edina opcija legit je bla da grem kolesart in skuteristat na dostavo. a me je sram? fuck no stari.

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 6 minutami:

Med sezono definitivno. Najameš čistilko in nimaš nobenega dela s tem, razen z bookingom. Očitno se splača, moja mama ima čistilni servis sp in jo je klical en tip če bi poleti šla to delat, je rekla da za pod 15 eur na uro ne gre in je bil model takoj za, tako da očitno se splača.

Ja kdo pa rihta ključe, pa te prijave pa to?

Povezava do prispevka
atomic reče pred 17 minutami:

Pa se dejansko bolj splača airbnb, kot pa dajat dolgoročno? To imaš delo, moraš prat in menjat rjuhe, malce gledat, odgovorajt na maile itd... 

 

je od Evite sestra eno poletje oddajala stanovanje oz. spodnji štuk hiše v LJ (2 spalnici, 1 kopalnica), k glih niso meli študentskih podnajemnikov

parkrat višji prihodki, sam se morš pa tud ubadat ja

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...