Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ma jaz se bom tudi lotil vrta in okolice. Prej sem te zadeve čisto zanemarjal oz. so bolj ali manj rihtali starši. Pa roštilj bom konkretno porihtal in pripravil za sezono '24. Dejansko se ga noben ni dotikal že skoraj 2 leti. :( 
In skerhal bom paviljon na vrtu, ker ga je že načela neka plesen al kaj vem kaj. 


V planu imam sicer še prenovo terase, kjer bi moral namontirati nek nadstrešek ali pergolo in položiti nove ploščice (še raje bi sicer podeskal), ampak to bo verjetno še kak mesec moralo počakat.

Btw. eno pomembno vprašanje/nasvet: 
Na vrtu imam en tak majhen zidan bazenček/mini ribnik. Že sto let ni bilo v njem vode in ne služi čisto nobenemu namenu. Ali se naj lotim prenove ali naj ga enostavno podrem, zasipam in preko postavim tlakovce? 

edit: Za lažjo predstavo sem dodal fotke  (in bolj kot jih gledam, bolj vidim v kako slabem stanju je vse) :) 

Terasa_bedna  Raj na vrtu   Roštiljada   

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 35 minutami:

 

končno ena tema, k ni vsaka 2 tedna

skrajni cajt, da prlepiš sliko kitajke

 

drgač pa petek in sobota metal koncerti na Meti (25. obletnica Paranoida)

sobota teden restavracij, nedelja pa domača pizza (ne napolitanska)

Jaz grem tudi na to. Jutri imam ob 15h fizioterapevtko, zvečer bom pa na njenem koncertu ko igra bas pri Root a' baloota :D

Povezava do prispevka

P****, tisti bazenček al karkoli že je na fotki zgoraj je pred ca. šestimi leti en znanec/sosed kao "obnovil" (in niti ne za ravno majhen €).  Pač, lepo je prebarval in vse to in je izgledalo čisto drugače. V bistvu kar všečno. Ampak... jok. Že naslednje leto se je barva komplet luščila in on seveda ni priznal nobene garancije, ker po njegovem je to "pač tako s temi zunanjimi kamnitimi zadevami". Baraba fukjena nam je seveda zaračunal neko ekstra drago barvo za bazene + 6 ur dela. 6 ur!!!!???
Jaz sem se seveda zaklel, da on NIKOLI več ne bo delal karkoli okoli bajte. 

MIslim, kar je žalostno okoli tega: človek je naš sosed, kar veliko se tudi družimo in vse. Privat je čisto OK. Potem pa ga najameš za neka dela in ti nabije ceno in ne upošteva garancije. Saj po tistem incidentu z bazenčkom ga je pa moja familija spet najela. Da je prepleskal vso bajto. In pazi to:  tudi takrat s(m)o ga pošteno preplačali. Navadno belo barvo je poceni kupil v Bauhausu in zanjo računal vsaj 2x ceno, delal je 5 dni (s tem da je osebno bil prisoten samo prvi dan, preostale dni je delal samo njegov zaposlen pleskar, ki je pri nas tudi dobil malico in kosilo). 
Ko je prišel "na račun" smo mu pokazali napake in pomanjkljivosti in je začel spet nekaj mutit, da je to kao višja sila, blabla, stare stene in posledično nastanejo razpoke, pa vlaga, blabla itd. Sem mu rekel: "Ma, Matjažek, prej bi povedal kako in kaj, dal pošten predračun, ne pa da si rešil v stilu dobro je za koga je al nekaj v tem smislu in lepo pokasiral..." . Moji so mu potem itak plačali, popustil je edino toliko, da je naslednji dan prišel popravit eno steno, ki je imela najbolj očitne razpoke.
Nikoli več! Nikoli!! Pa če privat še tako dobre karaoke pojemo... pri meni on delal več ne bo!  

Tako, zdaj sem se izpovedal in lahko nadaljujemo s kakšno drugo debato. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 47 minutami:

Jaz grem tudi na to. Jutri imam ob 15h fizioterapevtko, zvečer bom pa na njenem koncertu ko igra bas pri Root a' baloota :D

Nina al Aleša? Sem mel namen it, samo sem glih kasiral neko trebušno virozo in sem po dveh dneh WCja preveč zjeban, da bi se mi dalo.

Baje je ful hype. :D

 

EDIT: Aja, basistka, pol je Aleša. Sem mislu, da živi v tujini.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

prvo kot prvo, prijatelji in posel se ne meša

 

drugo, mojstri vsi colajo ko merjasci zaradi pomanjkanja kadra in totalno krš folka, ki je na trgu. Že slabi mojstri so ful dragi. Če bi pa rad dobrega pa bolje da se vsedeš, ko boš bral predračun ali račun.

 

meni so prejšnji teden položili 7 ploščic v kopalnico. Šlo za mega zajeban projekt - ploščice so visoke 260 cm in dolge mislim da široke 120, plus namestiti jih je bilo treba v kopalnico, ki je bila že 2 leti v uporabi (torej so morali še toliko bolj paziti na lesene elemente plus montaža / demontaža vseh elementov) in ta, ki je polagal, je res hud majster. 

 

sem pričakoval, da me bo račun sezul, ampak to kar je pa dejansko bilo na računu, je pa direkt za kakšen clickbait YT naslov :( 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

@Galko moj stric je bil med drugim tudi keramičar (one man band) in ta je znal naredit v nulo. Prisežem. Ne glede na velikost ploščic.. po želji je polagal celo "diagonalno" (ne vem kako se reče strokovno, ampak je bilo veliko bolj zajebano delo). Tudi ves zunanji-spodnji del vikenda na morju je sam obdal s kamnom. Pred nekaj leti nam je na novo oploščil glavni hodnik in vse stopnice v bajti... itd. V mojem stanovanju je položil komplet kuhinjo in kopalnico, brezšivno. Ni da ni. 
Bi ti ga priporočil, ampak je prisegel, da v življenju ne bo več ene ploščice položil. Niti za familijo.  :( 
Po poklicu je pa dejansko arhitekt. In pazi to: med drugim je narisal tudi komplet načrte za npr. bajto na Pagu; plus to, da je vsako opeko tudi sam vzel v roko. Škoda, da je zadnja leta redne službe preživel pri Darsu, kjer je projektiral nizke gradnje. 


Hočem pač reči: imaš majstre (tako kot v tvojem primeru) in imaš "kao" majstre (tako kot v mojem primeru glede malarije). 


 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Nina al Aleša? Sem mel namen it, samo sem glih kasiral neko trebušno virozo in sem po dveh dneh WCja preveč zjeban, da bi se mi dalo.

Baje je ful hype. :D

 

EDIT: Aja, basistka, pol je Aleša. Sem mislu, da živi v tujini.

Aleša ja. Je živela na Nizozeskem, ne vem če veš, ampak je poročena s pevcem od enega precej znanega benda, Sinister, ki je Nizozemec. Tko da je živela gor precej let, pol pa sta prišla oba sem. 

 

Ja itak da je hype, koncert bojo imeli po kolko, 20h letih ...

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 2 urama:

Jaz grem tudi na to. Jutri imam ob 15h fizioterapevtko, zvečer bom pa na njenem koncertu ko igra bas pri Root a' baloota :D

 

Js sm pa kr mal razpičkan, ker od 5 bandov, ki sem jih res hotu videt, sta 2 termina tko, da bom mogu izbirat komu se odpovedat.

Mislim, odpovedal se bom Dekadent in Woygn (na račun Space Unicorn on Fire in  Challenger).  Vsaj Sky Eye bom pa v miru lahk šel :D

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 31 minutami:

Aleša ja. Je živela na Nizozeskem, ne vem če veš, ampak je poročena s pevcem od enega precej znanega benda, Sinister, ki je Nizozemec. Tko da je živela gor precej let, pol pa sta prišla oba sem. 

 

Ja itak da je hype, koncert bojo imeli po kolko, 20h letih ...

Ja ja, sem vedu za Nizozemca in to, sej zato mi je blo čudno, da dela tukaj. Nisem vedu, da sta oba prišla dol. Nice.

Ful mi je žal, da ne grem. Upam, da naredijo še kaj, zdaj ki bo ta revival.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 9 minutami:

Ja ja, sem vedu za Nizozemca in to, sej zato mi je blo čudno, da dela tukaj. Nisem vedu, da sta oba prišla dol. Nice.

Ful mi je žal, da ne grem. Upam, da naredijo še kaj, zdaj ki bo ta revival.

Ja pa tip se ful ni hotu naučit slovensko in je imel na voljo samo shit tier jobe. Mam frenda, totalen metalec, ki dela v luki in enkrat vidi enga tipa, ki čisti veceje al neki z nekimi cevmi, z eno kapo od Sinister, ki je ful rare pa ni na voljo v prosti prodaji in mu je neki sumljivo kje je on to dobil, pa načne z njim pogovor. Najprej ugotovi, da je tujec, da govori samo angleško in pol zzve da je dejansko kr pevec od Sinister haha, tip je bil totalno mindfucked kaj dela on kle v enem kopru v luki kot čistilec. No sej zdej mislim da ima status svobodnega umetnika in nima nobenega rednega joba. Aleša se je pa naučila, govori z njim tudi nizozemsko, pa na enem rojstnem dnevu je bla tudi njuna hčerka, tamala govori tekoče slovensko in nizozemsko legendica.

 

Neki sem slišal da bojo še igrali na obali kej.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 17 minutami:

 

Js sm pa kr mal razpičkan, ker od 5 bandov, ki sem jih res hotu videt, sta 2 termina tko, da bom mogu izbirat komu se odpovedat.

Mislim, odpovedal se bom Dekadent in Woygn (na račun Space Unicorn on Fire in  Challenger).  Vsaj Sky Eye bom pa v miru lahk šel :D

Pizda jaz sploh ne poznam teh bendov, malo si moram pogledat.

Povezava do prispevka

Mrle aka Mršnik bi moral malo več v živo igrat (pa kak nov album posnet s kakšnim dobrim bandom), ne pa da zdaj samo nekaj kolesari in tu in tam poučuje kitaro. Še vedno namreč menim, da je eden najboljših SLO kitaristov zadnjih 20 let. Občutek imam, kot da človek stagnira (kar mi je dokaj žalostno, ker res obvlada). 
 



Par arhivskih:
 

 

 

 


 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Galko reče pred 1 uro:

V Sky Eye je frend lead giutar, ko neka SLO verzija Maidenov so. Je pa pevec po poklicu policist, tko da če si tr00 alter ne morš tega poslušat :D

 

ja, sej je vokal direkt po vzoru Bruca

pa če smo čist iskreni je dost bolj stari Bruce, kot zdaj že ostarela legenda

sem bil v razmaku par tednov na Maidnih in na Iron Median, kjer tudi poje

 

gladko Iron Median > trenutni Iron Maiden :D  (tako izvedba, sploh pa setlista)

 

pa včasih je mel še proper policijske brke

je pa res na hard manlet, ne vem če je večji od turbomana

Povezava do prispevka

Hja, sem mislil še nekaj povedat, pa sem zdaj pozabil. Bom editiral v kratkem.

edit:
Jebat ga, petek pa take pa to. S kolegico sva spila že skoraj cel liter vodke. Za danes se definitivno poslavljam.  !  ;) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 23 minutami:

@Galko sam devetdeseta so bla ful slaba za metal. Pa na sploh je bolj Evropa metalska prestolnica, ne USA (čeprav od največjih bandov jih je kr par iz USA).

Sej drgač ta druga plata je bla kr dost hypana naokoli (men je sicer prva mal bl všeč).

Najjače leto v metalu 91, med drugim Florida death metal v unem studiu kjer se snemajo največje legende. Iz kje so vsi metal fotri? Slayer, Anthrax, Metallica, Megadeth, Exodus? Iz kirega leta? Dej no. Malo kasneje eno večjih metal imen pride iz Brazilije. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   1 član

×
×
  • Ustvari novo...