Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Komot zmanjsujes svoje napake, sej ni kot da jz ne pocnem neumnosti na cesti. Koncni rezultat je se vedno manjsa pretocnost krozisca, metrika ki ti je ocitno pomembna.  Men gre recimo folk k ne da zmigovca na kroziscu prav najbolj na kurac, vsak od nas ma nek svoj pet peeve ki mu najeda, hkrati pa rutinsko pocne nekaj kar koga drugega razpizdi. 

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Men grejo na kurac cestne podgane, ki se vkljucujejo na glavno cesto brez da bi kej pogledal/pocakal, ker zgleda za njih cestnoprometni predpisi ne veljajo.

 

V nedeljo mi je pajkicarka v Bistri pri Borovnici tko zapeljala na glavno cesto tam pri muzeju, glih k sem se peljal mimo, da sem se moral umikat, da se mi ni naslonila na avto.

 

Pizdatimaterna, ce nimas kolesarske steze in se moras vkljucit na glavno cesto, moras isto pocakat tko k vsak, da mas frej. K bi se mi pa naslonila na avto, bi bil pa jok in stok (iz obeh strani).

 

Da ne omenjam Rogljicev s spremjevalci, ki se peljejo trije v stric po lokalnih cestah, brez da bi se dal v kolono, ko vidijo da je za njimi avto, da jih lahk varno prehitis.

uredilo bitje Paljo
Povezava do prispevka
Paljo reče pred 11 urami:

Najbolj glupi so mi vozniki, ki za vstop v rondo dajo levi smernik in ga furajo celo voznjo do izvoza.

italjanska fora

pred leti k sem mal več furala tam sem šla pol vprašat lokalce in jih baje celo učijo to počet

nam je valda smešno

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 11 urami:

Ne niti podobno ni. Če ne daš žmigavca pač un pred tabo (če se ni odloču it) mora počakat par sekund v prazno. Če greš po zunanjem pasu blokiraš cel krožni in ga delaš pol manj prevoznega.


Sam a dejansko, jaz dokler ne vidim da nekdo zacne zavijat ven, niti ne zapeljem notr v krozno. Nobenmu ni za zaupat, kaj ce je pozabil na vklopljen zmigavc

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 6 minutami:


Sam a dejansko, jaz dokler ne vidim da nekdo zacne zavijat ven, niti ne zapeljem notr v krozno. Nobenmu ni za zaupat, kaj ce je pozabil na vklopljen zmigavc


Tudi iz stranske na glavno sem pažljiv. Ko vidim da začnejo bremzat, potem krenem. Žmigavcu ni za zaupat če ne izgleda, da je intent da bo zavil noter.

Povezava do prispevka

Ja ja, takrat ga daš. Jaz ga vsake tolko dam tudi kadar ne grem ven, kadar imam možgane na autopilot in pol me je prav sram ko se zavem kaj sem naredu in upam, da me ni kdo vidu haha.

 

Drugače fak kaj se mi je zgodilo. Tako že ful časa si želim imet kuhalnik riža in zdej sem dobil nek denar in sem reku ajde, si naročim Zojirushija iz japonske. Kupim adapter za elektriko, nisem pa vedu, da imajo oni ful manjšo voltažo. Sem direkt uštekal in mi je samo počlo v flashu svetlobe :( depresiijaaaaaaaa

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 23 minutami:

Ja ja, takrat ga daš. Jaz ga vsake tolko dam tudi kadar ne grem ven, kadar imam možgane na autopilot in pol me je prav sram ko se zavem kaj sem naredu in upam, da me ni kdo vidu haha.

 

Drugače fak kaj se mi je zgodilo. Tako že ful časa si želim imet kuhalnik riža in zdej sem dobil nek denar in sem reku ajde, si naročim Zojirushija iz japonske. Kupim adapter za elektriko, nisem pa vedu, da imajo oni ful manjšo voltažo. Sem direkt uštekal in mi je samo počlo v flashu svetlobe :( depresiijaaaaaaaa

Žalostna zgodba dude, tako sem si jaz spržil telefon par let nazaj. 

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 2 urama:

Drgac sm pa dost flegma kar se tice voznje, lepo limiter na 57kmh pa tut ce je 1km ciste ravnice pri tej omejitvi.  No stress on Cresroad.  Se mi pa pol fajn dopade gledat v ogledalu zivcn folk, ces ker kle noben ne vozi manj k 70 in pol tm vijugajo nestrpno po pasu 🤣

 

js si mal bl prvoščim :D

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 1 uro:

Ja ja, takrat ga daš. Jaz ga vsake tolko dam tudi kadar ne grem ven, kadar imam možgane na autopilot in pol me je prav sram ko se zavem kaj sem naredu in upam, da me ni kdo vidu haha.

 

Drugače fak kaj se mi je zgodilo. Tako že ful časa si želim imet kuhalnik riža in zdej sem dobil nek denar in sem reku ajde, si naročim Zojirushija iz japonske. Kupim adapter za elektriko, nisem pa vedu, da imajo oni ful manjšo voltažo. Sem direkt uštekal in mi je samo počlo v flashu svetlobe :( depresiijaaaaaaaa


 

lah te potolazim da verjetn najcenejsi rice cooker za 30e isto dobro dela

Povezava do prispevka

V čem pa je fora rice cookerja? Nisem nikoli pomislil, da bi si ga nabavil, pa z žensko rada jeva rižote in riž v vseh oblikah - beli, črn, rjavi, basmati etc. Pač narediva v loncu, saj ni, da moraš v katerem primeru ful pazit na riž. Fukneš v vodo in čez 40 minut odliješ vodo, če je riž, ki se ne napije vode, drgač pa jo itak spije :D

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 13 minutami:

A pa si zih, da se ne da uštimat? 

Ja sej obstaja možnost da se da kej popravit, bom nesu komu.

Hernire reče pred 5 minutami:

V čem pa je fora rice cookerja? Nisem nikoli pomislil, da bi si ga nabavil, pa z žensko rada jeva rižote in riž v vseh oblikah - beli, črn, rjavi, basmati etc. Pač narediva v loncu, saj ni, da moraš v katerem primeru ful pazit na riž. Fukneš v vodo in čez 40 minut odliješ vodo, če je riž, ki se ne napije vode, drgač pa jo itak spije :D

Ja naredi ti kao perfect riž z 0 efforta.

Povezava do prispevka

Jaz sem imel rice cooker, pa ne vem če sem ga 3x v življenju uporabil. Klasika v loncu je vedno izpadla odlično z 0 efforta. 

Če tako pogledam za nazaj: čisto preveč nekih aparatov, loncev in pripomočkov sem imel. Npr., pazi to: namenska posoda za kuhanje testenin! Itak uporabil samo 1x. Pa smoothie blender, to tudi skoraj nič več ne uporabljam, čeprav mi je bil na začetku (beri prvih 14 dni) res cool. Pa hot-dog aparat je tudi bil zmaga, lol. itd.

Dejansko je bila edina sreča, da sem večino teh zadev dobil kot darilo in se potem pač nisem sekiral, če so nabirale prah. :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

To je itak odvisno od človeka. Pri meni je dober smoothie blender res must have, praktično najbolj uporabljen "special kuhinjskih gadget" pri nama. Delava smutije, juhe (imava unega, k ti tudi zavre vodo), poleti hladne napitke, k ti res epsko zdrobi led ... Topčina

 

Drugače absolutna legenda slovenskih kuhinj pa je električni nož za rezanje kruha, nerealno število folka ga je imelo (pač njihovi starši) in dobesedno NOBEN k ga poznam, da ni dejansko uporabljal :avadodo:

  • Račka +1 3
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
BigBoss82 reče pred 1 minuto:

Ja n, ce jes dosti riza in se to razlicnih jedi, pol se najbrz izplaca.. ma za naredit obicen riz rabis en lonec, 15 min in res 0.1 efforta

 

dobro je za koga je

 

Hernire reče pred 15 minutami:

Fukneš v vodo in čez 40 minut odliješ vodo, če je riž, ki se ne napije vode, drgač pa jo itak spije :D

 

what

 

kakšne riže to delate

 

za dober riž je potrebno neki efforta, tudi dobra posoda in dobro naštudiran tajming, ni da kar fukneš in pustiš da se samo nardi

 

jaz sem lih zato ubodel rice cooker (en cheap za 30e), ker mi odvzame ta stres in sem fix da bo riž vedno dober z dejansko zelo minimalno efforta, pač ko sem delal sushi riž sem umiral zraven da sem barely prilezel do proper konsistence, zdej je to easy money

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 minuto:

what

 

kakšne riže to delate

 

za dober riž je potrebno neki efforta, tudi dobra posoda in dobro naštudiran tajming, ni da kar fukneš in pustiš da se samo nardi

 

jaz sem lih zato ubodel rice cooker (en cheap za 30e), ker mi odvzame ta stres in sem fix da bo riž vedno dober z dejansko zelo minimalno efforta, pač ko sem delal sushi riž sem umiral zraven da sem barely prilezel do proper konsistence, zdej je to easy money

Dobro ti si home cooking gurman, to je drugače, pa verjamem, da za sushi riž rabiš naštudirano konsistenco. Za nek običen riž kot priloga ali pa rižoto pa rabiš dvoje:

- dober lonec

- naštudirano razmerje voda riž

Toj to

Povezava do prispevka

Ma niti ekonom lonec se ne izplaca za riz.. preden naraste pritisk ze naredis v obicnem

 

Sicer ce imas rice cooker na pritisk lahko pomoje res hitro naredi riz.. samo pizda 15min.. lih naredis solato, speces meso, malo pomijes posodo al neki in je narejeno

 

 

Edino ne vem za kakse rizote al posebne rizeve jedi..sam meni je riz dober samo ce je obicno narejen tako da zame je to krneki oz kot je ravno napisal slinch meni je lonec dobro je za koga je

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...