Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Buzzkill reče pred 8 minutami:

Terminalno bolan folk mora imeti takšno možnost. Raje grem pod svojimi pogoji v kontroliranem okolju, kot slinajoč se v nekem hospisu.

 

Ne vem pa glede ostalih, po eni strani je boljš da se človek self-gasne, kot da ga starši najdejo obešenega na podstrešju, ni pa to rešitev glih da obstaja state sanctioned samomor mašina.

Se kar strinjam. Malo mi je bizarno tole. Nočem zaničevat problemov depresije, ampak se mi zdi malce pretirano. Evtanazija je sploh sketchy področje in če bo na voljo, ljudje taki kot smo, bomo izkoristli za lastne namene.

Povezava do prispevka
Kastor reče Pravkar:

Sorry za vprašanja, sam me res zanima glede te blackface scene. Kako se določi, kje je blackface ok in kje ni? Razen, če mogoče ne vem, pa je film Tropic Thunder tudi na blacklisti?

 

Imo je takrat še šlo skoz, ker je bla satira (pa je blo ogromno pripomb)

danes niti kot to ne

tako da v osnovi, nikjer ni ok (razen v Škofji Loki pa na NL) :D

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 28 minutami:

Če imaš vsa ta vprašanja in dvome, pol je definitivno neki narobe.

Pa ne v smislu politične ideologije. :D

Niso vprasanja, niti dvomi. Samo trudim se bit konstanten v svojih prepricanjih. Ce si proti nasilju, si proti nasilju. Ne pa da si proti nasilju samo takrat, ko tepejo tvoje. Ko pa tvoji razfukavajo naokoli je pa vse ok. 

 

Edit: in ja, imam problem s tem.

uredilo bitje planetarium
Povezava do prispevka
planetarium reče pred 1 minuto:

Niso vprasanja, niti dvomi. Samo trudim se bit konstanten v svojih prepricanjih. Ce si proti nasilju, si proti nasilju. Ne pa da si proti nasilju samo takrat, ko tepejo tvoje. Ko pa tvoji razfukavajo naokoli je pa vse ok. 

 

ne razumem kje je problem

Povezava do prispevka

 

Hernire reče pred 2 minutama:

Kolikor razumem je fora blackfaca, da je bil zelo žaljiv na showih pred izumom filma, ker so se beljaki našemili v črnce in se potem obnašali kot opice

 

Tako, minstrel showi se jim je reklo in so bili zabava za najnižje imenovalce družbe, večinoma so se pa zajebavali iz črncev. Tudi črnske minstrel show ekipe si imel, to je bila cela entertainment industrija. 

Jugoslavija je imela šale in stereotipe o vsakem narodu, to je tko kot če bi imel touring skupino k gre po jugi, se šemi v bosance in poje pesmi ter govori vice o njih. Harmless v momentu, ko gledaš nazaj zna bit tad problematiš.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 8 minutami:

 

ne razumem kje je problem

 

Sem edini, ki vidi ogromno diskrepanco med tem kaj ljudje zagovarjajo in kaj dejansko delajo? Ne pravim, da nisem sam tudi kdaj del tega problema. Se ga pa vsaj trudim zavedat. Mogoce je pa res nekaj narobe z mano. Pardon.

uredilo bitje planetarium
Povezava do prispevka
planetarium reče pred 26 minutami:

Edit: in ja, imam problem s tem.

To je zato, ker poslušaš ekstremiste. Na to sem mislil, ko sem rekel, da imaš (si delaš) probleme. Lahko pa seveda obrneva, da si samo jaz zatiskam oči, to je tudi fair :D.

Osebno z zmernimi desnimi nimam nobenih težav in se velikokrat (celo večinoma) strinjam z njimi, se pa imam za bolj levo usmerjenega.

 

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Jaz sem npr. začel v zadnjem letu brat Twitter in je pomoje mentalno zdravje mi šlo na slabše za par procentov

 

Sploh ker sem itak po naravnem privlaku klikal na vedno bolj fuknjene profile, ker nekih vanilla debaterjev se mi res ni dalo brat, dosti rajši sem lurkal neke Twitte utrgancev, pol pa mi je algoritem itak začel samo čisto fuknejene stvari metat na zid. To je pa prav začaran krog, ker pol se ti začne pipat, kaj je s folkom narobe, ampak v resnici si pač samo ujet v nek korpus čudnega folka, ker ti je algoritem tako naštimal systeme

 

Saj iz podobnega razloga sem nehal brat Gnojišče oziroma komplet cel forum izven Konzolca. Pač res folk k te sam v slabšo voljo spravlja

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 1 uro:

Sorry za vprašanja, sam me res zanima glede te blackface scene. Kako se določi, kje je blackface ok in kje ni? Razen, če mogoče ne vem, pa je film Tropic Thunder tudi na blacklisti?

leta 36 je bil blackface še dojeman kot poklon/počastitev črnskega umetnika. Fred Astairu so v filmu Swing Time dali blackface, ker je v specifični plesni točki uporabljal move enega črnca, ki jih je nagruntal pred tem in to je bil kao poklon njemu in blackface zato, da se je opozorilo, da je to izviralo iz črnske kulture in umetnosti (seveda se ni nihče spomnil, da bi pač enostavno najeli črnskega plesalca). Danes je isti prizor dojet ko hudo žaljiv in rasističen.

 

qVfGMrG.png

 

3cFM3N0.png

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 13 minutami:

Jaz sem npr. začel v zadnjem letu brat Twitter in je pomoje mentalno zdravje mi šlo na slabše za par procentov

 

Sploh ker sem itak po naravnem privlaku klikal na vedno bolj fuknjene profile, ker nekih vanilla debaterjev se mi res ni dalo brat, dosti rajši sem lurkal neke Twitte utrgancev, pol pa mi je algoritem itak začel samo čisto fuknejene stvari metat na zid. To je pa prav začaran krog, ker pol se ti začne pipat, kaj je s folkom narobe, ampak v resnici si pač samo ujet v nek korpus čudnega folka, ker ti je algoritem tako naštimal systeme

 

Saj iz podobnega razloga sem nehal brat Gnojišče oziroma komplet cel forum izven Konzolca. Pač res folk k te sam v slabšo voljo spravlja

Endgame je, da boš čez X časa ti postal tak, ker te bodo obrnili. Ta batshit komunikacija in zarotništvo ti bo prešlo v žile in potem boš ugotovil, da to ni batshit komunikacija, temveč resnica :ninja:

Povezava do prispevka
Kruz reče pred 44 minutami:

Endgame je, da boš čez X časa ti postal tak, ker te bodo obrnili. Ta batshit komunikacija in zarotništvo ti bo prešlo v žile in potem boš ugotovil, da to ni batshit komunikacija, temveč resnica :ninja:

 

Tukaj je dober primer, par dni nazaj sem pogledal malo. Nek "komik" Sears, spomnim se, da je nekoc delal satirične zadeve na račun astrologije itd, bil dost razumen...dokler ni odletel v 3 pm

Povezava do prispevka

Sploh to kar delajo The Daily Wire je kar slabo. Sej ne pravim, tudi v Hollywoodu, kjer so večinoma levo-sredinsko usmerjeni, so šli scenariji za komedije v kurac; pa tudi SNL ni smešen, ampak Daily Wire so se odločili kako bojo delal nesmešne komedije (ki imajo svojo agendo). Važno, da dajo svoje ljudi not, ki ne znajo igrati pa še Ted Cruza in za piko na i, Jordan Petersona. Kot da zanalašč delajo slabe stvari, da potem folk komentira in se oni lahko jokajo kako jih STRAŠNA LEVICA stalno napada. :D 

 

Pa to, da so Američani tok napaljeni na reference. Kdaj bodo dojeli, da stalno spammanje referenc ni smešno, če že nekaj referiraš more biti izvedba+kontekst, da res deluje.

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 3 urami:

Sem za možnost dostojanstvene smrti vsakega, ki si jo želi

 

Buzzkill reče pred 2 urama:

Terminalno bolan folk mora imeti takšno možnost. Raje grem pod svojimi pogoji v kontroliranem okolju, kot slinajoč se v nekem hospisu.

 

☝️

 

Tole... takoj ZA, pod posebnimi pogoji seveda, ko potrdi več strokovnjakov.

 

Hernire reče pred 1 uro:

Saj iz podobnega razloga sem nehal brat Gnojišče oziroma komplet cel forum izven Konzolca. Pač res folk k te sam v slabšo voljo spravlja

 

🫤 Ne vem, če glih drži. Te občasno opazim kot avtorja posta na gnoju. Mislim, da je blo kak dan, dva nazaj glih nekaj.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 7 minutami:

 

 

Tole... takoj ZA, pod posebnimi pogoji seveda, ko potrdi več strokovnjakov.

 

Mislim, da se folk ne zaveda, koliko nekih zakonskih pogojev je treba izpolnit, da se realizira taka stvar. Plus dobit ljudi za komisije, ki bo potem odgovarjala, ko se bo nek svojec vžgal, da ni bilo vse po pravilih. Tudi dojemanje sveta posameznika, ko ga soočiš s smrtjo imo ni več ravno v skladu z moralnimi smernicami "normalnega" folka. 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 8 minutami:

 

 

🫤 Ne vem, če glih drži. Te občasno opazim kot avtorja posta na gnoju. Mislim, da je blo kak dan, dva nazaj glih nekaj.

Ja valda še kdaj polurkam, tudi v Slikosuku sem včeraj postal. Ampak pomoje ne več kot 1-3 posti mesečno izven Konzolca

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 2 minutama:

Mislim, da se folk ne zaveda, koliko nekih zakonskih pogojev je treba izpolnit, da se realizira taka stvar. 

Kar je še posebej smešno (vsaj men) v primeru te dotične ženske, ki je pri telesni moči, da se pač ustreli, obesi, nažre tablet, fukne s stolpnice etc. Ubiti se, ko še lahko sam hodiš, držiš predmete v roki in imaš še neko osnovno motoriko, ne vem, če je posebej komplicirano.

uredilo bitje Kruz
Povezava do prispevka
Kruz reče Pravkar:

Kar je še posebej smešno (vsaj men) v primeru te dotične ženske, ki je pri telesni moči, da se pač ustreli, obesi, nažre tablet, fukne s stolpnice etc. Ubiti se, ko še lahko sam hodiš, držiš predmete v roki in imaš še neko osnovno motoriko, ne vem, če je posebej komplicirano.


Ubit se na tak način je noro sebično tho. Nekdo te bo našel, nekdo bo lahko dobil travme, še posebej če se fukne iz strehe al pa vstreli. Sistem te kapsule je veliko boljši imo. Imaš se čas pripravit, predomislit, poslovit, vsi se imajo priliko poslovit s seboj. Ni neke zmede zakaj, čemu... 
Greš čez tiste komisije in preglede, kup folka podpiše waiverje da se jih ne da tožit, blabla karkoli je še treba in deri miki Zyklon B v kapsulo in cya on the flipside. Clean. 

  • Račka +1 4
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 2 minutama:


Ubit se na tak način je noro sebično tho. Nekdo te bo našel, nekdo bo lahko dobil travme, še posebej če se fukne iz strehe al pa vstreli. Sistem te kapsule je veliko boljši imo. Imaš se čas pripravit, predomislit, poslovit, vsi se imajo priliko poslovit s seboj. Ni neke zmede zakaj, čemu... 
Greš čez tiste komisije in preglede, kup folka podpiše waiverje da se jih ne da tožit, blabla karkoli je še treba in deri miki Zyklon B v kapsulo in cya on the flipside. Clean. 

Po eni strani clean, po drugi strani pa jebena birokratska procedura, kjer se lahko takoj kaj zakomplicira in ima 1000 ljudi delo s tem.

Povezava do prispevka
Kastor reče pred 2 minutama:

Po eni strani clean, po drugi strani pa jebena birokratska procedura, kjer se lahko takoj kaj zakomplicira in ima 1000 ljudi delo s tem.


Če ima lahko splav šnelkurs komisijo, kjer se mora v par tednih rešit vse skup, bi lahko tehnično imel tudi sistem evtanazije. S tem da tle čas ni tak faktor kot pri splavu. 

Povezava do prispevka

To je vse res, sam pri splavu je recimo aktivna stranka mama in recimo potencialni starši, recimo da fotr in to je nekak to. Tukaj imaš pa verjetno zakonsko malo bolj zapleteno drevo, iskreno sicer ne vem, kdo je v tujini vse vpleten v to odločanje, samo se mi zdi dost zajebana zadeva za zakonsko regulacijo. Zato tudi podpiram folk, ki dela samomore, sam pač ja, da se naredi nekak tko, da ne stravmatizira še pol familije zraven.

Povezava do prispevka

Hah, prav imaš. Sto sorodnikov, nasledstva so v igri. Nek "a ima kdo kaj proti" clause tudi mora bit. Pol vleti mala sestrična iz Grenlandije, ki noče da se fentaš, ker upa da bo kaj dobila od tega down the road. Al pa še jače, lej če ne prepišeš tega in onega ni waiverja. 
Predvideval bi, da so mehanizmi, ki to hendlajo, treba si malo več prebrat. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...