Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Buzzkill reče pred 7 minutami:

Izkazalo se je, da se jih je narodilo tolk, da so si kr v kleti naredili neka ad-hoc stanovanjca, rigali štrom not in valda da so zapalili vse skup. Hvala bogu nobenmu ni blo nič, blok tudi ok, so pa romado odjebali ven. Win i guess.

Kako pa so jih uspeli izselit? A če nekdo preveč razvaljiva v bloku (recimo da zažge flete :D) se ga lahko po dekretu občine dejansko prisilno izseli, čeprav je njegov lastniški flet? 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 16 minutami:

Kako pa so jih uspeli izselit? A če nekdo preveč razvaljiva v bloku (recimo da zažge flete :D) se ga lahko po dekretu občine dejansko prisilno izseli, čeprav je njegov lastniški flet? 


Njihov flet rofl. Ne ne ne, ne gre to tako. Občina ima stanovanja, katera lahko da neprivilegiranim. Navadno imajo stanovalci nek say, ampak v tem specifičnem primeru so jih namestili v bivši oficirski blok. Ko so 90tega oficirji odfukali, so premium bloki ostali čist prazni. Ena stanovanja so šla na prodaj, druga pa občinam. Instantno se je soseska spreobrnila iz urejene lepe chill vibe soseske v outdoor gym / mehanično delavnico / drug dealing corner / ufc octagon. 

Pol, ko so zažgali flete, je občina imela očitno huge pritisk nas stanovalcev, in so jim iskali alternativo. Najprej so jih dali med delavske bloke v malo bolj low rent del mesta, ampak tam so se bosanci insta zbunili. Potem se moje znanje malo izgubi, ampak vem, da so dobili prav proper full fledged hišo malo izven mesta, ampak to so tudi izgubili. Potem so končali v neki grapi v koči brez elektrike (sprva je seveda imela elektriko in vse, sam baje ne vleče če potrgaš kable), sinovi so šli deep v hors kerga so sami začeli dilat. Vsake tolk vidim kerga shiranega, ne vem pa kaj se je zgodilo z njimi ker me res ne zanima. 

Drugač pa ja, tudi če si lastnik te lahko fuknejo ven. Poznam en tak primer ko je človek skor izgubil svoje stanovanje tako, ker je bil aggro pijanc in nonstop delal štale.

Drugač imam še moj čisto prvi spomin, ko so prišli, glih nekje 9-10 let sem imel. Igramo s frendi za blokom basket na koš kerga smo si sami naredili. Cel šabeng, custom tabla, kul obroč, jebačka mrežica, ma perfect. Ful hud projekt, res smo se vsi zbrali in nardili zadevo, vsi ponosni igramo lepo, pride srednji od ciganskoh bratov, ki so se glih vselili v sosesko. Pride on lepo do nas, si mislimo o lej novi sosed, pa visok je, ta bo zih krilo al center. Model skoči, nam vtrga obroč, skup s tablo, jih fukne v neko grmačo, se reži in gre stran. Prav spomnem se momenta... "Racism tree unlocked". 
 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Za desetletje zgodb teh degenerikov imam, niso bili oni v perma prison rotaciji ker so lomili otrokom obroče. Hard drugs, dilanje, nasilje. Nam okoliškim otrokom niso bili direkten threat, ker so meli naši fotri neverbalen sporazum z njimi. Če bi se nam otrokom kaj zgodilo, bi se zgrnu holy wrath jeznih fotrov un flat, cigani so pa po defaultu kukavice, tko da jim ni bilo pametno biti aggro kreten do folka, ki ni granade throw stran od okna kje spiš. Kar pa ne pomeni, da so se obnašali kot ljudje.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

 

Aktivist Vanč reče pred 3 minutami:

Saj vso to dogajanje bo v Evropi po moje v naslednjem desetletju prineso ogromen vzpon ultra nacionalizma spet. Nacionalizma itak, ampak bo po moje tudi dosti skrajnega, ko se sranje še malo razširi.

 

Jap. Ker če mislite da je v SLO bad scena z muslimani, dragi moji, naredite si uslugo in ne hodit v Francijo, Belgijo in ostalo Zahodno evropo :D Ker tist je pa insane, kaj je ratal iz držav, še posebaj iz večjih mest.

 

M m mmmmm, 2x nekajdnevni obisk Bruslja v lastni režiji, nikdar ju ne bom pozabil :D :D

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 urama:

Jaz sem enkrat nekaj mutil z eno bosanko. Tako proper momak, lep, mlad, poln keša, programer, dobr avto, gosta čupa, ni da ni. Njena mtka ji je rekla, da ker nisem bosanc bo to sramota za družino in fuuuul navijala proti meni.

 

No zdaj je ženska dobila tako res najbolj proper bosanka, grd ko kača, riše tatuje in tako res proper glup scum. Mama cela ponosna nanjo:D

 

Drugače pa je v Ljubljani noro več albancem, musličev in podobnih kot drugje. Maribor mi deluje fuuul bolj etično čist.

Slovenci mate bolj tako sloves v  bosni. Neki brezjajčni kratkokurčni zapečkarji.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 3 minutami:

Saj vso to dogajanje bo v Evropi po moje v naslednjem desetletju prineso ogromen vzpon ultra nacionalizma spet. Nacionalizma itak, ampak bo po moje tudi dosti skrajnega, ko se sranje še malo razširi.

To so ljudje že za to desetletje govorili, zdaj je konec koncev že 10 let od 2015 begunskega vala, pa je bolj skrajni nacionalizem še vedno zelo low energy 

 

Pač ja, dosti je neke negativne nastrojenosti proti migrantom, sam zdaj da so neki boomerji proti migrantom s plakatom "najprej poskrbite za nas" pa da fotr benti pri kosilu ni ravno skrajna oblika

 

Tako da jaz sem začel malo dvomit, da bo nek resnejši nacionalizem se dvignil, če se trenutno še ni

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 2 minutama:

Z mojo sva bla lani v Milanu in na Dunaju, pa nisem videl nobenih horrorjev kere vidiš na twitterju. Je pa res, da sva bolj po muzejih in razstavah, ob gledanju Moneta ni še noben batin dobu. 

Ja, jaz tudi Pariz/Dunaj kombo. Dunaj je itak zelo prijazen, pač bilo je neki več specialcev na ulici, ker je bila ravno noč čarovnic, ampak je bilo all good

 

Pariz pa je imel te low rank črnce okoli znamenitosti, ki ti prodajajo neke glupe spominke, samo je "no tnx" povečini zalegel, da niso vsiljevali robe. Pomoje imajo od pimpa kakšna navodila, da ne smejo preveč razvaljivat te s spominki

Povezava do prispevka
Hernire reče Pravkar:

To so ljudje že za to desetletje govorili, zdaj je konec koncev že 10 let od 2015 begunskega vala, pa je bolj skrajni nacionalizem še vedno zelo low energy 

 

Pač ja, dosti je neke negativne nastrojenosti proti migrantom, sam zdaj da so neki boomerji proti migrantom s plakatom "najprej poskrbite za nas" pa da fotr benti pri kosilu ni ravno skrajna oblika

 

Tako da jaz sem začel malo dvomit, da bo nek resnejši nacionalizem se dvignil, če se trenutno še ni

 

Ne vem no... Poglej kam so prilezle te stranke v Franciji, Italiji, na Madžarskem, Poljake,...

 

ke_kit reče pred 2 minutama:

Isto so mi govorili Hrvatje na faksu. Tudi jezik imamo kao ful poženščen.

Jaz mislim, da neki bo na tem. :D

 

Simpl zato, ker nikoli nismo bili pač tak vulgarni in dosti manjši nacionalisti. Saj poglej, da praktično ene kletvice ni, ki bi bila čisto slovenskega izvora (vsaj hujših ne). Pri njih pa pokajo v vsakem stavku.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 6 minutami:

naredite si uslugo in ne hodit v Francijo, Belgijo in ostalo Zahodno evropo

 
Moj prijatelj in boter mojega otroka konkretno že več let živi v Bruslju in nima res nobenih težav. V bistvu dobesedno uživa, v predmestju si je tudi kupil komplet hišo z vrtom. Dejansko sploh ne razmišlja, da bi se kdaj vrnil v Slovenijo. 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 2 minutama:

Z mojo sva bla lani v Milanu in na Dunaju, pa nisem videl nobenih horrorjev kere vidiš na twitterju. Je pa res, da sva bolj po muzejih in razstavah, ob gledanju Moneta ni še noben batin dobu. 

Jaz sem že 10 let nazaj opažal katastrofalno stanje v Parizu. Ghetto skoraj v vsaki manj obljudeni ulici. Sredi belega dne sem se počutil bolj nelagodno kot ko sem se ponoči sprehajal po kakem mestu v Kubi ali Indiji, majkemi.

V Italiji ali Avstriji pa absolutno nič temu podobnega.

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 4 minutami:

Simpl zato, ker nikoli nismo bili pač tak vulgarni in dosti manjši nacionalisti.

To je res, ampak ni samo to. Tudi ton jezika imamo nekako bolj sofisticiran (oz, naduvan :D) in predvsem bolj nežen al neki. Vsaj folk, ki uporablja zborni jezik.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

V slovenskem jeziku je skor nemogoče s kletvico proper užaliti nekoga. Balkanski jeziki so medtem naredili znanost iz tega. Predpone, pripone, fillerji, loopi, žaljenje svetnikov, familije in lokalnega življa. 

Prejšnjič slišim modela "Jebo ti vepar sestru u kolicima na majčinom grobu, da ti jebo!". In to tko, sploh ni blo neki preveč agresivno, fuzbal so igrali. Jaz pa skor s solzo v očesu, da sem bil priča takemu masterju jezika. 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 minuto:

Avstriji pa absolutno nič temu podobnega


Jaz sem bil res ogromnokrat na Dunaju in enkrat nisem doživel karkoli slabega. Razen cen za hrano, ki so se mi zdele kar precej visoke. Pa smo se peš sprehajali in s podzemno, v vseh možnih (poznih) urah...  

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 7 minutami:

 
Moj prijatelj in boter mojega otroka konkretno že več let živi v Bruslju in nima res nobenih težav. V bistvu dobesedno uživa, v predmestju si je tudi kupil komplet hišo z vrtom. Dejansko sploh ne razmišlja, da bi se kdaj vrnil v Slovenijo. 

 

Imajo pa v lastni državi predele mesta kamor niti policaji ne upajo, kamoli navadni ljudje. In to tudi v neposredni bližini evropskega parlamenta. 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 5 minutami:

Imajo pa v lastni državi predele mesta kamor niti policaji ne upajo, kamoli navadni ljudje. In to tudi v neposredni bližini evropskega parlamenta. 


Ga bom povprašal, da izvem iz prve roke. Ker on dela ravno v evropskem parlamentu. Ampak zaenkrat, vsaj kolikor vem za veliko let, mu ni bilo neke panike.
Mogoče enkrat, ko so bili neki teroristični napadi, ampak tudi takrat dejansko sploh ni bil niti najmanj ogrožen.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 1 minuto:

Ne vem no... Poglej kam so prilezle te stranke v Franciji, Italiji, na Madžarskem, Poljake,...

Ampak te stranke so razen mogoče Madžarske izredno low enegry, pa še Orban je max mid energy. Poglej recimo Melonijevo v Italiji, pred volitvami si dobil filing, da bo dobesedno šla z buldožerjem in mitraljesko čez Afganistance in Afričane, januarja letos je že sprejemala neke afriške voditelje in bila v "Africa welcome" moodu. Tudi javno je priznala, da je njen načrt glede zajezitve migrantov spodletel in jih je še več prišlo, kot pod "levimi" vladami. V Sloveniji enako. Grims piše knjigo o tem, kako premagat zavojevalce iz Afrike, njegovi sostrankaši v Bruslju pa gladko glasujejo za kvote in migracije. Poljaki imajo zdaj Tuska, ki bi takoj vzel Afričane, če bi se mu malo požugalo, samo ima to srečo, da se lahko zgovarja na Ukrajinske begunce in zato zavrača druge. Orban je edini, ki se približno drži, ampak za dobro sofinanciranje iz EU bo tudi on hitro spremenil mnenje :D. Za proper nacionalistično stranko bi IMO rabil ljudi, ki ne bi imeli finančnih interesov v ozadju. Ki bi jih "etnično čista država" predstavljala tak ideal, pa bi magari sami zavračali EU pomoč, če bi se le-ta pogojevala s sprejemanjem priseljencev

 

Ko sem rekel, da sem spremljal Twitter in malo padel v ta nacionalizem rabbit hole. Bolj proper nacionalistični communityji so začeli dosti bolj kot te Afričane in muslimane problematizirat legalne migracije. Njihova argumentacija je, da ko bo proper desna stranka prevzela oblast, bo lahko že znotraj EU mehanizmov vrgla nelegalne migrante z države, dočim legalnih ne bo morala na noben način, ker so zaščiteni z vsako EU listino možno. Sem v rabbit holu videl kar nekaj  twittov ala "Afričane bomo poslali nazaj v Afriko, legalni migranti bodo tisti, ki bodo končali v jamah, ker se jih drugače ne bomo mogli znebit". Samo so pa to res neumni ljudje in nesposobni kakršnekoli organizacije, sploh ker se že izražajo zelo neumno, tako da dvomim, da bo komurkoli od njih uspelo videt politiko od blizu

 

Žal sem pobrisal Twitter račun, tako da ne morem več dostopat, ampak se spomnim po Twitter hendlu, da je to bila slovenska veja teh nacionalistov: https://twitter.com/SLOVENISTI/

 

Povezava do prispevka

 

Aktivist Vanč reče pred 12 minutami:

 

Ne vem no... Poglej kam so prilezle te stranke v Franciji, Italiji, na Madžarskem, Poljake,...

 

 

Simpl zato, ker nikoli nismo bili pač tak vulgarni in dosti manjši nacionalisti. Saj poglej, da praktično ene kletvice ni, ki bi bila čisto slovenskega izvora (vsaj hujših ne). Pri njih pa pokajo v vsakem stavku.

Damn buddy, zdej pa izpada, da smo vulgaren narod in nacionalisti. 

 

Jaz nisem nacionalist ali vulgaren, pa ti lahko povem tocno v cem je stvar. Razlika je v mentaliteti. Slovenci so bolj miren narod, bolj tih in hladen narod. Generaliziram, ampak v povprečju in primerjavi z jugom bo kar držalo.

Nic slabega v tem, meni je cisto kul. So pa razlike, mal manjka karakterja, malo karizme. Vcasih prevec vljudni, ze skoraj prestraseni. To govorim za tipe, zenske so cisto ok.

Povezava do prispevka

Meni se vseeno ne zdi low energy. Pa Le Pen je kar močna. Tega pač v teh velikih državah kar nekaj časa ni blo. Meloni nima jajc "še". Samo v Nemčiji, če se pojavi neka velika in se bo evropska politika spremenila. Zdaj še gledajo na to kako izpadejo navzven, da širijo "korektnost in človekove pravice". Trend spreminjanja se mi kar zdi.

Povezava do prispevka
Vučko3 reče pred 1 minuto:

 

Damn buddy, zdej pa izpada, da smo vulgaren narod in nacionalisti. 

 

Jaz nisem nacionalist ali vulgaren, pa ti lahko povem tocno v cem je stvar. Razlika je v mentaliteti. Slovenci so bolj miren narod, bolj tih in hladen narod. Generaliziram, ampak v povprečju in primerjavi z jugom bo kar držalo.

Nic slabega v tem, meni je cisto kul. So pa razlike, mal manjka karakterja, malo karizme. Vcasih prevec vljudni, ze skoraj prestraseni. To govorim za tipe, zenske so cisto ok.

 

Saj to je vse res kar si napisal. In valjda niti jaz nisem mislil na vsakega posameznika :D Da bi karkoli letelo direkt na tebe, velja pa za kar dober del. Temperament južnih bratov je dosti bolj grobi kot pa nas slovenceljčkov :) Zato so nas vedno meli za pussye, meni ni to nič čudnega. 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 7 minutami:

Ampak te stranke so razen mogoče Madžarske izredno low enegry, pa še Orban je max mid energy. Poglej recimo Melonijevo v Italiji, pred volitvami si dobil filing, da bo dobesedno šla z buldožerjem in mitraljesko čez Afganistance in Afričane, januarja letos je že sprejemala neke afriške voditelje in bila v "Africa welcome" moodu. Tudi javno je priznala, da je njen načrt glede zajezitve migrantov spodletel in jih je še več prišlo, kot pod "levimi" vladami. V Sloveniji enako. Grims piše knjigo o tem, kako premagat zavojevalce iz Afrike, njegovi sostrankaši v Bruslju pa gladko glasujejo za kvote in migracije. Poljaki imajo zdaj Tuska, ki bi takoj vzel Afričane, če bi se mu malo požugalo, samo ima to srečo, da se lahko zgovarja na Ukrajinske begunce in zato zavrača druge. Orban je edini, ki se približno drži, ampak za dobro sofinanciranje iz EU bo tudi on hitro spremenil mnenje :D. Za proper nacionalistično stranko bi IMO rabil ljudi, ki ne bi imeli finančnih interesov v ozadju. Ki bi jih "etnično čista država" predstavljala tak ideal, pa bi magari sami zavračali EU pomoč, če bi se le-ta pogojevala s sprejemanjem priseljencev

 

Ko sem rekel, da sem spremljal Twitter in malo padel v ta nacionalizem rabbit hole. Bolj proper nacionalistični communityji so začeli dosti bolj kot te Afričane in muslimane problematizirat legalne migracije. Njihova argumentacija je, da ko bo proper desna stranka prevzela oblast, bo lahko že znotraj EU mehanizmov vrgla nelegalne migrante z države, dočim legalnih ne bo morala na noben način, ker so zaščiteni z vsako EU listino možno. Sem v rabbit holu videl kar nekaj  twittov ala "Afričane bomo poslali nazaj v Afriko, legalni migranti bodo tisti, ki bodo končali v jamah, ker se jih drugače ne bomo mogli znebit". Samo so pa to res neumni ljudje in nesposobni kakršnekoli organizacije, sploh ker se že izražajo zelo neumno, tako da dvomim, da bo komurkoli od njih uspelo videt politiko od blizu

 

Žal sem pobrisal Twitter račun, tako da ne morem več dostopat, ampak se spomnim po Twitter hendlu, da je to bila slovenska veja teh nacionalistov: https://twitter.com/SLOVENISTI/

 

 

Pa tebe dejansko nič ne moti to, da sta s punco neka intelektulca redno zaposlena, pa sta komaj napraskala za stanovanje v najbolj čefurskem delu Ljubljane (še to s sposojanjem keša od družine), medtem ko ti država pobira mega davke na plači in avtorskih pogodbah da financira vse te pribleglice iz tujine in njihova sociala stanovanja in vrtce???


Ker če te res ne potem mega respect. Meni gredo klošarji in tuji smrduhi na kurac predvsem zato, ker moram jaz in meni podobni financirati vso to njihovo sranje in družine s 5+ otroci.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 minuto:

 

Pa tebe dejansko nič ne moti to, da sta s punco neka intelektulca redno zaposlena, pa sta komaj napraskala za stanovanje v najbolj čefurskem delu Ljubljane (še to s sposojanjem keša od družine), medtem ko ti država pobira mega davke na plači in avtorskih pogodbah da financira vse te pribleglice iz tujine in njihova sociala stanovanja in vrtce???


Ker če te res ne potem mega respect. Meni gredo klošarji in tuji smrduhi na kurac predvsem zato, ker moram jaz in meni podobni financirati vso to njihovo sranje in družine s 5+ otroci.

Jaz mislim da se večino denarja še vedno pokrade v politiki, socialni transferji so neznatni.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...