Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Ezoterik reče pred 1 minuto:

 

Mislim da atomic misl CRT TV :D ker takrat itak ni blo LCD monitorjev niti tvjev. In se strinjam, mislim da je fora predvsem da so bli mal bolši TVji itak Sony Trinitroni in so mel res precej bol smooth sliko, kot random Jerovšek 14".

Ne ne, saj se štekamo, Atomiclu so CRT TV-ji >>> CRT monitorji in s tem se strinjam

 

Post sem bolj izkoristil, da poflexam svoj secks shader, mora bit vsaj en profit v teh urah, ki sem jih porabil za tweekanje tujih shaderjev, če se mi že starih igric ne da igrati z njim :D :D :D 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 4 minutami:

CRT TVji so drugačni od CRT monitorjev, kolk sem razumel. Ko žarek udari v ekran monitorja, pregradice med piksli ne dovolijo, da se barva razlije, dokler pri TVju se, zato izgleda vse bolj mushy in boljše.

 

Vir - iz spomina 30 let starega članka v Jokerju

 

Načeloma so bli identični, sam mel si več tipov tehnologij - Trinitron je bila od Sonya (mel si še podobne rešitve od drugih proizvajalcev), razlika je bila da so high end monitorji mel VELIKO boljše katode vgrajene (logično, ker so moral furat višjo resolucijo, veliko večji DPI in osveževanje), kar je naredil, da je dejansko to kar zdej vsi hočmo/te (boljša resolucija, višji FPS) bila tudi stvar, ki je naredila bolj "ostro" sliko, kar je ker so bile konzolne igre prilagojene TVjem dejansko negativno, ker so se vidl felerji v pixlih. Ne vem če znam bolš razložit v petih stavkih.

uredilo bitje Ezoterik
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 10 minutami:

haha kaki feget

 

js pa tu živel v zmoti, da je proper balkanski muškarac 

 

Ezoterik reče pred 8 minutami:

jst sm tud vedno mislu da je atomic bol crno i zlatno :D

 

Čaki, to je med tednom zjutraj. Za vikend se pa v dnevni kolce igra.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 4 minutami:

CRT TVji so drugačni od CRT monitorjev, kolk sem razumel. Ko žarek udari v ekran monitorja, pregradice med piksli ne dovolijo, da se barva razlije, dokler pri TVju se, zato izgleda vse bolj mushy in boljše.

 

Vir - iz spomina 30 let starega članka v Jokerju

 

Nisem točno vedel tega, ampak ja tko k si razložil makes sense!

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 20 minutami:

js ga imam nizko

in pol mi mačka pride sedet na kavč pred mene ali pa name in ne vidim nič (če se uleže je kul) :D

bi blo boljš, če bi ga mal višje na steno ...

Identično. :D

Najprej mi mora seveda preteptati trebuh (with the power of a thousand nails) in mi dvakrat poriniti anus pod nos. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 1 uro:

Team zvok je majhen in čokat, ampak stari so pa zagrizeni :D Jst sm si kupu soundbar za 800e sam zato da se bol sliš dialoge in še tko ga mam večinoma na 2/10. Ubistvu mi je žal da nism dal 200 eur in 600 eur dodal v budget za bolši OLED :D

Heh tast nabavu soundbar od Sonya, nekih 500-600€ pol pa je bil kr razočaran, ker je bil zvok na 20 let starem stereu boljši :D

 

Meni je blo pa fajn, ker sem se neki razmišljal, da bi si tudi ubodu, pa mi je prisparal teh 500e

Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 7 minutami:

 

Načeloma so bli identični, sam mel si več tipov tehnologij - Trinitron je bila od Sonya (mel si še podobne rešitve od drugih proizvajalcev), razlika je bila da so high end monitorji mel VELIKO boljše katode vgrajene (logično, ker so moral furat višjo resolucijo, veliko večji DPI in osveževanje), kar je naredil, da je dejansko to kar zdej vsi hočmo/te (boljša resolucija, višji FPS) bila tudi stvar, ki je naredila bolj "ostro" sliko, kar je ker so bile konzolne igre prilagojene TVjem dejansko negativno, ker so se vidl felerji v pixlih. Ne vem če znam bolš razložit v petih stavkih.


Jaz sem imel največji WTF moment, ko je fotr na šihtu menjal monitor, in sem jaz dobil njegovo "staro" 21 colsko IIyamo, ki je bila nova  200k SIT, do tedaj sem pa fural neko budget 15tko. Nisem si predstavljal da je lahko kaj tako crisp in lepo. 

To je top 3 moment ko sem bil paf:

 

Upgrade iz Soundblaster 16 na AWE32

Iz Cirus Logic 1mb grafe na Voodoo 2

15" Jerovšek special v 21" IIyama monster

 

 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 minuto:

Drgač je carska dinamika zadnje par strani, ko vzporedno potekajo debate o 30 let starih pixel igricah in 3000 € vrednih TV-jih

 

In other news, ta zadeva danes praznuje 35 let

 

image.png.097b4c241124a0ca2bf1da6fafecaca7.png

 

Kolk je bila pa to dobra konzola, nerealno! Al si igral une cigo fliperje, s tžrnice al pa tole. Zvolk in grafika in gameplay bolan. Edino temo si rabil, drugač je blo kurac, pa baterije je kuril prasec. Že takrat je takrat je nintendo ownal s precej slabšim hardwarom od konkurence (game gear). 35 let kasneje isto noben blizu podrhanjenmu switchu.

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 minuto:


Jaz sem imel največji WTF moment, ko je fotr na šihtu menjal monitor, in sem jaz dobil njegovo "staro" 21 colsko IIyamo, ki je bila nova  200k SIT, do tedaj sem pa fural neko budget 15tko. Nisem si predstavljal da je lahko kaj tako crisp in lepo. 

To je top 3 moment ko sem bil paf:

 

Upgrade iz SB16 na AWE32

Iz Cirus Logic 1mb grafe na Voodoo 2

15" Jerovšel special v 21" IIyama monster

 

 

Te zdanje nisem doživel, sem šel iz cheap CRTja potem na LCD. Ampak glede ostalih dveh se strinjam in ti verjamem. Čeprav je bil večji upgrejd iz PC speaker na SB16 :)

Povezava do prispevka
atomic reče Pravkar:

Kolk je bila pa to dobra konzola, nerealno! Al si igral une cigo fliperje, s tžrnice al pa tole. Zvolk in grafika in gameplay bolan. Edino temo si rabil, drugač je blo kurac, pa baterije je kuril prasec. Že takrat je takrat je nintendo ownal s precej slabšim hardwarom od konkurence (game gear). 35 let kasneje isto noben blizu podrhanjenmu switchu.

Meni je carsko, kako se na nemodanih gembičih leta 2024 tako NIČ NE VIDI. Ne vem, a so screeni z leti postali slabši, ali je že ob izidu imel tako slab screen. Se spomnim, da sem svojega pred leti vzel iz predala in neki prekladal pa dal notri Wario Land 2 pa še eno igrico, in tako par minut iskal sweet spot, da bi karkoli videl :rofl: 

 

Game Gear je imel dosti jači zaslon. Kolikor vem je imel celo backlight, več tipk, večji zaslon, BARVE ... Samo pri igricah pa ni bilo debate, Nintendo je trgal takrat in trga danes. Lahko ima konkurenca na škatli konjzole napisano 8k 120hz, ko na Switchu zapoje 720p Zelda: Tears of the Kingdom je v momentu pozabljenega 98 % first party sony libraryja :D 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 2 minutama:

Te zdanje nisem doživel, sem šel iz cheap CRTja potem na LCD. Ampak glede ostalih dveh se strinjam in ti verjamem. Čeprav je bil večji upgrejd iz PC speaker na SB16 :)


Setup program za Warcraft 2 je imel preview mode, in moj najljubši showcase je bil kazat folku razliko med zvočnimi karticami. Iz 8 kanalov na 32 kanalov orkestra je bil skor tak šok kot prvič videt Unreal 1 slap na Voodoo 2.

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka

Aja pa "profi" gamerji, so ful dlje vvstrajal na CRTjih, ker so prvi LCDji imeli samo 60hz + ogromen ghosting. Tudi po znižanju ghostinga, na 2ms še ni bilo 144hz monitirjev.

image.thumb.png.6d35a0b158a7b325a6fb03a9c5647865.png

 

Ta slika je iz leta 2006 recimo. Takratna gamerska Zvezda Fatal1ity je še zmeraj na CRTju.

Povezava do prispevka

Pri katodniških TVjih  je bil moj največji preskok iz nekega poceni Samsunga 4:9 na ultimativni (za tiste čase) 16:9 Sony Trinitron 36" s 100hz, povsem ravnim ekranom in blablabla . Je pa res, da je imel televizor svojih 90 kg.
Namenske monitorje za igranje iger sem pa itak uporabljal že vsaj od original Comodorjevega za Amigo, preko omenjene 21" iiyame do raznih (res dobrih) Dell ekranov. 

Pa, kot je že Buzzkill napisal: preskok na Voodoo 2. Uuuh, good old times. 
 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 48 minutami:

Tole mi je proper, čeprav pravi videofili bi ti rekli, da ni cool, ker je TV v "tilt of shame" pozi

 

Nekako je prevladajoče mnenje med tahudimi fili (think audiofili, samo za video), da TV ne sme bit v tej "tilt of shame" pozi, ampak ravno na steno/polico

 

Men je cool setup drugače, edino zaradi racing riga se mi zdi malo preveč nafilan

Tudi mene moti volan, ker ga sploh ne uporabljam, če kdo kupi vse skupaj, je na voljo. 

 

Mnja tilt se mi je zdelo da je bolje, zdaj se mi ga pa ne da nazaj naštelat. Ampak, ko sedim v fotelju je zaradi tega pogled naravnost, edino tistih 10 cm, bi moral bit višje. 

Povezava do prispevka

Sam prehoda na voodoo nisem doživel oziroma sem bil preotrok, da mi odpihnil

 

Se mi zdi, da za mojo generacijo (91) je bil tak preskok iz SD na HD konzolo

 

Se spomnim, da sem iz PS2 presedlal na X360 skupaj z novim TV-jem, za igrici sem zraven dobil/kupil Assassin's Creed 1 in Call of Duty 4. En dan še igral na katodniku PS2 in takrat 3 leta starem kompu, naslednji dan COD 4 in AC 1 na HDTV in Xbox360

 

image.png.d299089c2061d2946a9f8747e0233fd0.png

 

Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 22 minutami:


Jaz sem imel največji WTF moment, ko je fotr na šihtu menjal monitor, in sem jaz dobil njegovo "staro" 21 colsko IIyamo, ki je bila nova  200k SIT, do tedaj sem pa fural neko budget 15tko. Nisem si predstavljal da je lahko kaj tako crisp in lepo. 

To je top 3 moment ko sem bil paf:

 

Upgrade iz Soundblaster 16 na AWE32

Iz Cirus Logic 1mb grafe na Voodoo 2

15" Jerovšek special v 21" IIyama monster

 

 

 

14" rumen monitor -  14" barvni monitor (ko prvič vidš Prince of Persia v barvah namest Mono, lol)

PC Speaker - Sound Blaster (fuknjeno ko sm slišu synth plus voice verzijo Lion Kinga)

286 - 486 (ko lahko igraš "nove" igrice)

karkoli sm že mel (nek matrox mensezdi) - Voodoo 3 2000 (ne bom pozabu :D)

 

Vse ostalo ni blo tok impresivno.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   2 člana

×
×
  • Ustvari novo...