Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

Buzzkill reče pred 1 uro:

Jaz sem mega casual, sam Good kid, m.A.A.d city mi je ena najjacih hiphop plat, vedno ima mesto na playlisti.

 

Men realno nič njegovega kasnejšega ni 10% tolk potegnlo, kot GKMC. Lahk priznam greatness, sam osebno mi ni tolk všeč.

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 1 minuto:

Evo, lih se moram nekam peljat, cajta lih za en hip hop album poslušat

 

Kaj se priporoča, post-2015 (ko sem nehal spremljat sceno), NO TRAP NO RAP GOD SHIT

 

Samo en album pls, da si prižgem v avtu in v miru odposlušam 

Little Simz - Sometimes I Might Be Introvert

Lahko se mi zahvališ kasneje
 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 minuto:

 

zakaj?

ker to Drake-u očitajo že skos, da nardi več škode za black community kukr ne

 

in ta najava samo še bolj potrjuje da on res razmišlja tko

 

 

uredilo bitje Weraziel
Povezava do prispevka

S kolegi imamo drgač eno debato

 

Zadnjič sta dva cigana čakala kolega pri službenem avtu v Kočevju (ni iz Kočevja, bil je pri stranki). Začela sta mu morit, naj jima da denar in mu brcala v avto. Konflikt je besedno eskaliral in on je iz žepa potegnil olfa nož in ga odprl za 1 cm (je delavc in je imel olfa nož v žepu) 

 

Cigana sta šla proč, on pa se je tudi vsedel v avto in odpeljal, da se ne bi vrnila z ekipo

 

S kolegi imamo debato, če bi bilo njemu dovoljeno v samoobrambi, če bi se s pestmi spravila nanj, uporabit olfa nož, ali bi ga pozneje na sodišču najebal? Cigiča sta lahko bila 18, lahko pa nista bila, ne ve

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 4 minutami:

ok ...

sem mislu, da je kej fora, da bi bla neresnična al whatever

js pač tud nisem fan "aktivističnega" rapa. To so krivi vsi slovenski reprsi socialkarja, ki izdajajo neskončne družbenokritične komade :D

štekam, da nisi fan aktivističnega rapa, samo ni kot da ima Kendrick samo to po GKMC :) 

sicer pa slabše kot dober aktivizem je slab aktivizem, ne vem če si kej vidu kaj dela Vauks na svojih streamih al pa na IG zgodbah, model ima vse slabe tejke tega sveta (verjetno je dobr za publiciteto)

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 2 minutama:

Olfa nož naj bi bil kao orodje/nož, torej ja, najebeš, čeprou je samoobramba

Berbasecks reče pred 2 minutama:

prekoračen silobran

najebal bi

Pol sem jaz bil v zmoti, sem dejansko mislil, da bi se lahko branil z olfo (pač z reasoningom, da ga je upravičeno imel v žepu zaradi drugih reči, ne z namenom štihanja random folka)

 

Saj se je vse dobro končalo, moram rečt da je mel srečo, da ga cigiča nista vseeno prefukala 

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 36 minutami:

prekoračen silobran

najebal bi


Ne nujno kolk razumem zakonodajo. Moral bi arguat, da obramba z nožem ni bila prekomerno vedenje v dani situaciji. Pol pa mamo kar naenkrat 10 faktorjev v igri. Olfa nož ni nek aggro weapon ala bokser, 2 vs 1, mogoče si ti fizično mališan, onadva pa hrusta. Ti si nekaznovan goody two shoes k je bil med Ciganjerosi slučajno, ona dva pa karierna nasilneža. 

 

Navedek

Vendar je dokazno breme na osebi, ki se je branila z nožem - ta mora dokazati, da je uporaba noža bila sorazmerna grožnji in v mejah nujne obrambe.

Meni kot nekomu, k se fizično sigurno ne bo šel fajtat z nekimi cigani lol, je uporaba rezila absolutno sorazmerna dobivanju po pički. Samo če sodnik to vidi na isti način... pa seveda tist faktor, a bi krenil na njih z nožem ali ga izvlečeš in začneš delat ad hoc ventilacije šele po tem ko te tepejo. 

Imho ne bi nafukal v situaciji kot jo je opisal. Moje mnenje je vezano na to kaj sem se učil zakonodaje o silobranu, je pa res da sem se bolj fokusiral na strelski vidik, kot stabby stab. 

uredilo bitje Buzzkill
Povezava do prispevka
Buzzkill reče pred 1 uro:


Ne nujno kolk razumem zakonodajo. Moral bi arguat, da obramba z nožem ni bila prekomerno vedenje v dani situaciji. Pol pa mamo kar naenkrat 10 faktorjev v igri. Olfa nož ni nek aggro weapon ala bokser, 2 vs 1, mogoče si ti fizično mališan, onadva pa hrusta. Ti si nekaznovan goody two shoes k je bil med Ciganjerosi slučajno, ona dva pa karierna nasilneža. 

 

Meni kot nekomu, k se fizično sigurno ne bo šel fajtat z nekimi cigani lol, je uporaba rezila absolutno sorazmerna dobivanju po pički. Samo če sodnik to vidi na isti način... pa seveda tist faktor, a bi krenil na njih z nožem ali ga izvlečeš in začneš delat ad hoc ventilacije šele po tem ko te tepejo. 

Imho ne bi nafukal v situaciji kot jo je opisal. Moje mnenje je vezano na to kaj sem se učil zakonodaje o silobranu, je pa res da sem se bolj fokusiral na strelski vidik, kot stabby stab. 

Kokr jaz razumem, je koncept enakomernega silobrana nekompatibilen z logiko nasilja. To mi je kr hecno, da smo se lotili tako birokratsko secirat in analizirat nekaj tako kaotičnega.

 

Ne vem če si gledal Mr. Inbetween, ta serija se loti malo filozofsko razmišljat o nasilju. Ni scene na YT, da bi jo zalimal, ampak gre takole; tip je s pičko v avtu na parkingu in neka dva modela sta ga zaparkirala, nastane frka, začne se neki trobit in kazat geste. Tipa gresta ven iz avta proti njemu, vsak iz svoje strani avta, on gre hitro do prvega in ga razlema, drugi se pol neki usere in steče stran. Bejba mu zamori varianta da kaj je tako nasilen in on ji čisto mirno razloži logiko, da je moral ukrepat preden bi fight postal 2 v 1, pol bi blo prepozno in bi najebal in on in ona. Ok, valda ne moreš vedet, če bi res eskaliralo do fighta, ampak to je ta kaotičnost o kateri govorim. Ne moreš vedet in se fakin zavaruješ. Zlato pravila fighta je da kdor udari prvi ima prednost, če se počutiš ogroženega boš pač mogu udarit prvi, pa pol ti na sodišču "dokazuj", da si imel globoko v sebi občutek in strah, da boš dobil batine. 

 

In isto s tem olfa nožkom. Že to, da obstaja debata, ali bi tip najebal je absurdna. Če te dva modela nekje pričakata in ti odkrito grozita, bi morala v tistem trenutku postat homo sacer, adijo vse pravice.

uredilo bitje Vse_je_najslabse
Povezava do prispevka
Navedek

Kazenski zakonik (KZ-1-NPB4); čistopis

 21. člen 23. člen 
Silobran
22. člen
(neuradno prečiščeno besedilo)
(1)     Dejanje, ki je storjeno v silobranu, ni protipravno.

(2)     Silobran je obramba, ki je nujno potrebna, da storilec odvrne od sebe ali koga drugega istočasen protipraven napad.

(3)     Storilec, ki je prekoračil meje silobrana, se sme kaznovati mileje; če je prekoračil silobran zaradi močne razdraženosti ali prestrašenosti, povzročene z napadom, se mu sme kazen tudi odpustiti.

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Definicija nujno potrebne obrambe, da se storilec odvrne je tukaj tist spekter, zarad kerga ljudje sedijo ali plačujejo.

 

A je pipec nujno orodje pred odvrnitvijo dveh zblaznelih Brazilcev s pestmi?

A je 9mm nujno orodje proti zblaznelemu narkiču z nožem?

A je pištola v rokah mladenke nujno orodje da se zaščiti pred spolnim napadom? 

Ko se gre za pest vs pest, nož vs nož so te definicije lahko enostavne. Ampak ko se gre pa za dva različna tipa orodij za silobran, mamo jebo. Sred noči mi nekdo vleti v bajto z nožem. Kaj a bom šel fakin dodge roll in parryat tipa z nožem v roki zato da ne grem sedet? Al bom raje uporabil boljše orodje? Sam če uporabiš kaj bolj superiornega si ga lahko najebal. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...