Skoči na vsebino

[uradno] Gostilna pri Konjzolcu


Priporočeni prispevki

No sovica, večina naštetih zadev je v zadnjih 50ih letih prišla v komercialno rabo, izumljene oziroma narejene so bile prej.

 

Drugače pa ja se strinjam. Razlika je edina, da neumen folk dobi več pozornosti, kot jo je kadarkoli v zgodovini. Včasih če si bil neumen si bistveno težje prišel do take pozornosti folka, kot danes.

Povezava do prispevka

Kako, da ni obstajalo kako giabanje, kjer bi bila diktatura intelekta. Pač demokracija, kjer ne more vsak 18 letnik volit, ampak samo tisti, ki si pridobijo potrdilo za 12 let v obliki izpita, ki ga opraviš. Pogoj za opravljanje izpita je najmanj povprečen IQ, neka stopnja izobrazbe in potem pišeš izpit o razumevanju določenih pojmov in politike in tako si pridobiš volilno pravico za recimo naslednjih 12 let.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 minuto:

Kako, da ni obstajalo kako giabanje, kjer bi bila diktatura intelekta. Pač demokracija, kjer ne more vsak 18 letnik volit, ampak samo tisti, ki si pridobijo potrdilo za 12 let v obliki izpita, ki ga opraviš. Pogoj za opravljanje izpita je najmanj povprečen IQ, neka stopnja izobrazbe in potem pišeš izpit o razumevanju določenih pojmov in politike in tako si pridobiš volilno pravico za recimo naslednjih 12 let.

 

Razsvetljeni absolutizem je tisto, kar iščeš, si želiš in zahtevaš, brat atomic, ne se kle delat neki fancy z nekim umetničenjem :D:D 

 

Ko boš razčistil to sam s sabo te vabim na eno prusko pivo, bova skupaj gledala portrete Friderika Velikega, se objemala in si brisala solze

  • Na jagodo +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Sovica reče pred 51 minutami:

no ne dlakocepimo, moj point je jasen

Mislim, da je tudi iz mojega posta jasno razvidno, da mi je jasen point in da sem rekel, da se strinjam. Sam po drugi strani se ne morem znebiti občutka, da je nekako računalništvo najbolj napredovalo od vseh področij in če odštejemo računalništvo, potem nek miljonar živi zelo podobno, kot je recimo 50 let nazaj.

Povezava do prispevka

Kot je navedel atomic. Kdor nima obsežnega znanja o zgodovini politike, sedanje politike, oblikah vladanja in zakonodaji, ter tega ne more dokazat z opravljenim izpitom, ki se periodično obnavlja, nima kaj volit in soodločat. Jaz se tudi ne mešam v posel jedrskim fizikom ob reaktorju v Cernu. Večina naroda je ustvarjenega, da se ga vodi in se mu vlada, ne pa da bi vladali oni.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka
Navedek

Frederick II (German: Friedrich II.; 24 January 1712 – 17 August 1786) ruled the Kingdom of Prussia from 1740 until 1786, the longest reign of any Hohenzollern king at 46 years.[a] His most significant accomplishments during his reign included his reorganization of Prussian armies, his military victories, his success in the Silesian wars and the Partitions of Poland, and his patronage of the arts and the Enlightenment. Frederick was the last Hohenzollern monarch titled King in Prussia and declared himself King of Prussia after achieving sovereignty over historically Prussian lands of the Polish-Lithuanian Commonwealth in 1772. Prussia greatly increased its territories and became a leading military power in Europe under his rule. He became known as Frederick the Great (German: Friedrich der Große) and was nicknamed Der Alte Fritz ("The Old Fritz") by the Prussian people and eventually the rest of Germany.[1]

 

In his youth, Frederick was more interested in music and philosophy than the art of war. Nonetheless, upon ascending to the Prussian throne he attacked Austria and claimed Silesia during the Silesian Wars, winning military acclaim for himself and Prussia. Toward the end of his reign, Frederick physically connected most of his realm by acquiring Polish territories in the First Partition of Poland. He was an influential military theorist whose analysis emerged from his extensive personal battlefield experience and covered issues of strategy, tactics, mobility and logistics.

 

Considering himself "the first servant of the state",[2] Frederick was a proponent of enlightened absolutism. He modernized the Prussian bureaucracy and civil service and pursued religious policies throughout his realm that ranged from tolerance to segregation.[3] He reformed the judicial system and made it possible for men not of noble status to become judges and senior bureaucrats. Frederick also encouraged immigrants of various nationalities and faiths to come to Prussia, although he enacted oppressive measures against Polish Catholic subjects in West Prussia. Frederick supported arts and philosophers he favored as well as allowing complete freedom of the press and literature.[4] Most modern biographers agree that Frederick was primarily homosexual. Frederick is buried at his favorite residence, Sanssouci in Potsdam. Because he died childless, Frederick was succeeded by his nephew Frederick William II.

 

Nearly all 19th-century German historians made Frederick into a romantic model of a glorified warrior, praising his leadership, administrative efficiency, devotion to duty and success in building up Prussia to a great power in Europe. Historian Leopold von Ranke was unstinting in his praise of Frederick's "heroic life, inspired by great ideas, filled with feats of arms ... immortalized by the raising of the Prussian state to the rank of a power". Johann Gustav Droysen was even more extolling.[5] Frederick remained an admired historical figure through Germany's defeat in World War I. The Nazis glorified him as a great German leader pre-figuring Adolf Hitler, who personally idolized him.[6]

 

Associations with him became far less favorable after the fall of the Nazis, largely due to his status as one of their symbols.[7] However, historians in the 21st century now again view Frederick as one of the finest generals of the 18th century, one of the most enlightened monarchs of his age and a highly successful and capable leader who built the foundation for the Kingdom of Prussia to become a great power that would contest the Austrian Habsburgs for leadership among the German states.

 

Intelektualec, vojskovodja, umetnik, absolutist, pa še peder. Takega voditelja rabi Evropa evo.

 

 

 

 

 

 

btw, a obstaja EDEN nemec, ki ni Poljakov brcal s škornji v jajca, pa to je jebeno neverjetno no :D:D 

Navedek

He reformed the judicial system and made it possible for men not of noble status to become judges and senior bureaucrats. Frederick also encouraged immigrants of various nationalities and faiths to come to Prussia, although he enacted oppressive measures against Polish Catholic subjects in West Prussia. 

 

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 minutami:

Kot je navedel atomic. Kdor nima obsežnega znanja o zgodovini politike, sedanje politike, oblikah vladanja in zakonodaji, ter tega ne more dokazat z opravljenim izpitom, ki se periodično obnavlja, nima kaj volit in soodločat. Jaz se tudi ne mešam v posel jedrskim fizikom ob reaktorju v Cernu. Večina naroda je ustvarjenega, da se ga vodi in se mu vlada, ne pa da bi vladali oni.

lolwat

Povezava do prispevka
lizz reče pred 5 minutami:

lolwat

 

Z žensko, ki nikoli ni imela nobenih izkušenj z vodenjem držav in obvladanjem poznavanja političnih načel, principov in sistemov...pa res nem razpravljal o politiki. Ti si avtomatski v skupini 80% populacije, ki je namenjena, da se ji vlada in ne v drugi, ki je za to da vlada in soodloča o tem.

 

Lahko pa komot o čem bolj primernem kako rečeva... kaj boš kuhala za večerjo? Boš gledala kak film pol? S čim najlaže odstranim madež višnjevega kompota z majce?

 

Povezava do prispevka

O tem sem jaz že leta nazaj ko sem bil na faksu razmišljal, da bi več humanističnih oddelkov iz univerze sestavilo en tak test. Enkrat sem šel celo Pribcu (profesor socialne filozofije pa tudi malo je povezan s politiko dejansko) na govorilne se menit o tem.

 

Problem je v tem, ker to povzroči toliko preglavic, da se ti sanja ne (predstavljaj si jezo nekoga, ki kao nema prava glasanja, to se mu spipa) , predvsem pa politikom ni v interesu, da se jim odvzame tisti del ljudstva, ki je najlažje zmanipuliran. 

 

Drugi problem je ta, da dostikrat gre preprosto za ideologijo, leva ali desna je stvar osebnega prepričanja in sta lahko dva intelektualca na različnih bregovih.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 minutami:

Te Poljaki, če pogledaš dost trdoživi. Na eni strani Rusija na drugi Đrmans, pa še ustavil so turke pred Dunajem. Hvala pa taka...

 

 

Ja res so hardcore, kr respect ja.

 

Mi smo tudi kar ščurki, če tko pogledaš. 1000 let pod neprimerno močnejšimi nemci / avstrijci. Direkt zraven kulturno nekaj tisočkrat močnejše sosede oziroma centrom renesanse. 500 let prijaznih turkov, ki ti mimogrede odpeljejo / pobijejo eno faking tretjino prebivalca. Brez bilokakih lastnih kraljev ali podobnih povezovalnih avtoritet (lol @ "slovenski" celjski krofje). Do 150 let nazaj brez lastnega uradnega jezika. Pa evo nas, še vedno brcamo. 

 

Vsa čast našim pesnikom in pisateljem, sam tko bom rekel.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 12 minutami:

Te Poljaki, če pogledaš dost trdoživi. Na eni strani Rusija na drugi Đrmans, pa še ustavil so turke pred Dunajem. Hvala pa taka...

 

 

Vse kar so dobrega naredili bo sedanja vlada uničila v roku naslednjih 4 let. 

 

Trenutno se po celi Poljski protestira zaradi popolne prepovedi splava. 

Povezava do prispevka
Heretik reče pred 8 minutami:

Problem je v tem, ker to povzroči toliko preglavic, da se ti sanja ne (predstavljaj si jezo nekoga, ki kao nema prava glasanja, to se mu spipa)...

Saj se zavedam, da tega nikoli ne bo. Pravim, da je marsikatera nastala kriza neovladljiva, ker jih ima preveč pravo glasa. Pol pa se naj narod zdaj ne puni, ker je dosti pidarij, ker lahko vsak reče kar hoče. Kot sem rekel... ne more se vsak vsakemu mešat v posel. Jaz se zdravnikom, fizikom, programerjem...... tudi ne mešam, tak se tu tudi vsak nebi smel.

Povezava do prispevka

moj idealni svet ma globo homo there's_only_two_genders science NWO

 

pod globo homotom je konfederacija vseh držav planeta zemlje (palestina taiwan included)

 

vsaka država mora po skrbno določenih kriterijih prispevat x "science pointov" vsakih xx let 

 

kako to dosežejo je na njih, globo homo scoince nwo ne posega v to, sploh.

 

če država faila prispevat science pointe dobi sanckije v smislu, nevem, 1 leto linije vlečejo max 1mbps al pa neki

 

end game globo homo 2 genders je poseljevanje osončja, pozneje galaxije in tvoje (bralčeve) mtke

 

druzga cilja kot da se poberemo iz tega planeta itak nimamo in ne moremo imet

 

lep lp

 

 

uredilo bitje Sovica
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 10 minutami:

Saj se zavedam, da tega nikoli ne bo. Pravim, da je marsikatera nastala kriza neovladljiva, ker jih ima preveč pravo glasa. Pol pa se naj narod zdaj ne puni, ker je dosti pidarij, ker lahko vsak reče kar hoče. Kot sem rekel... ne more se vsak vsakemu mešat v posel. Jaz se zdravnikom, fizikom, programerjem...... tudi ne mešam, tak se tu tudi vsak nebi smel.

Mislim da nisi hotu razumet napisanega. Nisem reku zgolj tega, da nikoli ne bo, ampak tudi da ni ne smiselno ne produktivno. Poleg tega, če si predstavljaš našo vlado in politiko kot ljudi, katerim je do tega, da višajo ugodje državljanov, se že v štartu motiš. Oni hočejo zgolj kariero, ugodnosti, priliko za bit zraven ko se deli ukraden denar itd ... To je edina stvar za kaj greš v politiko, kakršne koli ideje, ki bi vzrokovale večji blaginji naroda so irelevantne. 

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka

Itak, zgleda tudi ti mene nisi razumel. Če bi jaz bil v politiki bi tudi mel interes poskrbet za sebe, pol za svoj krog ljudi, pol pa še za somišljenike, če kaj ostane. Zakaj bi skrbel za tiste, ki me ne podpirajo, me sovražijo ali tiste skupine, ki se mi gnusijo? Ker sem dkaj hitro skapčal, da je politika prasica sem se ji izognil kasneje.

 

Zdaj pa se že meni več ne ljubi o politiki v gostilni, tako končujem na tem mestu. @KE RIT kje hodiš, da bi nas že prej nateral v kurac? :D

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 47 minutami:

Kot je navedel atomic. Kdor nima obsežnega znanja o zgodovini politike, sedanje politike, oblikah vladanja in zakonodaji, ter tega ne more dokazat z opravljenim izpitom, ki se periodično obnavlja, nima kaj volit in soodločat. Jaz se tudi ne mešam v posel jedrskim fizikom ob reaktorju v Cernu. Večina naroda je ustvarjenega, da se ga vodi in se mu vlada, ne pa da bi vladali oni.

so this is the power of contemporary education

 

  

tomazek reče pred 24 minutami:

Hej... jaz mam med drugim tudi uni izobrazbo s politologije :D Ampak nikoli nisem delal v tem, sem šel raje mimo tega na koncu.


nč presentljivega

 

 

uredilo bitje Janša
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...